Únor 2009

Victoria Principal

27. února 2009 v 20:53 Články
V pondělí mi přišel autogram od Victorie Principal a to hned dvakrát. Přišla ta samá fotografie, proto kdo bude mít zájem, tak si o ní napište do komentáře. Posílám ji hned prvnímu zájemci (nezapomeňte na sebe uvést email).
POZOR autogram je PP!!!

Lumír Olšovský

25. února 2009 v 22:42 Autogramy
Lumír Olšovský se narodil 3.7.1973 v Hlučíně. V letech 1978 - 1991 studoval v Ostravě na konzervatoři hudebně-dramatický obor. Ve čtvrtém ročníku hostoval v Těšínském divadle v Českém Těšíně a po maturitě nastoupil do svého prvního angažmá v Karlových Varech do Divadla Vítěslava Nezvala. V listopadu 1993 hostoval v pražském Divadle za branou II Otmara Krejčiho. Po zániku tohoto divadla je Lumír na volné noze. Příležitost dostává v roce 1996 v Hudebním divadle Karlín, rolí Jelenského, v muzikálu Superhvězda Mařenka, poté nastupuje do stálého angažmá, ve kterém setrvává do srpna 2002. V součastné době hostuje v Divadle na Fidlovačce, v Divadle Kalich, v Divadle R.Brzobohatého, ale především v Hudebním divadle Karlín. Hraje například v muzikálech: Noc na Karlštejně, Jack Rozparovač nebo Producenti.


Lumírovi Olšovskému jsem psal email 13.2.2009 a odpověď jsem obdržel 25.2.2009 s podepsanou a věnovanou fotografií.
Email:
lumir@lumirolsovsky.cz

Autogram

23. února 2009 v 23:57 Články
Sice je tohle video už trochu starší, ale pořád je vtipný!!! :-)


Pavel Batěk

23. února 2009 v 22:09 Autogramy
Pavel Batěk se narodil 3.1.1975 v Plzni. Vystudoval DAMU v Praze a během studijí zaujal jako Pavel v inscenaci Hovory o štěstí mezi čtyřma očima Patrika Hartla. Za roli Pavla byl na mezinárodním festivalu Zlomvaz zvolen do užší čtyřčlenné nominace na Cenu Reflexu za nejlepší herecký výkon. Ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU se stal členem souboru v Divadle na Vinohradech, kde má domovskou scénu dodnes. Na Vinohradech stvárnil mnoho nádherných rolí, například Malcolma McGregora v Yazbekově muzikálu Donaha!, Malcolma v Shakespearově Macbethovi nebo irského teenagera Raye v McDonaghově dramatu Kráska z Leenane. Vidět jste jej mohli také v seriálu Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Redakce nebo v Kriminálce Anděl.

Pavlovi Baťkovi jsem posílal email 12.2.2009 a 23.2.2009 jsem obdžel podepsanou fotografii s naprosto nádherným věnováním a krásným osobním dopisem ( dopis sem dávat nebudu).
Email: pavel@pavelbatek.com

Ondřej Kepka

23. února 2009 v 21:23 Autogramy
Ondřej Kepka se narodil 28.9.1969 herečce Gabriele Vránové a středoškolskému učiteli Jiřímu Kepkovi. Absolvoval Gymnázium Jana Nerudy se specializací ložisková geologie, herectví na Divadelní fakultě AMU a poté televizní a filmovou režii na FAMU. Již od svých šesti let účinkuje v televizi a ve filmu. Jeho nejznámější dětskou rolí je malý Honzík ze seriálu Arabela (1980), kde hrál i v nových dílech z roku 1993 dospělého Honzíka. Již při studijích pracoval pro Českou Televizi jako režisér. Ondřej má velice velkou oblast působnosti- herec, moderátor, režisér, dabér, věnuje se hrané tvorbě a nebo dokumentům. Vidět jste jej mohli například ve filmech a seriálech: Jiný člověk, Tetinka nebo Arabela se vrací. Z Ondřejovi dokumentární a režijní činnosti jste mohli spatřit například: Cesta ke slunci, Příběh knihy kostýmů, Osudy hvězd: Veronika Týblová, pohádku Poslední kouzlo, Začarovaná láska nebo film Smetanový svět. Na ČT2 běží jeho pořad ZOOM, který je velice zajímavý a stojí za zhlédnutí.

Ondřejovi Kepkovi jsem posílal email 13.2.2009 a 24.2.2009 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii.
Email: ondra@ondrejkepka.com

Zuzana Bydžovská

22. února 2009 v 17:47 Autogramy
Zuzana Bydžovská se narodila 10.10.1961 v Mostě. V jedenácti letech debutovala ve filmu Přijela
k nám pouť a po ukončení studia na Státní konzervatoři v Praze dostává angažmá v Divadle Na zábradlí. Zuzana se díky svému hereckému talentu stává jednou z nejobsazovanějších televizních hereček. Hrála ve více jak šedesáti filmech a seriálech, například: Ten svetr si nesvlíkej, Ohnivé ženy, Sněhová královna, Kytice, Knoflíkáři, Voděnky, Hraběnky, Gympl nebo Venkovský učitel.

Autogram jsem získal 19.2.2009 osobním setkáním, na představení hry Herci v divadle Ta fantastika. Paní Bydžovská a pan Klepl, byli naprosto úžasný a skvělí. Kdo jste ještě nebyl na této hře tak moc moc doporučuji.

Zita Kabátová

22. února 2009 v 17:38 | T.N.R |  Autogramy
Paní Zita Kabátová se narodila 27.4.1913 v Praze na Malé Straně. Již od dětství tíhla k divadlu a jak sama říká lásku k Thálii zdědila po rodičích. Po vystudování gymnázia a klášterní školy hrála s ochotníky, hrát profesionálně začínala v divadélku Akropolis a posléze v Tyláčku - Tylovo divadlo v Nuslích. Hrála také ve Švandově divadle nebo v Komorním divadle Oldřicha Nového. První filmovou rolí paní Zity byl film Světlo jeho očí z roku 1936.
Její půvab, krásu a nádherný hlas můžete obdivovat ve více jak šedesáti filmech, například: Manželství na úvěr, Kvočna, Lízin let do nebe, Madla zpívá Evropě, Muži nestárnou, Kulový blesk, Babí léto nebo Želary.
V roce 2006 vydala své memoáry Lásky a lidé z mého života,velice barvytě vypráví o svém životě, snech, přáních a láskách. Na svém kontě má ještě dvě knížky Moje první republika a Bez servítků... .
Paní Zita je velice neobyčejná a okouzlující dáma.

Dagmar Havlová

18. února 2009 v 21:25 Autogramy
Dagmar Havlová rozená Veškrnová se narodila 22.3.1953 v Brně. Studovala na státní konzervatoři v Brně a absolvovala Janáčkovu akademii muzických umění v Brně. Hrála v divedle Jiřího Wolkera a Divadle na Vinohradech. Svou filmovou tvorbu začala filmem Holky z porcelánu, kde naprosto excelovala a upozornila na svůj herecký talent. Na svém kontě má přez 50 filmů a 200 televizních inscenací. V roce 1997 se provdala za prezidenta republiky Václava Havla, tím se dostala do úlohy první dámy a herectví muselo stranou. Svého muže doprovázela při jeho pracovních povinostech nebo se věnovala charitě, zde založila svou nadaci Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Vypršením prezidentského mandátu Václava Havla po roce 2003, se opět může vrátit k herectví. Po 11-ti leté pauze se v roce 2005 na prkna která znamenají svět vrací ve hře Chvíle pravdy v Divadle na Vinohradech.
Dagmar Havlová hrála například ve filmech: Holka na zabití, Zítra to roztočíme, drahoušku, Jak se točí Rozmarýny, Co je doma, to se počítá, pánové ... , Zkrocení zlého muže nebo ve filmu Chobotnice z druhého patra

Email jsem odesílal 7.2.2009 a odpověď přišla 18.2.2009 s fotografií a autogramem s věnováním.
Email: nadace@vize.cz

Matěj Stropnický

18. února 2009 v 20:18 | T.N.R |  Autogramy

Matěj Stropnický se narodil 5.9.1983. V Římě studoval na anglo a frankofonních školách, maturoval na Francouzském lyceu v Praze, nyní studuje FSV UK žurnalistiku a mezinárodní teritoriální studia. Matěj je velice aktivním člověkem uplatňující se v různých profesních sférách: politik, herec, novinář. Je zastupitelem Městské části Praha 3, místopředseda Republikové rady Strany zelených, spolupracuje s Literárními novinami, zde působil v letech 2003 - 2006 na postu redaktora. V roce 2007 jste jej mohli vidět ve filmu Máj, v roli Viléma.


Email jsem odeslal 12.2.2009 a 18.2.2209 obdržel podepsanou fotografii s věnováním.
Email:
matstrop@volny.cz


Gérard Depardieu

17. února 2009 v 20:42 Autogramy
Gérard Depardieu se narodil 27.12.1948 v Châteauroux ve Francii. Gérard je ze šesti dětí a své mládí měl velice bujné. Školu opustil ve svých dvanácti letech, na kontě měl drobná provinění proti zákonu. Když utekl ze svého domova jako náhodou narazil na přítele studujícího herectví na Theatre Nationale Populaire (TNP) v Pařiži. A tak začal také studovat herectví, které si velice zamiloval. V průběhu několika let se objevil ve více než patnácti divadelních hrách.
Svůj filmový debut měl ve filmu Le beatnik et le minet z roku 1965. Od této chvíle šel z role do role. Velkým průlomem v jeho kariéře byl americký film Zelená Karta - Green Card (1990) kde za roli francouzského emigranta Georgese Faureho získal ocenění Zlatý Glóbus.
Na své kontě má přes 50 filmů, z toho se na jednom podílel jako režisér a u dvou jako producent.
Je držitelem mnoha ocenění: Zlatý Glóbus nebo dvojnásobným laureátem Césara.
Gérardovo heracké umění jste mohli ocenit například ve filmech: Můj táta hrdina, Elisa, Muž se železnou maskou, Hrabě Monte Cristo, 102 Dalmatinů, Asterix a Obelix, Bídníci, Edith Piaf nebo v naprosto úžasném filmu Drž hubu! Myslím, že u tohoto filmu se Gérard naprosto herecky vyžil a odvázal, je naprosto fantastický!

Dopis jsem odesílal 6.2.2009 se dvěma fotografiemi, obálkou s mojí adresou a jednou mezinárodní odpovědkou. Odpověď jsem obdržel 17.2.2009 obě fotografie podepsané a věnované a dokonce vrátil i mezinárodní odpovědku.

Adresa:
Gérard Depardieu
4, Place de la Chapelle
78380 Bougival
France

Robert De Niro

16. února 2009 v 15:59 Autogramy
Robert De Niro se narodil 17.8.1943 v New Yorku - USA. Syn známých malířů Roberta De Nira a Virginie Admiralové stál poprvé před obecenstvem jako desetiletý ve školním představení muzikálu Čaroděj ze země Oz. Počátkem 60. let se učil v dramatických kurzech Stelly Adlerové a Luthera Jamese. V roce 1973-76 absolvoval hereckou průpravu u Lee Strasberga v Actors Studiu. Hrál na malých newyorských scénách. Zkušenosti před filmovou kamerou sbíral v pol. 60. let zejména v nízkorozpočtových filmech Briana De Palmy, výrazněji na sebe upozornil rolí smrtelně nemocného baseballového hráče Bruce Pearsona v Bubnuj pomalu.
Rolí Vita Corleoneho ve filmovém zpracování románové ságy Komtr II vstoupil do mezinárodního podvědomí.
Za velký zlom v jeho kariéře lze považovat spolupráci s režisérem Martinem Scorsesem v jehož filmech vytvořil velice působivé portréty zoufalých, zmatených mladých mužů. V 80 letech stále častěji měnil režiséry a žánry od dramatických až po komediální.
Robert De Niro má na svém kontě přes 70 filmů, z toho se na dvou podílel i jako režisér a na čtrnácti jako producent.
Hrál například ve filmu Jack Dýka, Mafiáni, Čas probuzení, Fotr je lotr, Přeber si to znovu, Kauza CIA nebo Jeho fotr, to je lotr. V roce 2000 byl v San Sebastianu na MFF vyznamenán cenou za přínos světovému filmu.

