Listopad 2012

Yvetta Blanarovičová

30. listopadu 2012 v 9:43 | T.N.R |  Autogramy
Yvetta Blanarovičová se narodila 24.9.1963 v Bojnici. Studovala na státní konzervatoři v Žilině, obor operní zpěv a hra na housle a poté pokračovala studiem na Státní konzervatoři v Praze, kde v roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor. V té době již hostovala na scénách předních divadel v Praze (Realistické divadlo, Národní divadlo). Je také zakládajícím členem divadla Imaginace, které reprezentovalo Českou republiku v řadě evropských zemí. Postupem doby působila také na scéně Hudebního divadla Karlín, Divadla ABC, Divadla na Vinohradech, Divadla na Fidlovačce nebo Divadla Millénium. Filmovou kariéru odstartovala již v roce 1974 filmem Prázdniny a od roku 1985 se také věnuje koncertní činnosti. Na svém kontě má více jak čtyřicet filmů, seriálů a inscenací, například: Sanitka, Spící princ, Kdo se bojí, utíká, Bylo nás šest, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Vrať se do hrobu!, Přítelkyně z domu smutku, Dvanáct měsíčků, Příliš hlučná samota, Princezna ze mlejna I a II, Pojišťovna štěstí, Poslední kouzlo nebo Ordinácia v růžověj záhrade. Za své herecké umění obdržela mnohá ocenění jak na českých, tak zahraničních filmových festivalech. Na pěvecké scéně má taktéž nemalé úspěchy, spolupracovala s Českým symfonickým orchestrem, s Filharmonií Brno nebo Pražským symfonickým orchestrem. Zahrála si například v muzikálu Rusalka, Cats, My fair Lady nebo Čarodějky z Eastwicku. Je autorkou benefičních koncertů, na kterých vždy vystupuje řada předních českých i slovenských umělců, výtěžek těchto koncertů je věnovaný talentovaným dětem z dětských domovů. Je zakladatelkou a předsedkyní správy rady La Sophia o.s. a prezidentkou European Music College. Kromě herectví a zpěvu se také věnuje dabingu.

Autogram Yvetty Blanarovičové jsem získal osobním setkáním po plzeňském koncertu "Vánoční koncert Yvetty Blanarovičové s cimbálovou kapelou houslového virtuóze Ivana Heráka" 28.11.2012 v DK Peklo. Koncert Yvetty byl krásným vánočním pohlazením!!!

Leoš Mareš

23. listopadu 2012 v 14:01 | T.N.R |  Autogramy
Leoš Marešse narodil 27.4.1976 v Berouně. V Chebu vystudoval VŠE, poprvé se mediálně zviditelnil v Ranní show na Evropě 2, kde společně s Patrikem Hezuckým od roku 1997 vysílá. Svůj moderátorský um dále uplatnil v pořadech Český slavík, Československá superstar, Big Brother, X Factor, Eso nebo Česko hledá superstar. Během své kariéry natočil čtyři hudební alba: Tři slova, Minuty se vlečou, Nejlepší nápad a Komplet.
Autogram s věnováním Leoše Mareše pro mě zísal osobním setkáním před rádiem Evropa 2 úžasný človíček. Moc děkuji!

Monika Absolonová

19. listopadu 2012 v 9:20 | T.N.R |  Autogramy
Monika Absolonová se narodila 27.9.1976 v Benešově u Prahy. Původně se chtěla věnovat právu, ale nakonec studovala na soukromé střední hotelové škole v Praze, poté na Akademii Jana Amose Komenského němčinu. Zpěvu se věnovala již od svých sedmi let, kdy působila v Kühnově dětském sboru. Začátkem 90. let navštěvovala hodiny zpěvu u Lídy Nopové a od roku 1996 studovala zpěv u profesora Eduarda Klezly. Do povědomí širší veřejnosti se dostala v roce 1995 svou první rolí v muzikálu Dracula, kde ztvárnila Nymfu větrnou a hodinovou a od roku 1998 Lorraine. Dále si zahrála v muzikálu Krysař, Kleopatra, za kterou obdržela Cenu Thálie za titulní roli (2002), Rebelové, Noc na Karlštejně, Tři mušketýři, Angelika a Mona Lisa. Na svém kontě má i šest sólových alb: Monika, Dál při mně stůj, První den, Jsem nevěrná, Zůstávám dál a Muzikálové album. Kromě zpěvu a muzikálové tvorby se věnuje herectví. První příležitost zahrát si ve filmu dostala od režiséra Zdeňka Trošky v pokračování úspěšné pohádky Princezna ze mlejna II z roku 1999. Dále si například zahrála ve filmech a seriálech: Redakce nebo Kameňák 2 a 3.

Autogram Moniky Absolonové jsem dostal jako dárek. Moc děkuji!

Tatiana Vilhelmová, Andrea Verešová a Vojtěch Dyk

16. listopadu 2012 v 8:36 | T.N.R |  Autogramy
Tatiana Vilhelmová se narodila na pražském Žižkově 13.7.1978. Od dětství se věnovala zpěvu a jejím snem bylo stát se baletkou, ale nakonec se vydala cestou hereckou. Pražskou konzervatoř sice nedokončila, ale i přesto byla přijata do stálého angažmá v Dejvickém divadle, kde působí dodnes. Hostuje v Národním divadle nebo v divadle Rokoko. Svou první roli získala již v šestnácti letech v seriálu Prima sezona (1994), o rok později přišla první nominace na Českého lva za roli ve filmu Indiánské léto. Během velice krátké doby se stala neobsazovanější herečkou současnosti. Velká škála a rozmanitost rolí nedovolila Tatianu zaškatulkovat, s naprostým přehledem zahraje uťáplou manželku a následně předvede nespoutanou dračici. Na svém hereckém rejstříku má přes 60 rolí ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Četnické humoresky, Tři králové, Čas dluhů, Návrat idiota, Eliška má ráda divočinu, Samotáři, Divoké včely, Děvčátko, Jedna ruka netleská, Štěstí, Vratné lahve, Medvídek, Vyprávěj, Kajínek, V peřině nebo Vrásky z lásky.


Mgr. Andrea Verešová se narodila 28. Června 1980 v Žilině. V 15 letech vyhrála soutěž Miss Žilina a Miss středních škol. Víteztvím v soutěži Elite Model Look prorazila ve světě modelingu. V sedmnácti na rok odjela studovat do Paříže a pomocí individuálního studijního plánu dokončila belgické lyceum. V roce 1999 získává titul Miss Slovensko 1999 a titul Miss desetiletí. V současné době žije a působí jako modelka v České republice. Studovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, studia práv po několikaletém prodlužování úspěšně ukončila v roce 2007 na Západočeské univerzitě v Plzni.

Vojtěch Dyk se narodil 23.7.1985 v Praze. V roce 1999 navštěvuje dětský soubor Ty-já-tr, který má domovskou scénu v divadélku Radar, zde také získává první herecké zkušenosti. Absolvuje pražské Gymnasium Arabská a je přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru zpěv a na DAMU obor činohra, volí DAMU. Do širšího povědomí diváků se dostal rolí Tomáše Schindlera v seriálu Letiště, dále si například zahrál v seriálech a filmech: Velmi křehké vztahy, Tři životy, X Mix, Kriminálka Anděl nebo Ďáblova lest. Je členem skupiny Nigtwork a T.O.P. Dream Company. Od února 2008 je členem činohry Národního divadla.


Autogram Tatiany Vilhelmové, Andrey Verešové a Vojty Dyka jsem získal osobně na koncertě Vojtěch Dyk & B-Side Band Agrotec tour 2012 12.11.2012 v Plzni v Měšťanské besedě.

Pozvánka

15. listopadu 2012 v 12:58 | T.N.R |  Články
Autograph Collector Klub o.s. Vás všechny srdečně zve v sobotu 1.12.2012 na ZIMNÍ STADION ve VRCHLABÍ, kde Vás čeká zábavné odpoledne pro děti plné her a soutěží. Těšit se můžete na AUTOGRAMIÁDU Dominika Haška a dalších hokejových hvězd i aktivních hráčů NHL. Uvidíte BMX exhibici, show na skákacích botách, užijete si hokejové hry a další lákavé atrakce. Vystoupí dívčí skupina Diamond Cats, večer SUPPORT LESBIENS a rocková legenda TURBO!
Těšíme se na Vás, Autograph Collector Klub o.s.

Magdaléna Sidonová

15. listopadu 2012 v 9:46 | T.N.R |  Autogramy
11.5.1970 se v Praze spisovateli, dramatikovi a scénáristovi Karlu Sidonovi narodila Magdaléna Sidonová. K herectví Magdalénu přivedla babička. V dospívání navštěvovala amatérské divadlo Doubravky Svobodové Příšerné děti a to jen umocnilo touhu k hraní. Po odmaturování na Gymnáziu Lidových milicí ve Vysočanech v roce 1988 vystudovala herectví na DAMU (1988 až 1991). První angažmá získala v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Od roku 1993 až do současnosti je ve stálém angažmá v Divadle Na zábradlí. První zkušenost před kamerou získala v roce 1995 ve filmu UŽ, dále má na svém kontě filmy, seriály a inscenace, například: Jediná na světě, Hanele, Babí léto, Smradi, Poslední vlak, Kriminálka Anděl, 3 sezóny v pekle, Ocas ještěrky, Normal, Zázraky života nebo Občanský průkaz. Více než filmovou práci preferuje divadelní tvorbu.

Autogram Magdalény Sidonové jsem získal osobním setkáním po představení hry Denně (Poníci slabosti) 12.11.2012 v divadle Alfa v Plzni.

Vojtěch Dyk

14. listopadu 2012 v 8:34 | T.N.R |  Autogramy
Vojtěch Dyk se narodil 23.7.1985 v Praze. V roce 1999 navštěvuje dětský soubor Ty-já-tr, který má domovskou scénu v divadélku Radar, zde také získává první herecké zkušenosti. Absolvuje pražské Gymnasium Arabská a je přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru zpěv a na DAMU obor činohra, volí DAMU. Do širšího povědomí diváků se dostal rolí Tomáše Schindlera v seriálu Letiště, dále si například zahrál v seriálech a filmech: Velmi křehké vztahy, Tři životy, X Mix, Kriminálka Anděl nebo Ďáblova lest. Je členem skupiny Nigtwork a T.O.P. Dream Company. Od února 2008 je členem činohry Národního divadla.
Autogram jsem získal osobním setkáním s Vojtou na koncertě Vojtěch Dyk & B-Side Band Agrotec tour 2012 12.11.2012 v Plzni v Měšťanské besedě.


Jiří Langmajer

13. listopadu 2012 v 9:42 | T.N.R |  Autogramy
3.6.1966 se v Plzni do muzikantské rodiny narodil Jiří Langmajer. Na konzervatoři v Praze vystudoval obor hudebně-dramatický (1981-1987). Svou první roli získal ještě během studií v roce 1983 ve filmu Kluk za dvě pětky. Po ukončení studií hrál v různých divadelních souborech, zahrál si například na scéně Divadla na Vinohradech, Národním divadle, Hudebním divadle v Karlíně, Černém divadle nebo Studiu Bouře. Od roku 1992 byl ve stálém angažmá v Divadle pod Palmovkou, zde působil až do roku 2005. Od té doby je hercem na volné noze. V současné době můžeme Jiřího Langmajera vidět na scéně Divadla Palace ve hře Pohleď a budeš uviděn, A do pyžam! a ve hře Líbánky. Zahrál si také v Shakespearovských slavnostech, vytvořil roli Edgara v Králi Learovi a Hamleta. V roce 1999 byl oceněn cenou Thalie pro umělce do 33 let za roli Caliguly. Na svém kontě má doposud přes sto deset rolí ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Třetí patro, Proč?, Copak je to za vojáka…., Paní Liška, Kamarád do deště, Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro pátera Knoxe, Díky za každé nové ráno, Bylo nás pět, Zdivočelá země, Pták Ohnivák, Ex offo, Návrat idiota, Král sokolů, Snowboarďáci, Náměstíčko, Vy nám taky, šéfe!, Doktor od jezera hrochů, Hranaři, Základka nebo Líbáš jako ďábel. Dále se také věnuje práci v dabingu a působil v několika českých muzikálech.


Autogram s věnováním od Jirky Langmajera pro mě získala má kamarádka po představení Adéla ještě nevečeřela v Komorním divadle v Plzni.

Jan Tříska

9. listopadu 2012 v 9:00 | T.N.R |  Autogramy

Jan Tříska
se narodil 4.11.1936 v Praze. Původně se věnoval tanci, ale na přímluvu Karla Högera šel studovat herectví. Po úspěšném absolvování DAMU se stal nejmladším členem činohry Národního divadla. Dále působil také v Městských divadlech pražských a v Divadle za branou. Úspěchu dosáhl i na poli filmovém, svou první roli dostal ve filmu Váhavý střelec z roku 1956. Talent, charisma, výrazný hlas a poutavá tvář zapříčinily, že Jan šel z role do role, zahrál si například ve filmech: Pět z milionu, Pochodně, Dva z onoho světa, Mezi námi zloději, Lov na mamuta, Ukradená vzducholoď, Ženitba, Záhada hlavolamu, Popelka, Radúz a Mahulena, F. L.Věk, Zlatovláska, Sen noci svatojánské, Pohádky tisíce a jedné noci nebo Na samotě u lesa. Po podepsání Charty 77 byl nucen emigrovat do USA. Zde začal spolupracovat s Milošem Formanem. Zahrál si tak ve filmu Ragtime (1981) nebo Lid versus Larry Flynt. Spolupracoval také například na seriálu Highlander: The Raven (1998), kde si zahrál střelce nebo filmu Ronin ze stejného roku, zde se objevil po boku Roberta De Nira a Jeana Reno. Příležitost vrátit se do českého filmu přišla v roce 1991 od Jana Svěráka ve snímku Obecná škola, ten byl následně nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Dále se objevil ve filmech a seriálech: Řád, Kód Omega, Ďábel přichází, Trosečníci, Rok ďábla, Želary, za které přišla druhá nominace na Oscara, Jedna ruka netleská, Horem pádem, Máj, Hranaři nebo Bastardi 3. V roce 2002 byl oceněn Cenou Alfréda Radoka za výkon v hlavní roli Krále Leara v Letních filmových Shakespearovských slavnostech. V současné době Jan Tříska žije se svou manželkou herečkou Karlou Chadimovou v Los Angeles.


Autogram s věnováním Jana Třísky jsem získal osobně na autogramiádě v Českém rozhlasu Plzeň 6.11.2012.

Lukáš Vaculík

8. listopadu 2012 v 9:07 | T.N.R |  Autogramy
Lukáš Vaculík se narodil 8.6.1962 v Praze. Po studiích na pražské konzervatoři nějaký čas působil v Městských divadlech pražských, objevil se také v Divadle Rokoko a Činoherním klubu. Velice rychle se dokázal dostat do povědomí diváka, první filmovou roli ztvárnil po boku Vladimíra Menšíka v Lásce mezi kapkami deště z roku 1979. Za tu dobo zvládl vytvořit více jak 80 filmových rolí. Postupně se ze škatulky hodného teenagera slušňáka vymanil a s přibývajícími léty je obsazován do rolí hrdinů středního věku nebo elegantních šedivějících tatínků. Vidět jste jej mohli například ve filmech, seriálech a inscenacích: Vítr v kapse, Sanitka, Kamarád do deště, Tankový prapor, Princezna ze mlejna II, Z pekla štěstí, Miláček, Past, Eden, Proč bychom se netopili nebo Jménem krále. Nyní působí v Divadle Palace Theatre, kde Lukáše můžete spatřit ve hře Divadelní komedie a Veřejné oko.
Autogram Lukáše Vaculíka jsem obdržel spolu s klubovým časopisem Autograph. Moooc děkuji!