Červenec 2011

Josef Carda

22. července 2011 v 9:44 | T.N.R |  Autogramy
Josef Carda se narodil 18.1.1956 v Ústí nad Labem. Již od mladí se zajímal o divadlo a film. Úspěšně vystudoval JAMU a plně se začal věnovat herectví. Prošel několika divadly, například: Divadlo Rokoko nebo Divadlo Bez Zábradlí. První zkušenost před kamerou získal v roce 1987 ve filmu Proč?, od té doby se objevil v řade filmů, seriálů, inscenací a zábavných pořadech, například: Trampoty pana Humbla, Tři králové, Ex offo, Čas dluhů, Pra pra pra, Rebelové, Revizor, Kameňák 3, Letiště, Ošklivka Katka, Vyprávěj, Ulovit miliardáře nebo v pořadu Tele Tele.

Autogram jsem získal osobně po představení Nebyla to pátá, byla to devátá na Nebílovském Divadelním létu 2011.. Podpisovou kartičku mě již dříve poslala s autogramem Veronika Žilková, nyní je obohacena o autogram Josefa Cardy a ještě mě čekají dva protagonisté ze čtveřice Tele Tele.


Michal Jančařík

21. července 2011 v 10:24 | T.N.R |  Autogramy
Michal Jančařík se narodil 10.7.1975 v Plzni. Absolvoval Filozofickou Fakultu UK v Praze , obor andragogika a personální řízení. Také má za sebou čtyři roky práv. Již od roku 1996 působí jako moderátor, v letech 1998 až 1999 působil na TV Prima a od roku 2000 až do současnosti moderuje na TV Nova pořady Počasí a Snídaně s Novou. Dále také moderoval řadu živých přenosů, například: Městské slavnosti, Mistrovství ČR v kulturistice, bagr show a podobné. Také velice rád moderuje různé akce pro děti a od roku 2002 má pro dětské publikum vlastní komponovaný pořad. V roce 2003 založil agenturu Synagoga Concerts, která produkuje na klíč koncerty ve velké Synagoze v Plzni - druhé největší synagoze v Evropě.

Autogram jsem získal osobním setkání po představení Nebyla to pátá, byla to devátá na Nebílovském Divadelním létu 2011, které Michal Jančařík uváděl.


Jana Švandová

20. července 2011 v 10:39 | T.N.R |  Autogramy


Jana Švandová se narodila 3.7.1947 v Praze. Prvotně se věnovala archeologii, ale po nějaké době získala angažmá v Černém divadle. Rozhodla se tedy vystudovat herectví. Přihlásila se na brněnskou JAMU a úspěšně ji absolvovala. Při studiích na JAMU byla na půl ročním stipendijním pobytu v Paříži, zde získala zkušenosti na herecko-mimické škole. Po návratu domů působila v nejednom našem předním divadle, v Divadle na Vinohradech, Národním Divadle, Divadle Pod Palmovkou, v Činoherním klubu. V posledních letech hraje na prknech divadla Bez Zábradlí nebo v Divadle Radka Brzobohatého. Svou první roli si zahrála v psychologickém filmu 322 z roku 1969. Její půvab a talent jste mohli dále obdivovat ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Už zase skáču přes kaluže, Drahé tety a já, Můj brácha má prima bráchu, Malá mořská víla, Nemocnice na kraji města, Dynastie Nováků, Návštěvníci, Sanitka, Já nejsem já, Křeček v noční košili, Peklo v řetězech II, Kytice, Ulice, Ošklivka Katka nebo ve filmu 2Bobule. Jana se také objevila v muzikálu Kleopatra a zůčasnila se soutěže StarDance.

Autogram jsem získal osobním setkání po představení Nebyla to pátá, byla to devátá 15.7.2011 v Nebílovech na Nebílovském Divadelním létu 2011

Rudolf Hrušinský

19. července 2011 v 11:02 | T.N.R |  Autogramy
Rudolf Hrušinský se narodil 5.10.1946 v Praze. Pochází z velice slavného hereckého rodu a tak nebylo pochyb o jeho nadání a talentu. Na konzervatoři studoval hru na akordeon a na DAMU herectví. Od roku 1978 je členem Činoherního klubu v Praze. Za svou hereckou dráhu natočil již přes devadesát filmů, seriálů a inscenací, například: již kultovní film Vesničko má středisková, Postřižiny, Cirkus Humberto, Obecná škola, Černí baroni, Kouzelný měšec, Hospoda, Byl jedno jeden polda I,II a III, Hraběnky, Ulice nebo film Knoflíkáři, za který získal v roce 1997 Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Autogram jsem získal osobním setkání po představení hry Nebyla to pátá, byla to devátá, kde hrál po boku Jany Švandové a s Josefem Cardou na Nebílovském Divadelním letu 2011.

Bára Zemanová

18. července 2011 v 11:04 | T.N.R |  Autogramy
31.1.0.1989 se ve Svojšíně narodila Barbora Zemanová. V roce 2007 se zůčasnila pěvecké soutěže SuperStar 3 a probojovala se až na krásné čtvrté místo.

Autogram od Báry mám z osobního setkání na akci Léto v Prazdroji 2011 v Plzni 14.7.2011.


Karel Gott

15. července 2011 v 15:36 | T.N.R |  Autogramy

Karel Gott se narodil 14.7.1939 v Plzni. Velice se toužil stát se malířem. Po ukončení povinné školní docházky se hlásil na studium výtvarného umění, ale nebyl přijat a tak se šel učit na elektromontéra v ČKD. Zde se krom malování věnoval i zpěvu. Příležitostně vystupoval jako amatérský zpěvák a účastnil se nejrůznějších pěveckých soutěží. Poprvé na sebe upozornil v roce 1957 na jedné ze soutěží. U poroty sice pohořel, ale za to dostal velice lukrativní angažmá v pražských tanečních kavárnách. Krom svého zaměstnání v ČKD, stačil i vystupovat jako zpěvák. V roce 1960 odchází ze svého zaměstnání a plně se věnuje už jen zpěvu. Zprvu je jeho pěvecký projev vnímán velice rozpačitě, publikum si těžko zvyká na zcela odlišný styl jež se vymyká zažitým trendům. Až v roce 1962 přichází twist a česká pop scéna dostává novou krev do žil. Své šance se pevně uchopil i Karel Gott. Působí v divadle Semafor a s Vlastou Průchovou vítězí v rozhlasové hitparádě s písní Až nám bude dvakrát tolik. Absolutním triumfem a velkým zvratem v jeho kariéře je nazpívání písně Oči má sněhem zaváté, která se stala největším hitem roku 1963. Vtom samém roce se Karel Gott úplně poprvé ocitá na samém vrcholu pěvecké soutěže Zlatý slavík. V roce 1965 odchází ze Semaforu, zakládá s bratry Štaidlovými vlastní divadelní scénu Apollo, kde je hlavní hvězdou. O dva roky později je divadlo rozpuštěno a Karel odchází na sedmi měsíční angažmá do Spojených států. Ze Spojených států se vrací jako úplně nový zpěvák, je dokonalý, sebevědomý profesionál, který převyšuje své kolegy, ale pořád zůstává skromným. 70. a 80. léta umocňují jeho post nejlepšího českého zpěváka, velké popularity se také těší v zahraničí, má na svém kontě nejeden velký hit, spolupracuje z televizí, nazpíval například titulní píseň k animovanému seriálu Včelka Mája a získává přívlastek Zlatý hlas z Prahy. V roce 1990 se rozhoduje ukončit svou pěveckou kariéru a pořádá obrovské turné na rozloučenou nejen po Čechách, ale i v Německu. Své rozhodnutí mění po naprosto obrovském úspěchu tohoto turné. Album Když muž se ženou snídá, vydané v roce 1992, se stává nejprodávanější deskou roku. Znovu se začíná věnovat malování a velice úspěšně vystavuje v Čechách i v zahraničí. Roku 1996 je obnovena anketa Česká slavík, dříve Zlatý slavík, a Karel Gott se opět umisťuje na první příčce. Tento post obhajuje každoročně, krom roku 1998 kdy získal stříbrného slavíka. Karel Gott se stal fenoménem oslovující několik generací, stal se žijící legendou.

Tento krásný autogram pro mne sehnala Jani. Mooc děkuji!!! :)Anna K

15. července 2011 v 13:15 | T.N.R |  Autogramy
Anna K vlastním jménem Lucianna Krecarová se narodila 4.1.1966 ve Špindlerově Mlýně. Již v osmi letech byla spjata s divadlem. Hrála v divadle semafor a zůstala zde téměř dvacet let. Své působení přerušila jen tehdy kdy studovala zpěv a herectví na Státní konzervatoři v Praze. Na svém kontě má šest sólových alb a jednu best of: Já nezapomínám(1993), Amulet(1995), Nebe(1999), Stačí když se díváš…..(2001), Noc na zemi(2006), Večernice(2006) a Best of ´93 ´07 (2007). V roce 2009 ji zasáhla rakovina prsu, tu to zákeřnou nemoc úspěšně porazila!

Autogram od Anny K jsem získal osobním setkání na Létě v Prazdroji 20111 v Plzni 14.7.2011. Anička byla naprosto suprová, milá, usměvavá a publikum si získala hned prvními tóny první písničky. Aničku moc obdivuji pro její krásný hlas, písničky, ale i pro její osobnost a vnitřní sílu. Tentokrát jsem nemohl odejít aniž by jsme neměli společnou fotku.