Březen 2009

Erin Brockovich

31. března 2009 v 22:07 Autogramy
Erin Brockovich, dvakrát rozvedená matka tří dětí, toho času bez zaměstnání a téměř bez peněz.
Když se jí konečně podaří uchytit jako nejposlednější sekretářka v advokátní kanceláři Eda Masryho je pevně rozhodnuta chytit svou šanci. Při rešerši jednoho banálního případu narazí na stopu znečišťování podzemních vod elektrárenskou společností. Následky, které zanechal jedovatý chrom na obyvatelích přilehlého pouštního městečka jsou katastrofální - zhoubné nemoci, genetické změny, potraty. Erin získá důvěru poškozených lidí i svého šéfa a začne dávat dohromady velký případ. Karta jejího doposud neblahého osudu se konečně obrátila...
Skutečný život neobyčejné ženy, která pevně stála za svím cílem, cílem pomoct. Příběh Erin Brockovich byl natočen v hlavní roli s Julií Roberts.

Email jsem posílal 12.2.2009 a 31.3.2009 jsem obdržel fotografii s autogramem a věnováním.
Email: erin@brockovich.com

Koběrský,Daniel,Schubertová a Foret

30. března 2009 v 15:46 Autogramy
Tyto autogramy jsem získal výměnou od Jani , moc děkuji :-).
Jiří Koběrský 28.5.1978 - zpěvák, začínal ve skupině V.I.P.
Robert Daniel - zpěvák, upozornil na svůj pěvecký talent v soutěži SuperStar.
Zuzana Schubertová 4.2.1979 - zpěvačka, upozornila na sebe díky soutěži SuperStar.
Michal Foret 20.9.1986 - zpěvák, finalista soutěže SuperStar, skončil na 6. místě.Václav Neckář

26. března 2009 v 22:45 Autogramy
Václav Neckář se narodil 23.10.1943 v Praze. Václav měl již od útlého věku umělecké ambice, velice rád zpíval. Na jedné soutěži lidové tvořivosti si Vaška všiml člověk z orchestru Státního divadla Zdeňka Nejedlého v Ústí n. Lbem a dal mladému pěvci příležitost v dětských úlohách operních představení. Po úspěšném vystudování Střední všeobecné vzdělávací školy se Václav pokusil, bohužel neůspěšně, přihlásit na pražskou DAMU. Chvíli působil v činohře Mosteckého divadla, ale více jej přitahoval zpěv. Studoval hru na klavír, zpěv a později se učil zpěvu pod vedením profesora Karenina. Po odchodu z Mosteckého divadla působil v hudebním divadle Alfa v Plzni, kde se poprvé při konkurzu setkal s Martou Kubišovou. Nazpíváním hitů Lékořice, nebo Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě získával čím dál větší popularitu. V roce 1965 přechází do divadla Rokoko, kde se může plně jeho solová dráha rozvinout. V divadle Rokoko se znovu potkává s Martou Kubišovou, ale také s Helenou Vondráčkovou a začíná vznikat velice populární trio Golden Kids, jehož existence však byla nedobrovolně ukončena. S bratrem Janem založil skupinu Bacily a plně se věnuje své solové dráze. Nazpíval desítky veleúspěšných písniček ,od Můj brácha má prima bráchu, Stín katedrál, Šalalalali aj. V 90-tých letech je Václav v ústraní, kde však nesetrvá dlouho a svůj velký combeck slaví s příchodem nového tisíciletí, nahrává nové písně a vyprodává koncertní sály. Bohužel osud má pro Vaška velkou zkoušku, v listopadu 2002 jej postihuje mozková příhoda, která mimojiné postihuje i hlasové centrum. Po velkých obtížích, dlouhé a namáhavé rehabilitaci ,se opět Václav Neckář vrací ke svým fanouškům a dokládá, že je opět ve skvělé formě.Václav Neckář si zahrál i ve filmech, které jsou pokládány za klenoty čeké kinematografie. Například Oskarový film Jiřího Menzla, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti, nebo stále krásnou pohádku, Šíleně smutná princezna, kde si zahrál se svou pěveckou kolegyní, Helenou Vondráčkovou.

Autogram od pana Václava Neckáře jsem získal osobně, po jeho výtečném koncertu v Plzni. Koncert trval skoro dvě hodiny a pan Neckář byl senzační a naprosto jedinečný . Jen mě mrzelo, že publikum bylo tentokrát velice usedlé, až škrobené, za naprosto perfektní výkon, si pan Neckář zasloužil hřmějící a skandující sál!!! Tak si dovolím, alespoň touto cesto mu velice poděkovat za naprosto úžasný koncert, děkuji Vám pane Neckáři.


Andrea Elsnerová a Jiří Plachý

24. března 2009 v 21:20 Autogramy

Andrea Elsnerová se narodila 5.2.1977 v Zábřehu na Moravě. Poprvé se objevila ve filmu Řád v roce 1994, díky svému okouzlujícímu zevnějšku a velkému talentu šla Andrea doslava z role do role. Na svém kontě má přes dvacet filmů a seriálů například: Hraběnky, Lakomec, Co chytněš v žitě, Četnické humoresky, Fany nebo film Svatba. Andrea Elsnerová je ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech.


Jiří Plachý se narodil 23.9.1946 v Praze. Syn slavného herce Jířího Plachého( 29.7.1899-2.12.1952). Jíří měl již od mala touhu stát se hercem, již na gymnaziu byl členem dramatického kroužku. Ke zkouškám na DAMU jej pečlivě připravoval rodiný přítel O.Sklenička. Během studií hostoval v Národním divadle a Městskách davadlech pražských. Po ukončení Damu nastoupil do stálého angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působí dodnes. Filmová a televizní kamera si Jiřího všimla až v roce 1965 ve filmu Konec velké epochy. Na svém kontě má kolem dvaceti fimů například: Roming, Obsluhoval jsem anglického krále, Všichni dobří rodáci, Hříšní lidé města pražského, Případ se psam nebo film Vlak do stanice Nebe.

Autogram Andrei Elsnerové a Jiřího Plachýho jsem získal 21.3.2009 po představení hry Ideální manžel v Divadle na Vinohradech.Simona Postlerová

24. března 2009 v 14:00 | T.N.R |  Autogramy
Simona Postlerová se narodila 9.11.1964 v Plzni. Simona pochází z velké divadelní rodiny. Vystudovala gymnázium a poté herectví na DAMU v Praze. Již během studií hostovala v Národním divadle, kde od roku 1987 až do roku 1992 byla ve stálém angažmá. Účinkovala v Karlínském divadle, kde hrála v muzikálu Chicago, v Divadle Ungelt ve hře Perla Hollywoodu a já, nebo v Činoherním klubu. Od roku 1992 je ve stálém angažmá v divadle Na Vinohradech. Ve svém hereckém rejstříku má více jak padesát filmových a televizních rolí, seriálů a inscenací, například : Jedna kočka za druhou, Kníže Václav, Četnické humoresky, Experti, Muž a stín, Ošklivka Katka, Kouzla králů, nebo pohádka Rumplcimprcampr.


Autogram od paní Simony Postlerové jsem získal 21.3.2009 osobně, po představení hry Ideální manžel v Divadle Na Vinohradech. Kde byla naprosto fantastická!!!


Zlata Adamovská

23. března 2009 v 22:57 Autogramy

Zlata Adamovská se narodila 9.3.1959 v Praze. O kariéře herečky snila již od dětství. V patnácti letech byla přijata na pražskou státní konzervatoř a ještě během studií získala své první filmové a televizní role. Velkou popularitu získala zejména rolí Elišky v seriálu Sanitka. Kvůli velkému vytížení v televizi a ve filmech, ze začátku v divadlech jen hostovala. Spatřit Zlatu jste mohli v Realistickém divadle, divadle Jiřího Wollkera nebo v Divadle Na Vinohradech, kde nakonec přijala stálé angažmá a je v jeho souboru dodnes. Na svém hereckém kontě má více jak devadesát filmů, seriálů a inscenací například: Causa Králík, Princ a Večernice, Sněhová královna, Učitel tance, O ztracené lásce, Ideální manžel, Ordinace v růžové zahradě nebo v pohádce Peklo s princeznou.Autogram od paní Zlaty Adamovské jsem získal při osobním setkání 21.3.2009, po představení hry Ideální manžel, v Divadle na Vinohradech.
Hru Ideální manžel Vám mohu jen a jen doporučit, je to velice pěkně zpracovaná hra a obsazena velkými herci, kteří podávají naprosto perfektní výkony.

Roman Buťa

23. března 2009 v 22:00 Autogramy
Roman Buťa je profesionálním rozhlasovým a televizním moderátorem. Svou kariéru začal již ve svých
dvanácti letech na dabingu pro TV Novu. Znát jej můžete také z vysíláním sportovně-publicistických pořadů o sportu na TV Galaxie sport, kde také od roku 2002 až do rokz 2005 moderoval zábavně-publicistické pořady o sportu. Působil na satelitní a kabelové televizi Fun1 a na rádiu Dance. V roce 2007 zakládá novou internetovou televizní stanici Ambrosia TV, kde zastává od roku 2008 post generálního ředitele. Produkuje své vlastní pořady, působí jako poradce v oblasti media buildingu, public relations a komunikace.

Autogram jsem získal 21.3.2009 osobně na srazu KSA


Radka Devátá, Jakub Zdeněk a Petr Salava

23. března 2009 v 21:57 Autogramy
Na srazu KSA 21.3.2009 jsem také získal autogram od Petra Salavi, herce Jakuba Zdeňka a spisovatelky Radky Deváté.


Petr Rezek

23. března 2009 v 21:56 Autogramy

Petr Rezek se narodil 26.12.1942 v Praze. Své hudební vzdělání získal na Lidové škole umění, ještě jako absolvent strojírenské průmyslovky. V polovině 60 let začínal jako doprovodný kytarista ve skupinách Karkulka a později ve skupině Juventus. Odtud směřoval do skupiny Františka Ringo Čecha Shut Up, pak do skupiny Marty Kardinálové, zde zpíval se zpěvačkou Petrou Černockou. Od roku 1976 působí ve skupině Karla Vágnera a spolupracuje se zpěvačkou Hankou Zagorovou. V roce 1981 zakládá svou kapelu Centrum, se kterou vystupuje do roku 1989. O deset let později znovu obnovuje svou skupinu Centrum a vystupuje i ve skupině Miloše Nopa a se zpěvačkou Hanou Zagorovou.


Autogram jsem osobně získal 21.3.2009 na srazu KSA.

Marie Rosůlková a Ladislav Boháč

23. března 2009 v 20:47 Autogramy
Marie Rosůlokvá se narodila 17.5.1901 v Plzni. Paní Rosůlková vystudovala školu pro bankovní
úřednice a krátce se oboru i věnovala, ale herectví jí přitahovalo jako magnet. Absolvovala proto kurz herectví u slavné Marie Laudové- Hořecové. Poprvé stála na prknech co znamenají svět ve svých devatenácti letech. Profesionálně začala hrát od roku 1921 v divadlech v Plzni, Brně a Českých Budějovicích. Již od samého počátku hrála především role paniček a zkušených žen, než mladých najivek. Od roku 1934 až 1949 působila v Divadle V.Buriana a od roku 1950 až 1982 hrála v Městských divadlech pražských. První filmová zkušenost přišla již koncem 30 let. Největší slávu ji přinesly léta 70-tá, exceletní stvárněním babiček, bytných nebo nóbl dam. Na svém hereckém kontě má přes 100 filmů či seriálů například: Léto s kovbojem, Přítelkyně pana ministra, Holky z porcelánu, Byl jednou jeden dům, Přísahám a slibuji, Zlatovláska, Jak napálit advokáta nebo naprosto úžasnou babičkou v seriálu Taková normální rodinka. Paní Rosůlová zemřela 15.5.1993 ve svých 92 letech v Praze.

Ladislav Boháč se narodil 14.4.1907 v Uherském Brodě. Studoval gymnázium v Křemencově ulici v Praze, které ale nedokončil stejně tak jako studium na konzervatoři. Touha hrát divadlo byla silnější, začínal v Gamzově Uměleckém studiu a krátce také působil v Moderním uměleckém studiu Jiřího Frejky. Prakticky natrvalo zůstal v Národním Divadle , kde byl dlouholetým členem činohry a i jeho ředitelem. Působil zde od roku 1929 až 1975, jen s krátkou pauzou, kdy účinkoval v Divadle Za branou 1967 až 1972. První filmová skušenost se Ladislavu naskytla v roce 1933 ve filmu Extáze. Patřil k velkým milovníkům českého filmu, jeho partnerkami byli Zdena Sulanová, Hana Vítová, Lída Baarová, Vlasta Fabiánová nebo Věra Ferbasová. Na svém kontě má přes sedmdesát filmů například: Mravnost nade vše, Cech panen kutnohorských, Lízino štěstí, Psohlavci, Únos, Jakub, Hříšní lidé města pražského nebo film V pokušení. Ladislav Boháč zemřel 4.7.1978 v Praze.
Obě fotografie jsem získal 21.3.2009 při klubovém setkání Klubu Sběratelů Autogramů, jehož jsem členem.

Otakar Brousek st.

23. března 2009 v 20:44 Autogramy


Otakar Brousek st. se narodil 28.4.1924 v Krhanicích u středočeského Benešova. Již jako dítě měl umělecké vlohy, chodil do houslí, zpíval ve smíšeném sboru, na gymnáziu hrál ve školním orchestru a divadelním kroužku. Začínal jako ochotník za protektorátu a měl jasný cíl, jít studovat na konzervatoř, ale bohužel po uzavření vysokých škol je mladý Otakar totálně nasazen. Po válce se však svého cíle nevzdává a nastupuje roku 1945 do středočeského divadla v Kladně jakožto inspicient i herec. O rok později úspěšně skládá skoušky do Studia Národního divadla k Jindřichu Honzlovi. Během své krásné a stále aktivní herecké dráhy prochází Realistickým divadlem, Divadlem E.F.Buriana nebo scénou Armádního uměl.souboru. Velkou nabídku dostává až profesionálním angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působý až dodnes. Na svém hereckém kontě má přes 110 filmů, seriálů, dokumntů například: Jeden ze štafety, Jak jsme začínali, Slepice a kostelník, Dařbuján a pandrhola, Svatby pana Voka, Sanitka, Malíř, Andělská tvář, Báječná léta pod psa nebo seriál Ordinace v růžové zahradě.Autogram jsem získal 21.3.2009 osobním setkáním s panem Otakarem Brouskem na klubovce KSA.

Valentina Thielová

23. března 2009 v 20:41 Autogramy
Valentina Thielová vlastním jménem Valentina Strachová se narodila 12.3.1933 v Praze. První
filmová příležitost se jí naskytla ve snímku Něco se tu změnilo z roku 1955. Valentina výrazná tvář, nezapomenutelné oči plné temperamentu a stále dobrá nálada jí otevřely dveře do světa filmu. Velkou příležitost dostala ve filmu Florenc 13.30, kde stvárnila jednu z hlavních rolí. Rolí svůdné Miriam si získala velkou pozornost a zasloužený úspěch, Valentina šla z role do role. Bohužel slibně se rozvíjející kariéra byla potlačena tehdejší dobou. Její druhý manžel Arpád Vilček se aktivně podílel na politických svobodných názorech v době komunistické normalizace. Manžel přišel o místo a Valentině nezbylo nic jiného, než přijmou jedinou možnost a to účinkování jako jevištní herečka na zájezdech divadelních štací. Začátkem osmdesátých let se znovu objevuje ve filmu, režisér Karel Smyczek jí nabízí větší roli učitelky Boženky ve filmu Sněženky a machři. Následují další nabídky na spolupráci na filmu, televizních pořadech a seriálech. Na svém herecké kontě má přes 60 filmů a seriálů například : Hlavní výhra, Ošklivá slečna, Boxer a smrť, Léto s kovbojem, Proč?, Kamarád do deště nebo seriál Rodinná pouta.

Autogram od paní Valentini Thielové jsem získal 21.3.2009 osobně na srazu KSA.

Jana Paulová

19. března 2009 v 11:24 | T.N.R |  Autogramy
Jana Paulová se narodila 19.2.1955 v Praze. Vystudovala herectví na DAMU v roce 1976, hrála a zpívala v Semaforu, Hudebním Divadle Karlín, v divadle Rokoko, Městských divadlech pražských. Jana je nejen herečkou, moderátorkou, zpěvačkou, ale také i spisovatelkou. V roce 2006 vydala svou prvotinu Jak běžet do kopce. Jana hrála ve více jak padesáti filmech, inscenacích, pohádkách nebo seriálech například: Nemocnice na kraji města, S Pydlou v zádech, Smrt krásných srnců, Pofoukej mi jahody, Nováci, trilogie Kameňák nebo v pohádce Začarovaná láska. Janu můžete spatřit také v divadle Kalich ve hře Drahouškové, Záhadná Irma, Bez předsudků nebo Natěrač.Email Janě Paulové jsem posílal 3.3.2009 a odpověď přišla 19.3.2009 s věnovanou fotografií.
Email: agenturajapa@volny.cz

Tereza Kerndlová

17. března 2009 v 21:58 Autogramy
Tereza Kerndlová se narodila 6.10.1986 v Brně. Tereza se věnovala hře na flétnu, klavír, působila v souboru Ivy Bittové, závodně stepovala v týmovém stepu Tap Dance studio Blansko. V roce 2000 vzniká dívčí trio Black Milk - Tereza Kerndlová, Tereza Černochová a Helena Zeťová. Na jaře 2005 Tereza končí ve skupině a připravuje se na solovou dráhu. Na svém kontě má tři velice úspěšná sólová alba: Orchidej, Have Some Fun a novinkové album Retro.

Tereze jsem posílal email 3.3.2009. Odpověď přišla 17.3.2009 se dvěmi fotografiemi s autogramem.
Email: info@kerndl.cz


Helena Vondráčková

14. března 2009 v 18:23 | T.N.R |  Autogramy
Helena Vondráčková se narodila 24.6.1947 v Praze. Dětství prožila ve východočeských Slatiňanech, spolu s bratrem Jiřím a sestrou Zdenou. V roce 1964 Helena zvítězila v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty a natočila píseň Červená řeka, tím se odstartovala její hvězdná kariéra zpěvačky. Spolu s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem, prvního listopadu 1968 zakládají hudební trio Golden Kids, třetího února 1970 bylo trio Golden Kids ukončeno. Na svém kontě má mnohá ocenění napřiklad: Zlatý slavík, Stříbrná bratislavská lyra, Cena istambulského publika nebo Grand Prix. Excelovala v Divadle na Vinohradech v samostatné muzikálové show S Helenou na Broadway, stvárnila Fantine v muzikálu Les Miserables a zahrála si v několika filmech například Šíleně smutná princezna, nebo Jen ho nechte, ať se bojí. Helenu můžete spatřit v muzikálu Mona Lisa v Divadle Broadway v Praze, v roli Caterina de Gherardini. Nebo můžete zajít na připravované koncerty v Lucerně, které jsou dva a budou se konat 19. a 20.12.2009. Lístky jsou již v prodeji v síti Ticketpro .

Dopis Heleně jsem posílal 3.11.2008, se třemi fotografiemi a obálkou se známkou a adresou. Odpověď přišla 13.3.2009, v mé obálce a všechny fotografie podepsané a dvě znich i věnované.

Adresa:
Helena Vondráčková
Agentura MM Praha s.r.o.
Sportovní 122
252 03 Řitka

Daniel Radcliffe

12. března 2009 v 20:12 Autogramy

Dnes jsem obdržel vydražený autogram Daniela Radcliffa, autogram jsem vydražil na Aukru od polského sběratele. Danovi jsem psal dvakrát do agentury v Anglii, odtud mám dvě fotografie s autogramem PP a dvakrát do divadla v New Yorku, odtud mi bohužel nepřišlo nic. Proto jsem se rozhodl vydražit jeho autogram.Daniel Radcliffe se narodil 23.7.1989 ve Velké Británii v Londýně. Daniel se chtěl stát hercem již ve svých pěti letech, ale rodiče Marcia Gresham (castingová režisérka) a Alan Radcliffe (literární agent) s jeho touhou po hraní nijak nespěchali. Jeho prvním filmem byl David Copperfield podle románu Charlese Dickense z roku 1999, kde stvárnil roli mladého Copperfielda. Následoval akční triller Agent z Panamy, největšího úspěchu se mu dostalo ve filmech o Harry Pottrovi. Jeho život se mu zcela změnil, z Daniela se stala světová hvězda první velikosti a ze všech stran se na něj valí pozitivní kritika. Doposud natočil šest dílů o Harry Potrrovi a sedmí se natáčí, vydět Daniela jste dále mohli například ve filmech: Legenda o mém synovi, Prosincoví kluci nebo Conjuring a Scene.