Dopis jem odeslal 30.12.2008 s jednou fotografií, obálkou s mou adresou a jednou mezinárodní odpovědkou. Odpověď jsem obdržel 16.2.2009 s podpisem na mé fotografii a v mé obálce.


Adresa:
Robert De Niro
Tribeca Entertainment
375 Greenwich Street
New York, NY 10013
USA

Miroslav Hrabě

16. února 2009 v 15:02 Autogramy
Miroslav Hrabě se narodil 6.5.1981 ve Znojmě. Vystudoval Gymnasium dr. Karla Polesného a Divadelní fakultu DAMU v Praze. Perfektně ovládá
anglický a německý jazyk, hraje na klavír a velice dobře zpívá. Hraje v Divadle ABC postavu Toma ve hře Úžasná svatba, dále jste jej mohli spatřit ve hře Poprask na laguně, Tři muži ve člunu a pes, Jak je důležité míti Filipa nebo Arthurovo Bolero. Záhrál si Ondru v pohádce Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka, ve filmu Bolero tanečníka flamenca nebo v televizních seriálech Ordinace v růžové zahradě, Nemocnice na kraji města 3, Hraběnky nebo v Redakci. Od září 2008 hraje v muzikálu Touha postavu Mickiho
.

Mírovi jsem odesílal email 12.2.2009 a dnes 16.2.2009 jsem obdržel dvě fotografie s autogramem.
Email : manager-hrabe@seznam.cz

Keira Knightley

12. února 2009 v 14:58 Autogramy
Keira Knightley se narodila 26.3.1985 ve Velké Británii - Teddington. Dcera herce Willa Knightleyho a divadelní autorky Sharman Macdonaldové. Herectví se věnuje již od dětství. Poprvé si zahrála, kduž jí bylo osm let v televizním daramatu Royal Celebrition. Pozornost na sebe upoutala postavou nadšené fotbalistky Jules Paxtonové, ve sportovní komedii Blafuj jako Beckham. Rolí Elizabeth Swann ve filmu Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly se prosadila v samotném Hollywoodu. Dalé jste Keiru mohli spatřit ve filmech Svěrací Kazajka, Díra, Domino, Pých a předsudek nebo v pokračování Pirati z Karibiku - Truhla mrtvého muže / Na konci světa.

Dopis pro Keiru jsem odeslal 8.1.2009 s fotografií, obálkou a jednou mezinárodní odpovědkou.
Dopis přišel 12.2.2009 v mé obálce, s nepodepsanou mou fotografií, dopisem od agentury a její podepsanou fotografií.


Adresa:
Keira Knightley
United Agents Ltd.
12-26 Lexington Street
London, W1F 0LE
UK


Adéla a Dalibor Gondíkovi

10. února 2009 v 21:22 Autogramy
Adéla Gondíková se narodila 19.8.1973 v Sokolově. Absolvovala pražskou Státní konzervatoř, ještě v době studia hostovala v pražských divadlech. Pracovala jako redaktorka zpravodajství na radiu Frekvence 1, také působila na rádiu Evropa 2, kde spolu se svým bratrem Daliborem Gondíkem uváděla ranní show.


Dalibor Gondík narozen 14.3.1970 v Sokolově. Již na konzervatoři mu bylo nabídnuto angažmá v divadle ABC, kde působí od roku 1994. V Divadle ABC se objevuje mj. ve hrách Charleyova teta, Tři muži ve člunu a pes, Únos Sabinek nebo Večer tříkrálový.
Se sestrou Adélou moderovali pořady GOGO show, Snídaně s Novou nebo Rady ptáka Loskutáka.

Email jsem Adéle a Daliborovi psal 13.11.2008 a odpověď obdržel 10.2.2009.
Email: loskutak@nova.cz


Daniela Šinkorová

10. února 2009 v 21:00 Autogramy
Daniela Šinkorová se narodila 28.12.1972 v Nitře - Slovensko. Daniela se od mala věnovala hře ne piano, flétnu, bicí, chodila na klasické i společenské tance. Vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Bratislavě a muzikálové herectví na JAMU v Brně. Během studií hostovala na Nové Scéně v Bratislavě a Městkém divadle v Brně. Vysokou školu absolvovala v hlavní roli Sugar v muzikálu Někdo to rád horké v ND Brno, ale tuto roli si později zahrála i v Hudební Divadle Karlín v Praze. Účinkovala ve spoustě TV pořadů a muzikálů - Jsou hvězdy, které nehasnou, Go Go Show, Hello Dolly!, Kabaret, Chicago nebo televizních Silvestrů. Hrála v seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Ordinace v růžové zahradě.

Email jsem Daniele odeslal 27.1.2009 a 10.2.2009 jsem obržel fotografii s autogramem.
Email:daniela@danielasinkorova.cz

Jan Svěrák

10. února 2009 v 20:39 Autogramy
27.1.2009 jsem psal email pro pana Svěráka a dnes dorazil, celkem rychle :-)

Jan Svěrák se narodil 6.2.1965 v Žatci. Stejně jako jeho neméně slavný otec Zdeněk Svěrák i Jan je režisér a scénárista. Vystudoval pražskou FAMU (1983 - 1988) , katedru dokumentaristiky. Jeho dokumenty brzo začaly být stylizované (Vesmírná odysea II) nebo zcela fiktivní - Ropáci (1988), kterými se proslavil. V 90. letech začal točit celovečerní hrané filmy a stal se nejúspěšnějším režisérem své generace. Natočil filmy : Obecná škola, Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kolja, za kterého získal Oscara.

Email jsem odeslal 27.1.2009 a 10.2.2009 jsem obdržel fotografii s autogramem.
Email: lucie@sverak.cz

Rolf Wanka

8. února 2009 v 12:56 | T.N.R |  Autogramy
Má rodina mě překvapuje ze dne na den, dnes přijela na návštěvu má sestra a přivezla mi podepsanou fotografii prvorepublikového herce Rolfa Wanky. Prý ji dostala od kamarádky z práce, jelikož ví, že sbírám autogramy. No není to nádhera :-).

Rudolf Josef Wanka, umělecký jménem Rolf Wanka, je narozen 14.2.1901 ve Vídni (Rakousko). Rolf pocházel z velice zámožné rodiny, jejíž kořeny jsou ze západních Čech. Spolu se sestrou Alžbětou tíhli k umění, Alžbeta se věnovala opernímu zpěvu. Rolf vystudoval medicínu v Innsbrucku, uměl velice perfektně hovořit německy, francouzsky, česky a anglicky, hrál na klavír a kytaru a také velice dobře zpíval. Cestoval po Evropě a Africe. Oženil se, a jeho žena Lili mu porodila dceru. Když se ale ve svých třiceti letech rozhodl, že se chce stát hercem, šel za svým cílem a s Lili se rozvedl. Díky svému vynikajícímu vystupování, inteligenci a pohledné tváři se stal velice brzy oblíbeným hercem, jeho doménou byly především milovnické role. Jeho partnerkami byly Adina Mandlová, Hana Vítová, Zita Kabátová, Věra Ferbasová, Jiřina Štěpničkova a další. Hrál ve filmech To neznáte Hadimršku (německá verze), Pozdní máj, Polibek ve sněhu, Sextánka, Páter Vojtěch, Lízin let do nebe, Irčin románek a další. V roce 1938 nedobrovolně od českého filmu odešel. Veřejnost mu vyčítala spolupráci na německé kinematografii, a proto jíž v českém filmu nikdy nehrál. Jeho posledním filmem v Čechách byl Krok do tmy v režii M. Friče.
Odstěhoval se na trvalo do Vídně, kde se nadále věnoval herectví a stal se uměleckým šéfem Městského divadla (1940-1944).
Po válce hrál v několika divadlech, točil filmy v Německu, Rakousku, Itálii, Španělsku i Velké Británii. Ve Španělsku hrál dokonce v několika filmech s Lídou Baarovou. Ke konci života hrál malé role v různých německých, rakouských, italských a anglických detektivkách a dramatech. Jeho poslední role byla v německém seriálu Místo činu, v epizodě Účet s neznámým. S druhou ženou, herečkou Friedl Czep (1898-1973), řídil ve Vídni velkou operetní scénu Wiener Stadttheater.
Rolf Wanka zemřel 28.11.1982.