Prosinec 2009

PF 2010

30. prosince 2009 v 0:18 | T.N.R |  Články
Moc Vám všem přeji v novém roce vše krásné, hodně splněných přání, lásky, štěstí, zdraví a spoustu krásných nových autogramů ve Vaší sbírce!!!
PF 2010

Taťána Míková

29. prosince 2009 v 23:42 | T.N.R |  Autogramy
Taťána Míková se narodila 30.4.1965. Absolvovala Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1990 se poprvé objevila coby moderátorka předpovědi počasí v České televizi, kde ji můžete spatřit dodnes. Dnes kromě moderování počasí zastává post redaktorky počasí v ČT, je tajemnicí v Českém hydrometeorologickém ústavu a tajemnicí Národního klimatického programu České republiky. Dále je autorkou a spoluautorkou řady vědeckých publikací a článků z oblasti klimatologie a meteorologie.

Paní Taťáně Míkové jsem psal email 26.9.2009 a dne 29.12.2009 jsem obdržel dopis s podepsanou fotografií.

Taťána Míková

Miluška Voborníková a Petr Spálený

26. prosince 2009 v 15:29 | T.N.R |  Autogramy
Miluška Voborníková
Miluška Voborníková se narodila 25.12.1949 v Mladé Boleslavi. V osmnácti letech se prostřednictvím konkurzu dostává do divadla Semafor. Na prknech se objevovala s oběma semaforskými skupinami, Suchý - Šlitr a Šimek - Grossman. V roce 1972 začala spolupracovat se skupinou Apollobeat Petra Spáleného. Sedmdesátá léta byla pro Milušku vrcholem její pěvecké kariéry, získala cenu festivalu Děčínská kotva (1971), cenu novinářů na polské festivalu v Sopotech (1972) a umisťovala se na předních příčkách Zlatého slavíka. Nyní vystupuje jen příležitostně se svým manželem Petrem Spáleným.

Petr Spálený se narodil 22.3.1944 v Praze. Na počátku šedesátých let vystupoval se skupinou Crossfire, kde hrál na bicí a jejich repertoár se skládal z rockenrollové hudby. Po návratu z vojny se stal zpěvákem skupiny The Hippopotamuses, později přejmenována na Hipp´s. Zde působil i jeho bratr Jan Spálený. V roce 1967 dostal nabídku na angažmá do divadla Apollo, kde vystupovali takové hvězdy jako Karel Gott, Karel Hála nebo Yvonne Přenosilová. Zároveň dostál nabídku na roční zájezd s Karlem Gottem a orchestrem Ladislava Štaidla do Las Vegas. Znovu se mění název skupiny, tentokrát na Apollobeat. V roce 1968 divadlo Apollo zaniká a Petr Spálený s Apollobeatem koncertují dál samostatně. Stávají se jednou z nejúspěšnějších kapel sedmdesátých let. Zkracují název kapely na Apollo a jsou úspěšní i v prodeji desek. Roku 1971 nahrávají živé album Petr v Lucerně a Petr Spálený se umisťuje na druhém místě v anketě Zlatý slavík. Se skupinou hrál neuvěřitelných dvacet let (1967-1987), v sedmaosmdesátém roce přijal Petr Spálený angažmá v Divadle Jiřího Grossmanna. Zde byl v divadelní skupině Šimek - Krampol. V roce 1990 si založil vydavatelství a nakladatelství Apollo Records Comp a se skupinou Apollo se vydává v roce 1995 na
Petr Spálený
koncertní turné. Vydavatelství Popron v roce 1998 vydal jeho první díl Největších hitů Díky a téhož roku přijímá nabídku do připravovaného muzikálu Evita. V roce 2001 vydal své album Na týhle planetě už zůstanu, v roce 2003 výběr dalších hitů pod názvem ... a ještě pár hitů a v roce 2004 bilanční dvou CD Obyčejný muž -To nejlepší 1967 - 2004.
Autogram Petra Spáleného je na naskenované fotografii špatně vidět, ale je tam:)

Oba krásné autogramy jsem našel pod vánočním stromečkem. Děkuji moc.

Krásné Vánoce!

18. prosince 2009 v 23:52 | T.N.R |  Články
Přeji Vám krásné, klidné a pohodové vánoční svátky. Hodně krásných úsměvů, pohlazení od nejbližších lidí, spoustu vlídných slov a teplo rodinného krbu. Vánoční pohlednice

Jaromír Hanzlík

18. prosince 2009 v 23:38 | T.N.R |  Autogramy
Jaromír Hanzlík se narodil 16.2.1948 v Českým Těšíně. Lásku k divadlu a filmu měl dánu do vínku
Jaromír Hanzlík
od svých rodičů, otec byl v opeře a později kabaretiér a matka pracovala coby asistentka režie v Československé televizi. V roce 1966 byl přijat na DAMU, ale na místo toho nastoupil rovnou do Divadla na Vinohradech. Velice brzy se stal jedním z nejobsazovanějších herců pro svou všestrannost zahrát jak role komediální, tak dramatické. Ve filmu Slasti otce vlasti se poprvé setkal s Danielou Kolářovou, která se stala jeho partnerkou v nejednom filmu a seriálu, například: Taková normální rodinka, Noc na Karlštejně nebo Léto s kovbojem. V devadesátých letech výrazně omezil svou hereckou práci, odešel z dlouholetého angažmá v divadle a věnuje se spíše podnikání a životu v zahraničí. Od roku 1997 začíná dlouholetá spolupráce s Českou televizí na pořadu Úsměvy. Mezi nezapomenutelné role jistě patří Pepin z filmu Postřižiny nebo Slavnosti sněženek, Metráček, Dnes v jednom domě, Lucie, postrach ulice, Sanitka, Nesmrtelná teta, Pojišťovna štěstí a ve více jak dalších sto deseti filmech, seriálech a inscenacích.

Panu Jaromíru Hanzlíkovi jsem posílal email 8.8.2009 a dne 16.12.2009 jsem obdržel podepsanou fotografii.

Petr Novotný

18. prosince 2009 v 22:55 | T.N.R |  Autogramy
Petr Novotný
Petr Novotný se narodil 6.8.1947 v Olomouci. Svou moderátorskou dráhu odstartoval s kapelou Greenhorns a o pár let později působil, a i na dále působí, ve skupině Fešáci. Na televizní obrazovce jsme jej pravidelně vídávali v jeho pořadu Novoty a posléze v Dobrotách. Petr Novotný je vyhlášeným gurmánem, vydal několik svých kuchařek a s Jiřinou Bohdalovou a Josefem Aloisem Náhlovským uváděl pořad o vaření. Objevil se i v několika filmech, například: Trhák nebo Cesta z města.

Autogram od Petra Novotného jsem získal osobně 15.12.2009 před koncertem Fešáků v Plzni, kde byl jedním z hostů.

Pohled

12. prosince 2009 v 12:20 | T.N.R |  Články
Je zvláštní, co člověk dokáže namalovat v různém citovém rozpoložení. Každý obraz odráží a sám již prozrazuje, co dotyčný cítil, vnímal a co se v něm odehrávalo.Tento obraz se jmenuje POHLED. Odráží minulost, přítomnost a budoucnost, ale každý v něm najde něco jiného. Prostě co člověk, to jiný názor a jiný vjem.
Pohled

Eva Urbanová

6. prosince 2009 v 22:07 | T.N.R |  Autogramy
Tento krásný autogram jsem dostal k Mikuláši od kamarádky Jolči, která paní Urbanovou potkala a vyprosila autogram s věnováním pro mne. Jolčo, moc děkuju!!! :)

Eva Urbanová se narodila 20.4.1961 ve Slaném. Paní Urbanová je naší přední českou operní pěvkyní - sopranistkou. V opeře Národního divadla působí od roku 1990. Svým hlasem oslnila scény celého světa, La Scala v Miláně, Royal Albert Hall v Londýně, Carnegie Hall v New York a další.
Eva Urbanová
Eva Urbanová