Červen 2009

Jana Boušková a Václav Vydra

27. června 2009 v 1:03 Autogramy
Jana Boušková se narodila 8.5.1954 v Kladně. Studovala na gymnáziu, ale studium po dvou letech
ukončila a přešla na pražskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1975. Ve stejném roce získala angažmá v Národním divadle, kde působí dodnes. Na prknech která znamenají svět však zářila již o rok dříve, v roce 1974 ve Stavovské divadle nastudovala ještě jako studentka hru Ševcovská komedie. První filmovou příležitostí byla pro paní Bouškovou pohádka Dívka na koštěti, kde stvárnila žákyni čarodějnické školy. Od té doby natočila více jak padesát filmů, inscenací a seriálů, například: My, ztracený holky, Pomerančový kluk, Dalskabáty hříšná ves aneb zapomenutý čert, Žena za pultem, Šípková Růženka, Přítelkyně z domu smutku nebo v seriálu Ošklivka Katka. Paní Jana Boušková si po dlouholetém vztahu vzala svého kolegu herce Václava Vydru 18. června 2006.

Václav Vydra se narodil 7.1.1956 v Praze hercům Václavu Vydrovi a Daně Medřické. Vystudoval pražskou konzervatoř, již během studií natočil několik inscenací pro televizi a hostoval v Divadle na Vinohradech. Hrál také v divadle Kladno, Městských divadel pražských a od roku 1995 je členem souboru Divadla na Vinohradech, kde hráli oba jeho rodiče a i dědeček. Debutoval ve svých čtrnácti letech ve filmu Zabil jsem Einsteina, pánové. Za svou hereckou kariéru natočil doposud přes sto filmů, inscenací a seriálů, například: Pan Tau, Přijela k nám pouť, S čerty nejsou žerty, Panoptikum města pražského, Copak je to za vojáka, Tankový prapor, Náhrdelník, Jedna kočka za druhou, Bylo nás pět, Život na zámku, Z pekla štěstí, Kameňák I, II a III, Nejkrásnější hádanka, Vy nám taky, šéfe nebo v seriálu Ošklivka Katka. Václav Vydra je velkým milovníkem koní a od roku 1998 majitelem koně.
Dopis jsem posílal paní Bouškové 15.6.2009 s ofrankovanou obálkou a jednou fotografií. Dne 26.6.2009 mě čekalo velké překvapení, nejen že má fotografie byla podepsaná a věnovaná, ale paní Boušková mě poslala krásný dopis, přidala další čtyři krásné fotografie a k podepisování se přidal i pan Vydra :-).

Adresa:
Jana Boušková
Divadlo Bez zábradlí
Jungmanova 31
110 00 Praha 1

Eva Vejmělková

27. června 2009 v 0:04 Autogramy
Eva Vejmělková se narodila 4.3.1969 v Karviné. Absolvovala hereckou konzervatoř v Ostravě a vystudovala psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Již jako šestnáctiletá stvárnila hlavní roli ve filmu Fontána pre Zuzanu, tím to filmem se dostává do širšího podvědomí diváků a dostává další nabídky ve filmu Jak básníkům chutná život a seriálu Chlapci a chlapi. Následují role v pohádkách, ale i odvážnějších filmech. Díky svému půvabu se stala symbolem krásy. Jako jedna z mála českých hereček točila i v Hollywoodu, byla obsazena do velkofilmu Dračí srdce, zde si zahrála po boku Seana Conneryho nebo Davida Thewlise. Své znalosti z Palackého Univerzity zúročila při práci s drogově závislými. Nyní se Eva Vejmělková již profesi herečky nevěnuje a zcela se oddává své rodině. Za svou hereckou kariéru natočila přes třicet filmů, inscenací a seriálů, například: Modrá hodina, Penelopy, Dobří holubi se vracejí, Kačenka a strašidla, O Janovi a podivuhodné příteli, pokračování Fontány pre Zuzanu II a III nebo film Suzanne.

Dopis paní Vejmělkové jsem odesílal 15.6.09 s jednou fotografií a ofrankovanou obálkou. Dne 26.6.2009 jsem obdržel mou fotografii podepsanou a věnovanou a fotografii přidanou paní Vejmělkovou.


Adresa:
E
va Vejmělková
Nový Svět 12
Havířov 735 64

Barbora Seidlová

25. června 2009 v 11:26 Autogramy
Barbora Seidlová se narodila 23.5.1981 v Mikulově. Absolvovala činoherní herectví na brněnské
konzervatoři a poté pražskou DAMU. Již ve svých patnácti letech dostala svou první velkou příležitost ve filmové pohádce Lotrando a Zubejda, kde stvárnila jednu z hlavních postav princeznu Zubejdu. Vtom samém roce stvárnila postavu Ester v inscenaci Romeo, Julie a tma. Divadelní kariéru začala v Divadle Bolka Polívky v Brně a hostovala v Divadle na zábradlí, divadlo Na kopečku v Jihlavě, v Činoherním klubu v Praze, v brněnské Redutě, Městských divadel Brno a Divadle Komedie. Doposud natočila více jak dvacet filmů, inscenací a seriálů, například: Nelásky, Elixír a Halíbela, Snowboarďáci, Místo nahoře, Bolero, Místo v životě nebo ve filmu Maharal - Tajemství talismanu. Momentálně je Bára Seidlová herečkou na volné noze, ale nejčastěji ji můžete spatřit v brněnském Divadle Bolka Polívky.

Dopis Báře jsem posílal 8.6.2009 s ofrankovanou obálkou a jednou fotografií. Dne 25.6.2009 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii spolu s krásným dopisem.

Adresa:
Barbora Seidlová
Divadlo Bolka Polívky
Jakubské náměstí 5
602 00 Brno

Lukáš Hejlík

25. června 2009 v 10:55 | T.N.R |  Autogramy
Lukáš Hejlík
Lukáš Hejlík se narodil 27.1.1980 v Mostě. Studoval Obchodní akademii v Lounech a Vyšší odbornou hereckou školu v pražské Michli, kterou v roce 2002 úspěšně dokončil. Hned po skončení studia nastoupil do angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a o dva roky později přešel do angažmá Městských divadel Brno. Kromě hraní a moderování se Lukáš věnuji práci v Českém rozhlase3 - Vltava, psaním do časopisu BBarák,je jeho spoluzakladatelem a sestavováním festivalu Hip Hop Kemp. Je také zakladatelem kultovního projektu scénických čtení LiStOVáNí, který sdružuje několik herců z českých divadel a zrcadlí aktuální knihy z knižního trhu ve formě čteného divadla. Vidět jste jej mohli ve filmu Crash Road nebo v seriálu Dobrá čtvrť a Ošklivka Katka, kde ztvárnil jednu z hlavních postav. Na TV Prima moderuje zábavný pořad Vím, cos dělal v pátek.

Dopis Lukášovi Hejlíkovi jsem posílal 9.6.2009 s ofrankovanou obálkou a dvěma fotografiemi. Dne 25.6.2009 jsem obdržel obě fotografie podepsané a věnované.

Adresa:
Lukáš Hejlík
Městské divadlo Brno
Lidická 16
602 00 Brno

Lukáš Hejlík

Pavel Bobek

25. června 2009 v 10:17 Autogramy
Pavel Bobek se narodil 16.září 1937 v Praze. Po absolvování gymnázia studoval v letech 1955 až
1961 na Fakultě architektury a pozemního stavitelství ČVUT. Již jako inženýr architekt nastoupil ve Sdružení velkovýkrmen, kde pracoval i Mirek Černý (konferenciér Rangers a rozhlasový diskžokej) a Petr Nárožný (herec, moderátor, bavič). V roce 1963 příjíma angažmá sólového zpěváka ve skupině Olympic. Z Olympicu odchází roku 1965 a zpívá s různým skupinami. O rok později se přidává ke skupině Country Beatem, snimyž nastupuje v roce 1967 do stálého angažmá divadla Semafor, kde působí až do roku 1990. Je držitelem Zlaté Porty za zásluhy a rozvoj country music(1980). Za svou kariéru doposud natočil dvacet sólových alb, například: Veď mě dál, cesto má, Profil, Já přitom byl, Hejno padlých andělů, Muž který nikdy nebyl IN a zatím poslední vydané album z roku 2007 Antologie.

