Libuše Havelková

15. srpna 2010 v 21:51 | T.N.R |  Autogramy
Libuše Havelková rozená Drboutová se narodila 11.5.1924 v Českých Budějovicích. O dráze herečky snila již od základní školy a tak se v roce 1942 dala na studia na pražské konzervatoři. V průběhu druhé světové války byla škola uzavřena a paní Libuše byla nuceně nasazená v Brelíně. Po skončení války konzervatoř dokončila a pokračovala studiem na DAMU. Dumu úspěšně zakončila v roce 1948 a odešla do Státního divadla v Ostravě, působí i ostravském rozhlase a zde se seznamuje se svým budoucím mužem Svatoplukem Havelkou. Spolu mají dvě děti, dceru Danielu a syna Ondřeje (herec, a hudebník), manželství však o letech končí rozvodem. V ostravském divadle působí tři roky a poté odchází do angažmá k E.F. Burianovi do Prahy. Devět sezón byla v angažmá v Déčku a od roku 1960 působí až do svého odchodu do důchodu v Národním divadle. Na DAMU vyučuje od roku 1952 a v 70. a 80. letech je docentkou a proděkankou. I zde přestává působit po odchodu do důchodu a věnuje se pouze studentům na pražské konzervatoři. Svou první filmovou roli stvárnila již v roce 1949 ve filmu Výlet pana Broučka do zlatých časů, následovalo pak více jak sto rolí ve filmu, pohádkách, seriálech nebo inscenacích, například: Florenc 13,30, Starci na chmelu, Hříšní lidé města pražského, Kamarádi, Byli jednou dva písaři..., Tajemství proutěného košíku, My všichni školu povinní, O štěstí a kráse, Babičky dobíjejte přesně, O hloupé havířce, Jak ukrást Dagmaru nebo v seriálu Hraběnky. Moderovala také pořady pro nejmenší, delší dobu působila v Kouzelné školce.

Libuše Havelková

Adresu na paní Havelkou bohužel zveřejnit a ani jinak šířit nemohu, získal jsem jí důvěrou u jednoho ze svých SB a tu v žádném případě nechci ztratit. Velice děkuji za obrovskou pomoc!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 16. srpna 2010 v 15:49 | Reagovat

Paní Havelkou mám také ráda. Znám ji v mnoha filmech ještě jako mladou a pamatuji si ji nejvíce v rolích milých a dobrých babiček:) Gratuluji! Také mi od ní dorazili autogramy a jsem tomu moc ráda:)

2 Tomáš Tomáš | E-mail | Web | 18. srpna 2010 v 10:48 | Reagovat

[1]: Já jsem moc rád, že jsem získal důvěrou u jedného z mych SB na ní adresu. Moc jsem chěl její autogram, mám jí také moc rád a miluju jí v pohádce O štěstí a kráse a v Písařích:). Děkuju a taky moc gratuluju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama