Srpen 2010

Lukáš Latinák a Nina Ruge

15. srpna 2010 v 22:16 | T.N.R |  Autogramy
Lukáš Latinák se narodil 28.2.1977 v Breznově. Vyučen je sklářem poté vystudoval Vysokou školu muzitských umění v Bratslavě. Patří mezi nejvýraznější osobnosti mladé herecké generace, je laureátem slovenské ceny Dosky 98 v kategorii objev sezóny. Působí v braislvském činoherním souboru Astorka Korzo 90. Zahrál si například ve filmech a seriálech: Krajinka, Děvčátko,Ordinácie v ružovej záhrade, Panelák, Pouta nebo Legenda o lietajúcom Cpriánovi.

Nina Ruge narozená 24 srpna 1956 v Mnichově v Německu. Je novinářka, spisovatelka a moderátorka.

Oba krásné autogramy mám od Kati, moc děkuju:)!!!
Lukáš Latinák
Nina Ruge

Libuše Havelková

15. srpna 2010 v 21:51 | T.N.R |  Autogramy
Libuše Havelková rozená Drboutová se narodila 11.5.1924 v Českých Budějovicích. O dráze herečky snila již od základní školy a tak se v roce 1942 dala na studia na pražské konzervatoři. V průběhu druhé světové války byla škola uzavřena a paní Libuše byla nuceně nasazená v Brelíně. Po skončení války konzervatoř dokončila a pokračovala studiem na DAMU. Dumu úspěšně zakončila v roce 1948 a odešla do Státního divadla v Ostravě, působí i ostravském rozhlase a zde se seznamuje se svým budoucím mužem Svatoplukem Havelkou. Spolu mají dvě děti, dceru Danielu a syna Ondřeje (herec, a hudebník), manželství však o letech končí rozvodem. V ostravském divadle působí tři roky a poté odchází do angažmá k E.F. Burianovi do Prahy. Devět sezón byla v angažmá v Déčku a od roku 1960 působí až do svého odchodu do důchodu v Národním divadle. Na DAMU vyučuje od roku 1952 a v 70. a 80. letech je docentkou a proděkankou. I zde přestává působit po odchodu do důchodu a věnuje se pouze studentům na pražské konzervatoři. Svou první filmovou roli stvárnila již v roce 1949 ve filmu Výlet pana Broučka do zlatých časů, následovalo pak více jak sto rolí ve filmu, pohádkách, seriálech nebo inscenacích, například: Florenc 13,30, Starci na chmelu, Hříšní lidé města pražského, Kamarádi, Byli jednou dva písaři..., Tajemství proutěného košíku, My všichni školu povinní, O štěstí a kráse, Babičky dobíjejte přesně, O hloupé havířce, Jak ukrást Dagmaru nebo v seriálu Hraběnky. Moderovala také pořady pro nejmenší, delší dobu působila v Kouzelné školce.

Libuše Havelková

Adresu na paní Havelkou bohužel zveřejnit a ani jinak šířit nemohu, získal jsem jí důvěrou u jednoho ze svých SB a tu v žádném případě nechci ztratit. Velice děkuji za obrovskou pomoc!!!