Březen 2010

Georgie Henley

30. března 2010 v 23:22 Autogramy
Georgie Henley celým jménem Georgie Laura Henley se narodila 9.7.1995 v Ilkley v Anglii. Hrát
Georgie Henley
 začala jako velmi malá v obecním dramatickém klubu Ilkley Upstageŕs Theatre Group. Na svůj herecký talent upozornila v několika menších jevištích, rodiče ji proto vzali na konkurs, který jí doslova změnil život. V konkurzu získala jednu z hlavních postav, postavu Lucy Pevensové ve filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Krátce na to si zahrála v dramatu Osoduvá láska Jane Eyre, čímž se definitivně zařadila mezi vycházející hvězdy filmového plátna. V roce 2008 si roli Lucy zopakovala v druhém pokračování Letopisy Narnie: Princ Kaspian a 2010 v třetím pokračování pod názvem Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka.


Dopis Georgii Henley jsem posílal 18.8.2009 s jednou fotografií, obálkou a jednou s mezinárodní odpovědkou.Dne 30.3.2010 jsem obdržel ve své obálce fotografii podepsanou a věnovanou:)


Adresa:
Georgie Henley
c/o Hamilton Hodell
5TH ( Fifth) Floor
66 - 68 Margaret  Street
London W1W 8SR
United Kingdom
UK

Zdena Hadrbolcová

28. března 2010 v 0:42 Autogramy
Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová se narodila 13.7.1937 v Praze. Jejím snem bylo stát se novinářkou, ale tehdejší doba to příliš neumožňovala. Vystudovala francouské gymnázium a následně DAMU. Po úspěšném absolvování DAMU nastoupila angažmá v Divadle S.K. Neumana, zde působila třicet let. Poté přešla do Divadla Komedie a od roku 2004 je v angažmá v Divadle Na zábradlí. První filmová zkušenost přišla v roce 1960 ve filmu Černá sobota. Většinou si zahrála nejrůznější tetičky nebo maminky. Na svém hereckém kontě má přes 110 filmů, seriálů a inscenací, například: Ženy v ofsajdu, Slaměný klobouk, Páni kluci, Pan Tau, Výbuch bude v pět, Sanitka, Létající Čestmír, Já nejsem já, O štěstí a kráse, Dva lidi v ZOO, Přítelkyně z domu smutku, Redakce, Ulice, Chyťte doktora nebo film František je děvkař. Věnuje se také jazykům - francouština, angličtina a italština, napsala detektivní román Paraple paní Černé a vyučuje na Katedře autorské tvorby a pedagogiky hereckou výchovu na základě dialogického jednání.


Dopis jsem paní Hadrbolcové posílal 10.2.2010 s jednou fotografií a ofrankovanou obálkou. Dne 26.3.2010 jsem obdržel fotografii podepsanou a věnovanou.


Adresa:
Paní
Zdena Hadrbolcová

Divadlo Na zábradlí
Anenské náměstí 5
115 33 Praha 1

Ivana Chýlková

25. března 2010 v 15:26 Autogramy
Ivana Chýlková
Ivana Chýlková se narodila 27.9.1963 ve Frýdku Místku. Zprvu studovala ostravskou konzervatoř a poté DAMU v Praze. Chodila do stejného ročníku s Evou Holubovou, Vilmou Cibulkovou nebo Karlem Rodenem. Již při studiích se objevila jak ve filmu tak v televizi. DAMU úspěšně zakončila 1985, od roku 1988 až 1991 byla členkou Činoherního studia Ústí nad Labem, dva roky pak působila v Divadle na Zábradlí a od roku 1993 je členkou Činoherního klubu v Praze. První filmovou příležitostí byla komedie Samorost z roku 1983. Díky velké postavě, měří 182cm, je předurčena k rolím silných, emancipovaných a moderních žen. Zahrála si ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Katapult, Čas sluhů, Houpačka, Přítelkyně z domu smutku, Díky za každé nové ráno, Sedmero krkavců, Stůj, nebo se netrefím, Černí andělé, Skřítek, O život, Taková normální rodinka nebo Saxana - veletrh strašidel!. Ivana Chílková také dabuje a hraje v muzikálech,například v muzikál Galileo.


