Únor 2013

Michal Slaný

22. února 2013 v 9:52 | T.N.R |  Autogramy
Michal Slaný se narodil 4.7.1976 ve Znojmě. Vystudoval Střední průmyslovou školu strojní v Brně a po maturitě zamířil rovnou na JAMU, zde pod vedením Josefa Karlíka a Jany Hlaváčové nabíral cenné zkušenosti. Již jako student hostoval ve Východočeském divadle v Pardubicích a v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Po úspěšném absolvování JAMU v roce 2000 byl necelý rok členem souboru Městského divadla v Mostě. Poté působil od září 2001 v Městském divadle v Brně a od roku 2001 až 2009 byl ve stálém angažmá v Národním divadle v Praze. Hostuje také v Činoherním klubu, v divadle Metro, v brněnském Národním divadle nebo Divadle Palace. Před kamerou se poprvé objevil ve filmu Stůj, nebo se netrefím z roku 1997. Dále si zahrál ve filmech a seriálech: Román pro ženy, Ordinace v růžové zahradě, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, O Šípkové Růžence, Kriminálka Anděl, Kouzla králů, Hlídač č. 47, Expozitura, Přešlapy, Dokonalý svět nebo ve filmu Vetřelci a lovci: Krutá nevěsta.


Autogram Michala Slaného jsem získal osobně po představení hry Vše o mužích v plzeňském Pekle 17.2.2013. Na společné fotografii se mi podařilo získat autogram od všech pánů :)Maroš Kramár

21. února 2013 v 8:15 | T.N.R |  Autogramy
Maroš Kramár se narodil 26.4.1959 v Bratislavě. Jít po herecké cestě měl již předem dáno, jeho otec Ján Kramár a dědeček Ján Klim byli herci. V roce 1978 úspěšně ukončil studia herectví na Státní konzervatoři v Brně. Začínal v divadle v Brně a od roku 1979 až do roku 1985 působil v Divadle Andreja Bagara v Nitre. V Slovenském Národném Divadle byl v souboru od roku 1985 a v současné době zde pouze hostuje. Před filmovou kamerou se poprvé objevil již v roce 1971 v televizním filmu Ivko a jeho mať. Dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Tereza, Za humny je drak, Tajomný ostrov, Cesta životem, Iná láska, Ten tretí, Čerti nespia, Fontána pre Zuzanu 2, Suzanne, Deník šílené manželky, Královský slib, Letiště, Ordinácia v ružovej záhrade, Expozitura, Nesmrtelní nebo v seriálu Nevinní.Autogram Maroše Kramára jsem získal osobně po představení hry Vše o mužích v Pekle v Plzni 17.2.2013.

Filip Blažek

20. února 2013 v 9:00 | T.N.R |  Autogramy
21.8.1973 se v Praze narodil herec Filip Blažek. V roce 1992 úspěšně absolvoval pražskou konzervatoř a v mosteckém divadle získal své první angažmá. V letech 1994 až 1995 byl v uměleckém souboru Divadla ABC, hostoval ve Stavovském divadle, spolku Kašpar nebo v Divadle na Vinohradech. V současné době je v angažmá Divadla na Vinohradech, zde můžete Filipa vidět ve hře Zkrocení zlé ženy, dále působí v divadle Kalich v muzikálech Jack Rozparovač, Krysař nebo Tajemství. První příležitost objevit se před kamerou získal jako jedenáctiletý ve filmu Vyhrát potichu (1984), popularitu a diváckou pozornost získal až v roce 1992, kdy jej režisér Zdeněk Zelenka obsadil do role vesnického chlapce Matěje v pohádce Nesmrtelná teta. Nejen pro svůj herecký talent, ale i sympatickou tvář a výrazný hlas se stal vyhledávaným hercem. Doposud má na svém kontě více jak padesát rolí ve filmech a seriálech, například: Duhová hora, O perlové panně, Kouzelný šíp, Z pekla štěstí, Hodina pravdy, Černí andělé, Lakomec, Andělská tvář, Pojišťovna štěstí, Duše jako kaviár, Trapasy, Kriminálka Anděl, Kouzla králů, Přešlapy, Peklo s princeznou, Dešťová víla, Ach, ty vraždy!, Probudím se včera nebo Ententýky.


Autogram Filipa Blažka jsem získal osobně po představení hry Vše o mužích v Pekle v Plzni 17.2.2013. Filip je velkej pohodář a příjemnej člověk!


Marta Vančurová

19. února 2013 v 9:47 | T.N.R |  Autogramy
7.9.1948 se narodila v Lhotce - Praha Marta Vančurová. Cesta k divadlu pro Martu vedle přes Dětský rozhlasový sbor Bohumila Kulínského, zde od deseti let pravidelně docházela na zpěv. Po maturitě ze sboru odešla a pracovala v hydrometeorologickém ústavu a pomýšlela na studium fyziky, ale osud jí zavál na DAMU. Studium úspěšně zakončila v roce 1972 a získala své první angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého dnes Švandovo divadlo. Zde prožila nejen své herecké začátky, ale i vyspělost ve zkušenou a sebejistou herečku, vybudovala si pevná profesní přátelství. Počátkem 90. let z divadla odešla ze dne na den. Okamžitě přichází nabídka od Jiřiny Jiráskové působit na scéně Divadla na Vinohradech. Marta Vančurová nabídku přijímá a v angažmá tohoto divadla je do dnes. K filmové tvorbě se dostala již jako studentka v roce 1970 ve filmu Nevěsta. Větší pozornost však získala až o tři roky později ve filmu Milenci v roce jedna. Dále si například zahrála ve filmech a seriálech: Jana Eyrová, 30 případů majora Zemana, Jáchyme, hoď ho do stroje!, Cirkus v cirkuse, Inženýrská odysea, Den pro mou lásku, Kam nikdo nesmí, Synové a dcery Jakuba Skláře, Smrt krásných srnců, Cesta peklem, Svědectví, Ex offo, Útěky, Bolero, Rána z milosti, Náves, Muži v říji nebo ve filmu Čerešňový chlapec. Kromě hraní se věnovala také práci v rozhlase.

Autogram Marty Vančurové jsem získal osobně po představení hry Fígl v divadle Alfa v Plzni 11.2.2013.
Stejně tak, jak mile působí na fotkách, je i ve skutečnosti!

Václav Postránecký

18. února 2013 v 9:25 | T.N.R |  Autogramy
Václav Postránecký se narodil 8.9.1943 v Praze. Hrát a zpívat začal v Dismanově rozhlasovém dětském souboru, zahrál si také role ve filmu a ve Vinohradském divadle. Původně se vyučil zámečníkem, ale naštěstí se tomuto řemeslu nevěnoval a pustil se na dráhu hereckou. V libereckém divadle začal pracovat jako jevištní technik a v letech 1960 až 1962 už působil jako herec ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Léta 1962 až 1969 prožil v brněnském Státním divadle. Poté následovalo první pražské angažmá v Městských divadlech pražských. Členem činohry Národního divadla se stal v roce 1979 a jejím dosud. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1952 ve filmu Konec strašidel. Od té doby má na svém kontě přes sto třicet rolí ve filmech a seriálech, například: Punťa a čtyřlístek, Chlap jak hora, My tři a pes z Pětipes, Byl jednou jeden dům, Jak se budí princezny, S tebou mě baví svět, Létající Čestmír, Cirkus Humberto, Četnické humoresky, Paní Piperová zasahuje, Pra pra pra, Bankrotáři, Ro(c)k podvraťáků, Bobule, Líbáš jako Bůh, Cukrárna, Hranaři, nebo v pohádce Dvanáct měsíčků. Václav Postránecký v letech 2005 až 2011 zastával post prezidenta Herecké asociace. Kromě hraní se věnuje moderování a dabingu.Autogram Václava Postráneckého jsem získal osobně po představení hry Fígl v divadle Alfa v Plzni 11.2.2013.

Jana Altmanová, Pavel Kikinčuk a Jindřiška Kikinčuková

15. února 2013 v 11:30 | T.N.R |  Autogramy
Jana Altmanová se narodila 17.10.1944 v Praze. Vystudovala scénografii a poté úspěšně absolvovala na DAMU loutkařskou katedru. Na přelomu 60. a 70. let působila v angažmá německého loutkařského divadla Hohensteiner Puppenspieler. Kromě divadla se věnovala pedagogické činnosti. Po svém návratu do tehdejšího Československa dostala angažmá v Divadle Spejbla a Hurvínka, později pak Ústředního loutkového divadla. První roli dostala v roce 1979 ve filmu Jak rodí chlap. Paní Altmanová je živoucím důkazem, že není malých rolí. Povětšinou je právě obsazována do drobnějších rolí, ale rolí takřka nezapomenutelných a v příběhové linii důležitých. Zahrála si na příklad ve filmech a seriálech: Vrchní, prchni!, Co je doma, to se počítá, pánové…, Rozpuštěný a vypuštěný, Já nejsem já, Trhala fialky dynamitem, O zvířatech a lidech, Kolja, To jsem z toho jelen, Kameňák, Ulice, Příkopy, Vyprávěj, Cukrárna, Ach, ty vraždy!, nebo ve filmu Babovřesky.
Pavel Kikinčuk se narodil 27.10.1959 v Hradci Králové. První zkušenosti získal v ochotnickém tehdejším divadle Vítězného února. V té době studoval na gymnáziu, na popud herce Vladimíra Kettnera se pokusil o školu divadelní, což se mu i podařilo. Po úspěšném absolvování brněnské JAMU dostal několik nabídek na angažmá, Pavel přijal nabídku jít do Plzně. V Divadle J. K.Tyla působil patnáct let, po roce 2000 odešel do Činoherního divadla v Praze, ale v Plzni působí pořád. Jeho manželka Jindřiška Kikinčuková je principálkou c. k. Divadla Pluto.
Jindřiška Kikinčuková je velká záhada. Asi dvě hodiny strávené na netu a nenašel jsem skoro vůbec nic, pouze všeobecně známá fakta. Jindřiška Kikinčuková je ředitelkou kabaretního a šantánového divadla c. k. Divadlo Pluto v Plzni, je manželkou českého herce Pavla Kikinčuka a má titul Mgr. Zahrála si ve filmech a seriálech: Nejkrásnější hádanka, Doktor od jezera hrochů, Cesty domů a ve filmu Babovřesky.

Autogram paní Altmanové, Pavla Kikinčuka, Jindřišky Kikinčukové jsem získal osobně na autogramiádě k předpremiéře filmu Babovřesky 11.2.2013 v Plzni. Na podpisové kartě je autogram také Zdeňka Trošky, Lukáše Langmajera a babky Bursové.

Alena Vránová

14. února 2013 v 10:07 | T.N.R |  Autogramy
Alena Vránová se narodila 30.7.1932 v Praze. Již jako malá účinkovala v Dismanově dětském rozhlasovém souboru a v dětských rolí na pražských scénách. Snila o dráze učitelské, ale nakonec se rozhodla pro hraní a šla studovat na DAMU. Po úspěšném zakončení studií byla ve stálém angažmá v Oblastním divadle a poté přešla do Divadla ABC. Zde se setkala s Janem Werichem nebo Otou Ornestem. První role přišla v roce 1948 v pohádce O ševci Matoušovi. Obrovský úspěch a slávu získala o čtyři roky později v pohádce Pyšná princezna. Poté přišly další velké úspěchy ve filmech Dovolená s Andělem, Hudba z Marsu nebo Hrátky s čertem. V šedesátých letech dostávala jen málo příležitostí zahrát si ve filmu, ale o to víc excelovala na prknech divadel. Do roku 1993 působila v Městských divadlech pražských, nyní je v angažmá v Divadle Ungelt. V roce 1997 obdržela cenu Thálie za ztvárnění stárnoucí herečky Gretie Mathewsové ve hře Bouřlivé víno. Dále jste Alenu Vránovou mohli spatřit ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Milí Bakaláři, 30 případů majora Zemana, Chalupáři, Žena za pultem, Já to tedy beru, šéfe...!, Causa Králík, Vlak dětství a naděje, Kamarád do deště, Díky za každé nové ráno, Ulice, Náves, Vratné lahve, Život je ples nebo v seriálu Obchoďák.


Autogram Aleny Vránové jsem získal osobně po představení hry Fígl v Divadle Alfa v Plzni 11.2.2013. Paní Vránová byla úžasná, milá, ochotná a velice vtipná :)


Lukáš Langmajer

13. února 2013 v 9:42 | T.N.R |  Autogramy
Lukáš Langmajer se narodil 25.8.1980 v Plzni. Zde vychodil základní a střední školu. K divadlu ho poprvé přivedla jeho sestra již ve čtrnácti letech. Začínal v divadle Dialog, kde působí do dnes. Zhruba tři roky pracoval jako moderátor lokálního vysílání ve Znojmě a jako zprávař rádia Kiss Proton v Plzni. Následovalo Jihočeské divadlo, zde začala Lukášova profesionální dráha herce. V současné době je na volné noze, vidět ho můžete třeba v Divadle Na Jezerce ve hře Charleyova teta, Divadlo Palace v Pohleď a budeš udiven nebo c.k. Divadlo Pluto Plzeň v Paparazzi aneb Intimní život bulvárního fotografa. Před kamerou se poprvé objevil v roce 2005 v seriálu Ulice. Dále si zahrál ve filmech a seriálech: Skřítek, Ordinace v růžové zahradě, Bobule, 2Bobule, Román pro muže, Okresní přebor, Setkání s hvězdou: Vilma Cibulková, Perfidia, Muži v naději, Základka nebo v novinkovém filmu Babovřesky.
Autogram Lukáše Langmajera jsem získal osobně na autogramiádě k předpremiéře filmu Babovřesky 11.2.2013 v Plzni.

Zdeněk Troška

12. února 2013 v 8:35 | T.N.R |  Autogramy
Zdeněk Troška se narodil 18.5.1953 ve Strakonicích. Narodil se pro film, již od útlého věku projevoval herecké a organizační schopnosti. Nebylo proto divu, že vystudoval režii na pražské FAMU a francouzské Lycée Carnot v Dijonu. Prvotní zkušenosti sbíral po boku Jana Ekla a Vladimíra Drhy při režisérské spolupráci na filmu Jak rodí chlap z roku 1979. Prvním samostatným filmem Hledání modrého tónu zrežíroval o rok později. Do širšího povědomí diváka se dostal díky filmu z roku 1983 Bota jménem Melichar, ale obrovský úspěch zaznamenal v tomtéž roce prvním dílem trilogie Slunce, seno, jahody. Následoval film Poklad hraběte Chamaré a první Troškova pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. V roce 1989 natočil druhé pokračování Slunce, seno a pár facek, o dva roky později následoval poslední díl Slunce, seno, erotika. Od 90. let se spíše zaměřil na pohádky: Princezna ze mlejna, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna 2, atd. S Jiřím Pomejem se v roce 2002 pustil do historického filmu Andělská tvář, film však u diváků zcela propadl a přišla trilogie Kameňáků. Kameňák 1, 2 a 3 byly jedním z nejnavštěvovanějších filmů v ČR a zároveň i nejdiskutovanějších. U kritiků zcela propadly a byly označeny za nejhorší filmy v historii české kinematografie, ale diváci jednoznačně měli jiný názor, což potvrzuje i velká sledovanost v TV. Velkým úspěchem byly rovněž pohádky a film: Nejkrásnější hádanka, Doktor od jezera hrochů a Čertova nevěsta. Kromě filmování Zdeněk Troška režíroval muzikály v pražském divadle Kalich a inscenoval Verdiho operu Don Carlos na scéně Národního Divadla. Zdeňkovo nejnovější počin je film Babovřesky, který má premiéru 14.2.2013.


Autogram Zdeňka Trošky jsem získal osobně na autogramiádě k předpremiéře filmu Babovřesky 11.2.2013 v Plzni.

Pavel Nečas

11. února 2013 v 10:42 | T.N.R |  Autogramy

Pavel Nečas se narodil v Hodoníně roku 1966. Hereckou konzervatoř v Brně úspěšně dokončil v roce 1987. Své herecké začátky má spojené s divadlem Na provázku v Brně. Postupem času působil také v divadlech v Olomouci, Uherském Hradišti nebo v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Od roku 1998 je ve stálém angažmá v divadle Na Fidlovačce, což je i rok vzniku tohoto divadla. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1994 v pohádce O nesytovi. Dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Zdivočelá země, Četnické humoresky, O ztracené lásce, Kožené slunce, Černí baroni, Ulice, Příkopy, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura, Okresní přebor, Vůně kávy nebo ve filmu Aplaus.Autogram Pavla Nečase jsem získal osobně 6.2.2013 po představení hry Tři bratři v nesnázích v Měšťanské besedě v Plzni. Pavel Nečas je správnej řízek!

Filip Tomsa

8. února 2013 v 9:15 | T.N.R |  Autogramy
Filip Tomsa se narodil 20.4.1984 v Mladé Boleslavi. Studoval Konzervatoř v Praze, obor hudebně dramatický a již během studií si zahrál v Národním divadle ve hře Smrt Hippodama a v divadle Kolowrat ve hře Ruce Venušiny. Také má zkušenosti s černým divadlem Jiřího Srnce, kde hrál v představení Petr Pan. Jeho první role byla v inscenaci Adam a Eva 2001. Počátkem roku 2005 přijal nabídku hostovat v Městském divadle v Mladé Boleslavi a od září roku 2005 se stal stálým členem souboru. V září roku 2007 nastoupil do stálého angažmá Divadla na Vinohradech v Praze a v Městském divadle v Mladé Boleslavi působí nadále jako host. Filip Tomsa se prozatím objevil ve více jak dvaceti filmech, seriálech a inscenacích, například: Zdivočelá země, O víle Arnoštce, Vůně Vanilky, Ordinace v růžové zahradě, Příkopy, Strážce legendy, Kvaska, Ďáblova lest, Veni, vidi, vici, Cukrárna, Ach, ty vraždy! Nebo ve filmu Policie Modrava.Autogram Filipa Tomsi jsem získal osobně po představení hry Tři bratři v nesnázích 6.2.2013 v Měšťanské besedě v Plzni. Ikdyž představení bylo fakt náročný (dvě hodiny), byl Filip velice příjemný!

Adéla Gondíková

7. února 2013 v 9:53 | T.N.R |  Autogramy
Adéla Gondíková se narodila 19.8.1973 v Sokolově. Absolvovala pražskou Státní konzervatoř, ještě v době studia hostovala v pražských divadlech. Pracovala jako redaktorka zpravodajství na radiu Frekvence 1, také působila na rádiu Evropa 2, kde spolu se svým bratrem Daliborem Gondíkem uváděla ranní show. Moderátorské duo Adéla a Dalibor se natolik osvědčilo, že přišly další lukrativní nabídky. Postupně moderovali v Snídani s Novou, Kolotoč, GO-GO Šou a v současné době již dvanáct let uvádí pořad Rady ptáka Loskutáka. Před kamerou se poprvé objevila již ve svých osmnácti letech a to ve filmu Klauni a vlastenci. Dále si zahrála ve filmech a seriálech: Válka barev, Nováci, Motel Anathema, To nevymyslíš!, Ordinace v růžové zahradě, Všechno nejlepší!, Doktor od jezera hrochů.


Autogram Adély Gondíkové jsem získal osobně po představení hry Tři bratři v nesnázích 6.2.2013 v Měšťanské besedě v Plzni. Adél je velice příjemná osobnost a pořád usměvavá!

Peter Nagy

1. února 2013 v 9:18 | T.N.R |  Autogramy

Peter Nagy se narodil 9.4.1959 v Prešově. Po úspěšném absolvování gymnázia v Prešově studoval na Filozofické fakultě UPJŠ. Hudbě se Peter věnoval již jako student střední školy, svou první píseň nahrál v sedmnácti letech v košickém rozhlase, začínal jako folkový zpěvák. Ve svých začátcích vystupoval se skupinami: Profily, Fultura a ve skupině Karla Witza. První úspěšnou písní Petra Nagyho se stala skladba Profesor Indigo (1982), která se o rok později stala velkým hitem. V roce 1982 nastoupil na roční povinou vojenskou základní službu jako vokalista ve Vojenském uměleckém souboru v Bratislavě. Založil svou vlastní kapelu Indigo, se kterou vystupuje do dnes. V roce 1984 vydává své debutové album "Chraň svoje bláznovstvá" a získává stříbrného Slavíka. O rok později se stává zlatým Slavíkem a v dalším roce opět stříbrným Slavíkem. Od poloviny osmdesátých let se věnuje i unikátnímu projektu hledající dětské zpěvácké talenty Peter "Nagy a děti" . V 90. letech se věnuje i moderování pořadu pro mládež Fany na Slovenské televizi. V roce 2009 byl uveden do České rokové síně slávy a vydává dvoj album "Labute a Havrany" k pětadvacátému výročí své hudební kariéry. Kromě hudby se také profesionálně věnuje umělecké fotografii. Má vlastní fotoateliér a jeho oblíbenou tvorbou jsou černobílé portréty a jemně laděné umělecké akty. Déle je autorem a spoluautorem několika knižních titulů a mezi jeho záliby patří terénní a sportovní auta. Peter Nagy žije střídavě v Praze a Bratislavě.


Autogram Petera Nagyho jsem získal osobně po koncertě v Měšťanské besedě v Plzni 30.1.2013.