Říjen 2011

Jelení Loje

27. října 2011 v 13:18 | T.N.R |  Autogramy
Jelení Loje je instrumentální vokálová skupina složená z Eleny Volpi, Anny Suchánkové, Zuzany Hodkové, Jany Kollertové, Johany Vaňouskové a Vaška Jelínka, který děvčata krom zpěvu doprovází na kytaru. Krom kytary je možné při koncertě zaslechnout a vidět i jiné hudební nástroje a v některých případech i torza z hudebních nástrojů. Celé uskupení vystudovalo na DAMU Katedru alternativního a loutkového divadla. Nejvíce se jim však zalíbil projev pěvecký a tak se zrodila skupina Jelení Loje. Výběr hudby je velice volný od standardního vokálového jazzu až po moderní hudbu, ale stále více se v repertoáru skupiny objevuje vlastní tvorba.
Koncertní zážitek Jeleních Lojů ve Vás zůstane ještě hodně dlouhou dobu :).

Mika Häkkinen

26. října 2011 v 12:45 | T.N.R |  Autogramy
Mika Häkkinen se narodil 28.9.1968 ve Vantaa ve Finsku. Jako malý hoch byl velice živým a nikdy neměl daleko k rošťárnám. I snad proto se dostal do varietní školy, od šesti let se také věnoval motokárám, pětkrát se stal i mistrem Finska a odtud vedla přímá cesta k Fordu, Oplu Lotus a dva roky v britském šampionátu F3. V roce 1990 F3 vyhrál a zjasnil se světového mistrovství v Monaku, kde se umístil jako druhý. Od roku 1991 startoval na F1. Vysněný titul získal až v roce 1997 a v roce 1999 titul obhájil. Roku 2001 opouští svět velkých cen, ale u rychlých kol zůstává nadále.

Autogram jsem dostal jako svatební dar od své kamarádky, která jej získala osobním setkáním.

Naďa Konvalinková

14. října 2011 v 14:20 | T.N.R |  Autogramy
Naďa Konvalinková se narodila v Praze 18.4.1951. Na své dětství vzpomíná velice nerada, po velice bouřlivém rozvodu rodičů skončila v deseti letech i se svou sestrou Ljubou v dětském domově. Po roce se podařilo babičce vybojovat si holky do vlastní péče a Naďa s Ljubou mohly plně rozvíjet své nadání. Naďa milovala divadlo, a tak bylo více než jasné, jakým směrem se její životní cesta bude ubírat. Po úspěšném absolvování pražské DAMU prožila tři roky v plzeňském Divadle J. K. Tyla, poté se stala členkou Městských divadel pražských, zde do dnes působí jako host v benefici Květy Fialové "Fialové Květy Štěstí". Před kamerou se poprvé objevila ve studentském filmu Iluze z roku 1969. Od té doby účinkovala ve více než 180 filmech, seriálech a inscenacích, například: Ženy v ofsajdu, Honza málem králem, Prázdniny pro psa, Šéfe, to je věc!, Psohlavci, My holky z městečka, O hloupé havířce, Příliš hlučná samota, Bylo nás pět, Lotrando a Zubejda, Kouzelný měšec, Četnické humoresky, Šmankote, babičko, čaruj!, Andělská tvář, Obsluhoval jsem anglického krále, Jak se krotí krokodýli, Líbáš jako Bůh, Vyprávěj, Cukrárna nebo v seriálu O mé rodině a jiných mrtvolách.

Paní Naďe Konvalinkové jsem psal 3.10.2011 a odpověď přišla 13.10.2011.