Květen 2011

Karel Gott

23. května 2011 v 10:27 | T.N.R |  Autogramy
Karel Gott se narodil 14.7.1939 v Plzni. Velice se toužil stát se malířem. Po ukončení povinné školní docházky se hlásil na studium výtvarného umění, ale nabyl přijat a tak se šel učit na elektromontéra v ČKD. Zde se krom malování věnoval i zpěvu. Příležitostně vystupoval jako amatérský zpěvák a účastnil se nejrůznějších pěveckých soutěží. Poprvé na sebe upozornil v roce 1957 na jedné ze soutěží. U poroty sice pohořel, ale za to dostal velice lukrativní angažmá v pražských tanečních kavárnách. Krom svého zaměstnání v ČKD, stačil i vystupovat jako zpěvák. V roce 1960 odchází ze svého zaměstnání a plně se věnuje už jen zpěvu. Zprvu je jeho pěvecký projev vnímán velice rozpačitě, publikum si těžko zvyká na zcela odlišný styl jež se vymyká zažitým trendům. Až v roce 1962 přichází twist a česká pop scéna dostává novou krev do žil. Své šance se pevně uchopil i Karel Gott. Působí v divadle Semafor a s Vlastou Průchovou vítězí v rozhlasové hitparádě s písní Až nám bude dvakrát tolik. Absolutním triumfem a velkým zvratem v jeho kariéře je nazpívání písně Oči má sněhem zaváté, která se stala největším hitem roku 1963. Vtom samém roce se Karel Gott úplně poprvé ocitá na samém vrcholu pěvecké soutěže Zlatý slavík. V roce 1965 odchází ze Semaforu, zakládá s bratry Štaidlovými vlastní divadelní scénu Apollo, kde je hlavní hvězdou. O dva roky později je divadlo rozpuštěno a Karel odchází na sedmi měsíční angažmá do Spojených států. Ze Spojených států se vrací jako úplně noví zpěvák, je dokonalí, sebevědomý profesionál, který převyšuje své kolegy, ale pořád zůstává skromným. 70. a 80. léta umocňují jeho post nejlepšího českého zpěváka, velké popularity se také těší v zahraničí, má na svém kontě nejeden velký hit, spolupracuje z televizí, nazpíval například titulní píseň k animovanému seriálu Včelka Mája a získává přívlastek Zlatý hlas z Prahy. V roce 1990 se rozhoduje ukončit svou pěveckou kariéru a pořádá obrovské turné na rozloučenou nejen po Čechách, ale i v Německu. Své rozhodnutí mění po naprosto obrovském úspěchu tohoto turné. Album Když muž se ženou snídá, vydané v roce 1992, se stává nejprodávanější deskou roku. Znovu se začíná věnovat malování a velice úspěšně vystavuje v Čechách i v zahraničí. Roku 1996 je obnovena anketa Česká slavík, dříve Zlatí slavík, a Karel Gott se opět umisťuje na první příčce. Tento post obhajuje každoročně, krom roku 1998 kdy získal stříbrného slavíka. Karel Gott se stal fenoménem oslovující několik generací, stal se žijící legendou.

Tento krásný autogram pro mne sehnala Jani. Moooc děkuji :)


!!!BLOG!!!

16. května 2011 v 15:18 | T.N.R |  Články
Blog zřejmě opět zdokonaluje a zlepšuje své služby svým uživatelům. Výsledkem , ale bohužel zatím je jen to, že veškeré fotografie z článků zmyzeli. Bravo jen více takových inovací co nám zpříjemní práci s našimi blogy !!! Jen tak dál!!!!!!!!
Za tuto chybu se velice omlouvám, ale jak je výše uvedeno není to mou vinou. Daný problém se pokusím vyřešit co nejrychleji.
Děkuji Tomáš

Karel Roden

16. května 2011 v 9:21 | T.N.R |  Autogramy
Karel Roden narozen 18.5.1962 v Českých Budějovicích se narodil do herecké rodiny. Původně vystudoval keramickou školu v Bechyni a poté byl přijat na DAMU. Po úspěšném zakončení působil hned v několika divadelních souborech, například v DISKU nebo v Divadle na Vinohradech. Působil také v ústeckém Činoherním studiu, v Národním divadle, v Divadle Na Zábradlí a v Divadle na Starém Městě. V roce 1993 odjel zdokonalit svou angličtinu do Velké Británie. V Anglii pobyl rok a po návratu se opět plně věnuje hraní na scénách několika divadel. V současné době jej můžete spatřit na prknech Branického Divadla.
První filmová role přišla v roce 1982 v seriálu Malí pitaval z velkého města, následovali filmy ve kterých již mohl více vyniknout jeho herecký talent, například: Ohnivé ženy, Jak básníci přicházejí o iluze, O štěstí a kráse, Jak básníkům chutná život, Copak je to za vojáka, Čas sluhů, Kanárská spojka, Král Ubu, Kytice, Bestiář, Bathory, Habermannův mlýn nebo novinkoví film V peřině. Karel Roden je herec jež nejde zaškatulkovat, s naprostou lehkostí zahraje jak roli komediální tak dramatickou, kladného či záporného hrdinu. Pro velké charisma je vyhledávaným hercem nejen u nás v Čechách, ale i v zahraničí. Zde se objevil ve filmech Princezna Fantaghitó,15 minut, Blade 2, Hellboy, Neprůstřelný mnich nebo ve filmu Bornův mýtus, zahraniční produkce zatím neobjevila Karlovu hereckou rozmanitost a tak si zahrál prozatím jen záporné postavy.


Autogram Karla Rodena jsem dostal k narozeninám:)

Dana Morávková

15. května 2011 v 11:31 | T.N.R |  Autogramy
Dana Morávková se narodila 29.7.1971 v Písku. Pražskou DAMU absolvovala v letech 1989 až 1993 a vletech 1993 až 1998 choreografii na HAMU. Již během studií na HAMU hostovala v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Od roku 1997 se víznamě začala podílet s jinými choreografy na některých pohybových projektech. Podílela se například na nastudování opery Rusalka, divadelních her Popelka, Čert a Káča, Labutí jezero nebo choreografii k filmům Andělská tvář nebo Z pekla štěstí, v obou filmech si též i zahrála. Do širšího podvědomí diváků se dostala moderováním pořadu Snídaně s Novou na stejnojmenné televizi, kde působila až do roku 1998, kdy přešla do konkurenční televize Prima. Zde až do roku 2006 moderovala pořad Prima jízda. Od roku 2004 začala hrát v nekončícím seriálu TV Prima Rodinná pouta a v jeho pokračování Velmi křehké vstahy, zde působila až do roku 2009. Nyní jí můžete opět spatřit na TV Nova v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Na svém hereckém kontě má přes třicet televizních a filmových rolí, například: Princezna Husopaska, Král a zloděj, Don Gio, Jezerní královna, Kameňák I a II , Líbáš jako Bůh nebo ve filmu Jseš mrtvej, tak nebreč.

Autogram jsem dostal k narozeninám:)Míra Hejda a Zbyněk Janíček

15. května 2011 v 8:10 | T.N.R |  Autogramy
Míra Hejda se narodil 10.10. 1983 v Plzni. Chodil na 32. Základní školu v Plzni a od šesté třídy byl žákem 13. ZŠ na Slovanech v Plzni. Odtud zamířil rovnou na SPŠ Dopravní, kterou úspěšně zakončil v roce 2003 maturitou a šel na Západočeskou univerzitu v Plzni, obor Strojní inženýrství. Již rok byl Agent 90.0 na rádiu Kiss Proton, byli to Mírovo první zkušenosti v rádiu. V květnu 2004 se zúčastnil konkurzu na moderátora v rádiu Kiss Proton a 1.8.2004 se objevil oficiálně na éterových vlnách tohoto rádia. Přesně o rok později, po velkém boji zvítězila nechuť ke strojírenství a přešel na ZČU fakultu pedagogickou. Hned po nástupu na školu dostal nabídku od ZAK TV a stal se moderátorem ve zprávách regionu, které vysílá TV Prima. Pak následoval konkurz na TV Óčko a hned po vánocích nastupuji i zde. Od srpna 2007 byl moderátorem rádia FUN 1 a zde dostal svou životní nabídku od TV Prima do reality show Vyvolení Noví hrdinové. Míra se tak stal jedním z moderátorů Vyvolených. Na rádiu Kiss Proton přijímá v srpnu roku 2008 post programového ředitele a od září rozjel svůj první autorský pořad Public Limuzína. Své hosty si Míra zve do 9 metrové limuzíny (mobilního studia) a projíždí v pražskými uličkami, tento pořad můžete sledovat na TV Publik. I nadále můžete Míru slyšet na rádiu Kiss Proton v pořadu Kisspárty nebo třeba Tvoje pětka.


Zbyněk Janíček moderátor, DJ, zprávař, imitátor. Je letitým moderátorem v rádiu Koss Proton Plzeň, kde s Mírou Hejdou vytváří nerozlučnou - bombovou dvojici, dále je členem týmu Snídaně s Novou, ředitelem společnosti HD Production, moderuje různé akce a velice dobře imituje hlasy známých politiků, zpěváku, bavičů a medvědů od Kolína. Působil na TV Fun 1 nebo jako hlavní zprávař na TV Zak nyní R1. Prostě kluk co je pro každou srandu a žádnou nezkazí:).
Bohužel víc informací o Zdendovi jsem nesehnal, internet tak trošku zklamal.

Autogramy obou kluků jsem dostal k narozeninám. Kluci jsou bouráci!!! :)

Bohumil Klepl

14. května 2011 v 12:00 | T.N.R |  Autogramy
31.3.1958 se ve městě Moskva v Rusku narodil Bohumil Klepl. Od mala chtěl být filmovým režisérem, ale nakonec šel na studia na DAMU. Po ukončení studia působil v divadelním spolku Kašpar v Chebu, poté v divadle Komedii a nebo v Divadle Na zábradlí. První roli získal ve filmu Mapa zámořských objevů z roku 1978, dále hraje ve filmu Inženýrská odysea, v seriálu Náhrdelník, Česká soda, Draculův švagr, Četnické humoresky nebo Zdivočelá země. Jeho obliba a popularita začala růst díky roli v seriálu To jsem z toho jelen, od té doby přichází více nabídek a Bob se objevuje v seriálech, filmech a inscenacích, například: Oběti a vrazi, Archa pro Vojtu, Pupendo, Mazaný Filip, Snowboarďáci, Revizor, Dobrá čtvrť, Velmi křehké vztahy, Trapasy, Vy nám taky, šéfe!, Doktor od jezera hrochů nebo nezapomenutelná role v Účastnících zájezdu. Pravidelně se objevuje také v zábavné show Hádej, kdo jsem?

Autogram jsem dostal k narozeninám:)Michal Dlouhý

14. května 2011 v 8:46 | T.N.R |  Autogramy


Michal Dlouhý se narodil 29.9.1968 v Praze. Dráha herecká mu
byla doslova předurčena, již jako dvouletý se poprvé objevil na filmovém plátně ve filmu Už zase skáču přes kaluže a nabídky na další spolupráci se jen hrnuli. V roce1983 až 1989 studoval konzervatoř. Po úspěšném zakončení zůstává na volné noze, ale přijímá nabídky na hostování v předních českých divadlech, mimo jiné i v Národním divadle. Stálé angažmá přijal až v roce 2001 v Činoherním klubu v Praze, ale i nadále hostoval ve Švandově divadle, Divadlo Palace nebo v Divadle Kalich. V současné době Michal hostuje v divadle Rokoko, kde hraje ve hře Hráči. Zúčastnil se také Letních Shakespearovských slavnostech, kde ztvárnil Macbetha v Othellovi. Na svém hereckém rejstříku má více jak devadesát rolí ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Léto s kovbojem, My všichni školou povinní, Dobří holuby se vracejí, O myrtové panně, Sedmero krkavců, Černí baroni, Jak chutná smrt, Přepadení, Královský slib, Strážci duší, Sametoví vrazi, T.M.A. a zatím poslední roli si zahrál ve filmu Kajínek. Michal Dlouhý se také věnuje dabingu, svůj hlas propůjčil třeba Bradu Pittovi, Keanu Reavesovi nebo Michaelu J. Foxovi a v neposlední řadě se jako tanečník účastnil zábavného pořadu na ČT StarDance.

Autogram jsem dostal k narozeninám:)


Adina Mandlová

14. května 2011 v 8:30 | T.N.R |  Autogramy
Adina Mandlová se narodila 28.1.1910 v Mladé Boleslavi.Již od svých čtyř let hrála na piáno, otcem byla nejen velice milována, ale především rozmazlována. V rodině jí všichni museli vykat. Veškerá privilegia a velké postavení v rodině ztratila otcovou smrtí ve svých osmi letech. V šestnácti odjela do dívčího penzionátu v Paříži, odkud byla po dvou letech vyloučena za špatné chování. Po návratu domů chvíli pracovala jako sekretářka, ale netrvalo dlouho a dostala se ke své první filmové roli ve filmu Děvčátko, neříkej ne!z roku 1932. Jejímu kouzlu neodolal ani Hugo Haas, se kterým nejen na filmovém plátně vytvořili milenecký pár. Adina ve své největší slávě točila i jedenáct filmů ročně, lidé jí milovaly a kritici často spochybňovali její talent. Během války se kolem ní začali objevovat polopravdy, pomluvy a fámy. Následkem těchto zvěstí přišla o práci v divadle a roku 1945 natočila svůj poslední český film Sobota. Po skončení druhé světové války byla ihned zatčena a nějaký čas vězněna. Stejně jako řada dalších velkých hvězd první republiky se nesměla objevit ve filmu. Nastoupila tedy do továrny a po účelovém sňatku s Čechem s anglickým občanstvím odjela do Anglie. Zde se na chvíli vrátila k herectví, natočila zde film Fool and Princess, the a dva seriály Ghost Squad a Saint, The. Adina Mandlová byla několikrát vdaná, ale klid a štěstí našla až v náruči Bena Pearsona, ačkoli byl homosexuál. Úspěch u filmu v zahraničí se bohužel nedostavil a tak začala studovat sochařství v denním studiu v Londýně, to se také stalo jejím dalším povoláním. Velkým návratem na prkna co znamenají svět v rodné zemi měl být muzikál Hello Dolly, ale petice kolegů proti jejímu návratu a zájmy ministerstva vše znemožnily. V roce 1974 se s manželem odstěhovaly na Maltu, kde napsal svou autobiografii s názvem Dneska už se tomu směju. Do Čech se skutečně vrátila až v roce 1991 a zde také zemřela 16.6.1991 v Příbrami.

O Adině Mandlové a Lídě Baarové se říkalo: Baarová má oči mandlové a Mandlová má oči barové.
Zahrála si například ve filmech: Život je pes, Nezlobte dědečka, Mravnost nade vše, Holka nebo kluk?, Bílá vrána, Kristian, Přítelkyně pana ministra, Katakomby, Noční motýl, Hotel Modrá hvězda, Bláhový sen nebo Okouzlená.

O Adině by se dalo napsat spousta podrobnějších věcí, jejích zážitků a životních cest, ale myslím, že bych Vás tím ochudil o touhu si její autobiografiiDneska už se tomu směju přečíst a ta opravdu stojí za to!

Autogram této skvělé herečky jsem dostal k narozeninám, moc děkuji :) !!!


Pavel Kříž

13. května 2011 v 15:12 | T.N.R |  Autogramy
18.4.1961 se v Brně narodil Pavel Kříž. Herectví ho oslovilo již ve velmi útlém věku. Jako dítě působil v dětského sboru Divadla na provázku. I přes lásku k divadlu se v teenegerských letech rozhodl stát lékařem. V posledním ročníku si podal přihlášku na studia, ale s politických důvodů nebyl přijat. vystudoval tedy fotografii a herectví se věnoval jen amatérsky v ochotnických spolcích. první příležitost točit se mu naskytla v roce 1981 ve filmech Zahrada dětí a Kopretiny pro zámeckou paní. Život mu naprosto změnil Dušan Klein, který ho obsadil do titulní role ve filmu Jak svět přichází o básníky ( 1982 ). Velice rychle se zařadil mezi oblíbené herce a nabídky na další spolupráci se jen hrnuli. Poslední role před emigrací byla v třetím pokračování básníků Jak básníkům chutná život ( 1987 ). Pavel Kříž emigroval do Kanady, zde se již herectví nevěnoval a začal studovat medicínu. Úspěšně absolvoval studia psychoterapie na univerzitě ve Vencouveru a začal pracovat v domech pro seniory. K návratu do světa filmu ho přiměl zas Dušan Klein, který se chystal natáčet čtvrté pokračování básníků. Vedle filmové kariéry se věnuji i dabingu, osvěty pro cukrovkáře ( Pavel Kříž je diabetikem ), podílí se na programu ČT Manažerem svého zdraví a nějaký čas působil i na prknech Národního divadla. Za svou dosavadní kariéru si například zahrál ve filmech, seriálech a inscenacích: O statečném kovářovi, Velká filmová loupež, Hříchy pro pátera Knoxe, Andělské oči, Zdivočelá země, Duna, Ulice, Náves, První krok, Kněžna Libuše, Ať žijí rytíři! nebo v seriálu Aféry.

Autogram mám opět od kamarádky:)

Jaroslav Moučka

13. května 2011 v 14:34 | T.N.R |  Autogramy
Jaroslav Moučka se narodil 9.11.1923 ve Studené u Telče. Učil se kamnářem, pekařem a knihkupcem, ale nakonec se vyučil v řemesle zámečnickém a soustružnickém. Tomuto řemeslu se během války také věnoval. Zajímal se také o divadlo a záskok za nemocného herce postačilo aby hraní naprosto propadl. Stal se členem v ochotnickém divadle. Po osvobození dostal funkci na jihlavském národním výboru a v jeho kompetenci bylo divadlo, staral se o ubytování a zájezdy herců z Horáckého divadla. V tomto divadle začal působit jako inspicient s hereckou povinností, po roce odešel na jednu sezónu do kladenského divadla znovu jako inspicient. Poté rok hrál v Olomouckém divadle a jednu sezónu dokonce v Národním divadle. V roce 1953 přijal angažmá v pražském Ústředním divadle Československé armády - Divadle na Vinohradech. Zde vytvořil přes 145 rolí, zahrál si třeba Jana Husa, Bláhu v Paličově dceři nebo hejtmana v Revizorovi nebo čerta Trepifajksla ze hry Jany Drdy Dalskabáty, hříšná ves, která byla jeho nejslavnější. Na prknech Divadla na Vinohradech král až do roku 1994 kdy odešel do důchodu.
Ve filmu se poprvé objevil v roce 1950 a to ve snímku Případ Dr. Kováře. Byl obsazován spíše do menších rolí, ale za to dějově důležitých. Zahrál si například ve filmech, seriálech a inscenacích: Dařbuján a Pandrhola. Tři chlapy v chalupě, Čintamani a podvodník, Vrah skrývá tvář, Sňatky z rozumu, Hříšní lidé města pražského, Světáci, Ucho, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Taková normální rodinka, Byli jednou dva písaři.... , Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert, Dynastie Nováků, Chlapci a chlapi, Svatba upírů nebo Z pekla štěstí. Jaroslav Moučka zemřel 26.12.2009 v Praze.


Autogram mám od kamarádky:)

Petr Čech

11. května 2011 v 18:56 | T.N.R |  Autogramy
Petr Čech se narodil 20.5.1982 v Plzni. Je jedním z nejlepších fotbalových brankářů. V současné době je v týmu anglické Chesea FC a české fotbalové reprezentace, za kterou hraje i jako kapitán. Předtím hrál ve Viktoria Plzeň, Chmel Blšany, Sparta Praha a Rennes.

Za oba autogramy děkuji jednomu úžasnému človíčku :)


Stella Zázvorková

10. května 2011 v 12:18 | T.N.R |  Autogramy
Stella Zázvorková se narodila 14 .4.1922 v Praze módní návrhářce a architektovi Janu Zázvorkovi. Věnovala se od dětství sportu a velice ráda jezdila na koni. Po absolvování nižšího gymnázia se neúspěšně pokoušela dostat na Státní konzervatoř. Zvolila si proto anglickou internátní školu, velice dobře ovládala několik cizích jazyků, ale nakonec zvítězila obrovská touha hrát. Od roku 1939 až 1940 navštěvovala hereckou školu při divadle E.F. Buriana a následujícího roku začala již s pravou hereckou prací. Tři roky působila v Dětském divadle Míly Mellanové, rok v Realistickém divadle, v Divadle D 34 byla od roku 1950 a působila zde pět let, od roku 1955 byla členkou divadla ABC, odtud odešla v roce 1962 do Městských divadel pražských. S Městskými divadly pražskými byla spjata až do roku 1993. Stella Zázvorková byla herečkou nezdolného temperamentu, každá její role byla obdařena její živelností a elánem. Její herecký talent byl neomezený a bravurně zahrála jak roli komediální tak dramatickou. Prošla si veškerými možnými rolemi, od rázovitých manželek, semetrik, paniček, sousedek, královen, klepen až po tetička a babičky. Svou první roli si zahrála ve filmu Modrý závoj z roku 1941, o něco větší prosto dostala o dva roky později ve filmu Šťastnou cestu. Od 50. let minulého století se stala jednou z nejoblíbenějších a nejobsazovanějších hereček, běžně zvládla natáčet osm filmů za rok. Za svůj život si zahrála ve více jak dvě stě filmech, seriálech a inscenacích, například: Muž v povětří, Hudba z Marsu, Anděl na horách, Silvestr 1957, Florenc 13,30, Tři chlapi v chalupě, Svatba jako řemen, Šíleně smutná princezna, Zabil jsem Einsteina, pánové..., Pane, vy jste vdova!, Čtyři vraždy stačí drahoušku, Slaměný klobouk, Dívka na koštěti, Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Chalupáři, Zítra to roztočíme drahoušku...!, Jak se budí princezny, Což takhle dát si špenát, Arabela, Létající Čestmír, O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem, Kolja, Kouzelný měšec, Z pekla štěstí, Pelíšky, Kytice, Babí léto nebo Román pro ženy. Mnohé z nich se stali kultovními a takřka všechny nesmrtelnými. V roce 1996 byla nominována na Českého Lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za roli maminky pana Louky v oscarovém Koljovi. Českého Lva získala až v roce 2001 za ztvárnění jedné z hlavních rolí ve filmu Babí léto. Dále obdržela ceny a tituly: Zasloužilá umělkyně, Cenu Senior Prix (1993 ), Cenu Thálie ( 200 ), české státní vyznamenání Medaile Za zásluhy ( 2003 ) a Českého Lva za Dlouholetý umělecký přínos českému filmu ( 2004 ). Velice úzce také spolupracovala s rozhlasem, dále namluvila řadu pohádek, autorsky se podílela na několika kuchařkách a na svých vzpomínkách " Stella o sobě: ... život je jiné jeviště". Stella Zázvorková zemřela 18 května 2005 v Praze.


Autogram Stellynky mám od kamarádky, která jej získala při osobním setkání.

Bára Hrzánová

9. května 2011 v 18:51 | T.N.R |  Autogramy
Bára Hrzánová se narodila 22.4.1964 v Českých Budějovicích Věře Šmídové a populárnímu herci Jiřímu Hrzánovi. Po úspěšném absolvování DAMU získala angažmá v Národním divadle, zde podle svých slov zažila jedny z nejkrásnějších let u divadla. V roce 1993 odchází z Národního a přijímá angažmá v Divadle Na zábradlí. O rok později Bára získává prestižní Cenu Alfreda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon v Čechovově Rackovi. Deset let hrála s Janem Hrušínským v Divadle v Řeznické v úspěšných inscenacích Hello Dolly a Polská krev. V současné době můžete Báru spatřit v Divadle Na Jezerce ve hře Ženitba a Petrolejové lampy a v Divadle Antonína Dvořáka Příbram ve hře Hrdý Budžes. Za roli Helenky Součkové ve hře Hrdý Budžes získala v roce 2003 Cenu Thálie. První roli ve filmu získala v roce 1984 ve snímku Bohyně krásy. Doposud si zatím zahrála ve více jak padesáti filmech, seriálech a inscenacích, například: Tajemství čínského velblouda, O hloupé havířce, Wolfgang A. Mozart, Requiem pro panenky, Městem chodí Mikuláš, Modrý pták, Díky za každé dobré ráno, Únos domů, Kožené slunce, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Čert ví proč, Hezké chvilky bez záruky, Líbáš jako bůh, Dívka a kouzelník nebo Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny. Za roli retardované Johanky ve filmu Requiem pro panenky získala ocenění na filmovém festivalu v Torontu a nominaci na Českého Lva ( 1995 )za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Nominována na Českého Lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli byla znovu v roce 1997 za roli ve filmu Spiklenci slasti.Báře jsem psal 10.4.2011 a spolu s dopisem jsem posílal dvě fotografie a ofrankovanou obálku s mou adresou. Dne 9.5.2011 jsem od Báry obdržel obě fotografie podepsané a věnované plus čtyři další, které mě přidala:)
Bořivoj Navrátil

9. května 2011 v 13:21 | T.N.R |  Autogramy
V Kroměříži se 26.9.1933 narodil Bořivoj Navrátil. Vychovávala ho i s bratrem otcova sestra, ve čtyř letech přišel o oba rodiče. Dětství tak prožil v Jihlavě. Pro hereckou dráhu se rozhodl hned po první návštěvě divadla. Po absolvování kvarty jihlavského gymnázia vystudoval obchodní akademii, teta chtěla Bořivojovi zajistit zadní vrátka pro případ, že by jeho herecké ambice nevyšli. Začínal v Mládežnickém studiu Horáckého divadla jako ochotník. Vedení Horáckého divadla se velice líbil jeho projev a tak již v 17letech hostoval v profesionálním souboru. Po úspěšném zakončení studia na JAMU získal v Těšíně své první angažmá, působil také v Opavě a Ostravě. V roce 1961 přešel do Národního divadla a zde zůstal jednatřicet let. V roce 1992 po nesouhlasu se změnami ve stylu práce a jiným repertoárem z Národního divadla odchází. Dostává nabídku hostovat v divadle Na zábradlí, Horáckém divadle, kde kdysi začínal a v divadelním spolku Kašpar, zde působí do dnes. Svou první roli si před kamerou zahrál v roce 1962 ve filmu Jejich den. Od té doby si zahrál v nespočtu filmů, seriálů a inscenací, například: Ženitba, Ucho, 30 případů majora Zemana, Osada Havranů, Honza málem králem, Pozor, vizita!, Sestřičky, Vlak štěstí a naděje, Rodáci, Náhrdelník, Knoflíkáři, Četnické humoresky, Půlvražda, Horákovi, Ulice, Abel nebo v seriálu Cukrárna. Také se věnuje dabingu a práci v rozhlase.

Autogram mám opět od kamarádky :)Karel Effa

6. května 2011 v 11:19 | T.N.R |  Autogramy
Karel Effenberger alias Karel Effa se narodil 23.5.1922 v Praze. Až do ukončení obecné školy vyrůstal v Březových horách u Příbrami, poté se vrátil do Prahy. V Berouně vystudoval obchodní akademii a v roce 1940 nastoupil k vládní vojenské posádce v Hradci Králové, která byla nasazena v Itálii, odtud přeběhl ke spojenecké armádě a připojil se k československým jednotkám. Po ukončení války zůstal v armádě jako četař v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého (1945 až 1947). Ale na místo vojenské kariéry se rozhodl pro kariéru hereckou. Rok působil v Divadle Satiry, poté v Divadelním Státním filmu (1948 - 1951), Hudebním divadle v Karlíně (1951 - 1955), v divadle ABC (1957 - 1958), znovu v Hudebním divadle v Karlíně (1960 - 1979) a nakonec v divadle Semafor (1979 až 1993). Karel Effa byl obsazován do rolí komických až tragikomických, od hudebních komedií až po operety. Díky svému vzhledu, komicky poťouchlým hlasem, obrovským smyslem pro humor a nadsázku a samozřejmě talentem byl velice vyhledávaným hercem. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1947 ve snímku Uloupená hranice a v tomtéž roce si zahrál v dalších šesti filmech. Úspěchy na prknech divadel přenesl i do filmové tvorby, na svém kontě má více jak devadesáti filmech, seriálech a inscenacích, například: Parohy, Nikdo nic neví, Železný dědek, Pyšná princezna, Cirkus bude!, Muž v povětří, Hudba z Marsu, Florenc 13.30, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Baron Prášil, Limonádový Joe aneb Koňská opera, Šíleně smutná princezna, Zabil jsem Einsteina, pánové..., Pan Tau, Pane, vy jste vdova!, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Slaměný klobouk, Noc na Karlštejně, 30 případů majora Zemana, Adéle ještě nevečeřela, Lucie, postrach ulice, Křeček v noční košili nebo v pohádce Paní Liška. Karel Effa působil také v rozhlase a v roce 1982 byl vyznamenán titulem Zasloužilý umělec. Po těžké nemoci 11.6.1993 v Praze zemřel.


Autogram mám od kamarádky:)

Aťka Janoušková

5. května 2011 v 13:29 | T.N.R |  Autogramy
Aťka Janoušková vlastním jménem Vlasta se narodila 16.3.1930 v Praze. Herectví se věnovala již od dětství. Behěm druhé světové války působila v Národním divadle, ale po zatčení rodičů gestapem musela Aťka divadlo opustit. Začala se živit jako cizojazyčná korespondentka. Na prkna co znamenají svět jí později znovu přivedl E.F. Burian. Zahrála si v nespočtu představení a krom hereckého talentu uplatnila také talent taneční a pěvecký. Vždy upřednostňovala spíše divadla, ale zahrála si i ve filmech. Menší roli jí nabídl Miloš Forman v Amadeovi, dále jste Aťku mohli spatřit ve filmu Motovidla, Černá slečna - slečna Černá nebo v seriálu Pra pra pra. Nesmrtelnou se stala díky dabingu. Její neobyčejný hlas je neodmyslitelně spjat s různými pohádkovými postavami, například: Broučci, Příběhy včelích medvídků, Ať žijí duchové nebo nezapomenutelná Včelka Mája.


Helena Růžičková

4. května 2011 v 11:44 | T.N.R |  Autogramy
Helena Růžičková rozená Málková se narodila 13.6.1936 v Praze. Otcem byla již od dětství vedena k umění, jako čtyřletá navštěvovala soukromou baletní školy Heleny Štěpánkové a zahrála si ve filmovém zpracování Babičky z roku 1940 a ve filmu Z českých mlýnů (1941) režiséra M. Cikána. Po roce 1948 nemohla kvůli otci studovat jak medicínu tak herectví. Po studiích na Vyšší zdravotní škole na Alšové nábřeží, krátce pracovala jako zubní laborantka, ale touha hrát byla silnější a i přesto, že byla na DAMU dvakrát odmítnuta. Začínala jako choreografka v Mladé Boleslavi a jevištní technička v Příbrami. Od roku 1967 hostovala jako herečka ve svobodném povolání v Činoherním klubu ve hře Revizor, kde stvárnila roli hejtmanky. Od roku 1971 až 1973 se stává členkou Divadla Na zábradlí a hostuje na Malé scéně, estrádách a zájezdech. Hlavní doménou však byl pro Helenu film, kde uplatnila každičký kus sama sebe - talent, spontánnost, výřečnost a ze své silnější postavy udělala přednost. Od roku 1956 je filmem obklopena a jde z role do role, komediální typ a skvělá nálada, která jí nikdy neopouští je hlavním důvodem oblíbenosti režisérů. Nebyl problém aby točila i 11 filmů ročně! Výrazně se také uplatnila v dabingu a v rozhlase. V 90. letech značně omezila svou hereckou kariéru a spíše se věnovala okultním vědám a byla spoluzakladatelkou Nadace Slon. Pro svůj velký, nebojácný a optimistický boj s rakovinou si vysloužila obdiv celého národa. O této nemoci také napsal několik knížek. Dne 4.1.2004 však této zákeřné nemoci podlehla v nedožitých 68 letech v plzeňské nemocnic. Za svou hereckou kariéru si zahrála ve více jak 140 filmech, seriálech a inscenacích,například: Muž z prvního století, Tři chlapy v chalupě, Bílá paní, Dáma na kolejích, Zabil jsem Einsteina, pánové..., Světáci, Ecce homo Homolka, Pane, vy jste vdova!, Hogo fogo Homolka, Dívka na koštěti, Homolka a tobolka, Trhák, Arabela, Návštěvníci,Slunce, seno, jahody, Vlak dětství a naděje, Slunce, seno a pár facek, Slunce, seno, erotika, Hořké léto nebo Kameňák 2.
Autogram jsem získal od kamarádky :)Daniela Kolářová

3. května 2011 v 10:39 | T.N.R |  Autogramy
Daniela Kolářová se narodila 21.9.1946 v Chebu. Poprvé se objevila před kamerou ve svích
dvaceti letech v televizním snímku Konec velké epochy z roku 1967 a o rok později stvárnila hlavní úlohu ve filmu Soukromá vichřice podle Páralova románu. V roce 1968 se objevuje v seriálu Sňatky z rozumu, vtom samém roce úspěšně absolvovala pražskou DAMU a stává se členkou divadla S.K. Neumanna. V divadle S.K. Neumanna účinkuje až do roku 1971, kdy odchází do stálého angažmá divadla na Vinohradech, zde působí do dnes. S Jaromírem Hanzlíkem se poprvé setkává při natáčení filmu Slasti otce vlasti. Většího zájmu široké veřejnosti získává rolí Kateřiny v již kultovním seriálu Taková normální rodinka, kde je jejím partnerem znovu Jaromír Hanzlík. Jejich filmové partnerství setrvává i nadále ve filmech Noc na Karlštejně a Léto s kovbojem. Je velice vyhledávanou také v dabingu a pro Český Rozhlas namluvila vice jak osmdesát inscenací. Paní Kolářová doposud natočila více jak osmdesát filmů, seriálů a inscenací, spatřit jste ji mohli například: Svatby pana Voka, Falstaff, Žena za pultem, Kulový blesk, Lucie postrach ulice, Pytláci, My všichni školou povinní, Paní Liška, Obecná škola, Tmavomodrý svět, Ulice nebo ve filmu Vratné lahve.

Jiřina Jirásková

2. května 2011 v 9:34 | T.N.R |  Autogramy
Paní Jiřina Jirásková se narodila 17.2.1931 v Praze. Studovala původně církevní gymnázium, ale přestoupila na pražskou konzervatoř a odtud přešla na DAMU. DAMU absolvovala v roce 1950 a nastoupila do Klicperova divadla v Hradci Králové, kde působila jednu sezónu. Od roku 1951 je členkou Divadla na Vinohradech, kde v letech 1990 až 2000 působila i jako ředitelka. Poprvé se před kamerou objevila ve snímku Krejčovská povídka z roku 1953. Od roku 1953 až 1970 natočila více jak třicet filmů, seriálů a inscenací, například: Einstein kontra Babinský, Čintamani a podvodníci, Sňatky z rozumu, Světáci, Ďábelské líbánky. Sedmdesátá léta znamenala pro Jiřinu Jiráskovou nucenou přestávku. Po této pauze se opět mohla vrátit k filmování a vytvořit dalších více jak devadesát rolí, například ve filmu: Trhák, Křtiny, Jak svět přichází o básníky, Sestřičky, Slunce seno jahody/ a pár facek/ erotika, Rodáci, Dva lidi v ZOO, Život na zámku, Kožené slunce, Pojišťovna štěstí, Anděl Páně nebo film Fany. Jiřina Jirásková byla v roce 1998 oceněna cenou Thálie za celoživotní mistrovství a v roce 2006 dostala Vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti kultury.