Červenec 2010

DOVČA

31. července 2010 v 8:00 | T.N.R
Nevím jak se mě podařilo nastavit nebo spíše nenastavit:) tento článek kterej měl v den mého odjezdu skočit na blog. Tak né, že by mě nic nepřišlo, ale byl jsem pryč. Tak aspoň opožděně ho zařazuju:)
Ahoj lidičky dnes odjíždím na dovču a budu se vracet až v pondělí 16.8. Razím na Týden do Rakouských Alp, kde budu se sestrou a švagrem zdolávat tamější vrcholy, zatím co naše mamka se synovci se bude věnovat krásám okolí v bezpečí tamější vesnice. Poté nás čeká cesta do Itálie. Pokud zdárně dojedeme ( jedno z aut řídím já ) tak sebou buchnu na pláži a budu si lízat rány:).
Mějte se krásně a přeju hooodně krásných dní a úlovků:) Tomáš

Gabriela Škrabáková

26. července 2010 v 12:12 | T.N.R |  Autogramy
Gabriela Škrabáková
Gabriela Škrabáková se narodila 4.12.1970 v Trnavě. Již jako malá projevovala herecké sklony a tak volba její životní cesty byla daná. Zahrála si například ve filmech: Tajomstvo alchymistu Storitza, Dlhý, Široký, Bystrozraký, Jaškov sen, Paralelní světy nebo Nevěrné hry.

Autogram jsem získal výměnou s Kati. Moc děkuju:)

Wentworth Miller

20. července 2010 v 0:04 | T.N.R |  Autogramy
Wentworth Miller
Wentworth Miller se narodil 2.6.1972 v Oxfordshire ve Velké Británii. Své dětství však prožil v drsné realitě Brooklynu v New Yorku. Svou hereckou kariéru rozjížděl pozvolna, po ukončení studia na Princetonské univerzitě se vydal do Los Angeles. Zde pracoval od roku 1995 v malé produkční firmě, specializovanou především na televizní filmy. Díky této práci začal dostávat nabídky na menší epizodní role v seriálech, například: Buffy, přemožitelka upírů nebo Pohotovost. Vetší příležitosti se mu dostalo v roce 2003 ve filmu Lidská skvrna, kde si zahrál po boku Nicole Kidman a Anthony Hopkinse. Následovali filmy a seriály Underworld, Joan z Arkádie, Útěk z vězení, Posel ztracených duší nebo Prison Break, který ho vynesl na absolutní výsluní. Díky roli Michaela Scofielda byl nominován na cenu Zlatý Glób za nejlepší herecký výkon v TV dramatu. Svůj talent uplatňuje i v psaní a režírování.

Dopis Wentworthu Millerovi jsem posílal 26.6.2009 se dvěma fotografiemi, obálkou s mou adresou a jedním americkým dolarem. Dne 19.7.2010 jsem obdržel obě fotografie podepsané a věnované, vše v mé obálce.

Adresa:
Wentworth Miller
Wentworth Miller
William Morris Agency
One William Morris Place
Beverly Hills, CA 90212
USA

Skandar Keynes

12. července 2010 v 21:16 | T.N.R |  Autogramy
Skandar Keynes
Skandar Keynes
















Skandar Keynes se narodil 5.9.1991 v Londýně v Anglii. Svou první roli získal několik měsíců po zapsání na divadelní školu v Islingtonu, zahrál si ve hře Macbeth s Royal Shakespeare Company pro britskou televizi Channel 4. Poté si v roce 2003 zahrál malého Enzoa Ferrariho v životopisném filmu Enzo Ferrari. Největší úspěch a slávu mu však přinesla role Edmunda ve filmovém zpracování knihy C.S. Lewise Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Skandar si roli Edmunda zopakoval v roce 2008 v druhém pokračování ságy Letopisy Nernie: Princ Kaspian a o dva roky později ve třetím díle Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka.

Dopis Skandaru Keynesovi jsem posílal 15.8.2009 se třemi fotografiemi, obálkou s mou adresou a jednou mezinárodní odpovědkou. Dne 12.7.2010 jsem obdržel ve své obálce všechny fotografie podepsané a z druhé strany s razítkem webových stránek Skandera. Celkem si dal hoodně na čas, ale potěšil:)

Adresa:
Skandar Keynes
Hamilton Hodell
66-68 Margaret Street
London W1W 8SR
UK


Skandar Keynes

Ralph Fiennes

9. července 2010 v 20:50 | T.N.R |  Autogramy
Tak konečně po hodně velké pauze nádherné překvapení ve schránce. S autogramem od tohoto herce jsem ani nepočítal, bože jak je úžasné se plést:)

Ralph Fiennes se narodil 22.12.1962 v Suffolku v Anglii. Narodil se Markovi a Jini Fiennesovým, jako jeden ze šesti dětí. Studoval na Wordsworthské církevní chlapecké škole, posléze uměleckou školu a Akademii dramatického umění. V roce 1987 byl přijat do Národního divadla a o rok později se stal členem Royal Shakespeare Company. Širšímu publiku se představil ve snímku Christophera Menaula Hlavní podezřelí, zde vytvořil jen menší roličku, hlavní na něj čekala ve filmu Bouřlivé výšiny z roku 1992. Zlom a zařazení se mezi velké filmové hvězdy přišel v roce 1993. Steven Spielberg obsadil Ralpha do role Amona Goetha ve svém novém filmu Schindlerův seznam. Za ztvárnění této role získal svou první nominaci na Oscara. Zahrál si ve filmech Oněgin, Hranice lásky, Pavouk, v hitu Červený drak, další nominaci na Oscara získal za film Anglický pacient. Zatím poslední rolí Ralpha Fiennese je Lord Voldemort v Harry Potterovi. Oběvilse v nejrůznějších filmových žánrech od komedií až po sci-fi a stal se tak jedním z mála herců, kterým se podařilo nezaškatulkovat.

Ralph Fiennes
Ralphu Fiennesovi jsem psal 5.8.2009, s dopisem jsem posílal jednu fotografii, obálku s mou adresou a jednu mezinárodní odpovědku. Dne 9.7.2010 jsme obdržel svou fotografii podepsanou a věnovanou, vše v mé obálce.

Adresa:
Ralph Fiennes

Dalzell and Beresford
26 Astwood Mews
London SW7 4DE
UK

Zvonimír Rogoz

1. července 2010 v 23:23 | T.N.R |  Autogramy
Zvonimír Rogoz
Zvonimír Rogoz se narodil 10.10.1887 v Záhřebu v Chorvatsku. Od svých devíti let vyrůstal u svého kmotra (osiřel), který z něho chtěl mít obchodníka. Zaplatil mu tedy studie ve Vídni na soukromé obchodí škole, ale Zvonimír začal studovat herectví na dramatické škole V.E. Frühmanna. Krátce působil v Národním divadle v Záhřebu jako volontér, od roku 1908 až 1919 působil v několika jugoslávských divadlech a v letech 1919 až 1929 byl členem Národního divadla v Lubni. Do Čech přišel roku 1929 kdy byl angažován v Národním divadle a jehož členem zůstal až do konce druhé světové války. Český jazyk mu nedělal větší problémy. Svým oduševnělým zjevem, ostrými rysy, jemnou mimikou a pohybovou ukázněností byl často vyhledáván nejen divadelními režiséry, ale především filmovými. V roce 1950 byl donucen opustit republiku z důvodu odmítnutí podepsání prohlášení namířeném proti generálu Titovi. Do Čech se znovu vrátil v roce 1971 na natočení vlastního hereckého medailonku. Zvonimír Rogoz zemřel 6.2.1988 v Záhřebu. Za svou hereckou dráhu natočil více jak čtiřcet filmů například: Extase, Hej - rup!, Lidé na kře, Cech panen kutnohorských, Cesta do hlubin študákovy duše, Madla zpívá Evropě, Krakatit, Kiklop nebo Glembajevi.