KSA

24. března 2013 v 18:28 | T.N.R |  Články
23.3.2013 jsem se zúčastnil jarního klubového setkání KSA v Praze, jehož jsem také členem (zatím). Krom již tradičního šrumu sběratelů, kteří si vyměňovali nejrůznější novinky, cvrkot kolem těch, jež vyměňují nebo prodávají nejrůznější autogramy slavných osobností, se nám tentokrát dostalo celkem netradičního uvítání. Ještě před vstupem byli všichni účastníci vyzváni, aby sál opustili, kvůli pozdnímu příchodu pána, jež připravoval zřejmě velice důležitou prezentaci, kterou jsem do svého odchodu (cca 11 hod, déle jsem tentokrát nevydržel) nespatřil. Možná byla prezentace prezentována v pokročilejších hodinách. V tom okamžiku vznikl na chodbě slušný mumraj a v určité chvíli i zmatek! Pan Štork si asi neuvědomil, že nevyzívá k odchodu skupinku o deseti lidech, ale slušný hlouček lidí, jež by na jednom konci Karlova mostu dokázal udělat slušný zátaras. I přes tento chybný manévr sem si náladu nenechal zkazit a zapojil jsem se do dění jako každý, když jsme se směli již vrátit do onoho sálu. Studená sprcha, jež urychlila můj odchod na již zmíněnou jedenáctou hodinu, raději jsem šel shopovat do pražských butiků, nastala, když se opět ujal slova pan Štork!
K chodu a dění klubu KSA nemám už co dodat, jsem členem cca dva roky a tak nevidím pod různé pukličky a myslím, že ani neuvidím. Ledacos jsem ale měl možnost vypozorovat a poznat. Neshody a sváry jsou všude od rodinného zázemí až po pracoviště, tak proč by kluby měly být výjimkou. Ale z jakého titulu má někdo právo nazývat nově vzniklý klub Autograph Collector Klub klubem z trucu!?! Znevažovat jej a poukazovat na něj jako něco špatného!?! Milý pane Štorku, nebuďte zkostnatělý a raději místo znevažování neznámého se snažte zaobírat chodem klubu KSA tak, aby plně fungoval. Členové si Vás zvolili, bohužel mezi nimi i já a rozhodně od Vás neočekávám poukazovat na kluby kolem, ale chci dění z klubu KSA.
T.N.R.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Redhead Redhead | Web | 25. března 2013 v 18:24 | Reagovat

Ahoj Tome, Ty jsi tam byl? Já taky, tak to je škoda, že jsme se nesetkali osobně. Jinak s Tvým článkem naprosto souhlasím! Taky jsem přemýšlela, co že to uvidíme za prezentaci. Ale všechno je jinak. Ono totiž podle pana Štorka jsou zřejmě prezentace a prezence jedno a totéž, takže šlo jen o to, aby si nás mohli "odfajfkovat" na prezenční listině, proto nás vyhnali ze sálu...Ono je to všechno o lidech. Například pan Vávra se mě na činnost klubu ptal, a to slušně a mile, to jen jiní zřejmě nemohou přenést přes srdce, že členů ubývá. Vůbec ty narážky nechápu. Proč by nemohly být kluby dva? Proč by jich nemohlo být třeba deset? Všem nám jde snad o jedno, o náš koníček, o sbírání autogramů a navazování kontaktů. Já jsem byla strašně ráda, že jsem se mohla znovu setkat s Libuškou ze Slovenska a poznat i další kolegyně Marienku a Darinku a taky dva opravdové nadšence :-) Ejme a Aďoska a dalšího milého a ochotného sběratele pana Roubínka. Bylo to milé setkání se všemi. A o tom to je! Jen škoda, že jsme se nepotkali osobně spolu, tak snad příště.

2 esperanza esperanza | E-mail | Web | 26. března 2013 v 0:57 | Reagovat

[1]:Jééé tak to mě mrzí, že jsme se nepotkali! Každopádně na další klubovku pojedu, tak snad nám bude víc přát štěstí a potkáme se:).
Aha takže špatně formulovaná slovíčka. To je pak jednoduché, že jsme se prezentace nedočkali, když to vlastně byla prezence :), každopádně jsem nebyl jediný v sále kdo na onu prezentaci marně čekal :). Pan Vávra je jedním z mála úžasných lidiček, jež se zajímá upřímně a bez káravého prstu!
Já samozřejmě chápu, že pokud bude více klubů budou se lidé přesouvat z jednoho do druhého a budou boje o členy, ale proč ten boj nemůže bejt férový? Ať kluby soupeří, ale na slušné úrovni, bez pomluv! Ať nové členy získávají proto, že jsou lepší než ostatní a né proto jaký hnůj na onen klub nakydaj!
Vždyť kluby mají být především o setkávání lidí se stejným koníčkem, předávání kontaktů, navazování přátelství, o debatách,nových poznatcích a o pochlubení se s novými  ulovenými skvosty, které nám rozšířili naší sbírku. Tohle je ta hlavní podstata jakéhokoli klubu, nejen KSA. Pan Štork mě leží v žaludku již delší dobu a tohle asi byla už poslední kapka. Jeho slovní projev se dá občas přirovnat ke slovnímu průjmu, vždyť hláška tipu: "uklidněte se, nechte šmelení a poslouchejte" je urážlivá a podobných má na svém repertoáru víc. Nevím jak on, ale já rozhodně nešmelím! Kupuji nebo vyměňuji a to je podstatný rozdíl!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama