Jaroslava Obermaierová, Rudolf Hrušinský a Stanislav Zindulka

21. května 2009 v 15:01 | T.N.R |  Autogramy

Jaroslava Obermaierová se narodila 10.4.1946 v Praze. Jako mála navštěvovala kurzy baletu, poprvé se na jevišti objevila v deseti letech na scéně Národního Divadla. Přestože zde tančila několik let v operách a baletech zvítězilo nakonec herectví. Již během studií na DAMU dostala svou první velkou příležitost ve snímku Souhvězdí panny. Po absolutoriu nějaký čas působila v kladenském Divadle Jaroslava Průchy, od roku 1970 byla ve stálém angažmá v Divadle E.F.Buriana v Praze, kde působila více než dvě desetiletí, pak následovala spolupráce s divadelními společnostmi Julie Jurištové nebo Radka Brzobohatého. Od roku 1965 kdy natočila svůj první film Souhvězdí panny, má na svém kontě více jak sto filmů, seriálů a inscenací, například: Kameňák I a II, Kladivo na čarodějnice, Marečku podejte mi pero, Dívka na koštěti, Tajemství proutěného košíku, Což takhle dát si špenát, Hlas Krve, Malvína nebo seriál Ulice. Jaroslava Obermaierová také dabuje, svůj hlas propůjčila například Whoopi Goldbergové.

Rudolf Hrušinský se narodil 5.10.1946 v Praze. Pochází z
velice slavného hereckého rodu a tak nebylo pochyb o jeho nadání a talentu. Na konzervatoři studoval hru na akordeon a na DAMU herectví. Od roku 1978 je členem Činoherního klubu v Praze. Za svou hereckou dráhu natočil již přes devadesát filmů, seriálů a inscenací, například: již kultovní film Vesničko má středisková, Postřižiny, Cirkus Humberto, Obecná škola, Černí baroni, Kouzelný měšec, Hospoda, Byl jedno jeden polda I,II a III, Hraběnky, Ulice nebo film Knoflíkáři, za který získal v roce 1997 Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.


Stanislav Zindulka se narodil 5.5.1932 v Jilemnici. K herectví měl velice blízko, jeho rodiče byli zapálenými ochotníky, na divadelních prknech stál již ve svých pěti letech. Po dokončení studia na DAMU, hrál dvanáct sezón v divadle v Hradci Králové, pak následovalo brněnské Divadlo bratří Mrštíků, kde působil ve stálém angažmá dvacet let. Pan Zindulka se také věnoval pedagogické činnosti, na zdejší konzervatoři učil od roku 1968 až 1975, kterou musel z politických důvodů opustit a dlouhou dobu nemohl ani vystupovat na prknech pražských divadel. To se však změnilo po roce 1989, kdy ve svých sedmedátipěti letech začínal znovu. Z Brna odešel do Městských divadel
pražských, kde působil pět sezón a od roku 1994 je členem pražského Činoherního klubu. Stvárnil více jak stodvacet rolí ve filmu, inscenacích nebo seriálech, například: Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Fouska, Jak básníkům chutná život, Rodáci, Náhrdelník, Bylo nás pět, Kouzelný měšec, Hospoda, Báječná léta pod psa, Četnické humoresky, Babí léto, Ulice, Kouzla králů nebo film Hodinu nevíš....

Všechny tři krásné autogramy jsem získal přes dopisové centrum TV Nova. Email jsem odesílal 13.5.09 a dne 21.5.09 jsem obdržel autogramy.
Email: dopisove@nova.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 22. května 2009 v 13:14 | Reagovat

TAKÉ GRATULUJI, TAKÉ JSEM PSALA NA TENTO EMAIL A ZATÍM MI NIC NEDORAZILO. PSALA O TY CO MAJÍ PRÁVĚ K DISPOZICI.

2 Tomáš Tomáš | E-mail | 22. května 2009 v 18:57 | Reagovat

[1]: tak ještě posečkej, emailů s žádostí o autogram herců musí dostávat stovky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama