Prosinec 2011

Růžena Šlemrová

31. prosince 2011 v 9:30 | T.N.R |  Autogramy
Růžena Šlemrová, rozená Machová, se narodila 10.11.1886 v Plzni za Rakousko - Uherska. Když se rozhodla být herečkou, tak jí rodina podpořila i navzdory, že tatínek Bedřich Mácha byl významným historikem a bohužel přelom 19. a 20. století hereckému řemeslu zrovna dvakrát nepřálo. Své první angažmá získala v roce 1909 v Městském divadle na Vinohradech, kde působila až do roku 1948. První filmovou roli si zahrála v roce 1914 ještě v němém filmu Noční děs. Většina rolí, které ztvárnila, byly nejrůznější bohaté tetinky a matinky hlavních hrdinů nebo energické a upovídané dýmy z vysoké společnosti. Díky svému velice výbornému verbálnímu projevu byla jedinečnou a ve své době velice obsazovanou a oblíbenou herečkou, za rok zvládla natočit i devět filmů. Její herecký um můžete obdivovat například ve filmech: Muži v offsidu, Funebrák, Anton Špelec, ostrostřelec, Velbloud uchem jehly, Uličnice, Na tý louce zelený, Holka nebo kluk, Bílá vrána, Andula vyhrála, Dívka v modrém, Tetička, Zlaté dno, Hostinec U Kamenného stolu, Dovolená s Andělem nebo film Muž v povětří. Nezapomenutelnou rolí je bezesporu pani Dynderová a její věta "Dyndera! On loudí!" ve filmu Hostinec U Kamenného stolu. Padesátá léta však nepřála prvorepublikovým hercům a v budovatelských filmech pro ně nebylo místo. Růžena Šlemrová zemřela 24.8.1962 v Praze.

Autogram jsem získal na prestižní aukci www.autogram.cz.

PF 2012

31. prosince 2011 v 0:01 | T.N.R |  Články
V roce 2012 vám všem přeji hodně štěstí, zdraví, lásky, ať každý den je pro vás ten nejkrásnější a nástrahy všedního života zvládáte s lehkostí a nadhledem. Krásný nový rok 2012!!!

Kim Cattrall

30. prosince 2011 v 17:28 | T.N.R |  Autogramy
Kim Cattrall se narodila 21.8.1956 ve Widnes, 16 mil na východ od Liverpoolu ve Velké Británii. Když jí byly tři měsíce, celá rodina emigrovala do Vancouveru v Kanadě. Od 11 let studovala Akademii hudby a dramatického umění v Londýně, ale maturitu skládala ve Vancouveru. Odtud odešla na americkou Akademii dramatického umění v New Yorku. Její začátky jsou spjaty s muzikálem Rocky Horror Show, který se hrál v Torontu. Se svým tehdejším manželem žili nějaký čas ve Frankfurtu nad Mohanem. Poté se natrvalo přestěhovala do USA. První filmová příležitost se jí naskytla v roce 1975 ve filmu Růžové poupě. Zahrála si také v seriálu Columbo: Jak vytočit vraždu, Skrupule, Divoké palmy nebo Krajní meze. Z filmů například: Velké nesnáze v Malé Číně, Návrat tří mušketýrů, Malí géniové, Princezna ledu nebo Muž ve stínu. V roce 1998 přijala roli Samanthy Jones v seriálu Sex ve městě. Naprosto dokonalé ztvárnění pořád náruživé Samanthy z Kim udělala hvězdu první velikosti, seriál měl a má takový úspěch, že se točil celých šest let. Ukončení seriálu bylo 22.2.2004. Po čtyřech letech vznikl film Sex ve města a o dva roky později druhý díl Sex ve městě 2. Kim za roli Samanthy byla oceněna Zlatým glóbem a několikrát cenou Emmy.

Dopis jsem Kim Cattrall posílal 8.12.2011 se třemi fotografiemi a obálkou s americkými známkami. Dne 30.12.2011 jsem obdržel všechny tři fotografie podepsané a dvě z nich i s věnováním.

Drew Seeley

29. prosince 2011 v 10:38 | T.N.R |  Autogramy
Drew Seeley se narodil 30.4.1982 v Ottawě - Ontario v Kanadě. Drew se věnuje jak herectví, tak zpěvu. Své zlato v hrdle propůjčil Zacku Efronovi coby Troj Bolton v muzikálovém filmu High school musical. Se studiem Disney, ale spolupracoval i na dalších filmech, například: Jump In! nebo High school musical: The Concert. Za píseň Getćha Head in the Game byl nominován na cenu Emmy. Co se hereckých ambicích týká, mohli jste Drewa vidět například v seriálech a filmech: Dawsonův svět, Bez mobilu ani ránu, Kobylky: Den zkázy, A zase jedna Popelka, Zkratka ke smrti nebo v seriálu Glory Daze.

Míla Myslíková

28. prosince 2011 v 16:18 | T.N.R |  Autogramy
14.2.1933 se v Třebíči narodila herečka Míla Myslíková, vlastním jménem Bohumila Myslíková. Od mládí toužila být spisovatelkou, ale protože neměla představu, o čem by její díla měla být, rozhodla se pro herectví. Pravděpodobně tomu napomohl i fakt, že maminka provozovala půjčovnu kostýmů. Po úspěšném absolvování brněnské JAMU získala své první angažmá v Divadle Bratří Mrštíků, působila i ve Státním divadle v Brně a v roce 1964 přešla do Severočeského divadla v Kladně. První filmovou roli získala v roce 1954 ve filmu s Vlastou Burianem Nejlepší člověk. Filmem byla tak okouzlená, že jí nevadilo hrát i epizodní role. Ale i větší role na Mílu čekaly, například role Kateřiny v Rozmarném Létu, energická Světluška z Holek z porcelánu, panovačná vodnice z filmu Jak utopit doktora Mráčka aneb konec vodníků v Čechách nebo starostlivá maminka Šafránková v Básnících Dušana Kleina. Dále si například zahrála ve filmech, seriálech a inscenacích: Tereza, Tři chlapi v chalupě, Dáma na kolejích, Hříšní lidé města pražského, Skřivánci na niti, Metráček, Tři oříšky pro Popelku, Parta hic, Marečku, podejte mi pero!, Sanitka, Vesničko má středisková, Rodáci nebo v seriálu Chlapci a chlapi. Míla Myslíková byla velice často obsazovaná herečka a kvůli velkému vytížení u filmu odešla ze stálého angažmá v Kladenském divadle, kde působila třináct let. V druhé polovině 80. let však zanechala i filmování. Postupně si začala plnit své sny a po listopadové revoluci začala cestovat. Podívala se například do Řecka nebo Finska, které jí natolik zaujalo, že své zážitky sepsala do dvou knížek Finský maraton a V zemi Kalevově. Míla Myslíková zemřela 11.2.2005 v Praze.

Autogram jsem získal na prestižní aukci www.autogram.cz

Rolf Wanka

24. prosince 2011 v 20:10 | T.N.R |  Autogramy
Rudolf Josef Wanka, umělecký jménem Rolf Wanka, je narozen 14.2.1901 ve Vídni (Rakousko). Rolf pocházel z velice zámožné rodiny, jejíž kořeny jsou ze západních Čech. Spolu se sestrou Alžbětou tíhli k umění, Alžběta se věnovala opernímu zpěvu. Rolf vystudoval medicínu v Innsbrucku, uměl velice perfektně hovořit německy, francouzsky, česky a anglicky, hrál na klavír a kytaru a také velice dobře zpíval. Cestoval po Evropě a Africe. Oženil se a jeho žena Lili mu porodila dceru. Když se ale ve svých třiceti letech rozhodl, že se chce stát hercem, šel za svým cílem a s Lili se rozvedl. Díky svému vynikajícímu vystupování, inteligenci a pohledné tváři se stal velice brzy oblíbeným hercem, jeho doménou byly především milovnické role. Jeho partnerkami byly Adina Mandlová, Hana Vítová, Zita Kabátová, Věra Ferbasová, Jiřina Štěpničkova a další. Hrál ve filmech To neznáte Hadimršku (německá verze), Pozdní máj, Polibek ve sněhu, Sextánka, Páter Vojtěch, Lízin let do nebe, Irčin románek a další. V roce 1938 nedobrovolně od českého filmu odešel. Veřejnost mu vyčítala spolupráci s německou kinematografií, a proto jíž v českém filmu nikdy nehrál. Jeho posledním filmem v Čechách byl Krok do tmy v režii M. Friče.
Odstěhoval se na trvalo do Vídně, kde se nadále věnoval herectví a stal se uměleckým šéfem Městského divadla (1940-1944). Po válce hrál v několika divadlech, točil filmy v Německu, Rakousku, Itálii, Španělsku i Velké Británii. Ve Španělsku hrál dokonce v několika filmech s Lídou Baarovou. Ke konci života hrál malé role v různých německých, rakouských, italských a anglických detektivkách a dramatech. Jeho poslední role byla v německém seriálu Místo činu, v epizodě Účet s neznámým. S druhou ženou, herečkou Friedl Czep (1898-1973), řídil ve Vídni velkou operetní scénu Wiener Stadttheater.
Rolf Wanka zemřel 28.11.1982.
Tento krásný a vzácný autogram mě přinesl ježíšek, moooc děkuji :).Radúz Mácha

