Říjen 2009

Magda Vášáryová

30. října 2009 v 12:46 Autogramy
Magda Vášáryová se narodila 26.8.1948 v Banské Štiavnici na Slovensku. V dětství nijak netoužila po herecké kariéře, ale milovala knihy a toužila se stát spisovatelkou. Po základní škole, na kterou chodila ve Štiavnici šla na matematicko-fyzikální gymnázium v Bratislavě. Po úspěšném absolvování gymnázia nastoupila na Filozofickou fakultu Univerzity Komenského, studia sociální psychologie ukončila v roce 1971. První filmovou rolí pro Magdu byl film Senzi mama, který natočila v patnácti letech. Pak následoval snímek Markéta Lazarová, tento historický snímek je považován za jeden z nejlepších na světě. Díky tomuto filmu se stává slavnou a první slovenskou herečkou, která se proslavila i v zahraničí. Ještě během vysokoškolského studia spolupracovala s režisérem Jakubiskem na filmech Zbehovia a pútnici, Radúz a Mahulena a s režisérem Zemanem na fantastickém filmu Na kometě, patřící již k významným filmům filmové kinematografie. Po absolvování vysoké školy nastoupila do Divadla na korze a poté na Novou scénu. Od roku 1983 je členkou Slovenského národního divadla. Počátkem 90.let přijímá nabídku Václava Havla a stává se velvyslankyní v Rakousku. Rozdělením Československa se podílí na vzniku Slovenské společnosti pro zahraniční politiku, zde působí sedm let jako její ředitelka. Roku 1999 se stala v prvních přímých volbách kandidátkou slovenského mimovládního sektoru na post prezidentky Slovenské republiky. O rok později se stává velvyslankyní v Polsku a po pěti letech tajemnicí ministerstva zahraničních věcí. Od roku 2006 je poslankyní slovenského parlamentu za středopravou SDKÚ. Za svou hereckou kariéru natočila přes sto filmů, inscenací a seriálů, například: Othello, Rusalka, Postřižiny, Princ Bajaja, Lev s bílou hřívou, Južná pošta nebo Súkromné životy. Paní Vášáryová vydala i několik knih, plynně hovoří šesti jazyky a je výbornou řečnicí.
Dopis jsem paní Magdě Vášáryové posílal 15.10.2009 s jednou fotografií, obálkou s mou adresou a slovenskou známkou. Dne 30.10.2009 jsem obdržel ve své obálce podepsanou a věnovanou svou fotografii a paní Vášáryová přidala svou knížku Hlavička štátu, kterou mě věnovala, přidala svou fotografii a ještě doplatila poštovné.

Adresa:
Paní
Magda Vášáryová
Bratislavský hrad
Nám. A. Dubčeka 1
Kancelář č. 207
812 80 Bratislava
Slovenská Republika

Ladislav Smoljak

29. října 2009 v 12:10 Autogramy
Ladislav Smoljak se narodil 9.12.1931 v Praze. V roce 1952 úspěšně zakončil maturitou gymnázium a podal si přihlášku na DAMU obor režie, bohužel neúspěšně. Zato byl přijat na Vysokou školu pedagogickou v oboru matematika - fyzika, kterou ukončuje v roce 1957 s titulem promovaný pedagog. Od roku 1956 až 1958 byl asistentem na Fakultě technické a jaderné fyziky KU, v letech 1958 až 1960 učí na střední škole v Bradýse n. L. a poté rok na Večerní škole pro pracující v Brandýských strojírnách a slévárnách. Zároveň je externím recenzent televizní tvorby v časopise Kultura a Kulturní tvorba. V roce 1961 až 1963 se stává redaktorem kulturní rubriky časopisu Mladý svět, poté až do roku 1975 je redaktorem nakladatelství v Mladé frontě. Roku 1966 zakládá spolu s Zdeňkem Svěrákem a Jiřím Šebánkem Divadlo Járy Cimrmana. Zde vznikají již nesmrtelné hry jako Akt, Vyšetřování ztráty třídní knihy, Posel z Liptákova, Lijavec, Dobytí severního pólu, Blaník nebo novinková hra České nebe. Pan Smoljak také působil jako režisér Filmového studia Barrandov v roce 1975 až 1990 a od roku 1990 je na volné noze. Na svém kontě má tvorbu filmů Jáchyme, hoď ho do stroje, Na samotě u lesa, Kulový blesk, Trhák, Rozpuštěný a vypuštěný a další. Ve většině filmů si i zahrál. V roce 1998 založil Studio Jára, kde uvedl svou hru Hymna aneb Urfidlovačka, další svou hrou Fantom Realistického divadla Zdeňka Nejedlého přejmenovává své studio na Studio Láďa.

Dopis jsem panu Ladislavu Smoljakovi posílal 15.10.2009 a dne 29.10.2009 jsem obdržel obě své fotografie podepsané a věnované.

Adresa:
Pan
Ladislav Smoljak
Žižkovské Divadlo Járy Cimrmana
Štítného 5
130 00 Praha 3

Chinaski

27. října 2009 v 13:27 Autogramy
Skupina Chinaski poprvé zazářila roku 1995 na festivalu DROP IN v Pražské Lucerně, zde skupina představila i své logo svítící žárovky. V září se již točil klip k písničce Pojď si lehnout a v listopadu téhož roku vydali své první album pod názvem Chinaski. Rok 1997 je pro skupinu ve znamení natáčení nového klipu k písni Podléhám a nahrávání nové desky Dlouhej kouř, která vychází v říjnu. S novou deskou bodují v oficiální české hitparádě TOP 40, kde se udrží přes 25 týdnů. Za desku Dlouhej kouř získávají 25.5.1998 zlatou desku za prodaných 27 000 prodaných nosičů. Za svou dosavadní činnost vydali 12 alb a 1 DVD. 25 července roku 2008 postihuje skupinu tragická událost. Zakladatel, kapelník a bubeník Pavel Hroch Grohman havaruje na motorce a na místě nehody podléhá těžkým zraněním. Kapela ihned ruší veškerá vystoupení a do odvolání ukončují aktivitu Chinaski. V září 2008 média přináší informaci Chinasky jedou dál!. V plném proudu jsou přípravy na turné, vydávají své druhé DVD Chinasky Naživo a druhé pokračování Autopohádek. Do skupiny přichází noví člen Otakar Peřina. Chinaski nyní jsou v sestavě Petr Kužvart (trubka, zpěv), František Táborský (sólová kytara, zpěv), Michal Malátný (kytara, zpěv), Ondřej Škoch (baskytara, zpěv), Štěpán Škoch (saxofon, zpěv) a Otakar Petřina (bicí).

Skupině Chinaski jsem psal email 9.8.2009 a dne 27.10.2009 jsem obdržel podepsanou fotografii.

Zita Kabátová

26. října 2009 v 17:31 Autogramy
Paní Zita Kabátová se narodila 27.4.1913 v Praze na Malé Straně. Již od dětství tíhla k divadlu a jak sama říká lásku k Thálii zdědila po rodičích. Po vystudování gymnázia a klášterní školy hrála s ochotníky, hrát profesionálně začínala v divadélku Akropolis a posléze v Tyláčku - Tylovo divadlo v Nuslích. Hrála také ve Švandově divadle nebo v Komorním divadle Oldřicha Nového. První filmovou rolí paní Zity byl film Světlo jeho očí z roku 1936.
Její půvab, krásu a nádherný hlas můžete obdivovat ve více jak šedesáti filmech, například: Manželství na úvěr, Kvočna, Lízin let do nebe, Madla zpívá Evropě, Muži nestárnou, Kulový blesk, Babí léto nebo Želary. V roce 2006 vydala své memoáry Lásky a lidé z mého života,velice barvytě vypráví o svém životě, snech, přáních a láskách. Na svém kontě má ještě dvě knížky Moje první republika a Bez servítků... . Nyní dokončuje s paní PhDr. Marií Formáčkovou další velice zajímavou knížku, která bude z oblati vůní a chutí:).
Paní Zita je velice neobyčejná, šarmantní a okouzlující dáma.

Autogram s věnováním je vepsán do knížky Moje první republika.

Chyba

23. října 2009 v 13:46 Články
Nevím jak je to možné, ale od včerejška mě nejdou na blog nahrávat fotografie. Vždy, když je chci nahrát tak se zobrazí červené upozornění CHYBA: Nepodařilo se uložit převedený originál. Přitom fotografie jsou v podporovaném formátu a v dostatečné velikosti. Ihned jak bude problém vyřešen tak doplním získané autogramy. Doufám, že to nebude trvat dlouho.

