Září 2012

Eva Josefíková

11. září 2012 v 8:29 | T.N.R |  Autogramy
3.2.1990 se v Uherském Hradišti narodila Eva Josefíková. Divadlu se začala věnovat již od roku 1999 na Základní umělecké škole, obor literárně-dramatický. V té době také působila v divadelním souboru Dohráli jsme. Po úspěšném absolvování studií byla přijata na pražskou DAMU obor činoherní herectví. V letech 2009 až 2010 hostovala v Národním divadle v inscenaci Babička, kde ztvárnila roli Barunky. Od roku 2011 je členkou divadelního spolku Tygr v tísni a často spolupracuje se studenty filmových škol. Pro sezónu 2012/2013 nadále zůstává jako host v Národním divadle, kde Evu můžete spatřit ve hře Racek a Enron. První filmová příležitost přišla v roce 2010 v dokumentu PIKO, poté následovaly role ve filmech Signál, Probudím se včera, Čertova nevěsta a Sukničkáři, který bude divákům představen na jaře 2013.

Evě Josefíkové jsem posílal dopis spolu se dvěma fotografiemi a ofrankovanou zpáteční obálkou 10.3.2012. Dne 10.9.2012 jsem obdržel obě fotografie podepsané i s věnováním a krásný dopis.

Emília Vášáryová

6. září 2012 v 7:28 | T.N.R |  Autogramy
Emília Vášáryová se narodila 18.5.1942 v Hornej Štubni na Slovensku. Spolu se sestrou Magdou, která se také stala herečkou (Postřižiny), vyrůstaly v učitelské rodině. Herectví ji provází již od dětství, hrála v ochotnickém divadle, ale také se aktivně věnovala gymnastice. Původně se herectví nechtěla věnovat, přesto je v roce 1964 úspěšně absolvovala na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a stejného roku přijala angažmá ve Slovenském národním divadle, kde působí do dnes. V roce 1978 byla vyznamenána titulem zasloužilá umělkyně a před nedávnem byla vyhlášena slovenskou herečkou století. Před kamerou se poprvé objevila v roce 1960 v československém dramatu Na pochode se vždy nespieva. Filmem Až přijde kocour z roku 1963, kde si zahrála po boku Jana Wericha, se dostala do širšího povědomí diváků. Své herecké umění předvedla ve více jak sto filmech, ale také inscenacích a seriálech, například: Mladé letá, Oko za oko, Kubo, Drak se vrací, Peter a Lucia, Othello, Piková dáma, Dobrodinec, Modré z nebe, Pelíšky, Návrat ztraceného ráje, Andělská tvář, Horem pádem, Obsluhoval jsem anglického krále, Václav, Ordinácia v růžověj záhrade, Soukromé pasti, Nestyda, Archiv nebo v seriálu kriminálka Staré Město. Za roli ve filmu Horem pádem získala v roce 2004 Českého lva v kategorii hlavní ženská role. Kromě filmování se pravidelně objevuje na scénách pražských divadel (Divadlo Na zábradlí, Činoherní klub, ….), zúčastňuje se Letních shakespearovských slavností, aktivně působí v rozhlase a pracuje pro televizi. Je držitelkou prestižní české divadelní ceny Alfréda Radoka.

Paní Emílii Vášáryové jsem posílal dopis 2.1.2012 spolu s dvěma fotografiemi a ofrankovanou zpáteční obálkou. Dne 5.9.2012 jsem obdržel obě fotografie podepsané a věnované a přidanou jednu fotografii od paní Vášáryové.