Paní Ivaně Chýlkové jsem psal dopis 26.2.2010 s jednou fotografií a ofrankovanou obálkou. Dne 25.3.2010 jsem obdržel fotografii podepsanou a věnovanou:)

Adresa:
Paní
Ivana Chýlková
Divadlo Kalich
Jungmanova 9
Praha 1

Helena Růžičková

25. března 2010 v 14:51 Autogramy
Helena Růžičková rozená Málková se narodila 13.6.1936 v Praze. Otcem byla již od dětství vedena k umění, jako čtyřletá navštěvovala soukromou baletní školy Heleny Štěpánkové a zahrála si ve filmovém zpracování Babičky z roku 1940 a ve filmu Z českých mlýnů (1941) režiséra M. Cikána. Po
Helena Růžičková
roce 1948 nemohla kvůli otci studovat jak medicínu tak herectví. Po studiích na Vyšší zdravotní škole na Alšové nábřeží, krátce pracovala jako zubní laborantka, ale touha hrát byla silnější a i přesto, že byla na DAMU dvakrát odmítnuta. Začínala jako choreografka v Mladé Boleslavi a jevištní technička v Příbrami. Od roku 1967 hostovala jako herečka ve svobodném povolání v Činoherním klubu ve hře Revizor, kde stvárnila roli hejtmanky. Od roku 1971 až 1973 se stává členkou Divadla Na zábradlí a hostuje na Malé scéně, estrádách a zájezdech. Hlavní doménou však byl pro Helenu film, kde uplatnila každičký kus sama sebe - talent, spontánnost, výřečnost a ze své silnější postavy udělala přednost. Od roku 1956 je filmem obklopena a jde z role do role, komediální typ a skvělá nálada, která jí nikdy neopouští je hlavním důvodem oblíbenosti režisérů. Nebyl problém aby točila i 11 filmů ročně! Výrazně se také uplatnila v dabingu a v rozhlase. V 90. letech značně omezila svou hereckou kariéru a spíše se věnovala okultním vědám a byla spoluzakladatelkou Nadace Slon. Pro svůj velký, nebojácný a optimistický boj s rakovinou si vysloužila obdiv celého národa. O této nemoci také napsal několik knížek. Dne 4.1.2004 však této zákeřné nemoci podlehla v nedožitých 68 letech v plzeňské nemocnic. Za svou hereckou kariéru si zahrála ve více jak 140 filmech, seriálech a inscenacích,například: Muž z prvního století, Tři chlapy v chalupě, Bílá paní, Dáma na kolejích, Zabil jsem Einsteina, pánové..., Světáci, Ecce homo Homolka, Pane, vy jste vdova!, Hogo fogo Homolka, Dívka na koštěti, Homolka a tobolka, Trhák, Arabela, Návštěvníci,Slunce, seno, jahody, Vlak dětství a naděje, Slunce, seno a pár facek, Slunce, seno, erotika, Hořké léto nebo Kameňák 2.


Tento autogram jsem vydražil na internetové aukci Aukro. Helena Růžičková jej věnovala recepci Národního domu v Olomouci, věnování zní: Té nejlepší recepci Nár. domu jenom Vaše Helena Růžičková 12.7.1980

Carpenters

25. března 2010 v 12:52 Autogramy
Carpenters
Carpenters je hudební skupina složená ze dvou sourozenců Richarda, narozeného 15 října 1946 a Karen, narozené 2 března 1950. Richard se již od malička věnoval hře na klavír, byl spíše klidnějším dítkem oproti Karin, která byla velice společenská, věnovala se sportu a přátelům. Na škole Downey High School se Richard věnuje více hře na klavír a Karin si vybírá za hlavní předmět tělesnou výchovu a začíná se věnovat hře na bicí. V roce 1964 se oba sourozenci seznamují s Johnem Bettisem a o rok později zakládají jazzové trio pod názvem Carpenter trio. Po dvou letech se k nim přidává basista Joe Osborn. Začátkem roku 1967 se mění název skupiny na Spektrum,v roce 1968 přichází nabídka do televizního pořadu All American College Show, po vystoupení se opět přejmenovávají na Carpenters. Začátky neměli nijak jednoduché, hudební vydavatelství je odmítají pro jejich jemný a romantický styl, spíše letí rock a poptávka je spíše po skupinách jako Rolling Stones a Beatles. Příležitost dostávají až u vydavatelství AM Records. 22 dubna 1969 podepisují smlouvu a vzniká jejich debutové album Offering. Jejich nejslavnější píseň Close to you a We´we anly just beguna vzniká v roce 1970. S písní a posléze i stejnojmenném albu Close to you bodujou na předních příčkách americké hitparády a získávají cenu Grammy. Zažívají velkou slávu a úspěch točí jedno album za druhém a vyprodávají koncertní sály. K velké popularitě se brzo dostává i stres a vyčerpání, Richard začíná být závislí na prášcích na spaní a Karin je posedlá nejrůznějšími dietami. V roce1979 Richard nastupuje na kliniku, kde se úspěšně léčí. Karin po nevydařeném manželství nastupuje na léčku na vyhlášené klinice v Ney Yorku pod vedením specialisty na anorexii Stevenem Levenkronem. I když došlo k velkému zlepšení a Karin přibývala na váze, návratem do pracovního tempa došlo opět k velkému vyčerpání a 4 února 1983 umírá na selhání srdce. Richard se ze smrti sestry nikdy nevzpamatoval, pokusil se o sólovou dráhu, ale bez úspěchu. v 90. letech se pouští do různých projektů, vydává remastering všech alb, alb nevydaných písní a začíná spolupracovat na albech jiných umělců. Dnes je velice uznávaným skladatelem, producentem a pianistou.

Autogram jsem dostal od své kamarádky:)

Ján Koleník

23. března 2010 v 20:19 | T.N.R |  Autogramy
Ján Koleník
Ján Koleník se narodil 11.11.1979 v Banské Bystrici. Vystudoval osmileté sportovní gymnázium v Banské Bystrici se zaměřením na cizí jazyky, dva roky na Akademii umění v Banské Bystrici a VŠMU v Bratislavě. Po úspěšném absolvování VŠMU přijímá 1.9.2004 stále angažmá v Slovenském Národním

Ján Koleník
Divadle. V roce 2004 získává cenu za nejlepší herecký výkon ve hře Opustený západ, kde stvárnil postavu Valena Connora, na festivale Isropolitana projekt a v roce 2008 mu byla udělena Výročný cena literárního fondu za roli Kráľa Františka ve hře Kráľ se zabáva. Kromě domovské scény Slovenského Národního Divadla působí v Divadle Nová Scéna, Národní Divadlo Brno nebo v Divadle Aréna. Na televizní obrazovce se poprvé objevil v seriálu Medzi nama, poté následoval seriál Panelák a nyní ho můžete vidět na TV Barrandov v seriálu Nikdy neříkej nikdy. Ján Koleník je novou vycházející, nejen slovenskou hvězdou s velkou budoucností.

Jánu Koleníkovi jsem posílal dopis s třemi fotografiemi a ofrankovanou obálkou (slovenské známky). Dnes 22.3.2010 jsem obdržel všechny fotografie podepsané a jednu přidanou od Jána s věnováním a dopisem.

Adresa je:
Ján Koleník
Sloveské Národné Divadlo
Pribinova 17
SK - 819 01 Bratislava

Ján Koleník

Peter Facinelli

23. března 2010 v 20:14 Autogramy
Peter Facinelli
Peter Facinelli se narodil 26.11.1973 v Queens - New York v USA. Lásku k herectví měl již od mala a tak o své budoucnosti měl jasno. Vystudoval herectví na newyorské Atlantic Theater Company Acting School, svou první roli získal ve filmu Angela z roku 1995. Velice rychle se dokázal prosadit a upoutat na sebe pozornost. Kombinace talentu, podmanivého hlasu a uhrančivých očí nenechala nikoho bez povšimnutí. Zahrál si například ve filmech: Cena Lásky, Foxfire, Calm at Sunset, Zapadákov, Supernova, Kluci v mém životě, Chloe, Muž bez stínu 2, Lily nebo Stmívání. Peter Facinelli je ženatý s herečkou Jennie Garth, která je známá především ze seriálu Beverly Hills 90210.

Dopis s jednou fotografií, mezinárodní odpovědkou a obálkou s mou adresou jsem posílal 26.11.2009. Dnes 22.3.2010 jsme obdržel fotografii podepsanou a věnovanou:)

Adresa:
Peter Facinelli

James/ Levy/ Jacobson Management, Inc.
3500 West Olive Avenue
Suite 1470
Burbank, CA 91505
USA

Jakub Prachař, František Soukup

21. března 2010 v 22:10 | T.N.R |  Autogramy
Posledním z autogramů z pražských žních je které jsem 20.3.2010 získal bylo naprosto náhodné. Při cestě domů jsme se s kamarádkami nemohly nestavět v obchodním centru Ikea. Zde se ukázala má všímavost k okolním lidem a naprostá nepřipravenost, páč jsem nechal v autě veškeré čisté kartičky určené na autogramy. Pohotovostí kamarádek jsem schrastil jak propisku tak čistý papír v podobě prázdné obálky:). Kluci byli moc ochotní a příjemní.

Jakub Prachař se narodil 30.8.1983 v Praze. Narodil se do herecké rodiny a tak se dalo předpokládat, že i on bude se vydá ve stejných šlépějích. Studuje Katedru altrnaivního a loutkového divadla na DAMU. Již ve třinácti letech hrál na divadelních prknech v Divadle Komedie ve hře Maska. Velice brzy na sebe upoutal pozornost nejen režisérů, ale i diváků pro svůj příjemný vzhled, hlas a talent. Doposud se objevil ve více jak dvaceti filmech a seriálech, například: Ze života pubescentky, Rodinná pouta, Milenci a vrazi, Ulice, Boháč a chudák, Bazén, Horákovi, Kukačky, Sněženky a machři po 25 letech, O bílé paní, Děti noci nebo v seriálu Vyprávěj. Jakub je také jedním z členů úspěšné kapely NightWork.

František Soukupje narozen 13.12.1983. Vystudoval Gymnázium Josefa Škvoreckého v Praze a nyní studuje na soukromé Vysoké škole mezinárodních vztahů v Praze. František je synem textařky Gabriely Osvaldové a skladatele Ondřeje Soukupa, stejně jako rodiče i on se pohybuje v hudební branži je jedním z členů skupiny NightWork.

Netuším zda se František Soukup opravdu svým fanouškům podepisuje jako Fantomas:), ale je to víc než vtipný.

Ondřej Novák

21. března 2010 v 21:26 Autogramy
Ondřej Novák se narodil 30.8.1985 v Praze. Vystudoval činoherní herectví na DAMU, studium absolvoval v DISKU mj. rolemi Kraštofa ve hře Na flámu nebo Cestovatele ve hře Svět kolem ní, za absolventskou sezónu 08/09 obdržel cenu Jiřího Adamíry. Nyní studuje na Karlově univerzitě žurnalistiku. Vystupuje v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí v inscenacích Slyšet hlasy a Pravý inspektor Hound a v inscenaci Mesiáš na prknech Divadla Čertovka. Všechny hry jsou repertoárem Divadla NaHraně, což je soubor založený v roce 2009 studenty a čerstvými absolventy DAMU, který se zaměřuje na současnou dramatiku i původní tvorbu s úmyslem stát se osobitou divadelní platformou nejmladší umělecké generace. Ondřej Novák je také v uměleckém souboru v divadle Letí. Vídat ho můžete na televizní obrazovce v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde stavárňuje Davida Šohájka. Dále si zahrál ve filmech: Runway, Tajemství dešťového pokladu, Kouzla králů nebo Případ nevěrné Kláry.

Autogram jsem získal osobním setkáním na srazu KSA v Praze 20.3.2010.
Ondřej Novák

Vlasta Horváth

21. března 2010 v 20:30 Autogramy
Vlasta Horváth
Vlasta Horváth se narodil 18. října 1977 ve Vlašimi. Vystudoval SOU stavební v Praze, obor tesař. Po civilní službě, vykonávanou v benešovské nemocnici, pracoval sedm let jako řidič a skladník ve firmě s autoelektronikou. V roce 2002 se zúčastnil TV soutěže Rozjezdy pro hvězdy, kde se umístil na druhém místě, o rok později úspěšně prošel konkurzem na muzikál Excalibur. Nabídku však odmítl. V prosinci 2004 se zúčastnil druhé řady soutěže Česko hledá SuperStár a 12. června 2005 se stává druhou českou SuperStár. V říjnu vydal své debutové album s názvem Místo zázraků. Druhé album vydává v listopadu 2006 pod názvem Do peří nefoukej. V roce 2009 přijímá nabídku v muzikálu Mona Lisa v divadle Broadway.

Autogram jsem získal osobně na klubovém srazu KSA v Praze 20.3.2010

Ing. Zdeněk Škromach

21. března 2010 v 20:09 Autogramy
Ing. Zdeněk Škromach
Ing. Zdeněk Škromach je místopředseda ČSSD. Absolvoval VUT Brno, hovoří anglicky a rusky.

Autogram získán osobně na klubové srazu KSA v Praze 20.3.2010

Alena Mihulová, Ladislav Hampl, Jaroslav Šmíd

21. března 2010 v 20:00 Autogramy
Alena Mihulová

Alena Mihulová se narodila 4.5.1965 v Brně. V sedmnácti, když byla na studiích ekonomické školy a spolupracovala s pražským amaterskýcm divadlem, se zúčastnila konkurzu na film Sestřičky. Během natáčení poznala i muže svého života, režiséra Karla Kachyňu. Za taktovky svého muže natočila své nejlepší filmy, ale rozhodně však neměla žádnou protekci. Zahrála si tak v jeho čtyřech filmech Smrt krásných srnců, Městem chodí mikuláš, Kráva a samozřejmě Sestřičky. Mimo Kachyňových filmů si zahrála ve filmech Džusový román, Poutníci, Kytice, Kožené slunce nebo Okresní přebor.
Ladislav Hampl
Ladislav Hampl se narodil 17.7.1981 v Liberci. Vystudoval herectví na DAMU v Praze, mimo školních představení v Disku působil v Divadle na Vinohradech, kde také krátce byl v angažmá, stejně jako v Rokoko. Od roku 2004 je stálým členem Divadla Na zábradlí. Spatřit jste ho také mohli v Letních Schakespearovských slavnostech, kde stvárnil Romea. Zahrál si ve filmech a seriálech: Bolero, Křišťálek meč, Gynekologie2, Vy nám taky šéfe!, Vyprávěj, Okresní přebor, O království z nudlí a štěstí bez konce nebo například ve filmu Bouřlivě s tebou. Nyní ho můžete vidět v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd se narodil 25.9.1970 v Třebíči. V roce 1985 až 1989 absolvoval brněnskou konzervatoř, poté pražskou DAMU, kterou zakončil v roce 1993. Po zakončení DAMU působil v Ústí nad Labem v Činoherním studiu a pražském Švandově divadle, kde působí do dnes. První filmová role přišla v roce 1988 ve snímku Vlakaři, objevil se v několika reklamách a i v České sodě. Nejnovějším počinem je role ve filmu Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů, dále si zahrál v seriálu Místo nahoře, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Motel Anathema, Život na zámku a ve filmech Jak vyženit z pekla štěstí, O zlé a dobré vodě, O zapomětllivém černokněžníkovi a Tedaldo a Elisa.

Všechny tři autogramy jsem získal osobně na klubovém setkání KSA v Praze 20.3.2010

Libuše Havelková, Josef Somr

21. března 2010 v 15:08 Autogramy
Libuše Havelková rozená Drboutová se narodila 11.5.1924 v Českých Budějovicích. Již od základní
Libuše Havelková
školy snila o kariéře herečky, v roce 1942 se proto přihlásila ke studiu na pražskou státní konzervatoř. Školu však němci uzavřeli a paní Libuše byla nuceně nasazená do Berlína. Po skončení války se znovu vrátila a v roce 1946 dokončila studia na konzervatoři, odtud šla rovnou na DAMU. DAMU úspěšně zakončila v roce 1948 a nastoupila do Státního divadla v Ostravě. Při práci v ostravském rozhlase se seznámila se svým mužem Svatoplukem Havelkou. Po třech letech v Ostravě získala angažmá u E.F.Buriana v Praze. Devět sezón působila na scéně Déčka. V roce 1960 přijal nabídku na angažmá v Národním divadle, kde setrvala až do svého odchodu do důchodu v roce 1990. Prvním filmem byl Výlet pana Broučka do zlatých časů z roku 1949, výrazněji na sebe upozornila ve filmu Robinsonka (1956). Na svém kontě má více jak devadesáti filmech, seriálech a inscenacích, například: Florenc 13.30, Osení, Ostře sledované vlaky, Byli jednou dva písaři, Tchán, Nemocnice na kraji města, My všichni školu povinní, O štěstí a kráse, Helimadoe, Šípková Růženka, Hraběnky nebo film Pamětnice. Moderovala také pořad pro děti Kouzelná školka.

Josef Somr se narodil 15.4.1934 ve Vracově u Kyjova. Do buperty byl rozhodnut jí v otcových šlépějích a stát se železničářem, ale na kyjovském gymnáziu ujistil, že nemá nadání na technické
Josef Somr
předměty a jeho studijní výsledky byly více než rozpačité. Podstatě náhodou podal přihlášku na brněnskou JAMU, když se nemohl rozhodnou kam po maturitě. V roce 1956 úspěšně zakončil svá studia na JAMU a nastoupil do svého prvního angažmá v Českém Těšíně. Působil také v Divadle bratří Mrštíků v Brně, nebo čtyři roky na prknech v Pardubicích. První filmová role byla v psychologickém dramatu Obžalovaný (1964), zde zaujal režiséra Jana Kačera a tak získal angažmá v právě začínajícím Činoherním klubu. Velkým triumfem a zařazením mezi hereckou elitu byla role ve filmu Ostře sledované vlaky. Roku 1978 přešel do souboru Národního divadle, kde setrval až do roku 2002, kdy odešel znechucen nekoncepčností divadle do důchodu. Svůj talent uplatnil i v rozhlase nebo dabingu. Spatřit jste jej mohly například: Pražské noci, Pan Tau, Adagio, Páni kluci, Léto s kovbojem, Žena za pultem, Fešák Hubert, Strašidla z Vikýře, Mág, Svědkyně, Na zámku, Anděl Páně, Čert ví proč, U mě dobrý nebo Pamětnice.

Oba autogramy jsem zakoupil na klubovém setkání KSA v Praze 20.3.2010.

Iva Janžurová, Jan Čenský

21. března 2010 v 14:21 Autogramy
Iva Janžurová
Iva Janžurová se narodila 19.5.1941 v Žirovnici u Pelhřimova. Stejně jako její rodiče šla studovat pedagogické gymnázium v Českých Budějovicích, ale divadlo bylo silnější a touha hrát nakonec zvítězila. V roce 1963 absolvovala pražskou DAMU. Rok působila v libereckém divadle F.X.Šaldy, od roku 1964 je ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech, kde setrvala až do poloviny 80 let. V roce 1988 se stává členkou Národního divadle, kde působí do dnes. První filmová role přišla v roce 1961 ve filmu Turista, od té doby si zahrála ve více jak 170 filmech, seriálech a inscenacích, například: Svatba jako řemen, Sňatky z rozumu, Světáci, Pane, vy jste vdova!, Marečku, podejte mi pero!, Zítra to roztočíme, drahoušku...!, Mladé víno, Ať přiletí čáp, královno!, Cirkus Humberto, O princezně, která ráčkovala, Čert ví proč, Trapasy, Vy nám taky, šéfe! nebo seriál Cukrárna.

Jan Čenský se narodil 1.5.1961 v Praze. Studoval hudebně dramatický obor na konzervatoři a již během studií se objevoval před televizní kamerou. Poprvé se zahrál v
Jan Čenský
televizní hře Mapa zámořských objevů z roku 1978. Velkou příležitost dostal o rok později v seriálu Zkoušky z dospělosti. Neokoukaná příjemná tvář a talent zapříčinili velkou popularitu začínajícímu herci. Zejména se objevoval v pohádkách: Princové jsou na draka, Koloběžka první, O princezně která ráčkovala, O nejchytřejší princezně nebo Anička s lískovými oříšky. Zahrál si také v seriálech a filmech: Bílá Kočka, Když rozvod, tak rozvod, Sanitka, Rodáci, Dlouhá míle, Pojišťovna štěstí, Příkopy
nebo nevě posílí řadu herců v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Oba autogramy jsem zakoupil na setkání sběratelů autogramu KSA v Praze 20.3.2010. Sice jsem obou vynikajícím hercům psal, ale řekněme, že se dopisy k nim nedostaly:), tak jsem si je zakoupil.

Vojtěch Bernadský

21. března 2010 v 13:09 Autogramy
Vojtěch Bernadský se narodil 13.3.1975 v Praze. Vystudoval FAMU, katedra filmové a TV produkce s
Vojtěch Bernatský
dosaženým titulem Mga. Od roku 1995 byl externím členem Redakce sportu ČT, kde působil do roku 2001. 1.1.2001 je zaměstnán v Redakci zpravodajství ČT. Moderoval sportovní zpravodajství v pořadech Studio 6, Dobré ráno, pořad Buly (hokejový magazín), Studio sport, OH studia - Nagano 1998, Sydney 2000, Salt Lake City 2002, Atény 2004, Turín 2006, Peking 2008, Sportovní neděle, Sportovní ozvěny, Branky Body vteřiny, zábavný pořad Svět rekordů, přímé přenosy z Evropské hokejové ligy 98/99, mezinárodní letecké dny. Mimo moderování se také zabývá produkcí animovaných filmů Aurela Klimta: Eastern Krvavého Huga, Kouzelný zvon, Pád, Fimfárum a Fimfárum Jana Wericha.

Autogram jsem získal osobně na setkání sběratelů autogramů KSA v Praze 20.3.2010. Fotografii jsem zakoupil na setkání u jedné ze sběratelek aniž bych tušil, že Vojta bude mezi pozvanými osobnostmi a tak jsem si k autogramu nechal dodatečně dopsat věnování:)