Email jsem odesílal 23.5.2009 a dne 25.6.2009 jsem obdržel podepsanou fotografii.
Email: pr@pavelbobek.cz

Dana Syslová

23. června 2009 v 22:26 Autogramy
Dana Syslová se narodila 11.11.1945 v Praze. Po absolvování DAMU nastoupila do stálého angažmá v Městských divadel pražských, kde působila do roku 1994, tedy celých třicet sezón. Několik let hostovala v pražském Činoherním klubu a v divadle V Celetné, hrála také v Divadle Ungelt, Viola nebo v Mladé Boleslavi.V současné době hostuje v Divadle Rokoko, vídat jí můžete také v divadle Divadlo Palace Theatre a její stálou scénou je Divadlo Na Jezerce. Poprvé se před kamerou objevila již během studií na DAMU v inscenaci Metelice. Od té doby hrála ve stovce inscenací, filmů a seriálů, například: Bota jménem Melichar, Čarodějky z předměstí, Skřivánčí ticho, Létající Čestmír, Ordinace v růžové zahradě, Četnické humoresky, Dita Saxová nebo v pohádce Červený kamínek. Paní Syslová se také věnuje dabingu, svůj hlas propůjčila například Helen Mirren, Diane Keaton nebo Susan Sarandon . Za dabing Helen Mirren byla oceněna cenou Františka Filipovského. V České televizi má svůj pořad Mezi námi zvířaty, kde účinkuje i její pes Máňa a v rozhlase má pořad Život je pes.

Paní Syslové jsem posílal dopis s jednou fotografii a ofrankovanou obálkou 3.5.2009 a odpověď přišla 23.6.2009.
Adresa:
Dana Syslová
Divadlo Palace Theatre
Václavské náměstí 43
Praha 1

Colin Firth

20. června 2009 v 11:01 Autogramy
Colin Firth se narodil 10.9.1960 v Grayshott - Hampshire ve Velké Británii, do akademické rodiny. Otec byl profesor historie a díky své práci cestoval po světě. Své dětství tak prožil v Nigérii a Americe. Stát se hercem si přál odmala, studoval drama v prestižním Drama Centre v Londýně. Začátky nebyli nijak lehké, ale přesto se svého snu nevzdával. Velkou pozornost na sebe strhl rolí Hamleta a získal tím roli v Queens Theatre v Londýně ve hře Another Country. I přes velice rychlí rozjezd kariéry se i nadále věnoval divadlu a práci v televizi, čím dál více se o něj zajímal film. Doposud za svou hereckou kariéru natočil přes šedesát filmů,seriálů a inscenací, například: Měsíc na venkově, Valmont, Pýcha a předsudek, Anglický pacient, Deník Bridget Jonsesové a Bridget Jonesová - S rozumem v koncích, Ach ty ženy!, Láska nebeská, Poslední legie nebo film Mamma Mia!.

Dopis jsem pro Colina Firtha poslal 6.6.2009 s jednou mezinárodní odpovědkou, obálkou s mou adresou a třemi fotografiemi. Dne 19.6.2009 jsem obdržel všechny tři fotografie podepsané a věnované, vše přišlo v mé obálce.

Adresa:
Colin Firth
Independent Talent Group LTD.
Oxford House
76 Oxford Street
London W1D1BS
UK


