Červen 2011

Adela Banášová

21. června 2011 v 11:00 | T.N.R |  Autogramy
Adela Banášová se narodila 12.10.1980 v Bratislavě na Slovensku. Vystudovala kultolorogickou fakultu na Univerzitě Komenského. Již od svých šestnácti účinkovala v televizním pořadu Teleráno a poté přešla do rádiu FUN, kde s kolegou a kamarádem Matějem "Sajfou" Cifrou moderuje ranní show do dnes. Adela si velice rychle získala posluchače a její obliba a popularita vzrostla raketovou rychlostí. Na Slovensku platí za jednu z největších hvězd současnosti. Má svůj vlastní pořad Adela show, stala se moderátorkou Slovensko hledá Superstar nebo Lets Dance, v pořadu Slovensko má talent byla v porotě. U nás se objevila po boku Leoše Mareše v show Česko-Slovenská Superstar. Je několika násobnou držitelkou ceny OTO - Osobnost televizní obrazovky.


Adél jsem posílal dopis 26.5.2011 s dvěma fotografiemi a ofrankovanou obálkou. Dne 20.6.2011 jsem obdržel jednu fotografii podepsanou a s věnováním a druhou s krásným dopisem z druhé strany.

Vladimír Hron

20. června 2011 v 10:39 | T.N.R |  Autogramy
Vladimír Hron se narodil 25.6.1966 v Mostě. V letech 1982 až 1986 vystudoval gymnázium, v období studií působil v humoristické dvojici Hron x Jaroš a zpíval v tanečním souboru Renesance, později se stal členem amatérské divadelní skupiny Viktora Oktábce a věnoval se i práci diskžokeje. Po maturitě si podal přihlášku na akademii múzických umění. I když talentové zkoušky udělal na školu se z nepochopitelných důvodů nedostal. Na místo povinné vojenské služby začal v roce 1986 studovat pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. Na studiích však vydržel pouhý rok. Od roku 1987 vystřídal nejedno zaměstnání od učitele, hudebníka, diskžokeje, loutkoherce, moderátora a režiséra reklamy na rádiu Most, programového ředitele na rádiu Agara Chomutov až po entertainera na volné noze. V květnu 2000 se seznámil s režisérem Františkem Polákem a už v červnu měl své první vystoupení před kamerou jako host v pořadu šance. Od té doby se nabídky na spolupráci jen hrnuly, začal moderovat svůj pořad Jsou hvězdy, které nehasnou, s Jiřinou Bohdalovou moderovali Silvestrovský pořad, v roce 2004 zvítězil v anketě TÝTÝ v kategorii moderátor zábavných pořadů, o rok později vydává své první sólové album Zpívám, přichází nový pořad Abeceda hvězd. Vladimír se stal velice vyhledávaným moderátorem a hostem nejrůznějších zábavných pořadů.


Autogram jsem získal osobně.

Jaroslava Kretschmerová

15. června 2011 v 11:12 | T.N.R |  Autogramy
1.9.1955 se v Praze narodila Jaroslava Kretschmerová. Narodila se do muzikantské rodiny. Babička působila v Národním divadle, maminka byla operní pěvkyní a tatínek působil v Hudebním divadle na Karlíně. Vystudovala úspěšně DAMU a stala se členkou Studia Ypsilon, kde působí do dnes. Hostovala také v Karlínské divadle, v divadle Na Zábradlí a v současné době hostuje v divadle Kalich ve hře Je úchvatná. Kvůli této roli se musela dokonce naučit zpívat falešně. První filmovou roli si zahrála ve filmu Tetinka z roku 1977. Povětšinou byla a je obsazováno do pohádek a komedií. Vidět jste ji mohli například ve filmech, seriálech a inscenací, například: Báječní muži s klikou, Zabijačka, Vrchní, prchni!, Postřižiny, Tajemství hradu v Karpatech, Pohádka o mokrosuchém štěstí, Šéfe, to je věc!, Slunce, seno, jahody, Létající Čestmír, S čerty nejsou žerty, Co takhle svatba, princi?, Ohnivé ženy se vracejí, Dva lidi v ZOO, Lotrando a Zubejda, Otesánek, Rodinná pouta, On je žena!, Jak se krotí krokodýli nebo ve filmu Škola ve mlejně. V roce 2001 získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za roli ve filmu Otesánek. Kromě hraní se věnuje dabingu, svůj hlas propůjčila Barbaře Streisand a charitativní činnosti.

Jarce Kretschmerové jsem posílal dopis 10.4.2011 s jednou fotografií a ofrankovanou obálkou s mou adresou. Dne 13.6.2011 jsem obdržel svou fotografii podepsanou a s věnováním a přidanou fotku od Jarky s autogramem a věnováním a nádherný dopis :)


Pavel Trávníček

14. června 2011 v 10:23 | T.N.R |  Autogramy
Pavel Trávníček se narodil 26.10.1950 v Konici u Prostějova. Po studiích na JAMU získal angažmá v tamějším divadle bratří Mrštíků. V roce 1973 získal svou první velkou filmovou roli v jedné z nejslavnějších českých pohádek Tři oříšky pro popelku. Díky nářečí mu propůjčil jen pro tentokrát hlas herec Petr Svojtka. Za roli získal na přehlídce filmů pro děti v Ostrově nad Ohřím cenu Zlatého dudka za nejlepší chlapecký herecký výkon. Od roku 1975 až 1979 se spíše objevoval v dramatických dílech. V roce 1982 se podruhé před kamerou setkává s Libuškou Šafránkovou při natáčení pohádky Třetí princ. Až do roku 1992 je z větší části obsazován do pohádek. Působil v Činoherním klubu v Praze, v divadle E:F:Buriana, od roku 1982 byl členem Městských divadel v Praze, zejména v divadle ABC, Komedie a Rokoka, v roce 1990 působil tři roky v Hudebním divadle v Karlíně jako umělecký šéf. O něco později zakládá svou vlastní agenturu Marcus, v roce 1994 zakládá své divadlo Skelet, které se v roce 2006 přejmenovává na společnost Theater Illusion Biograf. Od ledna 2008 hostuje jeho divadlo v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Dále se Pavel věnuje moderování a dabingu. Svůj hlas propůjčil třeba Johnu Travoltovi, Alanu Delonu nebo Melu Gibsonovi. Vidět jste /avla mohli ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Hry lásky šálivé, Sněženka a Růženka, Lakovka, Taneček přes dvě pekla, Psí kůže, Jamamba, Velká filmová loupež, O štěstí a kráse, Mladé víno, Strom pohádek: O bílé laňce, O proncezně na klíček, Pofoukej mi jahody, O myrtové panně, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Ošklivka Katka nebo v seriálu Vyprávěj.

Autogram je dárek :)


Robert Vano

10. června 2011 v 10:44 | T.N.R |  Autogramy

Robert Vano

Robert Vano
-narozen 1948 Československo
-po úspěšném zakončení studia na vysoké škole emigroval
-1970 pracuje jako maskér pro fotografy módy
-1984 začíná pracovat jako nezávislí fotograf v New Yorku, Paříži, Miláně ……
-1990 návrat do Prahy
- 1996 až 2003 působí jako kreativní ředitel pro české vydání Elle
-2004 až 2009 působí jako umělecký ředitel Československých modelů
-2009 pracuje jako nezávislí fotograf v Praze

Čerpáno z www.robertvano.cz , kde se dozvíte více informací o Robertu Vano a jeho tvorbě.
Autogram jsem získal osobně, Robert byl jedním z hostů v Pořadu Petra Jančaříka Nečekaný dýchánek.

Petr Jančařík

10. června 2011 v 8:40 | T.N.R |  Autogramy
Petr Jančařík se narodil 1.1.1952 v Plzni. Český herec a moderátor se do podvědomí diváku dostal v letech 1984 až 1996, kdy moderoval v České televizi pořad Magion. Dále moderoval pořady Studio rosa nebo Tutovka. V současné době ho můžete spatřit na TV Public v pořadu Tajemství šéfkuchaře, v představení Františka Ringo Čecha Na Brusel, Vávro! Na Brusel! a v pravidelných setkáních v Divadle Miroslava Horníčka v Plzni Veřejné rozhlasové nahrávky P. Jančaříka.

Autogram jsem získal osobně. V týdnu jsem se stal jedním z diváků pořadu Petra Jančaříka v plzeňském Divadle Alfa Neočekávaný dýchánek a bylo to naprosto úžasné, víc než zajímavý hosté a příjemná atmosféra.

Eliška Balzerová

3. června 2011 v 8:40 | T.N.R |  Autogramy
Eliška Balzerová rozená Havránková se narodila 25.5.1949 ve Vsetíně. K divadlu jí přivedla a velice podporovala její maminka, která hrála v ochotnickém spolku. Vystudovala brněnskou konzervatoř a po zakončení katedry herectví a režie na JAMU získala své první angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech, zde působila až do roku 1997. Od poloviny 90.let se s Tomášem Töpferem podílela na rekonstrukci a znovuotevření Divadla na Fidlovačce. Divadlo je znovu otevřeno 22.2.1998 a Eliška Balzerová zde působí dodnes. První zkušenost před kamerou získala v roce 1970 v televizním filmu S Rozárkou. Následovali filmy Svět otevřený náhodám, Lupič Legenda nebo Paleta lásky. Roli díky níž na sebe upoutala pozornost získala v roce 1977 v seriálu Nemocnice na kraji města. Ztvárnění lékařky Alžběty Čeňkové jí přineslo obrovskou popularitu a více příležitostí jak na prknech co znamenají svět, ale hlavně ve filmu. I když se většinou jedná o vedlejší role tak její působení dokresluje dokonalou tvář filmu, seriálu nebo inscenace, například: Zlatí úhoři, Inženýrská odysea, Vrchní, prchni!, S tebou mě baví svět, Městem chodí Mikuláš, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech nebo seriál Soukromé pasti. Svým osobitým ztvárněním role ve filmu Ženy v pokušení dokazuje, že i vedlejší role může být tou nejzásadnější v celém filmu. Roli divákovy naservírovala na zlatém podnosu s puncem vtipu, krásy a erotiky. Není proto divu, že získává Českého Lva za nejlepší vedlejší ženský herecký výkon. Kromě hraní se také věnuje moderování a dabingu.
Autogram od Elišky Balzerové již mám i s krásným dopisem a toto jsou ony fotografie na kterých né a né držet inkoust :). Moc jsem si přál aby byli s nesmazatelnou stopou od Elišky a tak jsem velice rád využil nabídky od fantastické kamarádky, která jela na její představení Můj báječný rozvod a dala my je k podpisu. Já ono představení zatím viděl jen v TV, ale chystám se na něj:) jelikož stojí za to spatřit excelentní Elišku na živo!!!Viktor Preiss

1. června 2011 v 15:02 | T.N.R |  Autogramy
Viktor Preiss se narodil 13.3.1947 v Praze. K herectví jej předurčoval fakt, že se narodil do divadelní rodiny. Maminka Jindřiška Gabriela Preissová vystupovala v Dismanově dětském rozhlasovém souboru, s Českým pěveckým sborem, působila jako hlasatelka v Českém rozhlase i v Československé televizi a byla členkou zájezdového divadle Vesnické divadlo. Studoval na říčanském gymnáziu a poté úspěšně studoval na DAMU, zde i nějaký čas působil jako pedagog. Od roku 1969 byl ve stálém angažmá v Městských divadlech pražských. V roce 1983 přijímá angažmá v Divadle na Vinohradech, zde působí do dnes. Divadlo na Vinohradech umožnilo Viktorovi plně rozvinout jeho obrovský herecký talent. Poprvé se s kamerou seznámil v roce 1969 v televizním filmu Popel. Dále své umění předvedl divákovy ve filmech, seriálech a inscenací, například: F.L.Věk, Byl jednou jeden dům, Nemocnice na kraji města, Lakomec,Netopýr, S čerty nejsou žerty, My všichni školou povinní, Slavné historky zbojnické, Modrý pták, Svatba upírů, Andělské oči, Draculův švagr, Četnické humoresky, Báječná léta pod psa, Ex offo, Paní Piperová zasahuje, Tmavomodrý svět, Mazaný Filip, Kouzla králů nebo ve filmu Anglické jahody. Krom práce před kamerou se také věnuje dabingu a práci v rozhlase.

Autogramu od pana Preisse si velice vážím, je to obdivuhodný PAN HEREC s velkým talentem a obrovských charisma!!!
Autogram od pana Preisse jsem dostal dodatečně k narozeninám.