Květen 2012

Bára Basiková

31. května 2012 v 9:58 | T.N.R |  Autogramy
Bára Basiková se narodila 17.2.1963 v Praze. Již odmalička se zajímala o hudbu, ve svých dvanácti letech se zúčasnia s písní Markétka soutěže Zpívá celá rodina. Od roku 1967 až 1973 navštěvovala Kühnův dětský sbor. V roce 1982 se naplno začala věnovat zpěvu. Nejprve působila ve skupině Precedens a od roku 1986 souběžně se skupinou Stromboli. Roku 1988 opouští Precedens a hraje se Stromboli. K Precedens se vrací při natáčení alba Pompeje, ale leader skupiny vnímá, že je Bára natolik výraznou zpěvačkou toužící se prosadit, že se z Precedens stává i doprovodná kapela Báry Basikové Basic Beat. V roce 1994 přijímá roli v rockovém muzikálu Jesus Christ Superstar, kde ztvárňuje roli Máří Magdalény. Tato role je Bářinou rolí životní a byla s ní spjata čtyři roky. Po obrovském úspěchu v Ježíšovi následovaly další muzikálové nabídky - Rusalka, Kleopatra nebo v Johanka z Arku. V roce 2003 se dočasně stáhla do ústraní a opouští koncertní pódia. O dva roky později se opět vrací, vystupuje s Precedens, hraje v muzikálu Michala Pavlíčka Obraz Doriana Graye a působí v činohře Produkt, kde opět alternuje Lucii Bílou. Momentálně můžete Báru Basikovou spatřit na koncertním turné s Alexandrovci.

Autogram Báry Basikové jsem získal osobně před začátkem koncertu s Alexandrovci 20.5.2012 v Plzni.

Zita Kabátová

27. května 2012 v 16:58 | T.N.R |  Články
Moc nevím jak začít, ale potřebuju ze sebe dostat pár vět, které mě tíží. Již nějaký ten pátek znám velmi dobře zajetý koloběh života, je to nezvratný chod, který prostě je a bude. Pokud se někdo narodí, je to velká radost znatelná úsměvem lidí a slzami štěstí. V opačném případě se jedná o velice bolestnou událost. Snad nejhorší je být přítomen odchodu milující bytosti a vědět, že ve vašich silách není možno cokoli zvrátit, udělat, kdy se ve Vás pere srdce, které tuto skutečnost nechce akceptovat a rozum, který Vás na to připravuje. Sice jsme se znali jen šest let a vídali se párkrát do roka, ale i tak jsme si vybudovali krásný přátelský vztah. Vybavují se mě všechna naše setkání, povídání si naprosto o čemkoli, hlavně toho stihnout probrat co nejvíce než budu muset odejít. Byla vždy noblesní, se srdcem na dlani, a to i při našem posledním letošním květnovém setkání. Když jsem přistupoval k nemocničnímu lůžku, byl jsem si skoro jist, že mě nepozná, ale opak byl pravdou. Poznala! Bylo patrné, že ji každé slovo velice vysiluje, proto má návštěva byla v řádu několika minut. Při větě: "Ty mě tu držíš za ruku a mě je na chvilku krásně" mnou projely hřejivé pocity kažené vědomím, že je to naše poslední setkání. Jak rád bych se pletl!
Navždy budeš mít v mém srdci své místo a ve vzpomínkách se vždy rád vrátím do společně strávených chvil.
Za vše ti Zituško moc děkuji, tvůj Tomáš!

Petr Jančařík

25. května 2012 v 9:38 | T.N.R |  Autogramy
Petr Jančařík se narodil 1.1.1952 v Plzni. Český herec a moderátor se do povědomí diváků dostal v letech 1984 až 1996, kdy moderoval v České televizi pořad Magion. Dále moderoval pořady Studio rosa nebo Tutovka. V současné době ho můžete spatřit na TV Public v pořadu Tajemství šéfkuchaře, v představení Františka Ringo Čecha Na Brusel, Vávro! Na Brusel! a v pravidelných setkáních v Divadle Miroslava Horníčka v Plzni Veřejné rozhlasové nahrávky P. Jančaříka.
Autogram jsem dostal k narozeninám, moc děkuji :)

Jan Kraus

24. května 2012 v 10:33 | T.N.R |  Autogramy
Jan Kraus se narodil 15.8.1953 v Praze. Již od dětství se věnoval herectví, uspěl v několika konkurzech a od konce 60. let se pravidelně objevoval v menších roličkách. Po absolvování gymnázia se rozhodl pokračovat v herecké kariéře. Přestože si jej vybírali významní čeští režiséři a zahrál si ve velice úspěšných snímcích, role které dostává jsou menší, ale pro film nepostradatelnými. Až v roce 2002 dostává velký prostor ve filmu Musím tě svést, kde si zahrál po boku své životní partnerky Ivany Chýlkové. V současné době se více věnuje televizní tvorbě a svému velice úspěšnému pořadu Uvolněte se, prosím!, který vysílá ČT1. Mimo herectví a moderování se také věnuje publicistice, režii, podnikání a dabingu. Zahrál si například ve filmech a seriálech: Spalovač mrtvol, Slaměný klobouk, Dívka na koštěti, Drahé tety a já, Bouřlivé víno, Jak se budí princezny, Arabela, Křtiny, Pan Tau, Černí baroni, Královský slib, Mazaný Filip, Gympl nebo 3 sezóny v pekle.
Autogram Jana Krause mám od Kati :)

Filip Tomsa

23. května 2012 v 10:24 | T.N.R |  Autogramy
Filip Tomsa se narodil 20.4.1984 v Mladé Boleslavi. Studoval konzervatoř v Praze, obor hudebně dramatický a již během studií si zahrál v Národním divadle ve hře Smrt Hippodama a v divadle Kolowrat ve hře Ruce Venušiny. Také má zkušenosti s černým divadlem Jiřího Srnce, kde hrál v představení Petr Pan. Jeho první role byla v inscenaci Adam a Eva 2001. Počátkem roku 2005 přijal nabídku hostovat v Městském divadle v Mladé Boleslavi a od září roku 2005 se stal stálým členem souboru. V září roku 2007 nastoupil do stálého angažmá Divadla na Vinohradech v Praze a v Městském divadle v Mladé Boleslavi působí nadále jako host. Filip Tomsa se prozatím objevil ve vice jak dvaceti filmech, seriálech a inscenacích, například: Zdivočelá země, O víle Arnoštce, Vůně vanilky, Ordinace v růžové zahradě, Příkopy, Strážce legendy, Kvaska, Ďáblova lest nebo ve filmu Veni, vidi, vici.
Autogram jsem dostal od Kati, děkuji moc :)

Petra Janů

22. května 2012 v 10:20 | T.N.R |  Autogramy
Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, se narodila 19.11.1952 v Praze. Již od malička se věnovala zpěvu, zpívala ve sboru. Od roku 1972 byla v angažmá v divadle Semafor, kde působila šest sezón. V roce 1978 se stává stříbrnou slavicí a vdává se za svého manažera Michala Zelenku. Účinkovala v hudební skupině Pro-Rock a Bumerang, v roce 1987 vyhrála zlatého Slavíka a tento úspěch si zopakovala ještě dvakrát, zahrála si ve filmu Koncert a Můj hříšný muž. Hrála v muzikálu Bídníci, Sny svatojánských nocí nebo v Hamletovi, spolupracovala s Petrem Jandou, Karlem Šípem a Jaroslavem Uhlířem.


Autogram i s věnováním Petry Janů pro mě získala má kamarádka, moooc děkuji!

Vadim Ananev

21. května 2012 v 10:08 | T.N.R |  Autogramy
Vadim Ananev se narodil v roce 1959. V letech 1979 až 1989 absolvoval Kazaňský institut kultury a Institut Gněsinych. Od roku 1987 působí ve fenomenálním ruském souboru Alexandrovci jako jeden z předních sólistů.


Autogram Vadima Ananeva jsem získal po koncertě Alexandrovců v Plzni 20.5.2012. Na vstupence je autogram i jednoho z členů souboru Alexandrovců. Koncert byl úžasný, fantastický, prostě naprostá paráda a já se na něj dostal díky velké ochotě jednoho pána, který mě věnoval volňáska. Moc Vám děkuji!!!

Pavel Batěk

21. května 2012 v 9:16 | T.N.R |  Autogramy
Pavel Batěk se narodil 3.1.1975 v Plzni. Vystudoval DAMU v Praze a během studií zaujal jako Pavel v inscenaci Hovory o štěstí mezi čtyřma očima Patrika Hartla. Za roli Pavla byl na mezinárodním festivalu Zlomvaz zvolen do užší čtyřčlenné nominace na Cenu Reflexu za nejlepší herecký výkon. Ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU se stal členem souboru v Divadle na Vinohradech, kde má domovskou scénu dodnes. Na Vinohradech ztvárnil mnoho nádherných rolí, například Malcolma McGregora v Yazbekově muzikálu Donaha!, Malcolma v Shakespearově Macbethovi nebo irského teenagera Raye v McDonaghově dramatu Kráska z Leenane. Vidět jste jej mohli také v seriálu Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Redakce nebo v Kriminálce Anděl.


Autogram jsem dostal od Kati, moc děkuji. :)

Martin Hofmann

18. května 2012 v 10:17 | T.N.R |  Autogramy
Martin Hofmann se narodil 31.3.1978 v Českých Budějovicích. Po vystudování gymnázia šel na DAMU obor činoherní herectví. Po úspěšném zakončení zůstal v Praze a působil na tamějších divadelních scénách. V současné době je členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné a hostuje například v Městských divadlech pražských, V divadle Bez zábradlí nebo Divadle v Řeznické. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1998 v krátkometrážním filmu Míjení, dále si zahrál například ve filmech a seriálech: Hanele, Perníková věž, Ulice, Hezké chvilky bez záruky, Taková normální rodinka, Kriminálka Anděl nebo v seriálu Terapie.
Autogram Martina Hofmanna jsem získal 5.5.2012 po představení Dealer´s Choice v Dejvickém Divadle, kam dorazil né jako hrající, ale nýbrž jako divák.

David Novotný

17. května 2012 v 9:51 | T.N.R |  Autogramy
12.6.1969 se v Brandýsu nad Labem narodil David Novotný. Úspěšně absolvoval Státní konzervatoř v Praze obor herectví, poté nastoupil do angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. V roce 1998 přijal angažmá v Dejvickém divadle, kde působí dodnes. Kromě hereckého umu na divadelních prknech září i před filmovou kamerou, s tou se seznámil v roce 1985 v seriálu Třetí patro. Dále si zahrál například ve filmech a seriálech: Honza a drak, Eliška má ráda divočinu, Tmavomodrý svět, Kožené slunce, Non Plus Ultras, Karamazovi, Děti noci, Přešlapy, Ocas ještěrky, Okresní přebor nebo v seriálu Čapkovy kapsy. Kromě divadla a natáčení se také věnuje práci v rozhlase a dabingu.

Autogram Davida Novotného jsem získal 5.5.2012 po představení Dealer´s Choice v Dejvické Divadle.

Jana Preissová

15. května 2012 v 10:40 | T.N.R |  Autogramy
Jana Preissová, rozená Drchalová, se narodila 7.2.1948 v Plzni. K divadlu měla velmi blízko, od dětství byla v ochotnickém divadelním spolku, kde působili její rodiče. V roce 1970 úspěšně zakončila studia na DAMU a získala své první angažmá v Divadle Na zábradlí. Zároveň hostovala i v Národním divadle, kam v roce 1990 odešla na trvalo a působí zde dodnes. První roli získala v roce 1967 ve filmu Rozmarné léto a hned na to se objevila ve filmu Klec pro dva. Jana Preissová si velice rychle získala přízeň diváka, byla a stále je herečkou, jež nejde zaškatulkovat. S naprostou lehkostí sehraje roli dramatickou, ale i komediální. Vidět jste ji například mohli ve filmech, seriálech a inscenacích: Zločin v šantánu, Princezna Lada, Pohádky z tisíce a jedné noci, Morgiana, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny, Doktor z vejminku, My všichni školou povinní, Přísahám a slibuji, Náhrdelník, Drákulův švagr, Ex offo nebo seriál Dobrá čtvrť. Kromě televize, divadla a filmování se věnuje také práci v rozhlase a dabingu.

Autogram Jany Preissové jsem dostal k narozeninám. Mooc DĚKUJI! :)

Jan Rosák

14. května 2012 v 9:36 | T.N.R |  Autogramy
Jan Rosák se narodil 24.8.1947 v Ivanovicích na Hané. S moderátorskou dráhou začal v roce 1971 v Československém rozhlase, odkud o pět let později přešel do Československé televize, pozdější České televize. Řada z nás má Jana Rosáka nezapomenutelně spjata s dětským pořadem Magion, který se vysílal od roku 1984 a se zábavným pořadem Videostop (1985), jež se zaobíral otázkami z československé kinematografie. Od roku 1991 byl jedním z moderátorů ranního nedělního pořadu pro děti Studio Rosa. V roce 1994 začala spolupráce s TV Novou na pořadech Risk a Bingo, jež byl na dlouhou dobu posledním počinem Jana. Vznikem nové TV stanice Barrandov přichází i nová pracovní příležitost na pořadu Barrandovský videostop, jež byl převzat z televizní stanice ČT. Kromě moderování, za které několikrát obdržel cenou TýTý, se Jan Rosák objevil i v několika filmech a seriálech, například: Hodina modrých slonů, Hořké léto, Redakce nebo Horákovi.

Autogram jsem dostal k narozeninám od rodičů, moooc děkuji.

Martin Myšička

10. května 2012 v 8:30 | T.N.R |  Autogramy
Martin Myšička se narodil 9.3.1970 v Příbrami. V roce 1995 úspěšně zakončil studia na DAMU obor činoherní herectví a Matematicko-fizikální fakultu obor subnukleární fyzika. Již během studií si zahrál například v Národním divadle nebo Studiu Y. Od roku 1997 je ve stálém angažmá v Dejvické Divadle, kde se mimo jiné věnuje i režii. První filmovou roli získal v roce 1996 ve studentském snímku Krajina před bouří. Dále jste jej mohli vidět ve filmech a seriálech: Jedna ruka netleská, Černí Baroni, Ulice, Karamazovi, Hlídač č. 47, Expozitura, Přešlapy, Protektor, Občanský průkaz, Čapkovy kapsy atd.

Autogram Martina Myšičky jsem získal 5.5.2012 po představení Dealer´s Choice v Dejvické Divadle

Hynek Čermák

9. května 2012 v 10:51 | T.N.R |  Autogramy
Hynek Čermák se narodil 14.2.1973 v Praze. Ve filmu se objevil již v roce 1993 v snímku Stalingrad. Jeho herecký um velice často vyžívá i zahraniční produkce. Zahrál si například ve filmech a seriálech: Zdivočelá země, Četnické humoresky, Johanka z Arku, Domov, Rodinná pouta, Náměstíčko, Kousek nebe, Eden, Rock podvraťáků, Expozitura, Ať žijí rytíři!, Kájínek, Signál, Nevinnost nebo ve filmu Muži v naději.

Autogram Hynka Čermáka jsem získal po představení Dealer´s Choice v Dejvickém divadle.

Václav Neužil ml.

8. května 2012 v 10:35 | T.N.R |  Autogramy
Václav Neužil ml. se narodil 4.10.1979 v Plzni. V Brně vystudoval JAMU a působil v tamějších divadlech Polárka, Národní divadlo Brno, Divadlo 7 a půl nebo HaDivadlo. Od roku 2006 je ve stálém angažmá Dejvického divadla, zde jej můžete vidět například ve hře Ucpanej systém nebo Dealer´s Choice. Působil také v Činoherním klubu, kde hostoval ještě v době svého brněnského angažmá v HaDivadle. Před kamerou se poprvé objevil v roce 2007 v seriálu Strážce duší, dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Maharal - Tajemství talismanu, Kriminálka Anděl, Comeback, Zoufalci, Protektor, Muži v říji, Čapkovy povídky nebo ve filmu Alois Nebel.

Autogram Václava Neužila ml. jsem získal po představení Dealer´s Choice v Dejvickém divadle.

Ivan Trojan

7. května 2012 v 9:38 | T.N.R |  Autogramy
Ivan Trojan narozen 30. 6. 1964 v Praze. Po úspěšném absolvování sportovního gymnázia se rozhodl jít ve šlépějích svého otce herce Ladislava Trojana a přihlásil se na pražskou DAMU. Chvíli působil v Realistickém divadle, od roku 1990 až 1997 v Divadle na Vinohradech a poté odešel do Dejvického divadla, kde působí dodnes. Na prknech Dejvického divadla získal v roce 1999 cenu Thálie za roli Oblomova ve stejnojmenné hře. Do širokého povědomí diváků se však dostal díky filmovým a seriálovým rolím. Velkou pozornost na sebe upoutal v roce 1997 rolí četníka Bedřicha Jarého v Četnických humoreskách. V roce 2000 pak ztvárnil postavu Ondřeje v již kultovním filmu Davida Ondříčka Samotáři. Za roli Ondřeje byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Českého lva získal až v roce 2002 za roli jednoho z rodičů ve filmu Smradi (nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli) a za roli Karla ve filmu Musím tě svést (nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli). Úspěch Českých lvů zopakoval hned v následujícím roce, kdy získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za film Jedna ruka netleská, kde se podílel i jako scénárista. Na svém hereckém kontě má doposud přes čtyřicet filmů, seriálů a inscenací, například: O štěstí a kráse, Hříchy pro diváky detektivek, Želary, Mazaný Filip, Anděl Páně, Medvídek, Karamazovi, Příběhy obyčejného šílenství, Okresní přebor, Alois Nebel, Vrásky z lásky nebo ve filmu Suplent. V roce 2008 získal znovu cenu Českého lva za hlavní roli ve filmu Václav. Pro svou nezaměnitelnou barvu hlasu se Ivan Trojan věnuje i dabingu.

5.5.2012 jsem se spolu s nejbližšími lidičkami zúčasnil v Dejvickém divadle představení Dealer´s choice. Skvělá hra s naprosto dokonalým hereckým obsazením!!! Po skončení hry jsem vyrazil před divadlo na autogramový lov, asi po půl hodině čekání (bez úspěchu) jsem byl zatáhnut zpět do divadla, fotografie byly předány jedné velice úžasné a ochotné paní (která mě zajistila autogramy od všech hereckých es) a já byl následně veden do divadelního baru, kde mě čekalo obrovské překvapení. Aniž bych věděl, co se děje, byl jsem představen panu Trojanovi, který mě popřál k narozeninám, podepsal mě dvě fotografie a svůj podpis přidal i na blahopřání. Chtěl bych moc poděkovat Jítě, Miri, Ládíčkovi a v neposlední řadě panu Trojanovi za nádherný dárek!!! MOC DĚKUJI!!! Jste zlatíčka, ještě teď mám slzu na krajíčku!