Petr Kostka

18. června 2009 v 22:35 Autogramy
Petr Kostka se narodil 11.6.1938 v Říčanech u Prahy. Být hercem mu bylo dáno již do vínku, pochází
totiž ze starého divadelního rodu, jehož kořeny sahají až do 19. století. Vystudoval Vyšší hospodářskou školu a roku 1957 složil úspěšně zkoušky na DAMU, studium však nedokončil a nastoupil do Městských divadel pražských. Svou první filmovou roli dostal již během studií druhého ročníku DAMU, ale do širokého podvědomí diváků se dostal díky filmu Vyšší princip. Petr Kostka se rázem stává jedním z nejobsazovanějších herců, je obsazován do nejrůznějších filmových žánrů, od komedií až přes psychologická dramata. V roce 1974 přechází do Národního Divadla a od roku 1994 je ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působí dodnes. Byl oceněn cenou Františka Filipovského za dabing a cenou Thálie 2003. Natočil více jak 140 filmů, inscenací a seriálů, například: Florián, Princ a chuďas, Chalupáři, Zítra vstanu a opařím se čajem, Což takhle dát si špenát, Pátek není svátek, Inženýrská odysea, Sanitka, O Popelákovi, Dav lidi v ZOO, Nesmrtelná teta, Četnické humoresky, Ideální manžel nebo v připravovaném seriálu Ach, ty vraždy!.

Panu Kostkovi jsem posílal dopis 9.6.2009 s jednou fotografií a ofrankovanou obálkou. Dne 18.6.2009 jsem obdržel fotografii s autogramem a přáním:)

Adresa:
Petr Kostka
Divadlo na Vinohradech
Nám. Míru 7
120 00 Praha 2

Jean Reno

15. června 2009 v 22:08 Autogramy
Jean Reno se narodil 30.7.1948 v Casablance, Maroko. Rodiče byli andalunští Španělé, kteří migrovali z vlasti před režimem generála Franca. Jean Reno přijel do Francie počátkem 70. let a nastoupil zde vojenskou službu. Po absolvování začal studovat herectví na Státní konzervatoři dramatického umění. Od roku 1974 byl členem divadla Ateliér Andréase Voutsinase a ve filmu se poprvé objevil v roce 1979. Role temperamentního sicilského potápěče Enza Molinariho ve filmu Magická hlubina mu vynesla nominaci na Césara 1988, na tuto cenu je nominován ještě dvakrát a to za film Leona a Návštěvníci. Jde z role do role a stále více o něho projevují zájem také američtí režiséři. V roce 2000 je oceněn v Paříži Evropskou filmovou cenou za evropský přínos světové kinematografii. Na svém pestrém filmovém rejstříku má více jak sedmdesát filmů, například: Telefon zvoní vždy dvakrát, Brutální Nikita, Návštěvníci I, II a III, Godzila, Drž Hubu!, Purpurové řeky I a II nebo film Rytíř nebes.

Dopis s obálkou, jednou mezinárodní odpovědkou a dvěma fotografiemi jsem odesílal 6.2.2009. Dne 15.6.2009 jsem obdržel obě mé fotografie podepsané, dopis a vrácenou M. odpovědku vše v mé obálce.

Adresa:
Jean Reno
c/o Gaumont
30, Avenue Charles de Gaulle
92200 Neuilly sur Seine
France

Tomáš Töpfer

12. června 2009 v 19:31 Autogramy
Tomáš Töpfer se narodil 10.1.1951 v Praze. Studoval konzervatoř v Brně a pak DAMU v Praze, účinkoval v divadlech v Ostravě, Šumperku nebo Ústí nad Labem. Od roku 1987 byl ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech až do roku 1995, kdy s Eliškou Balzerovou založili Nadaci Fidlovačka a uvedli do provozu budovu v Praze - Nuslích. Tomáš Töpfer je v Divadle Na Fidlovačce nejen hercem, režisérem, ale i ředitelem. Se svým bratrem je také spolumajitelem hospůdky U kalichu. Do širšího podvědomí diváku se dostal rolí doktora Krále ze seriálu Život na zámku a naprosto geniálním velitelem četnické stanice Arazímem v Četnických humoreskách. Na svém kontě má přes padesát filmů, inscenací a seriálů, například: Haldy, Jak básníkům chutná život, Volavka, Ještě větší blbec, než jsme doufali, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Jak se krotí krokodýli nebo Smutek paní Šnejderové.

Dopis s fotografií, obálkou s mou adresou a známkou jsem panu Töpferovi odesílal 9.6.2009 a dne 12.6.2009 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii.