Ivan Trojan

15. října 2009 v 14:28 Autogramy
Ivan Trojan narozen 30. 6. 1964 v Praze. Po úspěšném absolvování sportovního gymnázia se rozhodl jít ve šlépějích svého otce herce Ladislava Trojana a přihlásil se na pražskou DAMU. Chvíli působil v Realistickém divadle, od roku 1990 až 1997 v Divadle na Vinohradech a poté odešel do Dejvického divadle, kde působí dodnes. Na prknech Dejvického divadla získal v roce 1999 cenu Thálie za roli Oblomova ve stejnojmenné hře. Do širokého podvědomí diváků se však dostal díky filmovým a seriálovým rolím. Velkou pozornost na sebe upoutal v roce 1997 rolí četníka Bedřicha Jarého v Četnických Humoreskách. V roce 2000 pak stvárnil postavu Ondřeje již v kultovním filmu Davida Ondříčka Samotáři. Za roli Ondřeje byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Českého lva získal až v roce 2002 za roli jednoho z rodičů ve filmu Smradi ( nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli )a za roli Karla ve filmu Musím tě svést (nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ). Úspěch Českých lvů zopakoval hned v následujícím roce, kdy získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za film Jedna ruka netleská, kde se podílel i jako scénárista. Na svém hereckém kontě má doposud přes čtyřicet filmů, seriálů a inscenací, například: O štěstí a kráse, Hříchy pro diváky detektivek, Želary, Mazaný Filip, Anděl Páně, Medvídek, Karamazovi nebo ve filmu Suplent. V roce 2008 získal znovu cenu Českého lva za hlavní roli ve filmu Václav. Pro svou nezaměnitelnou barvu hlasu se Ivan Trojan věnuji i dabingu.

Dopis Ivanu Trojanovi psala má maminka 1.5.2009, s prosbou o autogram ještě k mým narozeninám:). Dopis přišel dnes 15.10.2009 a bylo to naprosto nádherný překvapení, pan Trojan přidal i jednu svou fotografii a napsal krásné věnování.

Jolana Voldánová

6. října 2009 v 12:33 Autogramy
Jolana Voldánová se narodila 12.1.1969 v Pardubicích. Vystudovala v letech 1983 až 1987 SŠ, Gymnázium v Pardubicích, ale jejím snem bylo DAMU, bohužel jí nepřijaly. Od roku 1989 až 1992 pracovala v Československém rozhlase, od února 1993 je moderátorkou v České televizi. V redakci zpravodajství moderovala Denní zprávy, Večerník, "21" a od roku 1995 Události a Události plus. Je dvojnásobnou držitelkou cen TÝTÝ v kategorii Osobnost TV zpravodajství za rok 2005 a 2006.

Autogram Jolany Voldánové jsem získal přes divácké centrum České televize. Email jsem odesílal 1.10.2009 a dne 6.10.2009 jsem obdržel dopis.


František Kasl

5. října 2009 v 10:49 Autogramy
František Kasl se narodil 5.7.1956 v Praze. Vyučil se spojovým mechanikem a zde se seznámil s
Milanem Jablonským, který otextoval jeho první písně. Před vojnou se věnoval malířství a sportovnímu šermu, ve kterém byl velice výborná a díky tomu nastoupil na vojnu do tehdy vrcholového střediska Dukla Olomouc. Po návratu založil bigbeatovou kapelu a začal se věnovat historickému šermu. V roce 1990 založil hudební vydavatelství Briami. Nyní je členem doprovodné kapely Jakuba Smolíka, je hostujícím členem v kapele Fešáci a příležitostně vystupuje i se svou vlastní kapelou F.K.Band. Na svém kontě má více jak sedm alb.

Autogram Františka Kasla jsem získal osobně na koncertě Jabuba Smolíka v Měšťanské besedě Plzeň 4.10.2009.

Jakub Smolík

4. října 2009 v 23:20 Autogramy
Jakub Smolík se narodil 18.9.1959 v Domažlicích. Již na střední škole založil s kamarádem svou první skupinu Travaléři, na repertoáru mají country. V roce 1978 se zúčastnily soutěže amatérských umělců Zpěvák polabí a získaly cenu diváků. Ani na vojenské službě nejde hudba stranou. Založil taneční a dechový orchestr Horizont a prezentují se na soutěžích ASUT a celostátních festivalech. Získaly mnoho předních umístění a čestných uznání. Roku 1982 až 1985 studuje na Ježkově konzervatoři v Praze a působí jako frontman rockových skupin Rockyt a Kroket. První velká příležitost přichází v roce 1986, kdy spolupracuje s Lucií Bílou a Maximem Petra Hanniga. Přichází i první velký hit Až se ti jednou bude zdát, turné šedesáti koncertů a vydání desky. Za to dobu Jakub Smolík vydal přes dvacet sólových alb, které zaznamenaly velký úspěch, například: Jakub Smolík 95, Víš, Jen blázni žárlí, Zachraňte milenky, Stýskání, Chci Ti říct.. nebo Řekni že je nebe. V roce 2003 byl zvolen v anketě Český slavík skokanem roku. Nyní vyšlo novinkové album Já za Tebou dál budu stát.

Autogram Jakuba Smolíky jsem získal osobně na jeho plzeňském koncertě v Měšťanské besedě Plzeň 4.10.2009. Koncert byl naprostu špičkový, Jakub Smolík je živel:)

Míra Hejda

2. října 2009 v 11:01 Autogramy
Míra Hejda se narodil 10.10. 1983 v Plzni. Chodil na 32. Základní školu v Plzni a od šesté třídy byl žákem 13. ZŠ na Slovanech v Plzni. Odtud zamířil rovnou na SPŠ Dopravní, kterou úspěšně zakončil v roce 2003 maturitou a šel na Západočeskou univerzitu v Plzni, obor Strojní inženýrství. Již rok byl Agent 90.0 na rádiu Kiss Proton, byli to Mírovo první zkušenosti v rádiu. V květnu 2004 se zúčastnil konkurzu na moderátora v rádiu Kiss Proton a 1.8.2004 se objevil oficiálně na éterových vlnách tohoto rádia. Přesně o rok později, po velkém boji zvítězila nechuť ke strojírenství a přešel na ZČU fakultu pedagogickou. Hned po nástupu na školu dostal nabídku od ZAK TV a stal se moderátorem ve zprávách regionu, které vysílá TV Prima. Pak následoval konkurz na TV Óčko a hned po vánocích nastupuji i zde. Od srpna 2007 byl moderátorem rádia FUN 1 a zde dostal svou životní nabídku od TV Prima do reality show Vyvolení Noví hrdinové. Míra se tak stal jedním z moderátorů Vyvolených. Na rádiu Kiss Proton přijímá v srpnu roku 2008 post programového ředitele a od září rozjel svůj první autorský pořad Public Limuzína. Své hosty si Míra zve do 9 metrové limuzíny (mobilního studia) a projíždí v pražskými uličkami, tento pořad můžete sledovat na TV Publik. I nadále můžete Míru slyšet na rádiu Kiss Proton v pořadu Kisspárty nebo třeba Tvoje pětka.

Mírovi Hejdovi jsem psal email 26.9.2009 a dne 1.10.2009 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii.


Ing. Jiří Paroubek

2. října 2009 v 11:00 Autogramy
Ing. Jiří Paroubek se narodil 21 srpna 1952 v Olomouci. Je předsedou ČSSD a poslancem v parlamentu České Republiky.

Tento autogram pro mne získal můj synovec.

Roman Pastorek

1. října 2009 v 13:37 Autogramy
Roman Pastorek se narodil 23.8.1978. Vystudoval střední školu SPŠE ve Frenštátu pod Radhoštěm, roku 1992 až 1996. Zde byly položeny jeho základy moderování. S kamarádem začali dělat diskotéky a poprvé vstoupil do éteru, ikdyž pirátsky na svém vlastním rádiu Mars Příbor. V létě roku 1996 měl svou velkou premiéru na rádiu Jih Břeclav, pak odešel do rádia EVROPA 2 Attack, kde působil do roku 1998 jako moderátor a programový šéf. Na rádiu Apollo ve Valašském Meziříčí dostal velkou příežiost mít svou ranní show, zde byl od roku 1998 až 1999. V roce 1999 šel původně na konkurz na pořad Medůza v České televizi - studio Ostrava, ale nakonec získal místo moderátora v soutěžním pořadu Bludiště, kde jej můžete vidět do dnes. Od roku 1999 je moderátorem na rádiu Čas a od roku 2008 zde působí i jako šéf programu.


Romanu Pastorkovi jsem psal email 27.9.2009 a dne 1.10.2009 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii.


Email: info@romanpastorek.cz