Fotografie

11. března 2009 v 23:38 Články
Jelikož jsem opravdu zapomněl, že jsem Robertu Pettinsonu dopis již posílal (psal jsem mu dřív, než jsem si začal vést evidenci o odeslaných dopisech :-)), nechal jsem si udělat nové fotky. Kdo z Vás má v plánu mu napsat a shání fotky, tak mu je prodám každou za symbolickou cenu 2Kč + známku za dopis. K dispozici mám tyto dvě fotky.

POZOR fotografie jsou již prodané!!!

Eva Gerová

10. března 2009 v 22:15 Autogramy
Eva Gerova, vlastním jménem Eva Branbergerová, se narodila 4.3.1920 v Praze. Studovala anglické
gymnázium, odkud v patnácti přešla na dramatickou konzervatoř. Ve druhém ročníku dostala nabídku točit, Eva přijala, ale dráha herečky jí trvala jen pár let. Jejím prvním počinem byl film Manželství na úvěr, za svou krátkou hereckou kariéru natočila Eva celkem dvanáct filmů například Otec Kondelík a ženich Vejvara, Slečna Matinka, Bílá Vrána nebo Pán a sluha. S herectvím se rozloučila ve svých devatenácti letech. Po válce studovala filozofickou univerzitu Karlovu, kde setrvala jen krátce. Až do svého odchodu do důchodu pracovala jako knihovnice v Národní knihovně.

Robert Pattinson

10. března 2009 v 1:01 | T.N.R |  Autogramy
Robert Pattinson
Robert Pattinson se narodil 13.5.1986 v Londýně - Velká Británie. K hraní se dostal poprvé ve svých
teenagerských letech, hrál v amatérské divadelní společnosti Barnes Theater Company v Londýně. Rovněž ho také přitahovala hudba- kytara / klávesy, byl velice talentovaným sportovcem a také se věnoval modelingu. Jeho první filmovou rolí byl princ Giselhera ve filmu Království Prstenu, zlom v jeho kariéře byla role Cedrica Diggoryho z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Roberta jste dále mohli spatřit ve filmech Stmívání, Jarmark mravnosti nebo Harry Potter a Fénixův řád.

Dopis pro Roberta Pattinsona jsem odeslal 9.9.2008 s jednou fotografií, obálkou s mou adresou a jednou mez.odpovědkou. Dne 9.3.2009 jsem obdržel podepsanou fotografii s věnováním, v mé obálce.

Adresa:
Robert Pattinson
Curtis Brown Group Ltd.
Haymarket House
5th Floor
28-29 Haymarket
London SW1Y 4SP
UK

Radka Fišarová

2. března 2009 v 22:29 Autogramy
Radka Fišarová se narodila 19.12.1977 v Praze - Libni. Ve sboru Bambini di Praga začala zpívat ve svých pěti letech a zároveň navštěvovat LŠU - obor zpěv a hra na kytaru. S kapelou Auris, kterou založila ve svých dvanácti, prožila šest let a vyhrála několikrát proslulou Portu. V 16-ti natočila své první album Město. Absolvovala konzervatoř Jaroslava Ježka, v roce 1998 uspěla v konkurzu na muzikál Evita, kde ztvárnila hlavní roli a stala se nejmladší představitelkou této role na světě(Radce bylo 20 let). V Plzeňském divadle J.K.Tyla si roku 2000 zahrála v tanečním muzikálu Edith-vrabčák z předměstí. Podívat se na Radku můžete v muzikálu Kleopatra nebo Elixír života. Radka je také členkou správní rady Speciální školy Slunce.
Kdo budete mít možnost jít na jakékoli přestavení nebo na koncert Radky Fišerové neváhejte, Radka je naprosto fantastická.

Email jsem odeslal 18.2.2009 a odpověd přišla 2.3.2009, dvě fotografie s autogramem a jedna i s věnováním a dopis od Radky (dopis nezveřejním).
Email: martina.zitna@aura-pont.cz