Září 2009

Mirka Knapková, Martin Koukal a Nikola Sudová

29. září 2009 v 11:33 Autogramy
Mirka Knapková se narodila 19 září 1980 v Brně. Věnuje se profesionálně veslování v pozici skif.


Martin Koukal se narodil 25 září 1978. Věnuje se profesionálně běžeckému lyžování.


Nikola Sudová se narodila v roce 1982 v Jablonci nad Nisou. Věnuje se profesionálně akrobatickému lyžování, přesněji jízdě v boulích.


Tyto krásné autogramy jsem získal díky charitativní akci Kup si propisku, kterou pořádala agentura SEJA. Velice děkuji:)

Pozor!

28. září 2009 v 18:54 Články
Jen malé upozornění pošta změnila design Mezinárodních Odpovědek. Již nejsou modré a s motivem rukou předávající si obálku, nyní jsou v barvě fialové a s obrázkem zeměkoule na dlani. Viz obrázek.

Marta Ondráčková, Pavel Svoboda, Mário Kubec a Michal Jančařík

25. září 2009 v 11:01 Autogramy
Marta Ondráčková se narodila v Ostravě roku 1983. Pochází z herecké rodiny a tak se již v útlém
věku pohybovala v divadelním prostředí. Již v deseti letech moderovala dětský pořad Klubíčko, její kroky dále směřovaly na gymnázium v Brně a divadelní fakultou brněnské JAMU, obor muzikálové herectví. Působila v Městském divadle Brno, Státním divadle Ostrava nebo Slezkém divadle Opava. V televizi dále moderovala AZ-kvíz Junior, Věříš si? a v roce 2007 provázela diváky Mezinárodním filmovým festivalem pro děti a mládež ve Zlíně. V současné době pracuje v TV Nova, kde moderuje s Pavlem Svobodou ranní Snídani s Novou.

Pavel Svoboda se narodil v Litvínově roku 1970. Krátce studoval dvě vysoké školy, Stavební Fakultu ČVUT a Filosofickou fakultu UK, kde se věnoval oboru kulturologie. Za mikrofon se poprvé dostal jako DJ v roce 1986. Úplně své první profesionální počátky měl na rádiu Faktor v Českých Budějovicích, pak odešel do pražského rádia Vox, kde působil skoro deset let a nakonec na dva roky zakotvil v rádiu Frekvence 1. V roce 1993 dostal nabídku tehdejší televize OK3 na moderování pořadu Poker Music, kde působil až do svého odchodu na TV Novu v roce 1994. Na TV Nova je od samotného počátku a od počátku je moderátorem Snídaně s Novou, jednu dobu také diváky provázel soutěžním pořadem Riskuj.

Mário Kubec se narodil 9.8.1964 v Praze. Vystudoval průmyslovku, ale vice ho to táhlo k hraní. Na pražskou DAMU se dostal až na třetí pokus. Velkou příležitost měl v seriálu Chlapci a chlapi, díky roli Michala se mu dostalo velkého zájmu a stal se velice vyhledávaným hercem. Spatřit se jej mohly například v reality show Vem si mě! nebo v seriálu Světla pasáže. Mário Kubec se také věnuje dabingu.

Michal Jančařík se narodil 10.7.1975 v Plzni. Absolvoval Filozofickou Fakultu UK v Praze , obor andragogika a personální řízení. Také má za sebou čtyři roky práv. Již od roku 1996 působí jako moderátor, v letech 1998 až 1999 působil na TV Prima a od roku 2000 až do současnosti moderuje na TV Nova pořady Počasí a Snídaně s Novou. Dále také moderoval řadu živých přenosů, například: Městské slavnosti, Mistrovství ČR v kulturistice, bagr show a podobné. Také velice rád moderuje různé akce pro děti a od roku 2002 má pro dětské publikum vlastní komponovaný pořad. V roce 2003 založil agenturu Synagoga Concerts, která produkuje na klíč koncerty ve velké Synagoze v Plzni - druhé největší synagoze v Evropě.


Tyto krásné autogramy mám díky Janičce, moc jí děkuji a jsem velkým dlužníkem.

Prezident a první dáma Republiky Čížkov

25. září 2009 v 11:00 Autogramy
Tyto dva krásné autogramy jsou hodně srdeční, jsou od velmi mě dobře známých lidí, kterých si nesmírně vážím.
Lidé se umí velmi dobře bavit, ale v recesistické Republice Čížkov to platí mnoho násobně. Měl jsem tu možnost se seznámit s celou tamější vládou a věřte že na denním programu nemají složité schvalování zákonů nebo spaní v parlamentu, ale vymýšlí nejrůznější akce a spestření, skrátka se dobře bavit. Jsem vděčný že jsem směl s nimi pobít.

Zde mám autogram od samotného prezidenta Republiky Čížkov Ing. Zdeňka Tomáška a první dámy Republiky Čížkov Milušky Tomáškové. Touto cestou jim děkuji za jejich přízeň. Více o této krásné recesistické zemičce se dozvíte na stránkách: www.republikacizkov.cz


doc. MUDr. Milada Emmerová CSc

25. září 2009 v 10:59 Autogramy
doc. MUDr. Milada Emmerová CSc se narodila 4.11.1944 v Plzni. Od listopadu 2008 je hejtmankou za ČSSD pro Kraj Plzeňský. Stala se tak historicky první hejtmankou České Republiky.

Autogram jsem získal osobně na koncertě Hany Zagorové 17.5.2009.

Klára Kolomazníková,Tomáš Klus a Michael Foret

24. září 2009 v 11:00 Autogramy
Klára Kolomazníková se narodila 12.10.1979 v Praze. V roce 1999 se zúčastnila pěvecké soutěže Talent roku a následně prošla konkurzem a stala se členkou nejůspěšnější dívčí skupiny Holki, se kterou prožila pět let. V roce 2004 se vydává na sólovou dráhu a vydává své první album s názvem Sama. O dva roky později vydává druhé album Toužím a v roce 2008 nafotila kalendář s názvem Klára a její miláčkové, na kterém spolupracovala s útulkem Rudy Desenského. Nyní vydává své třetí album Tajně.

Tomáš Klus se narodil 15.5.1986 v Třinci. Své hudební nadání projevoval již od mládí, ale tíhlo ho to i ke sportu, kterému se jeden čas i vrcholově věnoval. V roce 2002 si odvezl zlatou medaili z dorosteneckého mistrovství Evropy v moderním pětiboji. Sport Tomáše zavál do Prahy a zde se začal více věnovat hudební tvorbě. V roce 2008 vydal své debutové album Cesta do záhu(d)by a objevil se také v českém seriálu Hop nebo trop. Nyní studuje na pražské DAMU.

Michael Foret se narodil 20.9.1986 v Prostějově. Hudební vlohy zdědil po svém otci. V šestnácti letech byl pevně rozhodnut o pěvecké kariéře, vystupoval na nejrůznějších kulturních akcích a pokoušel se skládat své písničky. Jednou z písní ze své tvorby se dostal až do semifinále Zlíntalentu. Pravidelně docházel na hodiny zpěvu k Lídě Nopové, která jej mnohé naučila. Své štěstí pak zkusil v prvním ročníku soutěže Česko hledá SuperStár, kde bohužel neprošel. Své štěstí pak zkusil znovu v druhém ročníku a úspěch se dostavil. Michael se probojoval až do finále a zde se umístil na krásném šestém místě. Díky soutěži se mu otevřely velké možnosti. Dostal nabídku zahrát si hlavní roli ve filmu Experti, kde nazpíval titulní píseň a seznámil se s Ondřejem Soukupem, který mu produkoval jeho debutové album Forte.

Tyto krásné autogramy pro mě získala Janička, které moc děkuji a jsem velkým dlužníkem.


Jana Hlaváčová a Filip Tomsa

23. září 2009 v 12:14 | T.N.R |  Autogramy
Jana Hlaváčová se narodila 26.3.1938 v Praze. Již od útlého věku byla i se sestrou vedena svým tatínkem, ochotnickým hercem, k divadlu. Tomuto umění natolik propadla, že si nedovedla představit jinou možnost svého uplatnění. Již na
základní škole navštěvovala divadelní kroužek a při studiích gymnázia statovala v divadle S.K.Neumanna, divadle Míly Melanové a ve Wolkerově divadle. Po úspěšném dokončení gymnázia nastoupila na pražskou DAMU. Svou první filmovou roli získala již během studií a to ve filmu Zdeňka Podskalského Kam čert nemůže. V roce 1960 nastoupila do svého prvního angažmá v divadle J.K. Tyla v Plzni, zde odehrála pět sezón s nejrozmanitějšími rolemi. Během svého působení v Plzni si zahrála v několika výrazných filmech, například Noční host nebo Pieseň o sivom holubovi, přestože centrum filmového dění bylo v Praze. V Plzni se provdala za svého hereckého kolegu Jiřího Michného a v roce 1963 se jim narodila dcera Tereza, bohužel velice záhy Jiří Michné zemřel a Jana Hlaváčová se rozhodla vrátit do Prahy. V Praze přijala nabídku Národního divadla, které jí již dříve nabízelo angažmá. Zde si zahrála v desítkách velkých rolí, například role Maggie v Milerově hře Po pádu, Naděžda v Gorkého Poslední nebo Emilie Marty v Čapkově hře Věc Makropulos, za kterou obdržela národní cenu. Jana Hlaváčová je považována za jednu z nejvýznamnějších a nejvýraznějších divadelních hereček pro svůj mimořádný široký herecký rejstřík a osobité kouzlo. Na prknech která znamenají svět se objevovala v komediích, psychologických hrách nebo třeba v antických dramatech. V Národním divadle se seznamuje se svým druhým životním partnerem Luďkem Munzarem a v roce 1971 se jim narodila dcera Barbora. Pro nesouhlas s uměleckým směrem souboru v roce 1990 z Národního divadla Luďek Munzar odchází a Jana Hlaváčová jej následuje. Začali spolu jezdit se zájezdovým představením S vůní šminek a benzínu. V roce 1995 přijímá paní Hlaváčová stálé angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působí do dnes. Zde stvárnila velice významné role a objevila se opět v rozmanitých podobách. Za účinkování ve hře Křehká rovnováha obdržela v roce 1996 cenu Thálie. Kromě divadla spolupracuje s rozhlasem a věnuje se pedagogickým pracím na DAMU. Doposud natočila přes stodavcet filmů, seriálů a inscenací, například: Florián, Eliška a její rod, Pan Tau, Chalupáři, Tetinka, Třetí princ, Ohnivé ženy, Vlak dětství a naděje, Jak básníkům chutná život, Sedmero krkavců, Četnické humoresky, Náves nebo seriál Hraběnky.

Filip Tomsa se narodil 20.4.1984 v Mladé Boleslavi. Studoval Konzervatoř v Praze, obor hudebně dramatický a již během studií si zahrál v Národním divadle ve hře Smrt Hippodama a v divadle Kolowrat ve hře Ruce Venušiny. Také má zkušenosti s černým divadlem Jiřího Srnce, kde hrál v představení Petr Pan. Jeho první role byla v inscenaci Adam a Eva 2001. Počátkem roku 2005 přijal nabídku hostovat v Městském divadle v Mladé Boleslavi a od září roku 2005 se stal stálým členem souboru. V září roku 2007 nastoupil do stálého angažmá Divadla na Vinohradech v Praze a v Městském divadle v Mladé Boleslavi působí nadále jako host. Filip Tomsa se prozatím objevil ve vice jak dvaceti filmech, seriálech a inscenacích, například: Zdivočelá země, O víle Arnoštce, Vůně Vanilky, Ordinace v růžové zahradě, Příkopy, Strážce legendy, Kvaska, Ďáblova lest nebo ve filmu Veni, vidi, vici.

Oba krásné autogramy s věnováním jsem vydražil v charitativní akci Kup si propisku, kterou pořádala agentura SEJA.

Ondřej Kepka a Petr Kotvald

23. září 2009 v 12:11
Ondřej Kepka se narodil 28.9.1969 herečce Gabriele Vránové a středoškolskému učiteli Jiřímu
Kepkovi. Absolvoval Gymnázium Jana Nerudy se specializací ložisková geologie, herectví na Divadelní fakultě AMU a poté televizní a filmovou režii na FAMU. Již od svých šesti let účinkuje v televizi a ve filmu. Jeho nejznámější dětskou rolí je malý Honzík ze seriálu Arabela (1980), kde hrál i v nových dílech z roku 1993 dospělého Honzíka. Již při studijích pracoval pro Českou Televizi jako režisér. Ondřej má velice velkou oblast působnosti- herec, moderátor, režisér, dabér, věnuje se hrané tvorbě a nebo dokumentům. Vidět jste jej mohli například ve filmech a seriálech: Jiný člověk, Tetinka nebo Arabela se vrací. Z Ondřejovi dokumentární a režijní činnosti jste mohli spatřit například: Cesta ke slunci, Příběh knihy kostýmů, Osudy hvězd: Veronika Týblová, pohádku Poslední kouzlo, Začarovaná láska nebo film Smetanový svět.

Petr Kotvald se narodil 8.7.1959 v Žatci. Již od mládí se věnoval zpěvu, byl členem dětského sboru. V letech 1977 až 1979 získal svá první ocenění na festivalu Mladá píseň Jihlava a na Děčínské kotvě. Již jako student slaboproudé elektrotechniky založil svou první kapelu Motor. V roce 1980 byl osloven skladatelem a kapelníkem Karlem Vágneram a spolu s Hanou Zagorovou a Stanislavem Hložkem začala více jak pětiletá spolupráce. Se Stanislavem Hložkem koncertují i jako duo a natáčí velice slavné hity jako Oh, Suzi, Bantam nebo Holky z naší školky, které se prodalo přes 1 000 000 nosičů. 31. března 1986 Petr Kotvald opouští trio i duo a vydává se na sólovou dráhu, zakládá skupinu Trik a pořádá svůj první samostatný koncert s názvem PETR KOTVADL 86. Byť jeho samostatné začátky nebyli nijak lehké získal si své posluchače a uplatnění ve světe hudby. Na svém kontě má již sedmnáct sólových alb, například: Principal, Vánoce hrajou glórijá, Gejzír nebo Taxitotak neber.

Tyto krásné autogramy jsem získal díky charitativní akci Kup si propisku, kterou pořádala agentura SEJA. Velice děkuji:)

Jo Weil

21. září 2009 v 15:23 Autogramy
Jo Weil se narodil 29.8.1977 v Německu. Je jedním z nejvyhledávanějších německých herců jak ve filmu tak v divadle, pro své charizma a uhrančiví pohled. Vidět jste jej mohly ve velice úspěšném seriálu Medicopter 117, kde stvárnil postavu zdravotníka Floriana Lenze. Dále si zahrál v seriálu Zakázaná láska, kde byl obsazen do jedné z hlavních rolí.

Dopis Jo Weilu jsem posílal 9.9.2009 se dvěma fotografiemi, obálkou s mou adresou a dvěma německými známkami. Dne 21.9.2009 jsem ve své obálce obdržel obě fotografie podepsané a jednu i s věnováním a dvě fotografie od Jo, také podepsané a jednu s věnováním.

Adresa:
Jo Weil
c/o Verbotene Liebe Studios
37/38 Butzweiler str. 255
50829 Köln
GermanyBrigitte Bardot

21. září 2009 v 14:07 Autogramy

Brigitte Bardot se narodila 28.9.1934 v Paříži ve Francii. V mládí navštěvovala klášterní školu a věnovala se baletu jako kdysi její matka. V roce 1950 se objevila na obálce časopisu Elle, zde si jí všiml režisér Marc Allegert. Brigitte se seznamuje s Allegretovým mladým asistentem Rogeren Vadimem, který je rozhodnut udělat zní skutečnou hvězdu. Roku 1955 natočila film Ta prokletá uličnice, tento film vytvořil z Brigitte Bardot velký symbol. Během několika následujících let hrála ve více jak dvou desítkách filmů. Bezesporu ten nejslavnější film z její filmografie je A bůh stvořil ženu z roku 1956, to už Brigitte byla mezinárodní hvězdou a sexy symbolem francie. Její imige, silně nalíčené oči a dlouhé blond vlasy v drdolu nebo poletující okolo hlavy byl základem celé módy nadcházejících šedesátých let. V těchto letech také vydala několik desek s písněmi, které pro ní skládal nejčastěji slavný Serge Gainsbourg. Za svou hereckou dráhu natočila více jak čtyřicet filmů, například: Ztracená holka, Pařížanka, Babeta jde do války, Pohrdání, Drahá Brigitto, Ženy nebo film Pravda, za který sklidila velice kladné hodnocení kritiků. Posledním filmem Brigitte Bardot byl Příběh velmi dobrého a velmi veselého Colinota z roku 1973, tímto filmem ukončila svou hereckou dráhu. Bylo ji 39 let a již nikdy se nenechala zlákat možností návratu k filmu. Další své životní kroky směřovala za boj a práva zvířat, která byla vždy součástí jejího života.


Dopis Brigitte Bardot jsem posílal 18.8.2009 se dvěma fotografiemi, mezinárodní odpovědkou a obálkou s mou adresou. Dne 21.9.2009 jsem obdržel obě fotografie podepsané a věnované, vše v mé obálce.


Adresa:
Brigitte Bardot
La Madrague
83990 ST. Tropez
Francie

Monika Zoubková

19. září 2009 v 16:39 Autogramy
Monika Zoubková se narodila 23.7.1976 v Krnově. V dětství se věnovala hře na housle, kde velmi
vynikala. Po úspěšném absolvování gymnázia se rozhodla jít na hereckou dráhu a tak nastoupila na brněnskou JAMU. Zde se stala členkou studentského divadla MARTA a ve čtvrtém ročníku dostala nabídku nastoupit do divadelního spolku Kašpar. Studia na JAMU úspěšně zakončila rolí Elektra ve stejnojmenné hře. V roce 1999 nastoupila angažmá v divadle Rokoko, kde působila do roku 2002. Za svou domovskou scénu vždy považovala již zmíněný spolek Kašpar, kde jí můžete spatřit do dnes. Stvárnila řadu menších rolí v televizních seriálech Četnické humoresky, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech nebo ve Zdivočelé zemi. Větší pozornosti se jí dostalo v seriálu Ordinace v růžové zahradě. V roce 2008 si zahrála jednu z hlavních postav ve filmu Taková normální rodinka, dále jste ji mohly vidět například ve filmu Bloudím nebo Operace Dunaj.

Monice Zoubková jsem psal email 18.2.2009 a dne 18.9.2009 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii.

Email: bohužel jsem si jej nezapsal.

Chris Barrie

18. září 2009 v 14:06 Autogramy
Chris Barrie se narodil 28.3.1960 v Hannoveru v Německu. Později se však přestěhoval do Anglie, kde v Belfastu absolvoval s velice výborným prospěchem metodistickou školu. Již v době studia projevoval velký talent pro satiru - imitaci. Chvíli studoval i obchodní školu v Brightonu, ale posléze studia zanechal a vydal se na dráhu hereckou. Zpočátku hrál pouze jako amatér a aby se uživil pracoval ve Waitros Supermarketu a v Harrods. Po výpovědi z těchto prací, mohly za to jeho žertíky na kolegy, rozhodl se zkusit štěstí v šoubyznysu. Je přijat do sdružení Comedy Store a v roce 1982 se rozhodl věnovat svému talentu pro satiru. Stal se velice úspěšným imitátorem, nebálse napodobovat velikány tipu Rolanda Regana, Seana Conneryho nebo prince Charlese. Jeho talentu si velice brzy všiml Doug Naylor a Bob Grant, kteří mu nabídly postavu Haba v rozhlasové hře Dave Hollins: vesmírný kadet, také hostoval v řadě seriálů, například Mládí v partě nebo v Černé zmiji. V roce 1987 se povedlo Naylorovi a Grantovi prosadit v televizi BBC svůj seriál Červený trpaslík. Původně měl Chris Barrie stvárnit roli Davea Listera, ale věci se vyvinuli jiným směrem a Chris dostal roli Arnolda Rimmera. Se seriálem Červený trpaslík byl spjat šest let, během kterých plně rozvíjel svou postavu k dokonalosti. V roce 1993 BBC tento seriál ukončila, ale o čtyři roky později se začala natáčet sedmá řada. Chris Barrie po dvou dílech odešel a v seriálu pouze hostoval. Jeho postava však byla diváky natolik postrádaná, že se v osmé řadě plně vrátil. Dále jste jej mohly spatřit například ve filmu Lara Croft - Tomb Raider, Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života nebo v Nasty.

Dopis jsem Chrisu Barri posílal 31.1.2009 s jednou fotografií, obálkou s mou adresou a jednou mezinárodní odpovědkou. Dne 18.9.2009 jsem ve své obálce obdržel podepsanou a věnovanou fotografii.

Adresa: bohužel jsem si jí nezapsal.

Erdogan Atalay a Tom Beck

14. září 2009 v 10:59 Autogramy
Erdogan Atalay se narodil 22.9.1966 v Hannoveru v Německu. První zkušenosti z herectvím měl v osmnácti letech, hrál ve hře Mohu s Vámi pracovat? a poté ve hře Aladin a kouzelná lampa. Zde působil jako komparzista. V jednadvaceti letech začal studovat scénické umění na Hamburské univerzitě. Brzy se začal objevovat v Hamburských divadlech, kde dostával menší role.První televizní příležitost dostal v seriálu Hudba po troškách, pak následovali seriály Dvojité nasazení, Hlídka nebo Klaun. Největší úspěch získal díky roli Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11, kde hraje od roku 1996. Hrál i v několika filmech, například Maximální rychlost, Smrt in-line nebo ve filmu Nová šance.

Tom Beck narozen 26.2.1978 v Nürnbergu v Německu. Absolvoval hereckou školu na Bavorské divadelní akademii Augusta Everdinga, plynně ovládá anglický a francouský jazyk, věnuje se tanci, umí hrát na čtyři hudební nástroje a šermovat. Své pohybové nadání uplatnil v muzikálu Greasa v divadle Theater St. Gallen nebo v muzikálu Elling v divadle Metropol Theater in Munich. Na svém herecké kontě má doposud více jak třicet filmů, seriálů a inscenací, například: SOKO 5113, Hájovna Falkenau, Pobřežní stráž, Reblaus, Dámy z Parkalle nebo seriál Kobra 11, jež je nyní vysílán u nás na TV Nova. Tom Beck zde stvárňuje roli Bena Jägera, který se stává novým partnerem herce Erdogana Atalay alias Semira Gerkhana.

Dopis jsem psal Erdoganu Atalay 9.9.2009 s jednou fotografií, obálkou a německou známkou. Dne 14.9.2009 jsem obdržel dopis od sekretářky, má fotografie vrácené bez autogramu, přidána jejich fotografie s autogramem Erdogana Atalay a Toma Becka, vše v jejich obálce.

Adresa:
Erdogan Atalay
Action Concept GMBH
Z HD. Erdogan Atalay
An Der Hasenkaule 1-7
D - 50354 Hürth
Germany

Kup si propisku

13. září 2009 v 17:14 Články
Pozor CHARITATIVNÍ akce KUP SI PROPISKU se pomalu blíží k svému vyvrcholení. Máte posledních pár dní na to si přihodit na nějaký velice zajímaví autogram a dárek od známých osobností. Celá akce je pod záštitou agentury SEJA a celí výtěžek bude věnován Prostějovské nemocnici na podporu dětského oddělení. www.kup-si-propisku.blog.cz

Ian McKellen

10. září 2009 v 11:35 Autogramy
Ian McKellen se narodil 25.5.1939 v Burnley ve Velké Británii. Vášeň pro divadlo měl již od útlého věku, v roce 1961 vystudoval anglickou literaturu na univerzitě v Cambridge. Během studia na univerzitě se objevoval ve školních představení. Jeho láska k divadlu byla velice silná a ihned po ukončení studia se vydal na hereckou kariéru. Svůj první debut měl v roce 1964 ve hře Vůně květin. Během velice krátké doby se stal jedním z nejvíce respektovaných divadelních herců Anglie. Hrál například v divadlech Royal National Theatre a Prospect Theatre Company. Poprvé se v roce 1972 objevil i na jevišti v New Yorku. V roce 1974 založil s Edwardem Petherbridgem vlastní divadelní sbor Actor's Company a stal se členem Royal Shakespeare Company. První filmová role byla ve filmu The Promise z roku 1968, ale první výraznější roli získal ve filmu Větrné mlýny bohů. Za svou dosavadní hereckou dráhu získal mnohá ocenění. Hrál ve více jak sedmdesáti filmech a seriálech, například: David Copperfield, Alfréd Veliký, X-men, ve všech dílech Pána prstenů: Společenstvo Prstenu/ Dvě věže a Návrat krále, Šifra mistra Leonarda, Zlatý kompas nebo ve filmu Hvězdný prach.

Dopis Ianu McKellenu jsem posílal 5.8.2009 s jednou M. odpovědkou, fotografií a obálkou s mou adresou. Dne 10.9.2009 jsem obdržel fotografii podepsanou a věnovanou a přidanou propagační fotografii k filmu.

Adresa:
Ian McKellen
Independent Talent Group LTD.
Oxford House
76 Oxford Street
London W1D 1BS
UK

Simona Stašová

8. září 2009 v 12:09 Autogramy
Simona Stašová se narodila 19.3.1955 v Praze. Své první angažmá získala v roce 1976, ještě jako
studentka konzervatoře a DAMU, v Českých Budějovicích v Jihočeském divadle. Z Jihočeského divadla odchází po roce do divadla E.F.Buriana, kde působila v angažmá čtrnáct let. Mezitím velice úspěšně absolvovala studia na DAMU. V roce 1991 se stala členkou Městských divadel pražských, působila také v Divadle K, Divadle za branou II, v Činoherní klubu a v řadě soukromých divadelních produkcích. O dva roky později se stává členkou souboru Divadle ABC, kde působí dodnes. První filmovou rolí Simony Stašové byl film Mys Dobré naděje z roku 1975, zde stvárnila roli Wandy, za svou hereckou dráhu doposud stvárnila ve více jak sto rolí ve filmů, seriálů a inscenacích. Například : Tak láska začíná... , Parta hic, Sanitka, Létající Čestmír, Pětka s hvězdičkou, Paní Liška, Kdo probudí Pindriše ... ?, Pelíšky, Babí léto, Román pro ženy, Náves nebo televizní film Svědomí Denisy Klánové. Více informací o této skvělé herečce s velkým srdcem se dozvíte na jejích internetových stránkách : www.simonastasova.wbs.cz

Paní Stašové jsem posílal email 10.8.2009 a dne 8.9.2009 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii.


Václav Klaus prezident ČR

4. září 2009 v 18:36 Autogramy
Václav Klaus se narodil 19. června 1941 v pražských Vinohradech. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Měl možnost studovat v Itálii (1966) a v USA (1969). Jako vědecký pracovník Ekonomického ústavu ČSAV absolvoval vědeckou aspiranturu a v roce 1968 dosáhl hodnosti kandidáta ekonomických věd. V roce 1970 musel opustit z politických důvodů svou započatou vědeckou dráhu a odešel pracovat do Státní banky československé. V roce 1987 se mohl opět vrátit k akademické činnosti do Prognostického ústavu ČSAV. V roce 1989 vstupuje do politiky, stává se federálním ministrem financí a místopředsedou vlády ČSFR, ale i nadále přednáší a pohybuje se ve světě ekonomické vědy. Na konci roku 1990 se stal předsedou politického subjektu Občanské fórum a po jeho zániku v roce 1991 spolu založil Občanskou demokratickou stranu, jejímž byl předsedou. Na Karlově Univerzitě je roku 1991 habilitoval jako docent v oboru ekonomie. Roku 1992 vyhrává parlamentní volby a stává se předsedou vlády ČR. V roce 1995 byl jmenován profesorem pro obor financí na Vysoké škole ekonomické v Praze. Funkci předsedy vlády ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 1996 obhajuje. V roce 1997 podává demisi po rospadu vládní koalice a po předčasných volbách v roce 1998 se stává předsedou Poslanecké sněmovny. Dne 28.2.2003 je zvolen prezidentem České republiky, dne 15.2.2008 je opět zvolen prezidentem České republiky pro druhé funkční období. Václav Klaus publikoval přes 20 knih zaměřené na společnost, politiku a ekonomiku, je nositelem mnoha mezinárodních cen a čestných doktorátů z univerzit z celého světa. Více se můžete dozvědět na internetových stránkách www.hrad.cz .

Email jsem odesílal 27.8.2009 a dne 4.9.2009 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii.

Jaroslav Uhlíř

3. září 2009 v 10:45 Autogramy
Jaroslav Uhlíř se narodil 14.9.1945. V roce 1977 začal studovat LŠU - LK obor dirigování a skladbu. Z počátku hrál v různých kavárenských tanečních skupinách, byl vedoucím skupiny Evy Pilarové, členem Faraonu, kde složil hity René, já a Rudolf a Holubí dům. Byl dlouholetým partnerem Karla Šípa se kterým připravoval nejrůznější televizní pořady. Od roku 1986 komponuji i filmovou hudbu, například k filmům: Ať žijí duchové, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni, Vrchní, prchni nebo Princové jsou na draka. Nyní spolupracuje výhradně se Zdeňkem Svěrákem.

S pane Uhlířem jsem se setkal osobně 1.9.2009 v Plzni.


Lenka Filipová a Hana Zagorová

1. září 2009 v 10:55 Autogramy
Včera jsem dostal od své návštěvy krásný autogram Lenky Filipové a fotografie pořízené na koncertě a autogramiádě Hanky Zagorové v Měšťanské besedě v Plzni, který se konal 18.5.2009 a kde jsme s mou kamarádkou samozřejmě byli. Vedle Hanky Zagorové stojím já:)