Březen 2012

Ladislav Trojan

26. března 2012 v 9:11 | T.N.R |  Autogramy
Ladislav Trojan se narodil 1.8.1932 v Praze. Již jako dítě hrál v ochotnickém divadle a tomu se věnoval i na studiích na gymnáziu. Po maturitě se bohužel neúspěšně hlásil na DAMU. Začal se tedy věnovat přípravě na umělecký balet, ale hraní mu bylo přeci jen blíž, a tak zkusil druhý pokus dostat se na DAMU, který vyšel. Po úspěšném absolvování DAMU získal angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, od roku 1965 až do roku 1996, kdy odešel do penze působil, v Městských divadlech pražských. Nadále ale spolupracuje s několika divadly coby host, zejména je velice důležitá jeho spolupráce s Divadlem Na Fidlovačce. Působil také například v Divadle Radka Brzobohatého, Viola a další. S filmovou kamerou se poprvé setkal v roce 1954, tedy ještě při studiích na DAMU ve filmu Stříbrný vítr. Ztvárnil nejrůznější postavy od komedií až po krimi a dramata, ladně z klučinů a hejsků přešel k manželům, tatínkům až po strýčky a dědečky. Ladislav Trojan si například zahrál ve filmech, seriálech a inscenacích: Rodina Bláhova, Medvěd a strašidla, Práče, Tři chlapi v chalupě, F. L. Věk, Můj brácha má prima bráchu, Parta hic, Bouřlivé víno, Princ a večernice, Dnes v jednom domě, Vrchní, prchni!, Dobrá voda, Ohnivé ženy se vracejí, Pofoukej mi jahody, Kouzelný měšec, Hospoda, Četnické humoresky, Kriminálka Anděl, Školní výlet nebo jej v současné době můžete vidět v seriálu vysílaném na ČT1 Život je ples.

Panu Ladislavu Trojanovi jsem posílal dopis 4.3.2012 se dvěma fotografiemi a ofrankovanou obálkou s mou adresou. Dne 22.3.2012 jsem obdržel obě fotografie podepsané a věnované.

Adresa:
Ladislav Trojan
Divadlo Na Fidlovačce
Křesomyslova 625
140 00 Praha 4

Jiří Erlebach

20. března 2012 v 9:30 | T.N.R |  Autogramy
Jiří Erlebach je showman čtyř strun. Své housle dokonale ovládá a je schopen zahrát všechny hudební styly od klasiky přes pop, jazz až po rock. Se svou strhující, humorně laděnou show baví publikum na palubách zaoceánských lodí po celém světě.

Autogram Jiřího Erlebacha pro mě získal tatí, moc děkuji.

La Gioia

19. března 2012 v 8:16 | T.N.R |  Autogramy
Skupina La Gioia vznikla v roce 2008, prezentuje se hudebním stylem pop - opera a skládá se ze tří zpěváků: Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník. La Gioia jsou jedineční svou originální prezentací skladeb jak světové hudební scény, tak českých a slovenských hitů.

Peter Ďurovec se narodil v roce 1974. V Bratislavě vystudoval operní zpěv na Vysoké škole múzických umení. Působil jako sólista ve Státní opeře Banská Bystrica a divadle St. Pölten v Rakousku. Momentálně se věnuje koncertní a pedagogické činnosti a je jedním ze zakládajících členů La Gioia.

Peter Ševčík se narodil v roce 1976 v Topolčanech. Vystudoval soukromou konzervatoř Dezidera Karlose v Topolčanech obor operní zpěv. Po úspěšném zakončení studií působil v armádním uměleckém souboru v Bratislavě. Své zkušenosti zúročil při zakládání formace La Gioia.

Matej Vaník se narodil v roce 1977 v Banské Bystrici. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Od roku 2001 je členem Opery SND. Na svém kontě má vlastní popové album s názvem Lyriky a zároveň produkoval album jedenáctileté zpěvačky Laury. Podílí se na různých popových a gospelových nahrávkách - projektech a je spoluzakladatelem La Gioia.

Autogram La Gioia pro mě získal tatí, moc děkuji!

Linda Finková

14. března 2012 v 8:00 | T.N.R |  Autogramy
Linda Finková - Genzerová, vlastním jménem Ludmila Nopová, se narodila 10.5.1968 v Domažlicích. K hudbě měla vždy velice blízko a to i díky své mamince Líďě Nopové. Vystudovala Strojní průmyslovku v Preslovce a poté Pražskou státní konzervatoř obor populární zpěv. Spolupracovala s kapelou Karla Vágnera, Hany Zagorové, Janka Ledeckého, s bigbendem Felixe Slováčka nebo bandem Dana Kohouta. Velké uplatnění se Lindě dostávalo v muzikálech, hrála například v 451°Fahrenheita, Dracula, Krysař, Tři mušketýři, Kleopatra, Tajemství nebo Golem. Kromě zpěvu se také věnuje herectví, moderování, práci v rádiu a učí na Pražské státní konzervatoři. Každý den můžete Lindu Finkovou slyšet v Dámském klubu na Frekvenci 1. Je vdaná za baviče, moderátora Richarda Genzera.

Autogram Lindy Finkové jsem získal přes její oficiální stránky a velkou ochotu Ondry (Admins).
Na první fotografii je kromě Lindy také autogram od Sandry Pogodové a Vlaďky Pirichové.

Martin Stránský

13. března 2012 v 8:53 | T.N.R |  Autogramy
Martin Stránský se narodil 11.2.1970 v Jihlavě. Na prknech co znamenají svět se poprvé objevil již v jedenácti letech v ochotnickém představení. Tento fakt byl hlavním důvodem proč po maturitě vyhrálo studium na DAMU nad Fakultou tělovýchovy a sportu. Martin se totiž závodně věnoval volejbalu. Na studia se dostal až na podruhé a úspěšně je zakončil v roce 1993. Téhož roku přijal stálé angažmá v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla, kde působí dodnes. Martin také hostuje například v Divadle pod Palmovkou. Před kamerou se poprvé objevil roku 1993 v pohádce Anička s lískovými oříšky. Dále například ztvárnil postavy ve filmech a seriálech: In nomine patris, Černí baroni, Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Expozitura, Peklo s princeznou, Hasiči, Habermannův mlýn nebo v seriálu Cukrárna. Intenzivně se také věnuje práci v rozhlase a zejména dabingu. Svůj hlas nezapomenutelně propůjčil Dr.Housovi ve stejnojmenném seriálu v podání herce Hugha Laurie. Za dabingové umění byl v roce 2008 nominován a následně oceněn cenou Františka Filipovského.

Martinovi Stránskému jsem psal 5.3.2012. Spolu s dopisem jsem posílal jednu fotografii a ofrankovanou zpáteční obálku. Dne 9.3.2012 jsem obdržel fotografii podepsanou a s věnováním a jednu fotografii přidanou od Martina.
Adresa:
Martin Stránský
Divadlo J.K.Tyla
Smetanovy sady 16
301 00 Plzeň

Jaroslav Satoranský

12. března 2012 v 9:19 | T.N.R |  Autogramy

Jaroslav Satoranský
se narodil 17.12.1939 v Praze. Vyučil se rytcem, ale na studiích se krom svého oboru věnoval i amatérskému divadlu, což jej přivedlo až na DAMU do Prahy. V roce 1961 úspěšně studia na DAMU zakončil a o dva roky později nastoupil do Divadla J. Průchy v Kladně, zde prožil tři sezóny. Poté přešel do Divadla na Vinohradech, kde působí do dnes. Před filmovou kamerou se poprvé objevil v roce 1959 v dětském filmu Zpívající pudřenka. Od té doby vytvořil řadu nejrůznějších větších či menších rolí, ale pokaždé byl nezapomenutelný. Jaroslava Satoranského jste mohli například vidět ve filmech, seriálech a inscenacích: Lidé jako ty, Bylo nás deset, Dáma na kolejích, Farářův konec, Záhada hlavolamu, Skřivánci na niti, Ženy v ofsajdu, Tetinka, Inženýrská odysea, Náhrdelník, Četnické humoresky, Eden, Vyprávěj nebo Čapkovy kapsy. Nezapomenutelnou rolí, jež provází mnohé generace je Kuba v Krkonošských pohádkách, tento večerníček je velice oblíbený jak u dětí, tak dospělých, je nadčasový!

Panu Satoranskému jsem psal 5.3.2012. S dopisem jsem posílal tři fotografie a ofrankovanou zpáteční obálku. Dne 9.3.2012 jsem obdržel všechny tři fotografie podepsané a věnované a jednu fotografii přidanou od pana Satoranského, taktéž podepsanou a věnovanou.

Adresa:
Jaroslav Satoranský
Divadlo na Vinohradech
Nám. Míru 7
120 00 Praha 2

Petr Janda

11. března 2012 v 13:40 | T.N.R |  Autogramy
Petr Janda se narodil 2.5.1942 v Praze. Již od dětství se věnoval hudbě, hrál na housle. Po maturitě se vyučil ještě spojovacím mechanikem a tomuto oboru se tři roky věnoval. Vystupovat začal v roce 1961 se skupinou Sputnici, kde hrál na kytaru. Krátce potom vedl svou vlastní kapelu Big Beat Quintet, s Pavlem Chrastinou pak vstoupili do kapely Karkulka, která se vzápětí rozdělila na dvě skupiny, z níž jedna byla Olympic. V roce 1965 přebírá Petr vedení nad Olympickem a krom kytary se uplatňuje jako zpěvák a skladatel. První LP desku vydali v roce 1968 s názvem Želva a o rok později následovala druhá s názvem Pták Rosomák. Dodnes obě alba platí za nadčasová a disponují silnými hity. V 80. letech přichází hity jako Osmý den, Okno mé lásky, Jasná zpráva a Petr Janda spolupracuje s Petrou Janů. Olympic v letech 1981 až 1983 vítězí v anketě Zlatý slavík. V této anketě se velice dobře umisťoval i Petr Janda jako zpěvák, který navíc vytvořil své vlastní nahrávací studio Propast. V roce 1989 přichází útlum a Janda se vrhá do víru podnikání, založil agenturu BESTI.A. Ohlášený konec Olympicu počátku 90. let se změnil v obrovský nový začátek skupiny. Byť se každý člen kapely již vydal jinou cestou scházeli se nadále na koncertních šňůrách a v nahrávacích studií. Z Olympicu se pomalu stala legenda české rockové hudby. Obnovením ankety Český slavík (původně Zlatý slavík) Olympic boduje a umisťuje se několikrát po sobě na první příčce. Kromě Olympicu, své sólové dráhy, hře na kytaru, zpěvu a skládání se Petr Janda také několikrát objevil před televizní kamerou. Vidět jste ho mohli například ve filmech a seriálech: Flám, Bylo nás šest, Královský slib, To nevymyslíš!, Ro(c)k podvraťáků nebo v seriálu O mé rodině a jiných mrtvolách.

Autogram Petra Jandy jsem dostal :), mooc děkuji!

Martin Dejdar

11. března 2012 v 10:38 | T.N.R |  Autogramy
Martin Dejdar se narodil 11.3.1965 ve Vysokém Mýtě. Studoval na pražské DAMU, po úspěšném zakončení studií se stal členem Studia Ypsilon. Hostuje ale i na jiných divadelních scénách. První filmová příležitost přišla v roce 1984 ve filmu Dáreček, následovaly filmy Proč?, Pražská Pětka, O Janovi a podivuhodném příteli, Slunce, seno, erotika, Pofoukej mi jahody. Do širšího povědomí diváků se dostal rolí ve filmu Šakalí léta, kde si zahrál výstředního mladíka Bejbyho. Následoval neméně úspěšný film Učitel tance, který mu přinesl ocenění v podobě Českého lva za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Martin Dejdar je vyhledávaným moderátorem, na svém kontě má pořady Ptákoviny, Miss České republiky 2000 nebo Silvestr 1999, uplatnění našel i v dabingu, naprosto nezapomenutelně nadaboval jednoho člena nesmrtelné rodinky Simpsonovi, střeštěného Barta. Nyní ho můžete spatřit na TV Nova v seriálu Comeback a v nové pohádce Dešťová víla.
Autogram Martina Dejdara jsem dostal :), moooc děkuji!

Valérie Zawadská

9. března 2012 v 22:40 | T.N.R |  Autogramy
19.9.1958 se ve Šternberku narodila Valérie Zawadská. Na základní škole se věnovala recitaci a chodila do dramatického kroužku. Po maturitě se hlásila na JAMU, ale bohužel bez úspěchu. Za to byla přijata do Severomoravského divadla Šumperk. Zde působila pouze jednu sezónu, jelikož byla přijata na DAMU. DAMU úspěšně absolvovala v roce 1982 a hned získala angažmá v Západočeském divadle v Chebu. V roce 1986 odchází do Městských divadel pražských, kde působí až do 31.12. 1993, kdy na vlastní žádost angažmá ukončila. Od 1.1.1994 je na volné noze a pouze hostovala například v divadlech Rokoko, Kalich nebo Ungelt. V současné době ji můžete spatřit na prknech Divadla Na Jezerce. První setkání s kamerou bylo v roce 1980, tedy ještě během studií na DAMU, ve filmu Ten svetr si nesvlíkej. Od té doby si zahrála ve více jak sedmdesát filmech, seriálech a inscenacích, například: Malý pitaval z velkého města, Rodáci, Dobrodružství kriminalistiky, O nebojácné Bětce, Kráva, Modrý pták, Saturnin, Jezerní královna, Snowboarďáci, Ulice, Poslední plavky, Kriminálka Anděl, Ach, ty vraždy! Nebo ve filmu Bastardi 2. Kromě hraní se také věnuje rozhlasu a dabingu. Svůj hlas propůjčila třeba Claudii Cardinal ve filmu Tenkrát na západě nebo Katey Sagal ze seriálu Ženatý se závazky. Je mnohonásobnou držitelkou cen Týtý a ceny Františka Filipovského.

Paní Valérii Zawadské jsem psal 4.3.2012, s dopisem jsem posílal jednu fotografii a ofrankovanou zpáteční obálku. Dne 9.3.2012 jsem obdržel fotografii podepsanou a s věnováním, paní Zawadská ještě přidala jednu fotografii svou, taktéž podepsanou s věnováním a krásným vzkazem na druhé straně.

Adresa:
Valérie Zawadská
Divadlo Na Jezerce
Na Jezerce 1451
140 00 Praha 4 - Nusle

Dana Batulková

9. března 2012 v 8:34 | T.N.R |  Autogramy
Dana Batulková se narodila 16.3.1958 v Praze. S herectvím dlouho váhala, spíše se přikláněla ke studiu angličtiny, ale nakonec přihlášku na DAMU podala. Byla přijata hned na první pokus a to se na přijímačky připravovala sama. DAMU úspěšně zakončila v roce 1981. Byla členkou souboru divadla v Kladně, Mladé Boleslavi, od roku 1997 byla ve stálém angažmá v divadle Komedie, kde prožila pět sezón. V současné době můžete Danu Batulkovou spatřit na prknech v Městských divadlech pražských. S kamerou se poprvé seznámila v roce 1980, tedy ještě během studií na DAMU, ve filmu Kluci z bronzu. Dále si zahrála například ve filmech a seriálech: Malý pitaval z velkého města, Sanitka, Vrať se do hrobu!, Četnické humoresky, O ztracené lásce, Maryška, Redakce, Náměstíčko, Horákovi, Čapkovy kapsy nebo ve velice oblíbeném sitcomu Comeback, kde ztvárnila postavu Marcelky Divičové aliaz Mamba.

Paní Daně Batulkové jsem posílal dopis 17.2.2012 se třemi fotografiemi a zpáteční ofrankovanou obálkou. Dne 8.3.2012 jsem obdržel všechny fotografie podepsané a věnované a jednu od paní Dany spolu s krásným dopisem.

Adresa:
Dana Batulková
Divadlo ABC
Vodičkova 28
Pasáž u Nováků
110 00 Praha 1

Libuška Šafránková

8. března 2012 v 9:33 | T.N.R |  Autogramy
Páni, když už jsem konečně po dlouhém shánění Libušku dostal, Péťo moc děkuju, tak dostávám ještě jednu. Sice na stejné fotografii, ale za prvé je to k svátku a za druhé ta dotyčná osůbka vše podstoupila s láskou :). Každopádně nedám ani jeden!!!
Libuška Šafránková se narodila 7.6.1953 ve Šlapanicích u Brna. Od dětství navštěvovala různé dramatické kroužky a hrála v divadle. Již při studiích na brněnské konzervatoři, kde studovala obor dramatický, se objevila ve filmu. Psal se rok 1971 a Libuška získala svou první roli ve filmu Babička, kde nezapomenutelně ztvárnila Barunku. Z brněnských divadel se přesunula do pražských, rok hrála v divadle Za branou a v roce 1972 přijala angažmá v Činoherním klubu, kde působila až do roku 1992. Poté působila v Národním divadle. Od velkého úspěchu Babičky, kde doslova zářila se nabídky na filmování jen hrnuly, povětšinou hrála princezny nebo mladé dívky: Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Můj brácha má prima bráchu, Princ a Večernice, Vrchní, prchni!, Třetí princ, Sůl nad zlato nebo Malá mořská víla. Roli však nejslavnější, která provází jednu generaci za druhou a je neodmyslitelnou součástí Vánoc, si zahrála v roce 1973 ve filmu Václava Vorlíčka "Tři oříšky pro Popelku". S přibývajícími léty získávala role charakterově a typově různorodé: Obecná škola, Kolja, Všichni moji blízcí nebo Báječná léta pod psa. Dále si například zahrála ve filmech a seriálech: Přijela k nám pouť, Křtiny, Jára Cimrman ležící, spící, Cirkus Humberto, Pofoukej mi jahody, Náhrdelník, Nesmrtelná teta, Soukromé pasti, Kouzla králů nebo novinkovou pohádku, která ovládla loňské Vánoce Micimutr. Za své hraní byla oceněna například Českým lvem za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Kolja nebo cenou Týtý za nejlepší herečku roku 2003. Krom hraní si jen jednou jedinkrát odběhla k dabingu, svůj hlas propůjčila Janě Nagyové v pohádkovém seriálu Arabela. Libuška Šafránková je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších hereček v dějinách českého filmu a divadla

Iva Pazderková

7. března 2012 v 18:54 | T.N.R |  Autogramy
Iva Pazderková se narodila 16.3.1980 v Uherském Hradišti. Po osmiletém gymnáziu v Brně se hlásila na JAMU, kterou úspěšně absolvovala v roce 2003. Již na studiích gymnázia se věnovala modelingu a získávala první zkušenosti s divadlem a při JAMU hostovala v Národním divadle v Brně. Sezónu 2003/2004 odehrála v angažmá v Divadle Na Fidlovačce, kde působí do dnes. Svou první filmovou roli získala v roce 1997 v seriálu Četnické humoresky, poté si například zahrála ve filmech a seriálech: Výbuch, Maharal - Tajemství talismanu, Pouta, Kriminálka Anděl, Cukrárna, Čapkovy kapsy nebo Tady hlídám já. Do široké povědomí diváka však vstoupila díky pořadu Na stojáka coby hloupá blondýna.

Ivě Pazderkové jsem psal 1.3.2012. S dopisem jsem posílal jednu fotografii a ofrankovanou zpáteční obálku. Dne 7.3.2012 jsem obdržel fotografii podepsanou a s věnováním.

Adresa:
Iva Pazderková
Divadlo Na Fidlovačce
Křesomyslova 625
140 00 Praha 4

Jan Révai

1. března 2012 v 8:33 | T.N.R |  Autogramy
Jan Révai se narodil 11.2.1974 v Kladně. Původně se vyučil automechanikem, ale více než oprava aut ho zajímal tanec. Již od mala se mu věnoval, působil v tanečním souboru UNO Richarda Hese a byl členem skupiny Děti swingu hostující v Hudebním divadle v Karlíně. Pro své velké taneční dovednosti byl obsazen do role Krvinky v muzikálu Dracula, později přibyly další muzikály například: Romeo a Julie, Carmen, Hair, Pomáda a nebo Johanka z Arku. Do většího povědomí diváků se dostal v roce 2001 rolí Šimona v muzikálovém filmu Filipa Renče Rebelové. Před kamerou se pak začal objevovat čím dál častěji, zahrál si ve filmech a seriálech: Zatracení, Blade2, Rodinná pouta, Bazén nebo Velmi křehké vztahy. Kromě hraní, tance a zpěvu je i výborný moderátor, což potvrdil na předávání cen Českého slavíka v roce 2001.
Dopis jsem Janovi posílal 17.2.2012 se dvěma fotografiemi a ofrankovanou obálkou. Dne 29.2.2012 jsem obdržel obě fotografie podepsané a s věnováním.
Adresa:
Jan Révai
Divadlo u Hasičů
Římská 45
120 00 Praha 2