20. prosince 2011 v 23:44 | T.N.R |  Autogramy
Radúz Mácha studoval v letech 2003 až 2007 hudebně - dramatický obor Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Již v době středoškolských studií hostoval v Těšínském divadle, v ostravském Divadle Petra Bezruče a v Národním divadle moravskoslezském. Po úspěšném absolvování konzervatoře byl přijat ke studiu činoherního herectví na JAMU v Brně. Při studiích JAMU hostoval například v divadlech Husa na provázku, HaDivadle a v posledním ročníku ve Stavovském divadle, Národním divadle a Nové Scéně. Rovněž hostuje v divadle Hybernia v muzikálu Quasimodo. Od srpna 2011 je stálým členem souboru Národního divadla. Kromě divadelní scény má zkušenosti z práce před kamerou a v rozhlase. Na prknech Národního divadla, Stavovského divadla a Nové Scény můžete Radúze vidět v představeních Revizor, Konec masopustu, Sněhová královna, Deváté srdce, Zkrocení zlé ženy a Enron.

Autogram Radúze Máchy jsem získal osobním setkáním po představení Sněhová královna ve Stavovské divadle 17.12.2011.

Krásné Vánoce!!!

20. prosince 2011 v 10:00 | T.N.R |  Články
Krásné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a pohodu u rodinného krbu vám všem od srdce moc přeji :).

Vladimír Javorský

20. prosince 2011 v 9:58 | T.N.R |  Autogramy
Vladimír Javorský se narodil 2.5.1962 v Ostravě. Jako chlapec školou povinný se věnoval atletice, lehce baletu a hlavně jazykům, umí anglicky, německy, francouzsky, polsky a rusky. Vystudoval brněnskou JAMU a v roce 1993 se stal členem souboru v Činoherním klubu v Praze. Zde působil až do roku 1999, kdy odešel do Národního divadla. Již během studií se objevil na televizní obrazovce, a to v seriálu Černá země a Vlak dětství a naděje z roku 1985. Na svém hereckém rejstříku má například role ve filmech a seriálech: Chlapci a chlapi, Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro pátera Knoxe, Černí baroni, Bylo nás pět, Lotrando a Zubejda, Báječná léta pod psa, Ene bene, Most, Náměstíčko, Václav, U mě dobrý, Máj, Proč bychom se netopili, Mezi námi nebo ve filmu Bloudím. Za roli ve filmu Báječná léta pod psa byl nominován na Českého Lva. Vladimír Javorský je povětšinou obsazován do rolí vedlejších a záporných, ale i tak se neodmyslitelně vryl do povědomí diváka. Kromě hraní se věnuje také zpěvu a hraní na saxofon.

Autogram od pana Javorského jsem získal osobním setkáním po představení Sněhové královny ve Stavovském divadle v Praze 17.12.2011.

Iva Janžurová

19. prosince 2011 v 9:18 | T.N.R |  Autogramy
Iva Janžurová se narodila 19.5.1941 v Žirovnici u Pelhřimova. Stejně jako její rodiče šla studovat pedagogické gymnázium v Českých Budějovicích, ale divadlo bylo silnější a touha hrát nakonec zvítězila. V roce 1963 absolvovala pražskou DAMU. Rok působila v libereckém divadle F. X.Šaldy, od roku 1964 je ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech, kde setrvala až do poloviny 80. let. V roce 1988 se stává členkou Národního divadla, kde působí dodnes. První filmová role přišla v roce 1961 ve filmu Turista, od té doby si zahrála ve více jak 170 filmech, seriálech a inscenacích, například: Svatba jako řemen, Sňatky z rozumu, Světáci, Pane, vy jste vdova!, Marečku, podejte mi pero!, Zítra to roztočíme, drahoušku...!, Mladé víno, Ať přiletí čáp, královno!, Cirkus Humberto, O princezně, která ráčkovala, Čert ví proč, Trapasy, Vy nám taky, šéfe! nebo seriál Cukrárna.
Autogram paní Ivy Janžurové jsem získal osobním setkáním po představení hry Sněhová královna ve Stavovském Divadle v Praze 17.12.2011. Paní Janžurová byla naprosto dokonalá a příjemná.

Vánoční stromeček v Plzni

15. prosince 2011 v 15:01 | T.N.R |  Články
Takto vypadá letošní vánoční stomeček v Plzni na náměstí Republiky u kostela svatého Bartoloměje.

Stanislav Hložek

7. prosince 2011 v 9:54 | T.N.R |  Autogramy
Stanislav Hložek se narodil 16.9.1954 v Kroměříži. O hudbu se zajímal již jako malý chlapec, od 9 let působil v dětském pěveckém souboru v Hulíně, pět let hrál na klavír, čtyři roky na akordeon a v 9. třídě hostoval s taneční kapelou Combo Hulín. Vystudoval Fakultu sociálních věd UK v Praze. Po studiích se účastnil československé soutěže Intertalent, kde se poprvé setkal s kapelou Karla Vágnera a Hankou Zagarovou. Na vojně působí v AUS-VN v Praze v estrádní skupině Václava Bomby. Poté spoluzakládá kapelu EXPRES. V roce 1980 začíná spolupracovat s Karlem Vágnerem, Hanou Zagorovou a Petrem Kotvaldem. O tři roky později s Petrem Kotvaldem nahrává nejúspěšnější píseň jejich kariéry, Holky z naší školky. Vydávají se na koncertní turné, vystupují na nejrůznějších festivalech, nahrávají další hit spolu s Hanou Zagorovou, Můj čas, která je ústřední písní seriálu Sanitka. Koncem 80. let se každý vydává na sólovou kariéru. Po roce 2000 vystupuje v muzikálu Tři mušketýři, o deset let později obnovuje koncertní činnost se svou kapelou a Petrem Kotvaldem.

Autogram mám také od své kamarádky.

Lenka Kořínková

6. prosince 2011 v 9:24 | T.N.R |  Autogramy
2.3.1956 se v Opavě narodila Lenka Kořínková. Po studiích na pražské konzervatoři, které zakončila v roce 1976, započala svou dráhu zpěvačky. Již během studií působila v divadle Semafor nebo v Divadle E. F. Buriana. Po maturitě si ji do skupiny vzal Petr Hannig a v roce 1979 založila svou vlastní pod názvem Ges. Pro svůj komediální talent byla velmi často obsazována hlavně do komedií. Svou první roli si zahrála v roce 1972 ve filmu Návraty, dále jste ji mohli vidět například ve filmech, seriálech nebo inscenacích: Tři chlapi na cestách, Holky z porcelánu, Matka, Já bych se tak ráda vdávala, Brácha za všechny peníze, O hruškách ušatkách a jablíčku parožátku, Arabela, Buldoci a třešně, Když se slunci nedaří nebo ve filmu Když básníci neztrácejí naději. V polovině 80. let emigrovala do Austrálie, po návratu se více věnuje dietologii a vydává několik knih o dietách. O Lence Kořínkové se vždy kritika přela, zda-li je hrající zpěvačkou nebo zpívající herečkou.

Autogram jsem dostal od kamarádky.

Věra Galatíková

5. prosince 2011 v 9:00 | T.N.R |  Autogramy
Věra Galatíková se narodila 19.8.1938 v Pasekách u Zlína. Lásku k divadlu získala po rodičích, maminka byla velice talentovanou ochotnickou herečkou a ve zlínském divadle nevynechaly žádnou premiéru. Již ve 14 letech byla pevně rozhodnutá stát se herečkou, ale rodiče trvali na praktičtějším vzdělání, aby se v případě neúspěchu mohla k něčemu vrátit. Rozhodla se tedy pro pedagogické gymnázium v Kroměříži. Krátce učila český jazyk ve Vracově u Kyjova, ale touha hrát přeci jen byla silnější a tak začalo studium na JAMU v Brně. JAMU úspěšně zakončila v roce 1962. Své první angažmá získala v Pardubicích, působila zde pět sezón. Zde si ji všiml František Vláčil a talentovanou herečku obsadil do filmu Údolí včel. Velký úspěch snímku zapříčinil stěhování Věry Galatíkové do Prahy. Zde pět sezón působila v Činoherním klubu, od roku 1973 až 1979 byla ve stálém angažmá v divadle S. K. Neumanna, poté v Městských divadlech pražských, divadle Labyrint a až do konce své herecké kariéry působila v Národním divadle. První roli si zahrála ještě za studií na JAMU v roce 1962 ve filmu Havrania casta. Pro velký talent, charisma a osobní kouzlo byla velice vyhledávanou a obsazovanou herečkou nejen v divadle, ale i ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Všichni dobří rodáci, Skřivánci na niti, Lokomotiva, Sanitka, My všichni školou povinní, Vlak dětství a naděje, Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky, Kytice, Anděl Exit nebo ve filmu Karlínská balada. Svůj hlas nezapomenutelně propůjčila francouzské herečce Annie Girardot, za dabing v roce 2000 obdržela cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. 21.12.2007 Věra Galatíková v Kladně zemřela.

