Jana Hlaváčová a Filip Tomsa

23. září 2009 v 12:14 | T.N.R |  Autogramy
Jana Hlaváčová se narodila 26.3.1938 v Praze. Již od útlého věku byla i se sestrou vedena svým tatínkem, ochotnickým hercem, k divadlu. Tomuto umění natolik propadla, že si nedovedla představit jinou možnost svého uplatnění. Již na
základní škole navštěvovala divadelní kroužek a při studiích gymnázia statovala v divadle S.K.Neumanna, divadle Míly Melanové a ve Wolkerově divadle. Po úspěšném dokončení gymnázia nastoupila na pražskou DAMU. Svou první filmovou roli získala již během studií a to ve filmu Zdeňka Podskalského Kam čert nemůže. V roce 1960 nastoupila do svého prvního angažmá v divadle J.K. Tyla v Plzni, zde odehrála pět sezón s nejrozmanitějšími rolemi. Během svého působení v Plzni si zahrála v několika výrazných filmech, například Noční host nebo Pieseň o sivom holubovi, přestože centrum filmového dění bylo v Praze. V Plzni se provdala za svého hereckého kolegu Jiřího Michného a v roce 1963 se jim narodila dcera Tereza, bohužel velice záhy Jiří Michné zemřel a Jana Hlaváčová se rozhodla vrátit do Prahy. V Praze přijala nabídku Národního divadla, které jí již dříve nabízelo angažmá. Zde si zahrála v desítkách velkých rolí, například role Maggie v Milerově hře Po pádu, Naděžda v Gorkého Poslední nebo Emilie Marty v Čapkově hře Věc Makropulos, za kterou obdržela národní cenu. Jana Hlaváčová je považována za jednu z nejvýznamnějších a nejvýraznějších divadelních hereček pro svůj mimořádný široký herecký rejstřík a osobité kouzlo. Na prknech která znamenají svět se objevovala v komediích, psychologických hrách nebo třeba v antických dramatech. V Národním divadle se seznamuje se svým druhým životním partnerem Luďkem Munzarem a v roce 1971 se jim narodila dcera Barbora. Pro nesouhlas s uměleckým směrem souboru v roce 1990 z Národního divadla Luďek Munzar odchází a Jana Hlaváčová jej následuje. Začali spolu jezdit se zájezdovým představením S vůní šminek a benzínu. V roce 1995 přijímá paní Hlaváčová stálé angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působí do dnes. Zde stvárnila velice významné role a objevila se opět v rozmanitých podobách. Za účinkování ve hře Křehká rovnováha obdržela v roce 1996 cenu Thálie. Kromě divadla spolupracuje s rozhlasem a věnuje se pedagogickým pracím na DAMU. Doposud natočila přes stodavcet filmů, seriálů a inscenací, například: Florián, Eliška a její rod, Pan Tau, Chalupáři, Tetinka, Třetí princ, Ohnivé ženy, Vlak dětství a naděje, Jak básníkům chutná život, Sedmero krkavců, Četnické humoresky, Náves nebo seriál Hraběnky.

Filip Tomsa se narodil 20.4.1984 v Mladé Boleslavi. Studoval Konzervatoř v Praze, obor hudebně dramatický a již během studií si zahrál v Národním divadle ve hře Smrt Hippodama a v divadle Kolowrat ve hře Ruce Venušiny. Také má zkušenosti s černým divadlem Jiřího Srnce, kde hrál v představení Petr Pan. Jeho první role byla v inscenaci Adam a Eva 2001. Počátkem roku 2005 přijal nabídku hostovat v Městském divadle v Mladé Boleslavi a od září roku 2005 se stal stálým členem souboru. V září roku 2007 nastoupil do stálého angažmá Divadla na Vinohradech v Praze a v Městském divadle v Mladé Boleslavi působí nadále jako host. Filip Tomsa se prozatím objevil ve vice jak dvaceti filmech, seriálech a inscenacích, například: Zdivočelá země, O víle Arnoštce, Vůně Vanilky, Ordinace v růžové zahradě, Příkopy, Strážce legendy, Kvaska, Ďáblova lest nebo ve filmu Veni, vidi, vici.

Oba krásné autogramy s věnováním jsem vydražil v charitativní akci Kup si propisku, kterou pořádala agentura SEJA.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sabča sabča | Web | 23. září 2009 v 12:55 | Reagovat

Prosím tš Tomi nemáš mail na Lucku Vondráčkovou??
Díky:-D

2 Tomáš Tomáš | E-mail | 23. září 2009 v 21:34 | Reagovat

[1]: Ahoj Sabčo, email na Lucu Vondráčkovou je mmstudio@santec.cz , ale pokud budeš chtít autogram bude lepší když napíšeš dopis a pošleš i obálku se známkou na adresu:
MM Studio
Dvouletky 501
100 00 Praha 10

3 sabča sabča | Web | 24. září 2009 v 9:52 | Reagovat

Díky moc:-) já to asi pak zkusím na ten mejl
Eště jednou díky moc kdybys něco chtěl ty po mě stačí napsat!ráda ti pomůžu

4 Tomáš Tomáš | E-mail | 24. září 2009 v 17:44 | Reagovat

[3]: Nemáš zač děkovat rádo se stalo a moc držím palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama