Leden 2012

Felix Slováček jr.

16. ledna 2012 v 9:49 | T.N.R |  Autogramy
Felix Slováček jr. se na rodil v Praze. V roce 2006 vystudoval pražskou konzervatoř a přihlásil se na Akademii múzických umění v Praze. Od roku 2009 působil na postu prvního klarinetisty v Karlovarském Symfonickém orchestru, kde nyní působí jako sólista. Spolupracuje s mnoha Big Bendy a především s RTV Big Bandem svého otce, má vlastní rockovou kapelu, kde krom zpěvu a hraní také skládá.

Zdeněk Troška

13. ledna 2012 v 9:59 | T.N.R |  Autogramy
Zdeněk Troška se narodil 18.5.1953 ve Strakonicích. Pro film se narodil, již od útlého věku projevoval herecké a organizační schopnosti. Nebylo proto divu, že vystudoval režii na pražské FAMU a francouzské Lycée Carnot v Dijonu. Prvotní zkušenosti sbíral po boku Jana Ekla a Vladimíra Drhy při režisérské spolupráci na filmu Jak rodí chlap z roku 1979. Prvním samostatným filmem Hledání modrého tónu zrežíroval o rok později. Do širšího podvědomí diváka se dostal díky filmu z roku 1983 Bota jménem Melichar, ale obrovský úspěch zaznamenal v tomtéž roce prvním dílem trilogie Slunce, seno, jahody. Následoval film Poklad hraběte Chamaré a první Troškova pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. V roce 1989 natočil druhé pokračování Slunce, seno a pár facek o dva roky později následoval poslední díl Slunce, seno, erotika. Od 90. let se spíše zaměřil na pohádky: Princezna ze mlejna, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna 2, atd. S Jiřím Pomejem se v roce 2002 pustil do historického filmu Andělská tvář, film však u diváků zcela propadl a přišla trilogie Kameňáků. Kameňák 1,2 a 3 byly jedním z nejnavštěvovanějších filmů v ČR a zároveň i nejdiskutovanějších. U kritiků zcela propadly a byly označeny za nejhorší filmy v historii české kinematografie, ale diváci jednoznačně měli jiný názor, což potvrzuje i velká sledovanost v TV. Velkým úspěchem byly rovněž pohádky a film: Nejkrásnější hádanka, Doktor od jezera hrochů a Čertova nevěsta. Kromě filmování Zdeněk Troška režíroval muzikály v pražském divadle Kalich a inscenoval Verdiho operu Don Carlos na scéně Národního Divadla.

Felix Slováček

12. ledna 2012 v 10:28 | T.N.R |  Autogramy
Felix Slováček se narodil 23.5.1943 ve Zlíně. Absolvoval kroměřížskou konzervatoř a Janáčkovu akademii muzických umění v Brně. Byl členem mnoha orchestrů jako například: WDR Big Band Köln, Orchestr Karla Vlacha nebo Big Band Gustava Broma. Pravidelně se také objevuje v programech Karla Gotta, od roku 1983 je šéf dirigent Big Bandu Felixe Slováčka, jako interpret vážné hudby spolupracoval s mnohými známými hudebními tělesy v Čechách i v zahraničí. Na české hudební scéně představuje špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. Na svém kontě má více jak pět set nahraných titulů a přes dva milióny prodaných zvukových nosičů. Do repertoáru Felixe Slováčka patří jazz, pop, ale i klasická hudba.

Antonín Procházka

11. ledna 2012 v 9:29 | T.N.R |  Autogramy
Antonín Procházka se narodil 25.12.1953 v Kroměříži. Po studiích na Střední ekonomické škole se rozhodl pro studia na DAMU, která úspěšně zakončil rolí Klubka ve Snu noci svatojánské. V roce 1977 získal angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla, kde působí dodnes. O rok dříve se poprvé objevil před kamerou ve filmu Den pro mou lásku. Dále si zahrál na příklad ve filmech a seriálech: Malý pitaval z velkého města, Slavné historky zbojnické, Kam, pánové, kam jdete?, Svatba upírů, Život na zámku, Vyprávěj nebo Přešlapy. Spíše než práci před kamerou se věnuje divadlu, kde je jeho působnost rozmanitá od herce, režiséra až po autora. Na svém kontě má několik her, například: S tvojí dcerou ne, Vraždy a něžnosti, Klíče na neděli, Přes přísný zákaz dotýká se sněhu nebo Celebrity s.r.o. Hry pana Procházky jsou diváky velice oblíbenými a zpravidla vyprodanými. Zcela právem se Antonínu Procházkovi přezdívá "Plzeňský Moliér".

Autogram pro mě získal jeden naprosto úžasný človíček.

Libuška Šafránková

9. ledna 2012 v 12:39 | T.N.R |  Autogramy
Tak tohle je sen a já se zněj prostě nechci probudit!!!
Za tento naprosto úžasný a nádherný autogram moooc děkuji Pétě (Peťula)! Absolutně nevím, čím jsem si to zasloužil.
Libuška Šafránková se narodila 7.6.1953 ve Šlapanicích u Brna. Od dětství navštěvovala různé dramatické kroužky a hrála v divadle. Již při studiích na brněnské konzervatoři, kde studovala obor dramatický, se objevila ve filmu. Psal se rok 1971 a Libuška získala svou první roli ve filmu Babička, kde nezapomenutelně ztvárnila Barunku. Z brněnských divadel se přesunula do pražských, rok hrála v divadle Za branou a v roce 1972 přijala angažmá v Činoherním klubu, kde působila až do roku 1992. Poté působila v Národním divadle. Od velkého úspěchu Babičky, kde doslova zářila, se nabídky na filmování jen hrnuly, povětšinou hrála princezny nebo mladé dívky: Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Můj brácha má prima bráchu, Princ a Večernice, Vrchní, prchni!, Třetí princ, Sůl nad zlato nebo Malá mořská víla. Roli však nejslavnější, která provází jednu generaci za druhou, je neodmyslitelnou součástí Vánoc, si zahrála v roce 1973 ve filmu Václava Vorlíčka "Tři oříšky pro popelku". S přibývajícími léty získávala role charakterově a typově různorodé: Obecná škola,Kolja, Všichni moji blízcí nebo Báječná léta pod psa. Dále si například zahrála ve filmech a seriálech: Přijela k nám pouť, Křtiny, Jára Cimrman ležící, spící, Cirkus Humberto, Pofoukej mi jahody, Náhrdelník, Nesmrtelná teta, Soukromé pasti, Kouzla králů nebo novinkovou pohádku, která ovládla loňské Vánoce, Micimutr. Za své hraní byla oceněna například Českým lvem za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Kolja nebo cenou Týtý za nejlepší herečku roku 2003. Krom hraní si jen jednou jedinkrát odběhla k dabingu, svůj hlas propůjčila Janě Nagyové v pohádkovém seriálu Arabela. Libuška Šafránková je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších hereček v dějinách českého filmu a divadla.

Lucie Štěpánková a Petr Rychlý

4. ledna 2012 v 8:15 | T.N.R
Lucie Štěpánková se narodila 30.5.1981 ve Vsetíně. Absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, od roku 2001 působila ve Východočeském divadle v Pardubicích, kde setrvala až do roku 2007, kdy přijala angažmá v Divadle na Vinohradech a zde je v herecké souboru až dodnes. První hereckou příležitost získala v roce 1997 ve filmu Eastern - Krvavý Hugo, což byl studentský film. Dále si zahrála například v seriálu Redakce, Pojišťovna štěstí, Ulice, Vyprávěj, Cesty domů a ve filmech Tři srdce nebo Na vlky železa.

Petr Rychlý se narodil 9.8.1965 v Praze. Momentálně působí v Divadle na Fidlovačce, kde kromě hereckého souboru působí i jako režisér. Petrova první role před kamerou byla v roce 1988 v seriálu Chlapci a chlapi. Dále se objevil například v seriálech a filmech: Četnické humoresky, Na lavici obžalovaných justice, Černí baroni, Ordinace v růžové zahradě nebo Hospoda U bílé kočky. Kromě hraní se věnuje dabingu a moderování.

Oba autogramy jsem dostal jako dárek.

Klára Jandová

3. ledna 2012 v 9:13 | T.N.R |  Autogramy
Klára Jandová se narodila 15.11.1979 v Praze. Vystudovala hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři a přijala angažmá v Jihočeském divadle. Brzy se však vrátila zpět do Prahy. V současné době hraje na prknech Divadla Palace. Zde jí můžete spatřit v představení Motýli a Velká zebra. První hereckou příležitost získala v roce 1988 v seriálu Chlapci a chlapi. Dále jste například Kláru mohli spatřit ve filmech a seriálech: Dobrodružství kriminalistiky, O zapomnětlivém černokněžníkovi, Život na zámku, Král sokolů, Rodinná pouta, Ro(c)k podvraťáků, Cesty domů nebo v seriálu Ach, ty vraždy!.

Autogram Kláry Jandové jsem dostal jako dárek.

Iva Janžurová

2. ledna 2012 v 14:55 | T.N.R |  Články
Nedávno, asi jako většině z Vás, co jste členy kluba KSA, se dostal do rukou nový zpravodaj klubu Autogram. Krom různých informací o dalším setkání, účasti hostů posledního setkání a zajímavých článků mě víc než zaujal otištěný novinový článek o Ivě Janžurové s tučným nadpisem "O autogram jí nežádejte!". Celkem mě slova, která byla uvedena hodně mrzela a i naštvala. Je sice pravdou, že paní Janžurová neodpovídá na korespondenci, k tomuto rozhodnutí může mít jakýkoliv důvod a ruku na srdce, není jediná!!! Co však rozhodně není pravdou a je lživým tvrzením, že by při osobním setkáním byla mrzutá nebo dokonce nepříjemná. S paní Janžurovou jsem se osobně setkal a byla naprosto úžasná, milá, příjemná, ochotná a krásně jsme si popovídali. Popřáli jsme si krásné svátky Vánoční a šťastní nový rok. Společně jsme pak opouštěli prostory divadla, samozřejmě každý jiným směrem. Myslím, že každý z nás má svou nepříjemnou zkušenost s žádostí o autogram, kdy umělec byl velice nepříjemný a dal Vám pocítit Vaší bezvýznamnost. Já nejsem výjimkou, ale rozhodně se to netýká paní Janžurové!!! Mrzí mě, jak může jedním hloupým článkem člověk člověku ublížit.

Barbora Munzarová

2. ledna 2012 v 9:53 | T.N.R |  Autogramy
28.12.1971 se v Praze narodila hercům Janě Hlaváčové a Luďku Munzarovi Barbora Munzarová. Dalo se víc než očekávat, že Bára půjde ve šlépějích svých rodičů. Velice jí bavil sport, a tak si po studiích na gymnáziu podala přihlášku na Fakultu tělesné výchovy a sportu, na druhou pozici přihlášky si zvolila DAMU, i když s herectvím ani jeden z rodičů nesouhlasil. Bára byla přijata právě na DAMU a o vývoji její životní cesty bylo rozhodnuto. Po úspěšném zakončení studií dostala své první angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde shodou okolností začínala i Jana Hlaváčová. Zde působila pět let. V roce 1999 přijala angažmá v Divadle na Vinohradech a setrvala zde až do roku 2009. V současné době spolupracuje s Divadlem Viola a s divadelním spolkem Frída. Svou první roli ztvárnila v roce 1993 ve filmu Neklejte, princi!, dále jste Báru mohli například vidět ve filmech a seriálech: Učitel tance, Hotel Herbich, Šípková Růženka, Místo nahoře, Pojišťovna štěstí, Povodeň, Ordinace v růžové zahradě, Na rozchodnou nebo v pohádce Čertova nevěsta.

Autogram jsem dostal jako dárek.

František Hanus

1. ledna 2012 v 14:15 | T.N.R |  Autogramy
František Hanus se narodil 12.5.1916 ve Valašském Meziříčí ještě v době Rakouska - Uherska. Studoval na valašském gymnáziu a učil se řezbářem. Své rodině pomáhal prodejem na jarmarcích a o prázdninách si vydělával coby dělník na pile. Po maturitě toužil studovat přírodní vědy nebo medicínu, ale nakonec zvítězili umělecké ambice, během studií na valašském gymnáziu zpíval, tančil a stepoval, se rozhodl pro studia na pražské dramatické konzervatoři. Konzervatoř úspěšně zakončil v roce 1941. První angažmá získal v Divadle Anny Sedláčkové, kde působil od roku 1941 až 1943, poté působil v holešovické Uranii, v Teplických divadlech, v Karlových Varech, a samozřejmě v divadlech pražských. Zde například měl angažmá v divadle města Žižkova, Nové veseloherní divadlo, od roku 1945 až 1952 v Divadle Československého státního filmu a na konec se stal v roce 1952 členem souboru Divadla na Vinohradech, kde setrval až do svého odchodu na odpočinek v roce 1984. První roli získal v roce 1941 ve filmu Pražský flamendr, stal se novým představitelem klaunských rolí, ale především mladých hrdinů milovníků. V pozdějším věku hrál role tatínků, strýčků a starších pánů. Zahrál si například ve filmech s seriálech: Řeka čaruje, Sobota, Poslední mohykán, Pyšná princezna, Byl jednou jeden král…, Dáma na kolejích, Byl jednou jeden dům, Muž v povětří, Na pytlácké stezce, Arabela, Třetí princ nebo Dobrodružství kriminalistiky. Kromě filmování se také věnoval dabingu, práci v rozhlase a televizi. František Hanus zemřel 2.9.1991 v Praze.
Autogram jsem získal v prestižní aukci www.autogram.cz