Adresa:
Tomáš Töpfer
Divadlo Na Fidlovačce
Křesomyslova 625/4
140 00 Praha - Nusle

Vojtěch Dyk, Saša Rašilov, Petr Vondráček

11. června 2009 v 10:57 Autogramy
Vojtěch Dyk se narodil 23.7.1985 v Praze. V roce 1999 navštěvuje dětský soubor Ty-já-tr, který má domovskou scénu v divadélku Radar, zde také získává první herecké zkušenosti. Absolvuje pražské Gymnasium Arabská a je přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru zpěv a na Damu obor činohra, volí DAMU. Do širšího podvědomý diváků se dostal rolí Tomáše Schindlera v seriálu Letiště, dále si například zahrál v seriálech a filmech: Velmi křehké vztahy, Tři životy, X Mix, Kriminálka Anděl nebo Ďáblova lest. Je členem skupiny Nigtwork a T.O.P. Dream Company. Od února 2008 je členem činohry Národního Divadla.

Saša Rašilov se narodil 26.6.1972 v Praze. Studoval na pražské konzervatoři - hudebně-dramatické oddělení, poté na DAMU . Již během prvního ročníku na DAMU působil ve Studiu GAG Borise Hybnera. Hrál také v Divadle Na zábradlí, v Divadle v Řeznické a od roku 2002 je členem činohry v Národním Divadle, kde působí dodnes. Na svém kontě má přes třicet filmů, inscenací a seriálů, například: Šakalí léta, Kouzelný měšec, Hříšní lidé města brněnského, Samotáři, Román pro ženy, Rodinná pouta - Velmi křehké vztahy, ROMing nebo Jménem krále. Saša Rašilov je též velice vyhledávaným v dabingu, svůj hlas propůjčil myšáku Mickey Mousovi a jiným Disneyho postavičkám, J. Deppovi ve filmu Karlík a továrna na čokoládu nebo postavu Obi-Wan Kenobiho v prvních třech dílech Star Wars. Za dabing získal i ocenění, v roce 2003 Cenu Františka Filipovského za film Tápající.

Petr Vondtáček se narodil 26.2.1976 v Ústí nad Labem. Je moderátorem, hercem a hudebníkem, hře na klavír se věnuje již od dětství. Velikou oblibu si získal nejen se svou kapelou Lokomotiva, ale především jako moderátor show Hádej kdo jsem, kde účinkují jeho kolegové ze seriálu Velmi křehké vztahy. Petr Vondráček si také zahrál ve filmu Bestiář nebo O Ječmínkovi.

Všechny tři krásné autogramy jsem získal přes TV Prima. Email jsem odesílal 14.5.2009 a dne 11.6.2009 jsem obdržel autogramy.
Email:
informace@iprima.cz

Pozor! Pokud si budete chtít napsat do TV Prima o autogramy herců a moderátorů učiňte tak až od ZÁŘÍ! Během prázdnin červenec-srpen se autogramkarty nezasílají.


Eva Skalická, Marcela Kyselová, Miroslav Graclík, Robert N.

11. června 2009 v 6:52 Autogramy
Eva Skalická se narodila 19.října v Praze, jako malá navštěvovala rozhlasový sbor a věnovala se hře
na akustické kytaře. Po absolvování Obchodní akademie založila skupinu, která ze začátku vystupovala pod názvem Holky a pak jako Pussy. V roce 2006 dostává příležitost i jako moderátorka na rádiu Dance a více se věnuje své sólové kariéře.

Marcela Kyselová je herečkou, moderátorkou a zpěvačkou.

Miroslav Graclík je spisovatelem.

Robert N. se narodil 30.3.1978. Je zpěvák, moderátor, herec a model. Účinkoval v triu Newtrio, nyní se více věnuje své sólové kariéře.

Autogramy jsem získal výměnou.Petra Janů, Petra černocká, Lucie Vondráčková, Martin Maxa

10. června 2009 v 18:35 Autogramy
Petra Janů vlastním jménem Jana Petrů se narodila 19.11.1952 v Praze. Již od malička se věnovala zpěvu, zpívala ve sboru. Od roku 1972 byla v angažmá v divadle Semafor, kde působila šest sezón. V roce 1978 se stává stříbrnou slavicí a vdává se za svého manažera Michala Zelenku. Účinkovala v hudební skupině Pro-Rock a Bumerang, v roce 1987 vyhrála zlatého slavíka a tento úspěch si zopakovala ještě dvakrát, zahrála si ve filmu Koncert a Můj hříšný muž. Hrála v muzikálu Bídníci, Sny svatojánských nocí nebo v Hamletovi, spolupracovala s Petrem Jandou, Karlem Šípem a Jaroslavem Uhlířem.

Petra Černocká se narodila 24.11.1949 v Praze. Studovala na Pražské konzervatoři obor operní zpěv a klavír. Začínala v souboru Grosman - Šimek a o rok později v souboru Suchý - Šlitr v divadle Semafor. V roce 1971 si zahrála ve filmu Dívka na Koštěti a nazpívala i úvodní píseň Saxana, která se stala velkým hitem. Vydala několik CD s velice chytlavými písněmi : Náklaďák nebo poslední z roku 2006 Souhvězdí střelce.

Lucie Vondráčková se narodila 8.3.1980 v Praze. Již od
dětství se věnuje zpěvu a herectví. Před kamerou stála poprvé již ve svých sedmi letech. V devadesátých letech uváděla pořad pro děti Marmeláda a vydává své první CD (1993). Zahrála si například ve filmech a seriálech: Arabela se vrací, Království květin, Nejasná zpráva o konci světa, Snowboarďáci nebo Bathory. Účinkuje i v muzikálech Excalibur nebo Tajemství.

Martin Maxa se narodil 15.3.1961 a vystudoval Gymnázium v Teplicích a Fakultu tělovýchovy a sportu na Univerzitě Karlově v Praze. Po dokončení studií pracoval jako učitel tělocviku. Ve sféře umění nejdřív prorazil jako malíř a později i jako zpěvák. Své první fanouška získával ve svém klubu Pijonýr v Litvínově. Martin Maxa vydal doposud čtyři CD , debutové C'est la vie a zatím poslední z roku 2005 s názvem Zákulisí.

Autogramy jsem získal výměnou.Martin France

5. června 2009 v 20:45 Autogramy
Martin France se narodil v Horním Slavkově, okres Sokolov. Vystudoval Střední ekonomickou školu a již během studií hrál v českolipském divadle v souboru Jirásek a závodně tančil rokenrol a latinsko-americké tance v tanečním souboru Dopravák. Po dokončení ekonomky odchází do Prahy na nultý ročník Vysoké školy ekonomické a konkurzem se dostává do taneční skupiny Shock. Jeho začátky však více patří k filmu, hrál například ve filmech a inscenacích: Vrať se do hrobu, Kamarád do deště 2, Hostina, Borůvkový vrch. Šest let hostoval v Divadle na Vinohradech, účinkoval v řadě muzikálů, například: Jesus Christ Superstar, Vlasy, Dracula nebo Beatles. Natočil již čtyři CD: Sejf je prázdnej, SE-LA-VI, Anděl spásy a V perutích.

Email jsem odesílal 23.5.2009 a dne 5.6.2009 přišli dvě fotografie věnované a podepsané.
Email: france.martin@seznam.cz


Felix Slováček

2. června 2009 v 22:17 Autogramy
Felix Slováček se narodil 23.5.1943 ve Zlíně. Absolvoval kroměřížskou konzervatoř a Janáčkovu
akademii muzických umění v Brně. Byl členem mnoha orchestrů jako například: WDR Big Band Köln, Orchestr Karla Vlacha nebo Big Band Gustava Broma. Pravidelně se také objevuje v programech Karla Gotta, od roku 1983 je šéf dirigent Big Bandu Felixe Slováčka, jako interpret vážné hudby spolupracoval s mnohými známými hudebními tělesy v Čechách i v zahraničí. Na české hudební scéně představuje špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. Na svém kontě má více jak pět set nahraných titulů a přes dva milióny prodaných zvukových nosičů. Do repertoáru Felixe Slováčka patří jazz, pop ale i klasická hudba.

Email jsem odesílal 13.5.2009 a fotografii s autogramem jsem obdržel dne 2.6.2009.
Email: produkce@mmtsro.cz