Srpen 2011

Jaroslav Němeček

26. srpna 2011 v 11:07 | T.N.R |  Autogramy
V roce 1944 se narodil Jaroslav Němeček, český spisovatel a ilustrátor. Ve svých třiadvaceti letech začal psát. 15.5.1969 vydal první číslo časopisu Čtyřlístek. S jeho pokračováním se nikdy nepočítalo, první díl měl být zároveň i dílem posledním, avšak krásná ilustrace a vtipné vyprávění si získalo své dětské čtenáře a ti si vydobyli díly další. Dnes je Čtyrlístek jedním z nejúspěšnějších časopisů, získává si nové čtenáře a ti již odrostlí se čas od času rádi vrátí do dětských let a ponoří se do nikdy nekončících příběhů Fifinky, Bobíka, Piňdi a Myšpulína.


O autogram pana Němečka jsem velice stál. I já vyrostl na této čtveřici přátel a dodnes se velice rád k příběhům Čtyřlístku vracím.

Jiří Suchý

25. srpna 2011 v 9:09 | T.N.R |  Autogramy
Jiří Suchý se narodil 1.10.1931 v Plzni. Rané dětství prožil však v Klatovech, poté se rodina přestěhovala do Prahy, kde otec získal práci jako telegrafista na Masarykově pražském nádraží. Zde se velice rychle Jiří Suchý začal zajímat o umění, neúspěšně se pokoušel dostat k tvorbě kresleného filmu. Nedostal se ani na gymnázium a proto šel k reklamním ateliérům BaR. Vyučil se reklamním grafikem a po nějaké době byl přijat do Svazu výtvarných umělců. Svůj talen rozvíjel psaním textů pro skupinu Františka Sodomu a záhy zde hrál na kontrabas a zpíval. Talent a charisma posouvaly Jiřího k úspěchu rychleji. Ve vinárně Reduta si jej všiml Miroslav Horníček a ten ho seznámil s Jiřím Šlitrem. Spolu vytvořili jedinečné duo. Roku 1958 s několika přáteli založil divadlo Na zábradlí, pro které napsal svou první hru Kdyby tisíc klarinetů, v níž i hrál. Bohužel ostatní členové herce v Jířím Suchým neviděli, proto v roce 1959 s Jiřím Šlitrem odchází a zakládají své nové divadlo s názvem SEdmMAlýchFORem. Divadlo vzkvétá a získává větší a větší přízeň diváků. Po smrti Jiřího Šlitra v roce 1969 přichází do divadla Jitka Molavcová. V ní získává Jiří Suchý nového partnera. V 70. letech se ocitl na indexu kvůli podpisu manifestu Dva tisíce slov. Byl zbaven vedení divadla, vystupovat v televizi a natáčet filmy. Vše se trochu zlepšilo až v druhé polovině 80. let. Jiří Suchý svůj talent vždy rozvíjel a oplýval všestranností, krom skládání hudebních textů a hraní i režíruje, je autorem spousty divadelních her, věnuje se grafice pro potřeby divadla SEMAFOR a v neposlední řadě sepsal i několik knih.
Panu Suchému jsem psal 5.4.2011. Spolu s dopisem jsem posílal jednu fotografii a ofrankovanou obálku s mou adresou. Dne 2.8.2011 jsem obdržel podepsanou a věnovanou fotografii a krásný dopis.

Chyba!

24. srpna 2011 v 22:46 | T.N.R |  Články
Všechny návštěvníky mého blogu moc zdravím a děkuji za krásné komentáře. Bohužel Vám nemohu na ně odpovědět a to ani na Vašich blozích, jelikož komentáře nefungují. Po vložení komentu se pouze zobrazí červená tabulka s nápisem součet není správný. Absolutně netuším co a proč chce mermomocí sčítat, ale doufám, že již brzy se sečte Mrkající a bude zas fungovat jak má.

Jason Isaacs

9. srpna 2011 v 10:09 | T.N.R |  Autogramy
Jason Isaacs se narodil 6.6.1963 v Liverpoolu v Anglii. Divadlu se Jason začal věnovat během studií na bristolské univerzitě. Posléze studoval herectví na prestižní londýnské Central School of Speech and Drama. Na prknech co znamenají svět doslova zářil a rozvíjel na plno své herecké umění. K filmu se poprvé dostal v roce 1989 v romantické komedii The Tall Guy. Zpočátku byl obsazován do malých rolí, ale postupem času získával i větší prostor ukázat svůj herecký um. Neváhá přijímat vedlejší role v Hollywoodu a ani v nezávislých britských snímcích. Byť povětšinou ztvárňuje role záporné zůstává v podvědomí diváků a jeho role jsou nezapomenutelné. Období velké slávy, kterou si tento charizmatický Brit zaslouží, má teprve před sebou. Svůj talent předvedl ve filmech, například: Samota pro dva, Dračí srdce, Armageddon, Patriot, Kód Navajo, Harry Potter a Ohnivý pohár, Zbožňuju prachy!, Zelená zóna, Harry Potter a Relikvie smrti - část I a II, nebo ve filmu Bez dechu.

Jasonovi jsem posílal dopis se dvěma fotografiemi 5.8.2009 a jednou mezinárodní odpovědkou. Dne 8.8.2011 jsem obdržel ve své obálce obě fotografie podepsané.

Adresa:
Jason Isaacs
Independent Talent Group LTD.
Oxford House
76 Oxford Street
LONDON W1D 1BS

The Contact, ILL Fish, Veronika Nágrová

8. srpna 2011 v 8:22 | T.N.R
Ty to autogramy jsem získal osobně na akci Pilsner Fest-Souboj Talentů v Plzni 14.7.2011.

Skupina The Contact. Prozatím nejznámější členem je Anička Ungrová, která se zúčasnila pěvecké soutěže X-Facktor.

Skupina ILL Fish. Zpěv Matěj Siegl, kytara Michal Václavík a Martin Korecký, basa Honza Václavík a bicí-zpěv Tomáš Mouřenec.

Celou tuhle moc fajn akci moderovala Verča Nágrová, moderátorka rádia Kiss Proton.