Prosinec 2010

PF 2011

31. prosince 2010 v 16:26 | T.N.R |  Články
Silvestr
Na Silvestra do půlnoci mějte pití ve své moci, mnoho vtipu pro zasmání,plno přátel na potkání, v novém roce plný ranec zdraví štěstí, úspěchu, žádnou, nemoc či jinou, neplechu, v kazdou další hodinu mějte kolem sebe šťastnou rodinu. Krásný rok 2011!!!


Peter Kočiš

30. prosince 2010 v 0:18 | T.N.R |  Autogramy
Peter Kočiš
Peter Kočiš je slovenský herec a moderátor. Narodil se 19.10.1965 v Nitře. Zahrál si například ve filmech a seriálech: Prerušená hra, Tisícročná včela, Jánošíkov dar, Ordinácia v ružovej záhrade, Panelák,  odsouzené nebo v seriálu Ako som prežil. 

Autogram od Petera Kočiša jsem dostal od Kati. Moc děkuji :)

Jan Saudek

29. prosince 2010 v 11:24 | T.N.R |  Autogramy
Jan Saudek
13.5.1935 se v Praze narodil fotograf Jan Saudek. Do svých patnácti let navštěvoval základní školu v Praze, kvůli židovskému původu byl však odveden i se svým dvojčetem Karlem Saudkem ( malíř, karikaturista) do koncentračního tábora Osvětimi. Jeho otec spolu se šesti bratry zemřeli v koncentračním táboře v Terezíně. Po skončení války se bratři dostali z koncentračního tábora ven. První poválečná léta prožíval jako každý občan, ale čím dál více se začínal zajímat o umění. Svůj první fotoaparát získal v roce 1950 a naprosto propadl kouzlu fotografie. V roce 1951 již aranžuje a koloruje jedny ze svých prvních fotografií. Prvotní reakce okolí byli rozporuplné a spíše negativní, ale Jan se nedal odradil a ve své vášni a fantazii pokračoval dál. Roku 1955 musel jako řada jiných povinně vykonat základní vojenskou službu. Po návratu z vojny se opět věnuje fotografování je ovlivněn nejen zkušenostmi z vojny, ale i italským filmem. Ke konci šedesátých let začíná cestovat, probouzet svojí duši, kterou otiskne do všech svých děl, nejvíce byl fanscinovám New Yorkem. Až do počátku osmdesátých let nebyla jeho tvorba uznávána, jeho fotografie provázelo naprosté mlčení, přes den dělníkem v noci fotografem. První velkou odměnou za jeho výjimečné  nadání bylo 1000dolarů, což byl jeho roční plat dělníka. Získává legitimaci Fondu československých umělců a může se fotografování věnovat na plno, je svoboden. Filmovou společností Febio je vybrán pro projekt GEN - 100 Čechů dneška, což vnímá za největší poctu, které se mu  životě zatím dostalo.
Jan Saudek
V dopise mě pan Saudek zdělil, že muž na fotografii je on sám před 49lety a dítě, které má v náručí je jeho druhý syn.

Věra Ferbasová

29. prosince 2010 v 8:58 | T.N.R |  Autogramy
Tento naprosto nádherný autogram mě přinesl Ježíšek :), děkuju moooc :)
Věra Ferbasová

Věra Ferbasová se narodila 21 září 1913 v Sukoradech, zemřela 4.8.1976 v Praze. Hrála ve více jak 70 filmech, například: Polská krev, Studentská máma, Uličnice, Na tý louce zelený, Mravnost nade vše, Falešná kočička, Slečna matinka, Pozor, straší!, Andula vyhrála, Skřivánci na niti, Pan Tau, Jáchyme, hoď ho do stroje nebo Čtrnáctý v řadě.

Milena Dvorská

20. prosince 2010 v 10:47 | T.N.R |  Autogramy
Milena Dvorská se narodila 7.9.1938 v Prostějově. Od mala prahla k divadlu a vystupovala s ochotníky, ale i přes svou touhu se měla stát zdravotní sestrou. Při zájezdovém vystoupení si jí všiml Jan Werich a pozval jí na konkurs k nově připravované pohádce Byl jednou jeden král. Po velké úspěchu této pohádky byla Milena Dvorská přijata na pražskou DAMU (1956 - 1960), kterou úspěšně absolvovala u profesora Radovana Lukavského.Po ukončení DAMU nastoupila do stálého angažmá v Divadle E.F.Buriana,zde působila až do jeho zrušení v roce 1991, mimo let 1970 až 1972 kdy spolupracovala s Krejčovým Divadlem za branou. Půl roku byla zaměstnána v kanceláři prezidenta republiky Václava Havla v dopisovém oddělení, ale touha stát před kamerou nebo na divadelních prknech byla větší. Od druhé poloviny roku 1991je členkou Divadle za branou II, po jeho opětovném zrušení v roce 1995 odchází do předčasného důchodu a jen hostuje v Divadle na Fidlovačce a v Divadelní společnosti Háta. Za svou hereckou dráhu si zahrála ve více jak stotřiceti filmech, seriálech a inscenací, postupně z princezen, dívek a slečen přešla na role maminek, tet a babiček. Nezapomenutelně zazářila třeba:  Anděl na horách, Tři chlapi v chalupě, Pan Tau, Marečku, podejte mi pero!, Jak se budí princezny, Malý pitaval z velkého města, Vesničko má, středisková, O Popelákovi, O ztracené lásce, Ulice, Maharal: tajemství talismanu, Letiště nebo ve filmu Ať žijí rytíři!. Věnovala se také rozhlasu a dabingu. Milena Dvorská zemřela náhle 22.12.2009 ve svém pražském bytě.
Milena Dvorská

Autogram paní Dvorské jsem velice chtěl, 12.10.2008 jsem jí psal, ale bez odezvy a tak jsem její autogram vydražil v prestižní aukci www.autogram.cz.

Jana Brejchová

18. prosince 2010 v 10:18 | T.N.R |  Autogramy
Je to splnění jednoho velkého snu/přání a za to moc děkuji a pak, že se přání o vánocích neplní:)
Jana Brejchová
Jana Brejchová přezdívaná také jako česká Brigitte Bardot se narodila 20.1.1940 v Praze. První roli si zahráli již ve třinácti letech ve filmu Olověný chléb, pro který jí objevil Ladislav Helge. Zde ztvárnila jednu z dětských rolí. Od roku 1956 natáčela takřka nepřetržitě a i několik filmů na jednou. Díky svému talentu, pokoře a učenlivosti se
Jana Brejchová
 stala  nejobsazovanější herečkou své generace, slavila úspěch nejen v Čechách, ale i v zahraničí - Německo, Maďarsko, Francie. Získala mnohá ocenění, od několika násobné herečky roku až po Stříbrnou plachtu v Locarnu nebo Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli. Obrovské úspěchy slavila i na prknech co znamenají svět. Na svém kontě má přes sto filmů, seriálů a inscenací, například: Vyšší princip, Baron prášil, Kdyby tisíc klarinetů, Farářův konec, Pan Tau, Zabil jsem Einsteina, pánové..., F.L.Věk, Noc na Karlštejně, Hodíme se k sobě, miláčku....?, Pod Jezevčí skálou, Arabela,  Útěky domů, Jehla, Ohnivé ženy, O čarovné Laskonce, Co Hedvika neřekla, Početí mého mladšího bratra nebo Kráska v nesnázích.  
Jana Brejchová

Oldřich Vlach

13. prosince 2010 v 9:32 | T.N.R |  Autogramy
Oldřich Vlach
Dne 3.7.1941 v Bezděkově se narodil herec Oldřich Vlach. Herectví se věnoval již jako dítě a po stavební průmyslovce se hlásil na DAMU, ale nepřijali ho. Udělal si tedy ještě dvouletou nástavbu na a své štěstí šel na DAMU zkusit znovu, tentokrát úspěšně. Během studií na DAMU hrál v Divadle Na zábradlí, kde od roku 1966 přijal stálé angažmá. Po rozpadu této scény přešel v roce 1991 do Vinohradského divadla, zde působí do dnes. Svůj debut měl již jako student, v roce 1963 si zahrál ve filmu Bez svatozáře. Více byl obsazován do vedlejších rolí, za rok natáčel i patnáct filmů. I  tak stvárnil nezapomenutelné postavy. Vytvořil řadu komediálních, ale i vážných rolí, například: 30 případů majora Zemana, Čertova nevěsta, Na samotě u lesa, Bouřlivé víno, Nemocnice na kraji města, Postřižiny, Sanitka, Vesničko má, středisková, Smrt krásných srnců, O zatoulané princezně, Dobrodružství kriminalistiky, Nesmrtelná teta,  Redakce, Anděl Páně, ROMing,  Občanský průkaz nebo v seriálu Cukrárna. V poslední době se věnuji i dabingu. Krom domovské scény na Vinohradech hostuje i vřadě  jiných pražských divadlech. 

Livia Klausová

10. prosince 2010 v 12:02 | T.N.R |  Autogramy
Livia Klausová
Livia Klausová se narodila 10.11.1943 v Bratislavě. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a při studií se seznámila se svým mužem Václavem Klausem. Mluví perfektně anglicky, byla členkou v dozorčích radách několika podniků, ale především byla, je a bude srdcem a motorem své rodiny, která pro ní je na prvním místě. S Václavem Klausem má dva syny, Václava a Jana. V roce 2003 byl Václav Klaus zvolen prezidentem České republiky, Livii tak přibyla další role, role první dámy. S etiketou první dámy České Republiky neměla žádný problém, věděla jak má vystupovat na recepcích nebo co dělat v přítomnosti manželek jiných prezidentů. Václav Klaus byl před zvolením prezidenta ČR vrcholným politikem a tak byla zvyklá se pohybovat ve vysokých kruzích.  Věnuje s charitativní činnosti, stará se o vzdělávání dětí, které opouštějí dětské domovy, zcela netradiční vztah si vybudovala k romské komunitě a věnuje se úpravám interiéru na Pražském hradě a v zámku v Lánech, které se snaží uvést do stavu za působení T.G.Masaryka. 
Livia Klausová

Tomáš Hanák

7. prosince 2010 v 14:20 | T.N.R |  Autogramy
V Kremnici na Slovensku se 27.3.1957 narodil herec Tomáš Hanák. Jako malí s rodiči hodně cestoval, dva roky strávil na Kubě, kde jeho otec pracoval jako strojař. Po návratu šel studovat na gymnázium a VŠE, obor zahraniční obchod. Z politický důvodů byl však vyloučen, byl obviněn ze čtení manifestu Charty 77. Své štěstí šel zkusit na DAMU, ale bohužel neúspěšně. Zapojil se do každodenního život s vervou a vystřídal mnohá zaměstnání od rybáře, číšníka, skladníka, loutkoherce nebo asistenta režie. Osud byl Tomášovi nakloněn a k herectví se přeci jen dostal a to v nezávislém divadle Sklep v roce 1977, zde působí do dnes nejen jako herec, ale i jako autor. Jeho uhrančivá tvář, zvučný hlas a šarm byla vstupenkou před kameru. Poprvé si zahrál v roce 1977 ve studentské filmu Agnežka, vetší pozornost na sebe upoutal o deset let později ve filmu Bony a klid. Doposud si zahrál ve více jak sedmdesáti filmech, seriálech a inscenacích, například: Kopytem sem, kopytem tam, Trhala fialky dynamitem, Náhrdelník, Česká soda, Díky za každé nové ráno, Král Ubu, Zdivočelá země, Pasti, pasti, pastičky, Otesánek, Rebelové, Cesta z města, Mazaný Filip, Skřítek, Dobrá čtvrť, Prachy dělaj člověka, Comeback nebo v seriálu Nikdy neříkej nikdy. Zahrál si v hollywoodském seriálu Mladý Indiana Jones a dobrodružném fantasy Kletba bratří Grimmů. Svůj talent uplatňuje i na poli moderátorském, je tváří charitativního pořadu Pomozte dětem a dvakrát byl zvolen sexy mužem roku v časopisu SPY.

Tomášovi Hanákovi jsem posílal dopis 13.4.2010 s jednou fotografií a ofrankovanou obálkou, dne 7.12.2010 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii a krásný dopis.

Adresa:
Tomáš Hanák
Divadlo Sklep
Nad Spádem 16
147 00 Praha 4

Otomar Korbelář

7. prosince 2010 v 11:06 | T.N.R |  Autogramy
Otomar Korbelář se narodil 3.11.1899 v Sázavě. Otomar byl velice nadaným a velice se zajímal o muziku, sám se naučil hrát na violoncello. Nátlakem nevlastního otce však nastoupil na Obchodní akademii v Praze, ale velice brzy se odhodlal odejít i za cenu, že byl z domova vykázán. Začal hrát v orchestru jednoho pražského biografu a poté zkusil štěstí na hudební konzervatoři, kde byl okamžitě přijat a to rovnou do druhého ročníku, to už zvládal také hru na hoboj a fagot. Po přijetí na prestižní školu došlo i na usmíření s otčímem a jistotu, že nebude muset narukovat ( 1. sv. válka ). Během studia ho jeden z profesorů přesvědčil aby zkusil i herectví. I zde byl přijat a také rovnou do druhého ročníku, Otomar tak studoval dvě školy najednou. Během studii působil v Národním divadle a po zdárném ukončení v divadle v Olomouci, v Kladně, v Plzni a na Vinohradském divadle. Nástupem zvukového filmu hledali režiséři nové talenty nejen s příjemným vzhledem, ale také se zvučným hlasem. Netrvalo tak dlouho a Otomar Korbelář se ocitl před kamerou. Jeho prvním role byla ve filmu Třetí rota z roku 1931. Následovali pak role milovníků, Otomarovi se tak po boku objevili snad všechny ženské filmové hvězdy, s Lídou Baarovou si zahrál ve filmu Grandhotel Nevada, Anny Ondrákovou v Důvodu k Rozvodu , Věrou Ferbasovou v Prstýnku, Adinou Mandlovou v Nevinné, Jiřinou Štěpničkovou ve filmu Včera neděle nebyla nebo Natašou Gollovou v Rukavičce. Zahrál si i role vážnější a nejvíce si považoval například role ve filmu Tulák Macoun, která mu přinesla nejedno ocenění. Za svou hereckou dráhu si zahrál ve  více jak šedesát filmech, například: Zlaté ptáče, Důvod k rozvodu, Advokát chudých, Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář, Slepice a kostelník, Pyšná princezna, Eliška a její rod, nebo Náš dědek Josef. Otomar Korbelář zemřel 30.11.1976 v Praze.
Otomar Korbelář

Autogram sem získal na prestižní aukci www.autogram.cz
již minulí rok. Jen pro zajímavost nyní na těchto stránkách probíhá nová aukce autogramů a to od 6.12. 2010 do 17.12.2010 do 14.00hod

Daniel Rous

6. prosince 2010 v 12:10 | T.N.R |  Autogramy
Daniel Rous
28. 1 . 1961 se v Mladé Boleslavi narodil herec Daniel Rous. Oba rodiče se věnovali divadlu a Daniel lásku k thalii zdědil po nich. V dětství působil v Dismanově dětské rozhlasovém souboru, k herecké kariéře směřovali i jeho mimoškolní aktivity. První zkušenost s kamerou získal v roce 1975 ve filmu Nebezpečí smyku, kde ztvárnil hlavní roli. Roku 1980 úspěšně zakončil studium na hudebně-dramatickém oddělení Státní konzervatoře v Praze. Své první angažmá získal až ve Východočeském divadle v Pardubicích, kde působil pět let. Poté byl v Černém divadle Jiřího Srnce a dva roky strávil v Činoherním klubu po boku Petra Čapka nebo Petra Nárožného. Od počátku 90. let je bez stálého angažmá, jako hostující herec však vystřídal řadu významných pražských scén od Hudebního divadla v Karlíně, divadla Rokoko, ABC nebo v divadle Kalich. V posledních letech je hostujícím hercem v Divadle na Fidlovačce a stálým hostem v Městském divadle v Mostě. Krom hraní se věnuje moderování a hlavně dabingu, svůj hlas třeba propůjčil Davidu Schwimmerovi ze seriálu Přátelé. Na svém hereckém rejstříku má role například ve filmech, seriálech a inscenacích: 30 případů majora Zemana, Černovláska, Discopříběh 2, Sedmero krkavců, V erbu lvice, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Horákovi, Trapasy nebo seriál Cukrárna. Mimo jiné natáčel i pro zahraniční produkci, spatřit jste ho tak mohli v kanadské filmu Johanka z Arku (1999) nebo po boku Heatha Ledgera v americkém filmu Příběh rytíře (2001).

Milena Steinmasslová

5. prosince 2010 v 23:19 | T.N.R |  Autogramy
Milena Steinmasslová  se narodila 21.3.1955 v Praze. Již při studií na DAMU hostovala v Národním divadle, roku 1978 studia úspěšně zakončila a o rok později se stala členkou Divadla pod Palmovkou. V té době již  měla svůj filmoví debut  za sebou, v roce 1970 si zahrála v dramatu Už zase skáču přes kaluže. Film se však  k Mileně Steinmasslové chová trochu macešsky. Je obsazována především do vedlejších rolí: Jak utopit Dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách, Malá mořská víla, Smrt talentovaného ševce nebo Pětka s hvězdičkou. Větší prostor dostává ve filmu Víkend bez rodičů, Poslední vlak nebo V erbu lvice. Svůj herecký talent však plně uplatňuje v divadle, seriálech a televizních inscenacích. V současné době je členkou divadelního souboru Kašpar, který je součástí Divadla v Celetné a spatřit jí také můžete v Divadle na  Prádle v satirické komedii Večeře s přáteli. Věnuje se také moderování a dabingu. Na svém hereckém rejstříku má doposud přes sedmdesát filmových a televizních rolí, například: Dívka na koštěti, Setkání v červenci, Kaňka do pohádky, Synové a dcery Jakuba skláře, Bratři, Drákulův švagr, Četnické humoresky, Ranč U zelené sedmy, Psí kus nebo v seriálu Škola pro život.
Milena Steinmasslová

Vánoce

1. prosince 2010 v 19:45 | T.N.R |  Články
Vánoce