Duben 2009

Ladislav Potměšil

29. dubna 2009 v 15:15 Autogramy

Ladislav Potměšil se narodil 2.9.1945 v Praze, již od dětství zpíval v pěveckých souborech, hrál ve filmech a na prknech divadel. Roku 1969 vystudoval DAMU, účinkoval v divadle na Smíchově, Divadelní společnosti Josefa Dvořáka, v divadle na Vinohradech, nebo divadle S.K. Neumanna v Libni. Jeho herecká kariéra čítá přes devadesát inscenací, filmových a divadelních rolí například: Nejkrásnější hádanka, Ordinace v růžové zahradě, Byl jednou jeden polda I, II a III, Hospoda, Discopříběh I a II nebo film Já nejsem já.


Dopis panu Potměšilovi jsem posílal 8.4.2009 s jednou fotografií a obálkou s mou adresou a známkou. Odpověď přišla 28.4.2009 v mé obálce, má fotografie podepsaná a přiložena fotografie od pana Potměšila.


Adresa:
Ladislav Potměšil
Divadlo KALICH
Jungmanova 9
Praha 1

John Travolta

28. dubna 2009 v 21:37 Autogramy

John Travolta se narodil 18.2.1954 v New Jersey v USA. Již od svých dvanácti let projevoval herecké ambice. V šestnácti letech se vydal na hereckou dráhu a opustil školu, ze začátku se objevoval v reklamách a divadelních hrách. V roce 1972 se objevil v menších rolích v několika seriálech. Jeho první filmová zkušenost byla v hororovém snímku Ďáblův déšt. Do podvědomí diváků se dostal rolí v televizním sitkomu Vítej zpátky, Kottere a rolí ve filmu Chlapec v plastikové bublině, za kterou si získal velice kladný ohlas filmových kritiků. Pak následovaly filmové trháky jako Horečka sobotní noci, nebo Pomáda, které Travoltu zařadily mezi veliké hvězdy. Filmem Městský kowboj z roku 1980 utvrdil kritiky a publikum, že patří mezi hereckou špičku. John Travolta hrál ve více jak padesáti filmech: Divočáci, Kat, Zelené peklo, Tváří v tvář, Pulp Fiction: Historky s podsvětí, Kdopak to mluví I, II a III, Dokonalí, nebo ve filmu Černá klec.

Johnu Travoltovi jsem posílal dopis s dvěmi fotografiemi, obálkou s mou adresou a dvěmi mez. odpovědkami. Odpověď přišla 27.4.2009, obě mé fotografie podepsané a věnované, přidaná Travoltova fotografie s podpisem a věnováním a jedna M.O. vrácena.
Adresa:
John Travolta
P.O.Box 3560
Santa Barbara
CA 93130 - 3560
USA


Eva Holubová

28. dubna 2009 v 21:30 | T.N.R |  Autogramy
Eva Holubová se narodila 7.3.1959 v Praze. Již při studiu na gymnáziu se věnovala divadlu, učinkovala v několika amatérských souborech. Po maturitě si prošla několik zaměstnání, než ji přijali v roce 1981 na DAMU. V tomtéž roce si poprvé zahrála ve studentském snímku Tomáše Vorla " To můj Láďa" a ve svém prvním celovečerním filmu , Kopretiny pro zámeckou paní. Studia na DAMU úspěšně složila roku 1985, prošla si několika avangardnímy scénami. Namátkou Studio Bouře nebo Mimóza. Po roce 1989 účinkovala v Divadle na tahu a od roku 1995 až 2002 byla členkou souboru v Divadle Na zábradlí. V součastné době hostuje v několika pražských divadlech, například v divadle Kalich, ve hře Baronky, se Zuzanou Bydžovskou. S Janem Krausem vystupuje v zájezdové talk schow "Co jinde neuslyšíte" . Eva Holubová hrála ve více jak šedesáti filmech, seriálech a inscenacích, např. Čas sluhů, Čarodějka, Bubu a Filip, Pelíšky, Čas dluhů, Ene bene, Pupendo, Na psí knížku, Čert ví proč, Účastníci zájezdu nebo ve filmu Líbáš jako Bůh. Oficiální stránky Evi Holubové jsou: www.evaholubova.wbs.cz , zde si můžete i napsat o autogram.


Paní Holubové jsem posílal email 23.4.2009, dne 27.4.2009 jsem obdržel podepsanou fotografii.

Email: fans.eva@seznam.cz

Ben Barnes

16. dubna 2009 v 20:21 Autogramy

Ben Barnes narozen 20.8.1981 Velká Británie - Londýn. Mohli jste ho vidět ve filmu Hvězdný prach a především v roli prince Caspian v Letopisy Narnie: Princ Caspien.

Dopis jsem odesílal 31.1.2009 s anglickou známkou, dvěmi fotografiemi a obálkou. Dopis přišel 16.4.2009 v mé obálce a obě fotografie podepsané a věnováné.

Autogram od Bena Barnese sice již mám, ale moc jsem chtěl ješte jeden, je to jeden z mých oblíbených herců.

ADRESA:
Ben Barnes
CAM
First Floor
55-59 Shaftesbury Avenue
London W1D 6LD
UK

Ondřej Brzobohatý

9. dubna 2009 v 23:30 | T.N.R |  AutogramyOndřej Brzobohatý se narodil 2.2.1983 v Praze. Je synem slavného českého herce Radka Brzobohatého a slovenské herečky Hany Gregorové. Již od mala měl velký zájem o hudbu a proto jeho kroky směřovali na Základní uměleckou školu, kde se učil na housle a později si přidal hru na klavír a bubny. Jeho další kroky směřovali na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kterou absolovoval v oboru klavír, dirigování a skladba. Byl členem skupiny Bůhví, která si získala velkou oblibu pro svá zábavná a profesionální vystoupení. Poprvé se objevil na televizních obrazovkách jako moderátor soutěže Česko hledá SuperStar. Poté přišla role Marka Stránského v seriálu Ulice. Ondřeje můžete spatřit v Divadle Radka Brzobohatého, kde nejen hraje, ale i skládá a podílí se jako choreograf.
Ondřeji Brzobohatému jsem pasal email 6.4.2009 a odpověd přišla 9.4.2009.
Email: hana.pierot@c-mail.cz

Hana Maciuchová

9. dubna 2009 v 23:15 | T.N.R |  Autogramy

Hana Maciuchová se narodila 25.11.1945 ve Štenberku. Již od mala měla umělecké nadání, zpívala, tančila a recitovala. Na gymnáziu uvažovala o studiu angličtiny, nebo medicíny, ale herectví hrálo prim. V divadle Za branou začala hrát již během studií na pražské DAMU, po ukončení Damu zde získala i své první angažmá. Od roku 1971 je členkou souboru Divadla na Vinohradech, kde působí dodnes. Zde stvárnila nespočet výjmečných rolí, vidět jste ji mohli například ve hře Obchodník s deštěm, Dáma od Maxima, Kdo se bojí Virginie Woolfové, Zločin a trest, nebo ve hře Ideální Manžel, která je v součastném repertoáru Davadla na Vinohradech. Hana Maciuchová také hostuje v divadle Radka Brzobohatého.
První filmová role přišla v roce 1964 ve filmu Oregon. Od té doby hrála ve více než sto filmech, inscenacích a seriálech, například: Kočky, Dvojník, Chalupáři, Lucie postrach ulice, Člověk proti zkáze, Samotáři, Drákulův švagr, V erbu lvice, Ulice, Příkopy, Silný kafe, nebo seriál Dobrá čtvrť. Velice často spolupracovala s dabingem a s rozhlasem, kde podvakrát obdržela cenu za nejpopulárnější herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu. V roce 1994 - 2004 se věnovala práci pedagogické na Státní konzervatoři v Praze.

Paní Maciuchové jsem psal dopis do Divadla na Vinohradech 25.3.2009, spolu s dopisem jsem posílal dvě fotografie a obálku se známkou a mojí adresou. Odpověď přišla 8.4.2009, obě mé fotografie podepsané, s věnováním a navíc fotografie od paní Maciuchové s nádherným osobním věnováním.

Adresa:
Hana Maciuchová
Divadlo na Vinohradech
Nám. Míru 7
120 00 Praha 2

Bolek Polívka

6. dubna 2009 v 21:18 Autogramy
Bolek Polívka se narodil 31.7.1949 ve Vizovicích na Zlínsku. Již jako dítě se věnoval divadlu, hrál s
ochotníky a po vystudování střední školy šel rovnou na brněnskou JAMU. Je jedním ze zakladatelů divadla Husa na provázku. Od roku 1993 je majitelem svého vlastního divadla Divadlo Bolka Polívky. Ale i nadále hostoval v divadlech ve Zlíně nebo v divadle Na Vinohradech v Praze. První filmovou rolí Bolka byl film Balada pro banditu z roku 1978, ale do širšího podvědomí diváků se dostal filmy Věry Chytilové Kalamita, Šašek a Královna a komedií Dědictví aneb Kurvahošigutentag. Bolek stvárnil přes šedesát filmových a televizních rolí, vidět jste jej mohli například ve filmech: Čas sluhů, Obecná škola, Suzanne, Král Ubu, Pelíšky, Kytice, Bolero, Roming, Umě dobrý nebo velkofilm Bathory. Bolek Polívka je nejen herec a komik, ale i básník, podnikatel, recesista a Valašský Král.

Bolkovi Polívkovi jsem posílal email 13.11.2008 a 6.4.2009 jsem obdržel fotografii s podpisem.
Email: farma@bolek.cz

Imelda Staunton

3. dubna 2009 v 22:07 Autogramy

Imelda Staunton celým jménem Imelda Mary Philomena Bernadette Staunton se narodila 9.1.1956 v Londýně - Velká Británie. Studovala herectví na Royal Academy of Dramatic Art a ve svých dvaceti letech dostala svou první hereckou příležitost v divadle Birmingham Repertory Theatre v kultovní hře Samuela Becketta Čekání na Godota. Na prknech, která znamenají svět stvárnila na desítky různorodých rolí. Za svůj herecký talent a projev získala mnoho divadelních ocenění. Je trojnásobnou držitelkou ceny Laurence Olivier Award nebo ceny London Critics Circle Theater Award. Cesta před kameru byla pro Imeldu trochu delší, na svou první filmovou roli si musela počkat a to až do roku 1982, kde se oběvila v jedné z epizod televizního seriálu BBC2 Playhouse. Rolí ve snímku Petrovi Přátelé z roku 1992 na sebe Imelda upozornila a byla stále častěji obsazována. Za svůj herecký um byla i ve filmu oceněna mnohými cenamy například : za Vera Drake - Žena dvou tváří získala cenu Bafta, British Independent Film Award, Chlotrudis Award, Evening Standard British Film Award, cenu filmových kritiků z Chicaga, Los Angeles, New Yorku, Washingtonu, Toronta, Seattlu, Vancouveru, San Diega, Londýna a získala i Cenu národního společenství filmových kritiků nebo Zlatý lev z filmového festivalu v Benátkách. V roce 2006 Imelda Staunton stala držitelkou Řádu britského impéria a tím se zařadila mezi největší britské osobnosti. Na svém kontě má přes padesát filmovích rolí. Obdivovat ste jí mohli na příklad ve filmu: Vraždit je snadné, Rozum a cit, Večer tříkrálové, Zamilovaný Shakespeare, Jiný život, Kouzelná chůva Nanny McPhee nebo ve filmu Harry Potter a Fénixův řád.Imeldě Staunton jsem posílal dopis 11.3.2009 s jednou mezinárodní odpevědkou, dvěmi fotografiemi a obálkou s mou adresou. Odpověd přišla 3.4.2009 v mé obálce a obě mé fotografie podesané a věnované.

Adresa:
Imelda Staunton
ARG
4 Great Portland Street
London W1W 8PA
UK