Červen 2012

Aleš Brychta

30. června 2012 v 8:04 | T.N.R |  Autogramy
9.8.1959 se v Praze narodil zpěvák Aleš Brychta. Vystudoval hotelovou školu a vysokou školu ekonomickou se zaměřením na zahraniční obchod. V letech studentských pěvecky působil v několika kapelách jako byly například Projektil, Kentauři nebo Apad, kterou spolu s kytaristou Jiřím Urbanem přetvořil na heavy metalovou skupiny ARAKAIN. Již první album Thrash the Trah bylo velice úspěšné. Aleš byl s ARAKAINem spjat rovných dvacet let. V roce 2002 vyjeli na poslední společné turné, vydali album Archeology, které mapuje jejich dvacetiletou tvorbu a koncertní DVD pod názvem 20 let na tvrdo. Po té založil skupinu Grizzly, ale po natočení alba New Spirit se seskupení rozpadlo. Nyní se věnuje skupině ABBand, která získává čím dál více na oblibě a na svém kontě má již čtyři úspěšná alba. Kromě působení v kapelách se věnoval sólové dráze, na svém kontě má například takové hity jako Barák na odstřel, V uniformě lokaje nebo megahit Dívka s perlami ve vlasech. Je také hudebním producentem, vyhledávaným skladatelem a především textařem.

Autogram Aleše Brychty pro mě získal úžasný človíček 29.5.2012 po skončení koncertu Vzpomínka na Arakain konaném v Plzni.

Jan Šťastný

29. června 2012 v 10:16 | T.N.R |  Autogramy
Jan Šťastný se narodil ve Zlíně 9.12.1965. Před kamerou se poprvé objevil již jako desetiletý chlapec a to v hraném večerníčku. Poté následoval seriál Jedno malé sídliště z roku 1978. Další roli dostal již jako student střední školy v pohádce Za humny je drak a ve filmu Mezi námi kluky. Po maturitě plánoval pokračovat ve studiích medicíny, ale na konec se rozhodl pro hereckou dráhu. V roce 1988 úspěšně zakončil studia na pražské DAMU a získal angažmá v Národním divadle, kde již během studií hostoval. Angažmá v Národním Divadle opustil spolu s Janou Hlaváčovou, která byla jeho profesorkou na DAMU, v roce 1994 a oba vstoupili na scénu Divadla na Vinohradech, kde působí do dnes. Kromě herecké práce se věnuje dabingu a pedagogické činnosti. Dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Rodáci, Král a zloděj, Je třeba zabít Sekala, Četnické humoresky, Jak ukrást Dagmaru, Pojišťovna štěstí, Náměstíčko, Ordinace v růžové zahradě, Václav, Bathory, Bastardi nebo v seriálu Vyprávěj.

Autogram Jana Šťastného jsem dostal. Moc děkuji Katy!

Karel Frýd

28. června 2012 v 8:30 | T.N.R |  Autogramy

Karel Frýd se narodil v roce 1985 v Praze. Vyučil se v oboru kuchař. Svou popularitu získal vstupem do reality show Big Brother. Po vyřazení ze soutěže však nepromarnil svou příležitost uplatnit se v šoubyznysu a stal se jedním z nejvyhledávanějších českých modelů.


Autogram Karla Frýda jsem dostal od přátel jako dárek, moooc děkuji :). Celkem sedm fotografií, tři přidal Karel sám a krásný dopis. Karlovi tyto fotografie vytvořil jeden z nejrespektovanějších fotografů současnoti Robert Vano.

Alfa Roštěnky

27. června 2012 v 12:32 | T.N.R |  Autogramy
Travesti soubor Alfa Roštěnky vznikl v roce 2010 v původní sestavě tří slečen, Isabelly, Vanessy a Peggy. Ve svém repertoáru mají jak hvězdy české, tak zahraniční populární hudby, například: Lucii Bílou, Helenu Vondráčkovou, Ilonu Csákovou, Hanu Zagorovou, Cher, Celine Dion, Tinu Turner a jiné. 9.4.2011 začaly spolupracovat se slečnou Hanny, která jejich repertoár rozšířila o pěvecké hvězdy jako Mariah Carey, Lady GaGa, Britney Spears, Jennifer López, atd ……. . Od 13. května 2011 se stává slečna Hanny stálou členkou souboru. Domovskou scénou Alfa Roštěnek je club Alfa v Plzni.
Autogram Alfa Roštěnek jsem získal osobně :)

Eva Holubová

26. června 2012 v 11:08 | T.N.R |  Autogramy
Eva Holubová se narodila 7.3.1959 v Praze. Již při studiu na gymnáziu se věnovala divadlu, učinkovala v několika amatérských souborech. Po maturitě si prošla několik zaměstnání, než ji přijali v roce 1981 na DAMU. V tomtéž roce si poprvé zahrála ve studentském snímku Tomáše Vorla "To můj Láďa" a ve svém prvním celovečerním filmu Kopretiny pro zámeckou paní. Studia na DAMU úspěšně složila roku 1985, prošla si několika avantgardními scénami. Namátkou Studio Bouře nebo Mimóza. Po roce 1989 účinkovala v Divadle Na tahu a od roku 1995 až 2002 byla členkou souboru v divadle Na zábradlí. V součastné době hostuje v několika pražských divadlech, například v divadle Kalich, ve hře Baronky, se Zuzanou Bydžovskou. S Janem Krausem vystupuje v zájezdové talk schow "Co jinde neuslyšíte". Eva Holubová hrála ve více jak šedesáti filmech, seriálech a inscenacích, např. Čas sluhů, Čarodějka, Bubu a Filip, Pelíšky, Čas dluhů, Ene bene, Pupendo, Na psí knížku, Čert ví proč, Účastníci zájezdu nebo ve filmu Líbáš jako Bůh. Oficiální stránky Evy Holubové jsou:www.evaholubova.wbs.cz .

Paní Holubovu mám velice rád. Je to nejen vynikající herečka, ale i člověk, člověk kterého si velice vážím!!! Paní Holubové jsem posílal dopis 6.3.2012 s dvěma fotografiemi a zpáteční ofrankovanou obálku. Dne 15.6.2012 jsem obdržel obě fotografie podepsané a krásný dopis.

Michaela Sajlerová

25. června 2012 v 8:09 | T.N.R |  Autogramy
Michaela Sajlerová se narodila v Klatovech 24.1.1976. Vystudovala Soukromou hereckou školu v Praze Michli a již během studií hostovala v Národním divadle. Od roku 2000 až 2003 byla v angažmá v Divadle v Příbrami, v roce 2006 založila společně se Zdeňkem Tomášem Divadlo Krapet, kde se kromě hereckého umu podílí i autorsky na představeních pro děti. Dále spolupracuje s Intimním divadlem Bláhové Dáši, kde ji můžete spatřit ve dvou inscenacích (Monolog vagíny a Tělo) a Divadlem Anfas.

Autogram Míši Sajlerové jsem získal osobně 14.6.2012 po představení Monology vagíny v Měšťanské besedě v Plzni. Autogram Míši je na fotografii sice špatně až skoro vůbec vidět, ale je tam :), scan je prostě horší než skutečnost. V reálu je autogram vidět krásně.

Jitka Asterová

22. června 2012 v 9:05 | T.N.R |  Autogramy
7.12.1959 se v Praze narodila Jitka Asterová. Od mládí se věnovala krasobruslení a atletice, byla členkou dětské lední revue. Jako absolventka gymnázia šla na Lidovou konzervatoř, ze které přestoupila na DAMU. Po úspěšném ukončení DAMU v roce 1985 hostovala v Činoherním klubu, v divadle Rokoko a v Divadle Ungelt. S kamerou se poprvé seznámila v roce 1977 ve filmu Hop - a je tu lidoop. Dále si například zahrála ve filmech a seriálech: Samorost, Já nejsem já, Veselé Vánoce přejí chobotnice, Jak básníkům chutná život, Pan Tau, Chlapci a chlapi, Vesničko má středisková, Čas sluhů, Trhala fialky dynamitem, Šakalí léta, Ulice, To nevymyslíš! nebo Vratné lahve. Kromě hereckého umu je vyhledávanou moderátorkou nejrůznějších společenských akcí a různých talkshow. Od roku 2002 až 2011 spolupracovala s rádiem Frekvence 1, kde měla svůj autorský pořad "Sexy život". V současné době můžete Jitku Asterovou spatřit v inscenacích Monology vagíny nebo Tělo v Intimním divadle Bláhové Dáši nebo na TV Barrandov v pořadu Prominenti.

Autogram Jitky Asterové jsem získal osobním setkáním 14.6.2012 po představení Monology vagíny v Měšťanském besedě v Plzni.

Dagmar Bláhová

21. června 2012 v 10:02 | T.N.R |  Autogramy
Dagmar Bláhová se narodila 8.3.1949 v Radčicích u Liberce. Vystudovala gymnázium a poté s titulem Mgr. absolvovala pražskou DAMU. První zkušenost s filmem získala v roce 1970 ve filmu Hogo fogo Homolka, dále si například zahrála v seriálech a filmech: Potulné pohádkové divadlo, Nechci nic slyšet nebo Kalamita. S přítelem se stěhuje do Francie, ale díky několika pozoruhodným událostem emigruje do Austrálie. Zde přijímá roli v seriálu Neighbours a sto dílů Dáše stačí, aby se po Austrálii proslavila. Po revoluci se opět vrací domů do Čech a dostává roli od režiséra Vladimíra Drhy v dramatu Muka obraznosti. Přichází další filmové a seriálové nabídky jako třeba: Pasti, pasti, pastičky, Škodná, Velmi křehké vztahy, Chyťte doktora nebo Nebe, peklo …. zem. V roce 2002 zakládá své vlastní divadlo Intimní divadlo Bláhové Dáši, které se těší velké popularitě.

Autogram Dáši Bláhové jsem získal osobně 14.6.2012 po představení Monology vagíny v Měšťanské besedě v Plzni.

Vladimír Kratina

20. června 2012 v 8:45 | T.N.R |  Autogramy
Vladimír Kratina se narodil 25.2.1952 v Praze. Své dětství prožil na Křivoklátsku a ve dvanácti se celá rodina přestěhovala do Ostravy. V Ostravě studoval na gymnáziu a po úspěšném absolvování šel na DAMU, tu zakončil v roce 1975. První angažmá získal v Divadle Vítězného února v Hradci Králové, poté působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, zájezdovém divadle Dílna 24, Studio Ypsilon a Činoherním klubu v Praze. Od roku 1999 se věnoval podnikáni v umělecké oblasti, ale po nějakém čase se opět začal vracet před kameru. Film zastihl Kratinu ještě na studiích na DAMU v roce 1975, kdy si zahrál v dramatu Hřiště. Dále si zahrál ve filmech a seriálech, například: Zítra vstanu a opařím se čajem, Prázdniny pro psa, Malý pitaval z velkého města, Návštěvníci, Evo, vdej se!, Sanitka, Chobotnice z II. patra, Pan Tau, Přítelkyně z domu sutku, Ordinace v růžové zahradě, Náves, Letiště, Kriminálka Anděl, Expozitura, Dokonalý svět nebo Hranaři.
Autogram Vladimíra Kratiny jsem dostal, mooc děkuji!

Vlastimil Zavřel

19. června 2012 v 8:28 | T.N.R |  Autogramy
Vlastimil Zavřel se narodil 4.8.1954 v Praze. Narodil se do umělecké rodiny, maminka byla baletkou a tatínek operním pěvcem. Dalo se tedy očekávat, že i on se dá uměleckou cestou. Úspěšně vystudoval Státní konzervatoř a od roku 1976 hrál v divadle J. K. Tyla v Plzni, zároveň hostoval v divadle E. F. Buriana. Po povinné vojenské službě přijal angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, kde setrval 17 sezón. Od roku 1996 působí v Divadle v Dlouhé, zde jej můžete spatřit například v inscenaci Tři mušketýři, Naši furianti nebo Hráči. Poprvé se před kamerou objevil v roce 1971 v pohádkové komedii Dívka na koštěti, dále jste jej mohli vidět například ve filmech a seriálech: Dva muži hlásí příchod, Arabela, Kaňka do pohádky, Fešák Hubert, Já nejsem já, Pan Tau, Vrať se do hrobu!, Tankový prapor, Česká soda, Hospoda, Četnické humoresky, Báječná léta pod psa, Ex offo, Z pekla štěstí, Babí léto, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl nebo Tajemství staré bambitky. Věnuje se také dabingu, svůj hlas propůjčil například Homerovi Simpsonovi v animovaném seriálu Simpsonovi.

Autogram Vlastimila Zavřela jsem dostal, moc děkuji!

Gabriela Dzuríková

18. června 2012 v 9:06 | T.N.R |  Autogramy
Gabriela Dzuríková se narodila 18.3.1973 v Košicích. Vystudovala VŠMU v Bratislavě a poté se stala členkou činohry v Slovenském národném divadle. V roce 1995 se poprvé objevila před kamerou v seriálu Dnes večer hrám já, dále si zahrála například ve filmech a seriálech: Mafstory, Ordinácia v růžověj záhrade, Profesionáli nebo odsouzené. Kromě hraní se také věnuje dabingu.

Autogram jsem dostal jako dárek, děkuji!

Ljuba Krbová

15. června 2012 v 10:34 | T.N.R |  Autogramy
Ljuba Krbová se narodila na svátek Cyrila a Metoděje 5.7.1958 v Hradci Králové. Vystudovala Státní konzervatoř v Praze a již během studií si zahrála ve filmu Smrt mouchy (1976), Hop - a je tu lidoop (1977) nebo v seriálu Zkoušky z dospělosti (1979). Třináct let působila v angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde si zahrála v nejrůznější hrách - různých žánrů. V současné době se na Ljubu můžete přijít podívat do Strašnického divadla, kde hraje v inscenacích Kosmická snídaně aneb Nebřenský, Golem a Údolí včel. Dále se také věnuje práci v rozhlase, dabingu, kde propůjčila hlas například Liz Taylor, Jessice Lange nebo Uma Thurman, a také bojovému umění wu-shu. Dále si zahrála například ve filmech a seriálech: Malý pitaval z velkého města, Dynastie Nováků, Anděl s ďáblem v těle, O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem, Přítelkyně z domu smutku, Život na zámku, Lotrando a Zubejda, Náměstíčko, Ulice, Experti nebo Vy nám taky, šéfe!


Autogram Ljuby Krbové jsem dostal. Moc děkuji!

Jaroslav Plesl

14. června 2012 v 8:42 | T.N.R |  Autogramy
Jaroslav Plesl se narodil 20.10.1974 v Hradci Králové. Po úspěšném absolvování brněnské JAMU v roce 1999 nastoupil do angažmá v Městském divadle ve Zlíně. V roce 2010 se stal členem hereckého souboru Dejvického divadla. Jako host působí také na prknech Divadla Na Jezerce, Divadle F. X. Šaldy v Liberci nebo v pražském Činoherním klubu. V seriálu Četnické humoresky z roku 1997 ztvárnil svou první roli. Dále jste Jaroslava Plesla mohli například vidět ve filmech a seriálech: 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Letiště, V hlavní roli, Soukromé pasti, Kriminálka Anděl, Příběhy obyčejného šílenství, Hodinu nevíš, Muži v říji, Dokonalý svět, Okresní přebor, Helena nebo Čtyři slunce. Věnuje se také práci pro rozhlas, moderování dokumentárních snímků a různých akcí spojených s filmem nebo divadlem.

Autogram Jaroslava Plesla jsem získal po představení Dealer´s Choice v Dejvickém divadle 5.5.2012.

Lucie Zedníčková

11. června 2012 v 10:41 | T.N.R |  Autogramy
Lucie Zedníčková se narodila 15.11.1968 v Praze. V letech 1986 až 1990 vystudovala DAMU, během studií hostovala v Realistickém divadle. Poté působila až do roku 1997 v Činoherním klubu a od roku 1998 je členkou spolku Háta. Zde ji můžete například spatřit ve hře Prázdniny snů, Láska, sex a žárlivost nebo Postel pro hosty. S kamerou se poprvé setkala v roce 1979 ve filmu Lásky mezi kapkami deště, dále si například zahrála ve filmech a seriálech: Třetí princ, Třetí patro, Dobrodružství kriminalistiky, Žabí princ, Hříchy pro pátera Knoxe, Saturnin, O zvířatech a lidech, Expozitura nebo Stín smrtihlava.


Autogram Lucie Zedníčkové jsem dostal, moc děkuji.

Vít Bárta

9. června 2012 v 8:47 | T.N.R |  Autogramy
5.12.1973 se v Praze narodil Vít Bárta. V letech 1988 až 1992 vystudoval Střední zdravotnickou školu, dále 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy (1992 - 1998), Bakalářské studium na Policejní akademii v oboru bezpečnostně právní studia (1998 - 2001), Magisterské studium na Policejní akademii obor bezpečnostní právní studia (2001- 2003) a Akadémia policajného sboru v Bratislavě, kde získal titul JUDr. V roce 1996 založil bezpečnostní agenturu ABL, která dnes patří k největším v České republice. Od počátku finančně podporuje politickou stranu Věci veřejné, na jejíž kandidátce se ve volbách 2010 dostal do poslanecké sněmovny. 2010 až 2011 působí jako Ministr dopravy ČR.
Autogram jsem získal osobně 8.6.2012 na soukromé grilovací párty u přátel, kde byl jako host i pan Bárta.

Jakub Vágner

8. června 2012 v 10:10 | T.N.R |  Autogramy
Jakub Vágner se narodil 24.12.1981. S rybařením začal již coby pětiletý a natolik ho uchvátilo, že v současné době platí za jednoho z nejuznávanějších rybářských odborníků v Evropě. Původně studoval pražskou státní konzervatoř, obor kontrabas. Ve třetím ročníku však studia opustil a začal se plně věnovat rybaření. Byl prvním Čechem, který se začal mediálně prosazovat ve sportovním rybaření, jež bylo v té době u nás neznámým pojmem. Od svých patnácti publikuje v mnoha odborných rybářských časopisech u nás i v zahraničí, o dva roky později přichází se svým prvním filmem o lovu sumců a v osmnácti začíná spolupráce s Českou televizí na rybářském pořadu, který moderuje s hercem Rudolfem Hrušínským. Dále přibyly pořady například: S Jakubem na rybách nebo Rybí legendy Jakuba Vágnera.

Autogram Jakuba Vágnera byl přílohou druhého čísla časopisu Autograph.

Gojko Mitić

7. června 2012 v 9:57 | T.N.R |  Autogramy
Gojko Mitić se narodil 13.6.1940 v Leskovac v Jugoslávii. Studoval bělehradskou sportovní školu. V 60. letech v Bělorusku točila zahraniční produkce a Gojko byl ve většině z nich obsazován jako kaskadér. Byl také obsazen do slavné vinnetouovské trilogie a ve dvou mayovkách Old Shatterhand a Mezi supy. Díky čím dál více vzrůstající oblibě těchto filmů si zahrál vedoucí indiánskou roli ve východoněmecké westernu Synové velké medvědice z roku 1966. Zde začala vzrůstat hvězda Gojka Mitiće a následovaly filmy: Náčelník velký had, Zlato v Black Hills, Bílí vlci, Stateční Osceola, Ulzana, Odvážní Severino a další. Ve snaze vymanit se ze škatulky a dokázat, že jeho osudem nejsou jen role indiánů, přijímal role i v jiných žánrech, v televizi, divadle a také moderoval několik show. Image nejslavnějšího indiána východní Evropy se však nikdy nezbavil. Dále jste Gojka mohli vidět například ve filmech a seriálech: Ikaros, Dlouhá cesta do školy, Nemilosrdná fronta, Pirátovo srdce nebo Esperanza.

Autogram Gojka Mitiće jsem dostal od kamarádky, moc děkuji.

Marcel Rošetzký

5. června 2012 v 10:15 | T.N.R |  Autogramy
Marcel Rošetzký se narodil 16.6.1963 v Trnavě na Slovensku. Po úspěšném zakončení DAMU působil v Mostě a Hradci Králové, kde vytvořil velké role (Hamlet, Harold v Harold a Maud). Byl také angažován ve Středočeském divadle v Kladně. Momentálně Marcela Rošetzkého můžete vidět například v divadlech ABC nebo v Divadle Na Jezerce, kde alternuje Lodovica v OTHELLOVI s Františkem Staňkem. Před filmovou kamerou se poprvé objevil v roce 1983 a to ve filmu Takový talent. Dále si zahrál například ve filmech a seriálech: Láska z pasáže, Copak je to za vojáka…, Chlapci a chlapi, Pojišťovna štěstí, Ulice, Cukrárna nebo v seriálu Cesty domů.

Autogram Marcela Rošetzkého jsem dostal od úžasného človíčka. Moc děkuji :).

Jiří Krampol

4. června 2012 v 8:44 | T.N.R |  Autogramy
11.7.1938 se v Buštěhradě narodil Jiří Krampol. I když se narodil v Buštěhradě, své dětství prožil na Žižkově. V Aero Vysočina se vyučil soustružníkem kovů, nějakou dobu pracoval jako údržbář v nakladatelství Naše vojsko. Díky velké oblibě k herečce Mileně Dvorské se rozhodl jít na DAMU, kterou úspěšně absolvoval v roce 1962 a zároveň získal své první angažmá v Divadle Na zábradlí. V Divadle Na zábradlí působil až do roku 1971, a poté se do divadla vrátil v roce 1979. S J. Bednářkem provozoval recesistické pásmo Ve Viole, byl také v angažmá v Divadle Ateliér nebo členem hereckého souboru Filmového studia Barrandov. Od roku 1983 nastupuje do Semaforu, s Miroslavem Šimkem vytváří autorskou dvojici. Po neshodách s více hereckými skupinami v Semaforu zakládají společně v roce 1990 Divadlo Jiřího Grossmanna. K uměleckému Šimek Krampol došlo v polovině 90. let od té doby je Jiří Krampol na volné noze. Díky velkým sportovním aktivitám, plavání, box …., měl předpoklady pro filmové role typově výrazných jedinců. První setkání s kamerou bylo v roce 1958 ve filmu Tři přání. Dále se objevil například ve filmech, seriálech a inscenacích: Pět z milionu, Bylo nás deset, Zabil jsem Einsteina, pánové…, Svatby pana Voka, Ženy v ofsajdu, Princ Bajaja, Tři chlapi na cestách, Holky z porcelánu, Parte his, Arabela, Život bez konce, Malý pitaval z velkého města, Návštěvníci, … a zase ta Lucie!, O princezně, která ráčkovala, Dva lidi v Zoo, Četnické humoresky, Pra pra pra, Andělská tvář, Waterloo po česku, 2Bobule, Bastardi 2 nebo v novém seriálu, který nyní vysílá ČT1 Život na zámku. Dále se také věnuje moderování svého pořadu Nikdo není dokonalý vysílaným na TV Prima family a dabingu.
Autogram jsem dostal od Kati :), děkuji!

Radek Motys

1. června 2012 v 10:44 | T.N.R
12.6.1983 se v Plzni narodila volejbalová hvězda Radek Motys. Již od základní školy byl sport pro Radka vším. Po ukončení ZŠ se vyučil na ISŠ dopravní automechanikem a pak již nestálo nic v cestě věnovat se sportu na plno. Působil v TJZKZ Horní Bříza, USK Slavia Plzeň, VK DHL Ostrava, VK Jihostroj České Budějovice. Specializací je smečař, univerzál. Mezi Radkovo úspěchy patří Mistr ČR 2007, 2008, 2011, 3. místo EXM 2009, 2010 a 2. místo MČR antuková liga. V následující sezóně bude hrát v Belgii za Prefaxis Menen jako univerzál.

Autogram Radka Motyse jsem získal osobně na setkání se spolužáky z Masarykovy ZŠ Horní Bříza 19.5.2012