Duben 2010

Kristýna Leichtová

21. dubna 2010 v 21:20 Autogramy
Kristýna Leichtová se narodila 14.9.1985 v Plzni. V roce 2007 vystudovala Pražskou konzervatoř obor hudebně - dramatický, dnes je studentkou na pražské DAMU. Hostovala v divadlech Ta Fantastika, Divadlo Na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí nebo v Žižkovském divadle. Poprvé se objevila ve filmu Hostel, pak následoval kino hit Účastníci zájezdu, seriálu Světla pasáže nebo Soukromé pasti. Největší slávu a úspěch jí přinesla role Ivy v televizním seriálu Comebeck, který vysílá TV Nova.
Kristýna Leichtová

Autogram s věnováním pro mne získala má kamarádka Jolča. JOLČO mooooc DĚKUJI! Jsi poklad:)

Hana a Karel Heřmánkovi

19. dubna 2010 v 14:14 Autogramy
Hana Heřmánková rozená Vrávrová se narodila 1.3.1963 v Praze. Působila jako TV hlasatelka v české televizi, moderátorka v rádiu Frekvence 1, uváděla přímé přenosy, různé pořady, koncerty a TV Silvestra. V roce 1992 obdržela cenu TýTý v kategorii nejoblíbenější televizní hlasatel. V současné době se věnuje práci v Divadle Bez zábradlí, TV pořadu Sama doma, je členkou nadačního fondu Slunce a je ředitelkou festivalu slovenského divadla, který uvádí Divadlo Bez zábradlí.
Hana Heřmánková
Karel Heřmánek se narodil 17.10.1947 v Praze. V roce 1972 úspěšně zakončil studia na brněnské JAMU a na jednu sezónu zakotvil na scéně Divadla Na provázku. Poté působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských a v Divadle Na zábradlí. V Divadle Na Zábradlí působil až do jeho zániku v 90. letech. Pak zakládá své vlastní divadlo Divadlo Bez zábradlí. S chodem divadla mu pomáhá jeho žena herečka, moderátorka a bývalá televizní hlasatelka Hana Heřmánková. První filmová příležitost přišla v roce 1972 ve filmu Uprostřed babího léta ve stepi zahoukal vlak. Film však nezaznamenal většího úspěchu, ten se dostavil až v 80. letech kdy šel takřka z filmu do filmu, Krakonoš a lyžníci, Anděl s ďáblem v těle, S čerty nejsou žerty, Fešák Hubert nebo Smrt krásných srnců. Dále se objevil ve filmech a seriálech Kam, pánové, kam jdete?, Uzavřený kruh, O zapomnětlivém černokněžníkovi, Stalingrad, O zvířatech a lidech, Díky za každé nové ráno, Kolja, Černí baroni nebo Příběhy obyčejného šílenství.


Dopis pro manžele Heřmánkovi jsem posílal 4.4.2010 s dvěma fotografiemi a ofrankovanou obálkou. Dne 14.4.2010 jsem obdržel obě fotografie podepsané.


Adresa:
Hana a Karel Heřmánkovi

Hana a Karel Heřmánkovi

Divadlo Bez zábradlí
Jungmanova 31
110 00 Praha 1

Jan Čenský

12. dubna 2010 v 20:23 Autogramy
Jan Čenský se narodil 1.5.1961 v Praze. Studoval hudebně dramatický obor na konzervatoři a již během
Jan Čenský
 studií se objevoval před televizní kamerou. Poprvé se zahrál v televizní hře Mapa zámořských objevů z roku 1978. Velkou příležitost dostal o rok později v seriálu Zkoušky z dospělosti. Neokoukaná příjemná tvář a talent zapříčinili velkou popularitu začínajícímu herci. Zejména se objevoval v pohádkách: Princové jsou na draka, Koloběžka první, O princezně která ráčkovala, O nejchytřejší princezně nebo Anička s lískovými oříšky. Zahrál si také v seriálech a filmech: Bílá Kočka, Když rozvod, tak rozvod, Sanitka, Rodáci, Dlouhá míle, Pojišťovna štěstí, Příkopy nebo nevě posílí řadu herců v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Na svém kontě má i moderátorské úspěchy v podobě pořadů: Miss České Republiky nebo soutěž O korunu krále Karla.

Panu Čenskému jsem posílal dopis 15.10.2009 spolu s jednou fotografií a ofrankovanou obálkou. Dne 12.4.2010 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii. Vědět, že odepíše tak jsem si na srazu KSA jeho autogram nekoupil:)

Adresa:
Pan
Jan Čenský
Divadlo na Jezerce
Na Jezerce 1451
140 00 Praha 4 - Nusle

Jaroslav Marvan

9. dubna 2010 v 14:04 Autogramy
Jaroslav Marvan se narodil 11.12.1901 v Praze. V roce 1919 odmaturoval na reálce, poté vstoupil do služeb pražského Zeměpisného ústavu a pak na Ředitelství pošt. Pracovně byl třeba až v Podkarpatské Rusi v Užhorodu 1920 až 1923. Již zde se začal věnovat ochotnickému divadlu. Ve svém úřadu setrval až do roku 1926. Od roku 1926 je v angažmá v Divadle Vlasty Buriana a za nedlouho se stává jedním z pilířů tohoto divadla. V roce 1943 odchází do Vinohradského divadla, kde působí do roku 1950, čtyři roky pak působil v Městských divadlech pražských a poté přešel do Národního divadla. Z Národního Divadla odešel v roce 1972 na vlastní žádost do penze. Své herecké umění uplatňoval již za éry němého filmu, prvním filmem jež odstartoval filmovou kariéru tohoto velkého herce byl Švejk v ruském zajetí z roku 1926. V roce 1930 si poprvé zahrál po boku Vlasty Buriana ve filmu C. A K. Polní maršálek a zde začala dlouholetá spolupráce těchto výjimečných herců.
Jaroslav Marvan
 V meziválečném a válečném období druhé světové války vytvořil přes 90 různorodých postav, například ve filmech To neznáte hadimršku, Funebrák, Pobočník jeho výsosti, U pokladny stál, Cesta do hlubin študákovy duše, Škola, základ života, Přednosta stanice, Provdám svou ženu, Zlaté dno, Grandhotel Nevada, Jedna z miliónu, Roztomilý člověk, Tetička, Prstýnek nebo 13. Revír. Po válce dosáhla jeho kariéra samotného vrcholu ve filmech Právě začínáme, Poslední mohykán, Železný dědek, Cirkus bude, Dovolená s Andělem a volné pokračování Anděl na horách. Dokonce se mělo natáčet třetí pokračování Anděl u moře, ale bohužel z toho sešlo. V pozdějším věku si zahrál v pohádkách O medvědu Ondřejovi, Šíleně smutná princezna, ve filmech Táto, sežeň štěně!, Čintamani a podvodníci, Fantom morrisvellu nebo ve filmovém muzikálu Noc na Karlštejně. Velké popularity si opět dočkal až ke konci svého života v seriálu Hříšní lidé města pražského, zde vytvořil nezapomenutelného policejního radu Karla Vacátka. Za své herecké umění byl oceněn spousty prestižními cenami a tituly. Jaroslav Marvan byl hercem tří režimů, v každém z nich si dokázal zachovat svojí lidskou tvář, důjstoujnost a pověst. 21.5.1974 v Praze umírá v nedožitých sedmdesáti tří let. Po jeho smrti vyšlo několik knih mapující jeho život Nejen o osobě (1975 a 2002), Jaroslav Marvan vypravuje (1975), Herecké eso (1995), Soukromý život Jaroslava Marvana (1996) a Známý neznámý Jaroslav Marvan (2003).

Helena Štáchová

8. dubna 2010 v 21:42 | T.N.R |  Autogramy
Helena Štáchová
Helena Štáchová se narodila 18.11.1944 v Praze. O divadlo se zajímala již od dětství. Po maturitě šla rovnou do Divadla Spejbla a Hurvínka, kde působila jako elévka. Po roce začala studovat na pražské DAMU a po úspěšném absolvování se stala v roce 1966 členkou Divadla Spejbla a Hurvínka. O rok později přebrala po Boženě Welekové interpretaci Máničky, jednu z hlavních postav a v roce 1971 i postavu Kateřiny čili bábinky. Působí také v rozhlase, televizi nebo dabingu, zde propůjčila hlas Lise z kresleného seriálu Simpsonovi. Je autorkou mnoha scénářů a divadelních her. Po smrti svého muže Miloše Kirschnera je jmenována do funkce ředitelky Divadla Spejbla a Hurvínka. Dne 21.3.2017 doma v kruhu rodiném paní Štáchová ve věku 72 let zemřela.


Paní Štáchové jsem posílal dopis 4.4.2010 s jednou fotografií a ofrankovanou obálkou. Dne 8.4.2010 jsem obdržel fotografii podepsanou a s věnováním a přidanou fotografii od paní Štáchové taktéž s věnováním:)


Adresa:
Helena Štáchová
Paní
Helena Štáchová

Divadlo Spejbla a Hurvínka
Dejvická 38
160 00 Praha 6


Veronika Žilková

1. dubna 2010 v 0:44 Autogramy
Veronika Žilková
Veronika Žilková
Veronika Žilková se narodila 16.10.1961 v Praze. Je dcerou významného hudebníka a učitele Václava Žilky. Již od dětství se pohybovala na prknech co znamenají svět, byla členkou hudebně tanečního divadla Chorea Bohemica. Po maturitě studovala filosofii odkud přešla na pražskou DAMU. Působila v
 různých divadlech, uplatnila se v rozhlase i v dabingu. Svou první roli si zahrála v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí, od té doby si zahrála ve více jak 70 filmech, seriálech a inscenacích, například: Když rozvod, tak rozvod, My všichni školou povinní, Paní Liška, Mág, Kdo dostane burák?, Česká soda, Šípková Růženka, Otesánek, Deník šílené manželky, Křesadlo, Ošklivka Katka, Cukrárna nebo Don Quijote v Čechách. V roce 1996 byla oceněna Českým lvem za nejlepší ženská herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Zapomenuté světlo. Podílela se také na tvorbě pořadu Tele Tele, kde také hrála a na TV Prima uváděla svůj vlastní pořad Pustit žilou.Nyní je ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech.


Veronice Žilkové jsem posílal dopis 15.10.2009 se dvěma fotografiemi a ofrankovanou obálkou. Dne 31.3.2010 jsem obdržel obě mé fotografie podepsané a věnované a spoustu dalších fotek s autogramem od paní Žilkové.


Adresa:
Veronika Žilková
Veronika Žilková
Divadlo na Vinohradech
Nám. Míru 7
120 00 Praha 2