Jarmila Kronbauerová

17. března 2010 v 14:50 Autogramy
Jarmila Kronbauerová se narodila 11. srpna 1893 v Praze. Dráha herečky jí byla takřka předurčena
, tatínek byl významný advokát, novinář, spisovatel a divadelní kritik Rudolf Jaroslav Kronbauer a tety herečka Karla Wellsová a zpěvačka Anna Kettnerová. V roce 1911 odmaturovala na pražském gymnáziu, již během studií se učila herectví u umělkyň Národního divadla Otýlie Sklenářové-Malé, Marii Laudové-Hořicové a po skončení gymnázia u Leopoldy Dostálové a Marii Hübnerové. Zpočátku hrála v ochotnických souborech Volné divadlo a Divadlo umění. Velký úspěch slavila v Plzni v Divadle J.K.Tyla ve hře Princezna Pampeliška, zde jí bylo nabídnuto i stálé angažmá, které však odmítla. Stálé angažmá přijala až po ročním hostování v Národní divadle v roce 1913, kde setrvala až do svého odchodu na odpočinek v roce 1960. Výjimkou byla léta 1942 až 1945, kdy musela z Národního divadla odejít kvůli židovskému původu svého muže. Uplatnění našla i na scéně kabaretu Červená sedma jako zpěvačka šansonů, kde působila od roku 1919 až 1920. Zpočátku hrála spíše zhýčkané dcerušky nebo "kalhotové" chlapekcé role, netrvalo dlouho aby na sebe upozornila a byli jí svěřeny významnější charakteristické role. Spíše byla však divadelní herečkou, ve filmu si zahrála jen v osmy filmech, první role byla ve filmu Konec milování z roku 1913. Po roce 1948 bohužel nebyl pro její typ a styl hraní místo. Obsazována byla do rolí za onemocnělé kolegyně. Jarmila Kronbauerová zemřela 6. listopadu 1968 v Praze. Vidět jste jí mohly například ve filmech: Řina, Sextánka, Housle a sen, Čintamani a podvodníci nebo Jarní vody.

Zdeněk Štěpánek

14. března 2010 v 15:30 Autogramy
Zdeněk Štěpánek se narodil 22.9.1896 v Tvoršovicích u Benešova. Lásku k divadlu měl po svém dědovi Janu Nepomukovi Štěpánkovi, který byl ředitelem Stavovského divadla a otci jež byl sice hospodářským správcem, ale skvělým muzikantem a zpěvákem. V Rakovníku studoval reálku, z niž odešel na hospodářskou školu. Po jejím úspěšném zakončení nastoupil praxi v lihovaru. Touha hrát však byla větší a tak se přidal ke kočovné společnosti A. Marka, R.Morávka a K. Jičínského. Kariéru na
chvíli přerušila 1. světová válka, do které šel v roce 1915 pod rakouskou vlajkou. Ve válce byl téhož roku zraněn a zajat na ruské frontě. V Kyjevě vyzkoušel nejrůznější povolání ( kuchař, pekař, příručí, herec, vedoucí hotelu ...) díky nimž získal svobodu. V roce 1916 se stal hercem a režisérem českého krajanského ochotnického divadla v Kyjevě a poté se stal roku 1918 členem Divadla československé armády na Rusi. V roce 1920 se vrátil do Prahy a působil v Divadle na Vinohradech. Od roku 1934 měl stálé angažmá v Národním divadle, kde působil nejen jako herec, ale i jako režisér, napsal několik her a od roku 1953 až 1956 byl šéfem činohry. V Národním divadle působil až do své smrti . Svou první filmovou roli si zahrál ve filmu Zlatý klíček z roku 1922, za éry němého filmu natočil ještě tři další filmy. Nástupem zvukového se těšil velkého zájmu publika, kombinací velkého charizma a podmanivého hlasu šel takřka z role do role. Po skončení 2. světové války byl obvině z kolaborace, díky přinucení přednesu vládního prohlášení o odstoupení pohraničních území nacistickému Německu z roku 1938 a za donucení přednes loajlnsti Třetí říši. Byl jako většina osobností stíhán a pronásledován veřejností. V únoru 1946 bylo veškeré řízení proti němu zastaveno a na podzim téhož roku byl plně rehabilitován. Znovu se mohl vrátit nejen na filmová plátna, ale i divadelní prkna. Zájem o jeho osobu znovu vzrostl, ročně natáčel i 3 až 4 filmy. Zahrál si ve více jak 70. filmech, například: Ulička v ráji, Bílá nemoc, Cech panen kutnohorských, Její hřích, Jan Hus, Psohlavci, Dnes naposled, Malér, Markéta Lazarová nebo Maratón. Zdeněk Štěpánek zemřel 20.6.1968. V hereckých šlépějích jdou i jeho děti Jana, Martin a Petr Štěpánkovi.

Colin Farrell

9. března 2010 v 23:12 Autogramy
Colin Farrell se narodil 31.5.1976 v Castleknock - Dublin v Irsku. Prvotní ambice byli spíše stát se fotbalistou, stejně jako jeho otec a strýc. Silným vlivem sestry Catherine se začal zajímat o film a fotbalovou kariéru vyměnil za hereckou. Navštěvoval uměleckou školu Gaiet School of Drama. Po skončení studií získal hlavní roli v seriálu Falling for ,Dancer a Ballykissangel, ale posunem v kariéře byla role ve filmu Rafinovaný zloděj. Většího úspěchu a prvního ocenění, cena bostonských a londýnských kritiků za objev roku, se dočkal ve filmu Tábor tygrů. Následovali filmy Telefonní budka, Hartova válka nebo Minority Report za které opět sklidil velkou chválu za výborný herecký výkon. Obrovského úspěchu a velké role se dočkal až ve velkofilmu Alexandr Veliký, kde stvárnil samotného Alexandra Velikého. Na svém kontě má prozatím více jak třicet filmů, vidět jste ho dále mohly ve filmech: Válečná zóna, Test, S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení, Tři do páru, Nový svět, Miami Vice nebo Ondine.

Dopis jsem Colinu Farrellovi posílal 5.11.2008 s jednou mezinárodní odpovědkou, obálkou s adresou a dvěma fotografiemi. Dne 9.3.2010 jsem obdržel obě fotografie podepsané ve své obálce.
Bohužel adresu kam jsem dopis posílal nemám zapsanou.

Sabina Laurinová, Světlana Zárubová a Jiří Chum

8. března 2010 v 23:09 Autogramy
Sabina Laurinová se narodila 8.4.1972 v Praze. Absolvovala pražskou konzervatoř v roce 1991. Dva roky působila v Divadle na Starém Městě, hostovala také v Národním divadle a v Semaforu. Od roku 1992 byla ve stálém angažmá v Divadle ABC. Zde vytvořila řadu nádherných rolí. První filmovou příležitostí byl film Uličnictví pana Čabouna z roku 1981. Do širšího podvědomí diváku se dostala díky rolím v seriálu Zdivočelá země a Konec velkých prázdnin. Díky svému půvabnému zevnějšku je velice obsazována do pohádek nejvíce pak stvárňuje princezny: Z pekla štěstí, O ztracené lásce, Ošklivá princezna, O čarovné laskonce, Pohádka o touze, Pohádka z větrného mlýna. Dále jste Sabinu mohli spatřit ve filmech, seriálech a muzikálech, například: První a poslední, Ruleta, Hotýlek v srdci Evropy, Já a Karel, Tři mušketýři, Hamlet, Galileo nebo Škola pro život. Svůj um uplatnila i jako moderátorka v hudebním pořadu DO-RE-Mi a nově na TV Prima v pořadu Mladší o pár let. Prosadila se také v dabingu: Fantastická Čtyřka, Něco na té Mary je a v kreslené pohádce Aladin.

Světlana Zárubová vystudovala Právnickou fakultu UK Praha. Dlouho působila v České televizi, nyní uvádí 1. zprávy na TV Prima.

Jiří Chum vystudoval Ekonomickou SŠPoŠ v Kolíně a FMK UTB ve Zlíně. Pět let působil v rádiu Radiožurnál. Nyní uvádí 1. zprávy na TV Prima.

Všechny krásné autogramy jsem získal přes TV Prima informace@iprima.cz . Email jsem posílal 14.1.2010 a dne 8.3.2010 jsem autogramy obdržel.

Lucie Šilhánová, Patrk Hezucký a Leoš Mareš

7. března 2010 v 0:00 Autogramy
Lucie Šilhánová se do podvědomí posluchačů dostala díky vysílání v Ranní show na Evropě 2, kde se postupem času přidala k silné dvojici moderátorů Mareš - Hezucký.

Patrik Hezucký se narodil 12.1.1969. Je moderátorem a bavičem, od roku 1997 ho můžete pravidelně slyšet v Ranní show na Evropě 2, vždy mezi šestou a devátou hodinou. Společně s Leošem Marešem vydali album Mrázek ústředna, kde je záznam šílených telefonátů pana Mrázka.

Leoš Mareš se narodil 27.4.1976 v Berouně. V Chebu vystudoval VŠE, poprvé se mediálně zviditelnil v Ranní show na Evropě 2, kde společně s Patrikem Hezuckým od roku 1997 vysílá. Svůj moderátorský um dále uplatnil v pořadech Český slavík, Československá superstár, Big Brother, X Factor, Eso nebo Česko hledá superstár. Během své kariéry natočil čtyři hudební alba: Tři slova, Minuty se vlečou, Nejlepší nápad a Komplet.

Tyto krásné autogramy jsem dostal od rodičů k svátku. Moc děkuji!!! :)