Autogram mě věnovala má kamarádka, moc děkuji!

Marie Rottrová

2. prosince 2011 v 9:58 | T.N.R |  Autogramy
Marie Rottrová se narodila 13.11.1941 v Ostravě. Být zpěvačkou snad měla již předurčeno, otec byl varhaník a maminka zpěvačka. Rodiče ji k hudbě vedli, hrála na klavír. Po maturitě na Bohumínském gymnáziu pracovala jako úřednice Československé státní spořitelny. V roce 1960 se zúčastnila ostravské hudební soutěže, která hledala mladé talenty. Díky této soutěži dostala pozvánku do televize, kde vystoupila s písní Rozmarné stvoření od Jana Hammera a Jaromíra Hořce. Marie Rottrová na sebe spolu s Petrem Němcem a Hanou Zagorovou upozornili na 2. Bigbeatovém festivalu v pražské Lucerně, kde vytvořili pěveckou trojici (1968). V roce 1969 se stává stálou členkou bigbeatové kapely Flamingo, s nimiž o rok později vydává první gramofonovou desku, která byla vydána i v exportní verzi pod názvem This Is Our Soul. Hvězda jménem Marie Rottrová stoupala a těšila se větší a větší oblibě. Ke koncertním šňůrám se víc a víc přidávalo i vystoupení v Československé televizi, kde dokonce Marie měla i svůj pořad Divadélko pod věží. Do pořadu si zvala velice atraktivní hosty, například Karla Gotta, Jiřího Bartošku a další. Spolupracovala se všemi velkými tanečními orchestry té doby, s textaři Jiřinou Fikejzovou, později s Jaroslavem Wykretem a Jaromírem Nohavicou. Koncem 80. let byla velice úspěšná kariera zpěvačky definitivně narušena zdravotními problémy. Další deska jí proto vychází až v roce 1992 (Chvíli můj a chvíli svůj). Velký comeback zažívá až v roce 2001. Po vydání alba Podívej je opět velice žádanou zpěvačkou a získává za něj platinovou desku. O dva roky později vydává album s výběrem těch největších hitů Všechno nejlepší. Za více jak 40.000 prodaných nosičů dostává 2x platinovou desku. V listopadu 2009 vydává, po dlouhých osmi letech, tolik očekávané album Stopy. Zde spolupracuje se Zuzanou Navarovou, Jaromírem Nohavicou, Zdeňkem Vřeštálem a dalšími. V roce 2011 vychází na 3CD dosud největší výběr hitů za celou kariéru Marie Rottrové s názvem Zlatá kolekce. Téhož roku oznamuje, že uspořádá své poslední koncertní turné Vše nejlepší tour 2011 a vydává luxusní kolekci všech 17 alb z let 1970 až 2009 a 1 DVD pod názvem Marie Rottrová co mám, to dám.

Autogram od Marie Rottrové jsem získal 1.12.2011 na jejím plzeňském koncertě Vše nejlepší tour 2011.

Miroslava Šafránková

1. prosince 2011 v 9:20 | T.N.R |  Autogramy
11.6.1958 se v Brně narodila Miroslava Šafránková. První filmovou roli si zahrála v roce 1973 ve filmu Přijela k nám pouť, bylo jí tehdy pouhých patnáct let. Rodiče s hereckou dráhou moc nesouhlasili, ale na Mirky příslib, že se bude pilně věnovat učení, nakonec souhlasili. Do roku 1993 natočila devět filmů a tři seriály: Přijela k nám pouť, Robinsonka, Romance za korunu, Smrt mouchy, Malá mořská víla, Moje kone vrané, O vodě, lásce a štěstí, Jak svět přichází o básníky, Oko za oko, Dno, Co teď a co potom? a posledním byl seriál Arabela se vrací aneb Rumburak králem říše pohádek. Již před natáčením žila v Německu a po roce 1993 se plně začala věnovat pouze podnikání. Filmový svět tak přišel o výbornou herečku.
Paní Miroslavě Šafránkové jsem posílal dopis 15.3.2011, s dvěma fotografiemi a zpáteční ofrankovanou obálkou. Dne 30.11.2011 jsem obdržel obě fotografie podepsané spolu s krásným dopisem. Musím se přiznat, že jsem už přestal doufat v příchod dopisu od paní Šafránkové. O to větší byla moje radost, když jsem obálku otevřel.