Ondřej Kepka a Petr Kotvald

23. září 2009 v 12:11
Ondřej Kepka se narodil 28.9.1969 herečce Gabriele Vránové a středoškolskému učiteli Jiřímu
Kepkovi. Absolvoval Gymnázium Jana Nerudy se specializací ložisková geologie, herectví na Divadelní fakultě AMU a poté televizní a filmovou režii na FAMU. Již od svých šesti let účinkuje v televizi a ve filmu. Jeho nejznámější dětskou rolí je malý Honzík ze seriálu Arabela (1980), kde hrál i v nových dílech z roku 1993 dospělého Honzíka. Již při studijích pracoval pro Českou Televizi jako režisér. Ondřej má velice velkou oblast působnosti- herec, moderátor, režisér, dabér, věnuje se hrané tvorbě a nebo dokumentům. Vidět jste jej mohli například ve filmech a seriálech: Jiný člověk, Tetinka nebo Arabela se vrací. Z Ondřejovi dokumentární a režijní činnosti jste mohli spatřit například: Cesta ke slunci, Příběh knihy kostýmů, Osudy hvězd: Veronika Týblová, pohádku Poslední kouzlo, Začarovaná láska nebo film Smetanový svět.

Petr Kotvald se narodil 8.7.1959 v Žatci. Již od mládí se věnoval zpěvu, byl členem dětského sboru. V letech 1977 až 1979 získal svá první ocenění na festivalu Mladá píseň Jihlava a na Děčínské kotvě. Již jako student slaboproudé elektrotechniky založil svou první kapelu Motor. V roce 1980 byl osloven skladatelem a kapelníkem Karlem Vágneram a spolu s Hanou Zagorovou a Stanislavem Hložkem začala více jak pětiletá spolupráce. Se Stanislavem Hložkem koncertují i jako duo a natáčí velice slavné hity jako Oh, Suzi, Bantam nebo Holky z naší školky, které se prodalo přes 1 000 000 nosičů. 31. března 1986 Petr Kotvald opouští trio i duo a vydává se na sólovou dráhu, zakládá skupinu Trik a pořádá svůj první samostatný koncert s názvem PETR KOTVADL 86. Byť jeho samostatné začátky nebyli nijak lehké získal si své posluchače a uplatnění ve světe hudby. Na svém kontě má již sedmnáct sólových alb, například: Principal, Vánoce hrajou glórijá, Gejzír nebo Taxitotak neber.

Tyto krásné autogramy jsem získal díky charitativní akci Kup si propisku, kterou pořádala agentura SEJA. Velice děkuji:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama