Duben 2011

Yvetta Kornová

30. dubna 2011 v 15:02 | T.N.R |  Autogramy


Yvetta Kornová se narodila 27.11.1961 v Praze. Stejně jako její tři sourozenci i ona dostala do vínku herecký, taneční a pěvecký talent. Poprvé se před kamerou objevila již v roce 1972 ve filmu Šest medvědů s Cibulkou. Větší pozornosti se dočkala až o rok později ve filmu Přijela k nám pouť. V patnácti letech šla studovat konzervatoř. Bohužel studia mezi prvním a druhým ročníkem ukončila a začala se živit jako rekvizitářka na Barrandově, bedňák a osvětlovač skupiny Pražský výběr a Abraxas a poté se na čas vytratila. Životní peripetie ji zavedli do nejrůznějších obtížných zkoušek, ale Yvetta se nepodala nepřízni a bojovala. Zahrála si ve více jak třiceti filmech a seriálech, například: Můj brácha má prima bráchu, Housata, Třetí princ, Oldřich a Božena, Pojišťovna štěstí, Krev zmizelého nebo Kočky.Míša Kuklová

29. dubna 2011 v 10:29 | T.N.R |  Autogramy
Michaela Kuklová 8.4.1968 - česká herečka, jako jedna z mála se prosadila i v zahraničí, její první výrazná role byla v pohádce O princezně Jasněnce a letajícím ševci. Od té doby natočila přes padesát filmů, inscenací a seriálů.

Míša Kuklová


Josef Abrhám

28. dubna 2011 v 17:47 | T.N.R |  Autogramy
14.12.1939 se ve Zlíně narodil Josef Abrhám. Dva roky studoval v Bratislavě herectví na VŠMU, poté přešel na pražskou DAMU, kterou úspěšně zakončil v roce 1962. Ještě při studiích na DAMU si odbyl svůj debut před kamerou ve studenském filmu Strop. Pro svůj šarm, obrovské charisma a talent se stal jedním z nejobsazovanějších herců. První angažmá získává v Divadle na Vinohradech a současně hostuje na scéně Národního divadla. Po zakončení vojenské povinné služby přijímá nabídku do vznikajícího Činoherního klubu, zde působí až do roku 1992. Poté přijímá angažmá v Národním divadle, ale po dvou letech natrvalo odchází z divadelní scény a věnuje se pouze hraním ve filmech, seriálech a inscenacích. Vidět jste pan Abrháma mohli například: Na laně, Černý Petr, Pension pro svobodné pány, Partie krásného dragouna, Morgiana, Sen noci svatojánské, Nemocnice na kraji města, Vrchní, prchni!, Trhák, Netopýr, Mladé víno, Žebrácká opera, Šakalí léta, za které získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon, Pánská jízda, Náves, Hraběnky, Kouzla králů a v dalších více než sto snímcích.

Panu Josefu Abrhámovi jsem několikrát psal, ale bohužel bez úspěchu a tak jsem si jeho autogram i s dopisem zakoupil.

Katarína Knechtová, Júlia Hečková

28. dubna 2011 v 12:18 | T.N.R |  Autogramy


Katarína Knechtová se narodila 14.3.1981 v Prešově na Slovensku. Katarína je zpěvačka, skladatelka a textařka. Působila ve skupinách I.M.T. Smile a Peha, se kterou v roce 2005 získala čtyři sošky Aurela v kategoriích nejlepší zpěvačka, skupina, písnička a album. Od roku 2008 je na sólové dráze, doposud vydala dvě svá alba Zodiak a Do nekonečna - The best of.

Júlia Hečková zpěvačka - výtvarnice. Bohužel více informaci se mě nepodařilo najít.

Oba autogramy jsem dostal od Kati, moc děkuji:)Jana Hlaváčová

28. dubna 2011 v 0:11 | T.N.R |  Autogramy

Jana Hlaváčová se narodila 26.3.1938 v Praze. Již od útlého věku byla i se sestrou vedena svým tatínkem, ochotnickým hercem, k divadlu. Tomuto umění natolik propadla, že si nedovedla představit jinou možnost svého uplatnění. Již na základní škole navštěvovala divadelní kroužek a při studiích gymnázia statovala v divadle S.K.Neumanna, divadle Míly Melanové a ve Wolkerově divadle. Po úspěšném dokončení gymnázia nastoupila na pražskou DAMU. Svou první filmovou roli získala již během studií a to ve filmu Zdeňka Podskalského Kam čert nemůže. V roce 1960 nastoupila do svého prvního angažmá v divadle J.K. Tyla v Plzni, zde odehrála pět sezón s nejrozmanitějšími rolemi. Během svého působení v Plzni si zahrála v několika výrazných filmech, například Noční host nebo Pieseň o sivom holubovi, přestože centrum filmového dění bylo v Praze. V Plzni se provdala za svého hereckého kolegu Jiřího Michného a v roce 1963 se jim narodila dcera Tereza, bohužel velice záhy Jiří Michné zemřel a Jana Hlaváčová se rozhodla vrátit do Prahy. V Praze přijala nabídku Národního divadla, které jí již dříve nabízelo angažmá. Zde si zahrála v desítkách velkých rolí, například role Maggie v Milerově hře Po pádu, Naděžda v Gorkého Poslední nebo Emilie Marty v Čapkově hře Věc Makropulos, za kterou obdržela národní cenu. Jana Hlaváčová je považována za jednu z nejvýznamnějších a nejvýraznějších divadelních hereček pro svůj mimořádný široký herecký rejstřík a osobité kouzlo. Na prknech která znamenají svět se objevovala v komediích, psychologických hrách nebo třeba v antických dramatech. V Národním divadle se seznamuje se svým druhým životním partnerem Luďkem Munzarem a v roce 1971 se jim narodila dcera Barbora. Pro nesouhlas s uměleckým směrem souboru v roce 1990 z Národního divadla Luďek Munzar odchází a Jana Hlaváčová jej následuje. Začali spolu jezdit se zájezdovým představením S vůní šminek a benzínu. V roce 1995 přijímá paní Hlaváčová stálé angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působí do dnes. Zde stvárnila velice významné role a objevila se opět v rozmanitých podobách. Za účinkování ve hře Křehká rovnováha obdržela v roce 1996 cenu Thálie. Kromě divadla spolupracuje s rozhlasem a věnuje se pedagogickým pracím na DAMU. Doposud natočila přes stodavcet filmů, seriálů a inscenací, například: Florián, Eliška a její rod, Pan Tau, Chalupáři, Tetinka, Třetí princ, Ohnivé ženy, Vlak dětství a naděje, Jak básníkům chutná život, Sedmero krkavců, Četnické humoresky, Náves nebo seriál Hraběnky.

Tento krásný autogram mám od své kamarádky :)

Benjamin Weger, Stefan Thanei

27. dubna 2011 v 10:12 | T.N.R |  Autogramy
Benjamin Weger se narodil 5. října 1989 v městě Geschinen ve Švýcarsku. Věnuje se BIATLONU.

Stefan Thanei se narodil 3.9.1981v Itálii. Věnuje se LYŽOVÁNÍ.

Oba autogramy jsem dostal od Kati, moc děkuji:)


Homo Sapiens

26. dubna 2011 v 13:17 | T.N.R |  Články
V uplynulých dnech se na blogu sběratele Zdendy Kmocha rozpoutala vášnivá diskuze týkající se prodávání autogramu. Jak už to bohužel v naší společnosti bývá nezůstalo pouze u podstatné věci, ale debata nabrala směr urážení lidské důstojnosti a co nejvíce člověku ublížit. Žijeme v demokratické zemi a proto plně respektuji jaký koly názor, každý z nás je osobností a na stejnou věc máme různé postoje. To je naprosto v pořádku, utváří to pestrost společnosti ve které žijeme. Můj názor k dané věci je spíše neutrální až lehce negativní. Já své získané autogramy ať již při osobním setkání nebo přes dopis neprodávám, ale pokud se mě sejdou dvě stejné fotografie nebo získám autogram s věnováním jsem ochoten původní autogram vyměnit za umělce kterého ještě ve své sbírce nemám. Ale porozhlídnete li se po mých stránkách zjistíte že sféra prvorepublikového filmu je až na dvě výjimky zcela zakoupená. Ať již chceme nebo ne každý z nás tu a tam nějaký autogram zakoupí, aby svou sbírku rozšířil - doplnil a za cenu jakou my sami jsme ochotni dát! Proto prodej autogramů neodsuzuji. Myslím, že sbírání autogramů byl, je a bude koníčkem Zdendy a o obchod se v žádném případě nikdy nejednalo! To je můj názor a od ostatních se může a bude lišit, je to v pořádku, ale proč musí někteří jedinci útočit na nedostatky druhých když jim dojdou argumenty nebo je dav jak si mysleli nenásleduje a dotyčného neodvrhnou. V dnešní vyspělé době má každý bez rozdílů barvy pleti, pohlaví, sexuálního zaměření nebo tělesných vad svá rovnocenná práva a být právoplatným členem společnosti. Vždyť doba pravěká je již dávno za námi a tak se prosím chovejme jako civilizovaní a rozumní lidé a né jako dobytek. Neberme lidem jež mají hendikep lidskou důstojnost a sobě tím tvář. Chovejme se jako Homo Sapiens - Člověk Rozumný !

Velikonoce

22. dubna 2011 v 13:48 | T.N.R |  ČlánkyVeselého zajíčka, ať je svižná metlička, hodně pestrých vajíček a zmalovaných zadniček, pro krásu a pro zdraví, jak tradice vypráví. Přeji Vám všek krásné a pohodové Velikonoce :)

David Švehlík

15. dubna 2011 v 14:34 | T.N.R |  Autogramy
David Švehlík se narodil 6.4.1972 v Liberci. Vystudoval Akademické gymnázium v Praze, jeden ročník Teologického konviktu v Litoměřicích a v roce 1991 až 1992 studoval Lateránskou univerzitu v Římě. FFUK obor filosofie zakončil bakalářským titulem a poté vystudoval DAMU obor divadelní režie. v roce 2002 získal své první angažmá v Divadle Na zábradlí, jako host působil v pražském Divadle ABC nebo v Divadle v Řeznické. V současné době můžete Davida vidět ve hře Láska a porozumění v Divadle Ungelt. První filmovou roli získal v roce 2003 ve Francouzském dramatu Jean Moulin, une affaire francaise. Pozornost českých diváků na sebe upoutal o rok později coby egocentrický Hubert ve filmu Román pro ženy. Dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Bolero, Dobrá čtvrť, Anděl páně, Pravidla lži, Letiště, Hypermarket, Gynekologie 2, Ocas ještěrky, Největší z Čechů nebo v seriálu Kriminálka Anděl, kde je David naprosto excelentní.

Davidovi Švehlíkovi jsem posílal dopis se třemi fotografiemi a ofrankovanou obálkou 13.3.2011. Dne 15.4.2011 jsem obdržel všechny fotografie podepsané a věnované.Martin Straka

15. dubna 2011 v 12:16 | T.N.R |  Autogramy


Martin Straka se narodil 3.9.1972 v Plzni. Je českým hokejovým útočníkem, je držitelem zlaté medaile z mistrovství světa a i ze zimních olympijských her.V současné době obléká dres extraligového klubu HC PLzeň 1929.

Autogram jsem dostal, moc děkuji:)

Vanda Hybnerová

13. dubna 2011 v 13:55 | T.N.R |  Autogramy
Dnes mě dorazil hooodně chtěný a vytoužený autogram:). Vandu Hybnerovou mám moc rád, je to charismatická herečka s naprosto nádherným hlasem. Vanda je prostě má srdcovka!!

Vanda Hybnerová se narodila známému mimovy Borisi Hybnerovi a malířce J. Kremanové 30.9.1968 v Praze. Prvotně studovala fotografii na grafické škole a poté herectví na DAMU. Byla v souborech několika divadel, například Divadlo Labyrint, Divadlo na Vinohradech, Národní Divadlo, Činoherní klub, Divadlo v Celetné, Divadlo pod Palmovkou, Švandovo divadlo a v Divadle v Řeznické. Za roli Catherine v inscenaci Důkaz v divadle v Řeznické získala v roce 2004 cenu Thálie za nejlepší ženský herecký výkon. Nyní je členkou Divadla Komedie, kde jí můžete spatřit ve hře Utrpení knížete Sternenhocha, Nadváha, Nedůležité: Neforemnost a Žižkov. Na prknech Divadla Komedie byla v roce 2005 nominována na Cenu Alfréda Radoka za ztvárnění Petry v inscenaci Hořké slzy Petry von Kantové.
Filmová kamera se Vandy začala všímat až od roce 1988 kdy si poprvé zahrála ve filmu Pražská 5. Následovali role ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Svatba upírů, Neklejte, princi!, Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, Divoké včely, Pojišťovna štěstí, Bazén, Ordinace v růžové zahradě, Taková normální rodinka, Soukromé pasti, Román pro muže nebo Dokonalí svět. Krom hraní se také věnuje divadelní fotografii a dabingu.Ondřej Brzobohatý

11. dubna 2011 v 11:11 | T.N.R |  Autogramy

Ondřej Brzobohatý se narodil 2.2.1983 v Praze. Je synem slavného českého herce Radka Brzobohatého a slovenské herečky Hany Gregorové. Již od mala měl velký zájem o hudbu a proto jeho kroky směřovali na Základní uměleckou školu, kde se učil na housle a později si přidal hru na klavír a bubny. Jeho další kroky směřovali na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kterou absolovoval v oboru klavír, dirigování a skladba. Byl členem skupiny Bůhví, která si získala velkou oblibu pro svá zábavná a profesionální vystoupení. Poprvé se objevil na televizních obrazovkách jako moderátor soutěže Česko hledá SuperStar. Poté přišla role Marka Stránského v seriálu Ulice. Ondřeje můžete spatřit v Divadle Radka Brzobohatého, kde nejen hraje, ale i skládá a podílí se jako choreograf.

Ondrovi Brzobohatému jsem psal 13.3.2011, posílal jsem dvě fotografie a ofrankovanou obálku s mou adresou. Dne 11.4.2011 jsem obdržel obě fotografie podepsané a věnované.

Adresa:
Ondřej Brzobohatý
Divadlo Radka Brzobohatého
Opletalova 5/7
111 44 Praha 1


SB

6. dubna 2011 v 9:00 | T.N.R |  Články
K 5.4.2011 byli ze seznamu Oblíbených stránek vyřazeny některé blogy. Důvodem vyřazení byla jejich více jak 6 měsíční neaktivita na stránkách.

Eliška Balzerová

4. dubna 2011 v 13:34 | T.N.R |  Autogramy
Eliška Balzerová rozená Havránková se narodila 25.5.1949 ve Vsetíně. K divadlu jí přivedla a velice podporovala její maminka, která hrála v ochotnickém spolku. Vystudovala brněnskou konzervatoř a po zakončení katedry herectví a režie na JAMU získala své první angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech, zde působila až do roku 1997. Od poloviny 90.let se s Tomášem Töpferem podílela na rekonstrukci a znovuotevření Divadla na Fidlovačce. Divadlo je znovu otevřeno 22.2.1998 a Eliška Balzerová zde působí dodnes. První zkušenost před kamerou získala v roce 1970 v televizním filmu S Rozárkou. Následovali filmy Svět otevřený náhodám, Lupič Legenda nebo Paleta lásky. Roli díky níž na sebe upoutala pozornost získala v roce 1977 v seriálu Nemocnice na kraji města. Ztvárnění lékařky Alžběty Čeňkové jí přineslo obrovskou popularitu a více příležitostí jak na prknech co znamenají svět, ale hlavně ve filmu. I když se většinou jedná o vedlejší role tak její působení dokresluje dokonalou tvář filmu, seriálu nebo inscenace, například: Zlatí úhoři, Inženýrská odysea, Vrchní, prchni!, S tebou mě baví svět, Městem chodí Mikuláš, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech nebo seriál Soukromé pasti. Svým osobitým ztvárněním role ve filmu Ženy v pokušení dokazuje, že i vedlejší role může být tou nejzásadnější v celém filmu. Roli divákovy naservírovala na zlatém podnosu s puncem vtipu, krásy a erotiky. Není proto divu, že získává Českého Lva za nejlepší vedlejší ženský herecký výkon. Kromě hraní se také věnuje moderování a dabingu.

Elišce Balzerové jsem psal 18.3.2011, spolu s dopisem jsem posílal tři fotografie a ofrankovanou obálku s mou adresou. Dne 4.4.2011 jsem obdržel všechny fotografie podepsané a věnovaně, ale jelikož se inkoust smýval, což mě paní Balzerová vysvětlila v dopise, přidala mě svou vlastní fotografii. Dopis zveřejňovat nebudu, je soukromý.

Adresa:
Eliška Balzerová
Divadlo na Fidlovačce
Křesomyslova 625
140 00 Praha 4