Duben 2013

Josef Carda

23. dubna 2013 v 8:48 | T.N.R |  Autogramy
Josef Carda se narodil 18.1.1956 v Ústí nad Labem. Již od mládí se zajímal o divadlo a film. Úspěšně vystudoval JAMU a plně se začal věnovat herectví. Prošel několika divadly, například: Divadlo Rokoko nebo Divadlo Bez Zábradlí. První zkušenost před kamerou získal v roce 1987 ve filmu Proč?, od té doby se objevil v řade filmů, seriálů, inscenací a zábavných pořadů, například: Trampoty pana Humbla, Tři králové, Ex offo, Čas dluhů, Pra pra pra, Rebelové, Revizor, Kameňák 3, Letiště, Ošklivka Katka, Vyprávěj, Ulovit miliardáře, Tele Tele nebo v seriálu Život je ples.

Autogram Josefa Cardy jsem získal osobně po představení hry Jakub a jeho pán 11.4.2013 v Plzni v Měšťanské besedě. Pan Carda byl příjemný a velice ochotný.

Dana Morávková

22. dubna 2013 v 8:40 | T.N.R |  Autogramy

Dana Morávková se narodila 29.7.1971 v Písku. Pražskou DAMU absolvovala v letech 1989 až 1993 a vletech 1993 až 1998 choreografii na HAMU. Již během studií na HAMU hostovala v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Od roku 1997 se významně začala podílet s jinými choreografy na některých pohybových projektech. Podílela se například na nastudování opery Rusalka, divadelních her Popelka, Čert a Káča, Labutí jezero nebo choreografii k filmům Andělská tvář nebo Z pekla štěstí, v obou filmech si též i zahrála. Do širšího povědomí diváků se dostala moderováním pořadu Snídaně s Novou na stejnojmenné televizi, kde působila až do roku 1998, kdy přešla do konkurenční televize Prima. Zde až do roku 2006 moderovala pořad Prima jízda. Od roku 2004 začala hrát v nekončícím seriálu TV Prima Rodinná pouta a v jeho pokračování Velmi křehké vztahy, zde působila až do roku 2009. Nyní jí můžete opět spatřit na TV Nova v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Na svém hereckém kontě má přes třicet televizních a filmových rolí, například: Princezna Husopaska, Král a zloděj, Don Gio, Jezerní královna, Kameňák I a II , Líbáš jako Bůh, Jseš mrtvej, tak nebreč nebo ve filmu Poslední výkřik.Autogram Dany Morávkové jsem získal osobně po představení hry Jakub a jeho pán 11.4.2013 v Plzni v Měšťanské besedě. Danuška byla naprosto úžasná, velice příjemná, milá a ochotná!!! Musím říct, že ve skutečnosti je ještě mnohem krásnější než na fotkách.

Veronika Freimanová

19. dubna 2013 v 8:30 | T.N.R |  Autogramy
Veronika Freimanová se narodila 24.9.1955 v Praze. V dětství se věnovala baletu a toužila stát se herečkou. Již při studiích na Státní konzervatoři v Praze hostovala v Činoherním klubu, kde poté byla i ve stálém angažmá. Svůj herecký talent poprvé předvedla v seriálu Kamarádi z roku 1971. Do povědomí diváků se dostala především rolí vychovatelky Hanky ve filmu Sněženky a machři. Doposud si zahrála ve více jak 80 filmech, seriálech nebo inscenacích. Svou hereckou paletu má velice rozmanitou, od rolí princezen, učitelek, vychovatelek až po maminky, tety nebo starostky. Vidět jí můžete například: Jen si tak trochu písknout, O chudém královstvíčku, O ptáku Ohniváku, Nefňukej, Veverko!, Žebrácká opera, Drákulův švagr, Četnické humoresky, Ideální manžel, Snowboarďáci, Rafťáci, Hraběnky, Vyprávěj, Zázraky života, Stín smrtihlava nebo v seriálu Nevinné lži. Veronika Freimanová je patronkou Linky proti rakovině prsou a občanského sdružení LUKA.


Autogram Veroniky Freimanové jsem získal osobně po představení hry Jakub a jeho pán 11.4.2013 v Plzni v Měšťanské besedě.

Karel Heřmánek

18. dubna 2013 v 9:19 | T.N.R |  Autogramy
Karel Heřmánek se narodil 17.10.1947 v Praze. V roce 1972 úspěšně zakončil studia na brněnské JAMU a na jednu sezónu zakotvil na scéně Divadla Na provázku. Poté působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských a v Divadle Na zábradlí. V Divadle Na Zábradlí působil až do jeho zániku v 90. letech. Pak zakládá své vlastní divadlo, Divadlo Bez zábradlí. S chodem divadla mu pomáhá jeho žena, herečka, moderátorka a bývalá televizní hlasatelka Hana Heřmánková. První filmová příležitost přišla v roce 1972 ve filmu Uprostřed babího léta ve stepi zahoukal vlak. Film však nezaznamenal většího úspěchu, ten se dostavil až v 80. letech, kdy šel takřka z filmu do filmu, Krakonoš a lyžníci, Anděl s ďáblem v těle, S čerty nejsou žerty, Fešák Hubert nebo Smrt krásných srnců. Dále se objevil ve filmech a seriálech: Kam, pánové, kam jdete?, Uzavřený kruh, O zapomnětlivém černokněžníkovi, Stalingrad, O zvířatech a lidech, Díky za každé nové ráno, Kolja, Černí baroni, Příběhy obyčejného šílenství nebo Gympl s (r)učením omezeným.


Autogram Karla Heřmánka jsem získal osobně po představení hry Jakub a jeho pán 11.4.2013 v Plzni v Měšťanské besedě. Pan Heřmánek byl naprosto úžasný, velice příjemný, milý a ochotný!!!

Tomáš Töpfer

17. dubna 2013 v 8:04 | T.N.R |  Autogramy
Tomáš Töpfer se narodil 10.1.1951 v Praze. Studoval konzervatoř v Brně a pak DAMU v Praze, účinkoval v divadlech v Ostravě, Šumperku nebo Ústí nad Labem. Od roku 1987 byl ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech až do roku 1995, kdy s Eliškou Balzerovou založili Nadaci Fidlovačka a uvedli do provozu budovu v Praze - Nuslích. Tomáš Töpfer je v Divadle Na Fidlovačce nejen hercem, režisérem, ale i ředitelem. Se svým bratrem je také spolumajitelem hospůdky U kalichu. Do širšího povědomí diváků se dostal rolí doktora Krále ze seriálu Život na zámku a naprosto geniálním velitelem četnické stanice Arazímem v Četnických humoreskách. Na svém kontě má přes padesát filmů, inscenací a seriálů, například: Haldy, Jak básníkům chutná život, Volavka, Ještě větší blbec, než jsme doufali, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Jak se krotí krokodýli nebo Smutek paní Šnejderové.


Autogram Topáše Töpfera jsem získal 9.4.2013 z České televize.

Viktor Limr

16. dubna 2013 v 8:24 | T.N.R |  Autogramy
Viktor Limr se narodil 23.7.1974 v Ústí nad Labem. Již během studií na střední škole navštěvoval dramatický kroužek, umělecké sklony zdědil po svých rodičích, jež se oba věnovali amatérskému divadlu. Po maturitě se rozhodl jít na DAMU. Tu absolvoval velice úspěšně, získal cenu Valtra Tauba, udělovanou nejlepším absolventům oboru činoherního herectví. První angažmá získává v Městském divadle v Mladé Boleslavi, po několika letech přešel do Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni a v roce 2004 odchází do angažmá pražského Švandova divadla. Pravidelně se objevuje na pražských Letních Shakespearovských slavnostech a Divadelním létě po plzeňským nebem. První filmovou roli získal v roce 1999 v televizním filmu Návštěva staré dámy. Do širšího povědomí se ale dostal až jako MUDr. Lukáš Kratochvíl v seriálu Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy. Dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Den, kdy nevyšlo slunce, Láska In Memoriam nebo ve studentském filmu Pachuť. Kromě herectví se věnuje také hudbě, společně s Radkem Valentou a Janem Teplým ml. hraje v kapele Chichotaj.


Autogram Viktora Limra jsem získal osobně 8.4.2013 v Praze v metru.

Tereza Kostková

15. dubna 2013 v 10:40 | T.N.R |  Autogramy
14.6.1976 se v Praze narodila Tereza Kostková. Od dětství se věnovala nejrůznějším aktivitám od baletu, stepu, rytmiky až po francouzštinu, výtvarku, hraní na flétnu a klavír. Povinnou základní školu absolvovala na Základní jazykové škole v Praze (1982 - 1990), poté šla na Střední pedagogickou školu (1990 - 1994) a pak Vyšší odbornou školu hereckou v Michli, obor herečka/moderátorka (1994 - 1997). Má roční kurz psychologie a mezinárodní státní zkoušku DALF z francouzštiny. Po absolutoriu na herecké škole nastoupila do angažmá v Západním divadle v Chebu. Po dvou letech odchází a je na volné noze. V té době hostuje v Divadle pod Palmovkou, kam v roce 1999 nastupuje do stálého angažmá. Zároveň můžeme Terezu vidět i na scénách dalších divadel, například: Divadlo Miriam, Divadlo u Hasičů nebo v Paláci Blaník. V roce 2007 z Divadla pod Palmovkou odchází, působí zde jen jako host a je opět na volné noze. Před televizní/filmovou kamerou se poprvé objevila v roce 1996 v seriálu Lékárníkových holka. Dále si zahrála například v seriálech a filmech: Četnické humoresky, Cesta bez průvodce (studentský film), Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Bazén, Všechno nejlepší!, Soukromé pasti, Rodinka, Cesty domů, Obchoďák nebo ve filmu Líbáš jako ďábel. Věnuje se také moderování, bravurně například moderovala s Markem Ebenem pořad StarDance aneb když hvězdy tančí.

Autogram Terezy Kostkové jsem získal osobně 7.4.2013 před Českou televizí na Kavčích horách v Praze. Tereza byla úžasná, velice milá, příjemná a ochotná. Byla hostem v pořadu Marka Ebena a natáčení končilo kolem 23:00 hod.

Faces Are Fiction

12. dubna 2013 v 8:55 | T.N.R |  Autogramy
Faces Are Fiction je mostecká kapela založená na přelomu roku 2007/2008. Přátelé Jarek, Frank a Mali vyrůstající na pop punkové muzice (Blink 182, Sum 41, Green Day, From First To Last) se rozhodli, že z drnkání na španěly po večerních mejdanech můžou přejít k opravdové kapele s jasným cílem a motivací. Po neúspěšném startu s první bubeníkem poznali velice šikovného bubeníka Lojzka.

Během let se kapela dostává na stále více koncertů, festivalů, což vedlo k sehnání sekundárního baskytaristy (Frankovo pracovní vytíženost) a technika kapely Máry, který později zaujímá i roli 3 kytary.

V roce 2009 Faces nahrávají demoalbum Blood For Blood. V roce 2010 demoalbum 2010. V roce 2011 natočili zatím poslední demoalbum.

V roce 2011 Faces natáčejí svůj první oficiální videoklip na skladbu With Nation z vlastních nákladů a prostředků.

V roce 2012 se zúčastnili a následně vyhráli soutěž Elektrika je cool!, čímž vyhráli natočení profesionální videoklipu na skladbu I Mean, která je vysílána v různých televizích jako je například TV Óčko.


Autogram kapely Faces Are Fiction jsem získal po koncertě Miro Šmajdy v Buena Vista Clubu v Plzni 6.4.2013, kde byli jako předskokani.

Miro Šmajda

11. dubna 2013 v 8:10 | T.N.R |  Autogramy
Miroslav "Miro" Šmajda se narodil 27. listopadu 1988 v Košicích. Hudbu miloval snad již od prvních krůčků, proto nebylo pro nikoho z jeho okolí velkým překvapením, že se chce muzice věnovat naplno. V roce 2009 se účastnil hudební soutěže Česko Slovenská Superstar, kde skončil na fantastickém 2. místě. Díky soutěži se dostal do povědomí široké veřejnosti, kterou uchvátil svým výjimečným hlasem a mohl nastartovat svou kariéru. Na podzim 2010 debutoval svým prvním autorským singlem Last Forever. Krátce poté vyšel druhý singl Baby a 8. listopadu 2010 vychází první album s názvem Čo sa týká lásky. Téhož roku se zúčastnil taneční soutěžní show Lets Dance 4 a po boku tanečnice Kataríny Štumpfové skončili v 9. kole. V březnu 2011 zvítězil v anketě Žebřík 2010 a to hned ve třech kategoriích: Album roku za album Čo sa týka lásky, Skladba roku za singl Last Forever a Oobjev roku. Miro každopádně nezahálí a neusnul na vavřínech z druhého místa v Superstat, vystupuje na festivalech, jak slovenských tak českých: Votvírák, Sázavafest, Cibulafest nebo Europa fest. V květnu 2011 vydává nový singl Loneliness, natáčí k němu klip a více jak pět týdnů se drží na přední příčce hitparády TV Óčko. Na první turné vyrazil 15. října 2011 s názvem Miro Šmajda Goodbye tour 2011 po devíti městech České republiky. 11. března 2012 na tiskové konferenci Slovenské televizi Miro oznamuje, že bude reprezentovat Slovensko na hudební soutěži Eurovision Song Contest 2012 v Baku pod pseudonymem Max Jason Mai. V září téhož roku zprovoznil své FB stránky www.mirosmajda.com a oznámil nahrávání nového alba. Křest desky s názvem mirosmajda.com proběhl 7. března 2013 a zároveň odstartoval i své další turné mirosmajda.com Tour.

Autogram Miro Šmajdy jsem získal po koncertě mirosmajda.com Tour v Plzni v klubu Buena Vista 6.4.2013. Miro byl suprový a klobouk dolů před jeho výkonem na pódiu, a to nejen hlasovým. Hodně dlouho jsem na tak živelném a strhujícím koncertě nebyl! Při autogramiádě mě spadla brada, Miro je velice skromný a nedělá ze sebe hvězdu s nosánkem na horu. No některé Superstar by se od něj mohly/měly učit!

Gedeon Burkhard

10. dubna 2013 v 8:17 | T.N.R |  Autogramy
Gedeon Burkhard se narodil 3.7.1969 v Mnichově v Německu. Pochází z herecké rodiny a tak se dalo více než očekávat, že i Gedeon půjde ve stejných šlépějích. Studoval na anglické internátní škole. Před kamerou se poprvé objevil již ve svých dvanácti letech v televizním dramatu Tante Maria (1981). V roce 1990 si zahrál v Československo-Německé v pohádce Šípková Růženka a o dva roky později v té samé koprodukci v seriálu Náhrdelník. Rok 1992 mu také přinesl bavorskou filmovou cenu za roli ve filmu "Kleine Haie - Malí podvodníci". Největší popularitu mu přinesla ale role policisty Alexe Brandtnera ze seriálu Komisař Rex (1994), kde nahradil herce Tobiase Morettiho. V roce 1998 se stal nejpřitažlivějším mužem časopisu Bild a v roce 1999 dostal cenu Romy za nejoblíbenějšího seriálového hrdinu. Další výrazná role přišla v roce 2006, kdy ztvárnil Chrise Rittera v seriálu Kobra 11. Zahrál si v 11 a 12 sérii a dvou pilotních filmech: Na život a na smrt (11 série) a Město v ohrožení (12 série), poté ze seriálu odešel. Dále si Gedeon Burkhard zahrál ve filmech a seriálech, například: Chobotnice, Bez líčidla, Milostné aféry, Komu patří Tobias?, Benátky pro čtyři, Ideální domácnost, Strom přání, Tunel smrti, Poslední vlak, Hanebný pancharti, Zásahová jednotka nebo v životopisném historickém dramatu Ludwig II.

Ač si vedu velice zodpovědně agendu kdy a kam umělcům píšu, tentokrát jsem totálně selhal. Gedeonovi Burkhardovi jsem poprvé psal 17.5.2009, dopis se mi vrátil a tak jsem zapátral po nové a aktuální adrese. Tu jsem jak vidno sehnal, ale bohužel nezapsal. Jen vím, že jsem Gedeonovi posílal čtyři fotografie, jež se vrátily podepsané a jedna od Gedeona s věnováním :)


Rudolf Deyl

9. dubna 2013 v 8:00 | T.N.R |  Autogramy
Rudolf Deyl se narodil 6.4.1876 v Praze. Vystudoval nižší reálku a poté obchodní akademii, otec si přál, aby převzal rodinný kožedělní podnik, ale jeho učarovalo divadlo. První herecké zkušenosti získal u divadelních společností O. Červíčka, V. Suka a P. Švandy. V roce 1897 začal studovat na Ottově dramatické škole ve Vídni, zde získal i angažmá v Zemském divadle v Lublani, kde působil až do roku 1902. Poté působil tři roky v divadle v Plzni a od roku 1905 až 1945, kdy odešel do důchodu, byl ve stálém angažmá v Národním divadle v Praze. V letech 1928 až 1935 působil jako profesor na dramatickém oddělení Konzervatoře Praha a 1922 až 1934 byl předsedou Ústřední jednoty českého herectva. První filmová zkušenost přišla v roce 1919 ve filmu Dáma s růží. Za svou kariéru natočil pouze 27 filmů, například: Řeka, Velbloud uchem jehly, Kvočna, Bílá nemoc, Advokátka Věra, Pán a sluha, Ryba na suchu, Přijdu hned, Posel úsvitu, Jan Hus, Strakonický dudák nebo Černý prapor. Za své herecké mistrovství získal nejedeno prestižní ocenění: Laureát státní ceny za herecké umění (1928), Laureát národní ceny za herecký výkon v roli Petra Dubského v Našich furiantech (1939), Řád práce (1953) a Národní umělec (1968). Rudolf Deyl zemřel 16.4.1972 v Praze.

Autogram Rudolfa Deyla jsem dostal, moc děkuji!

Roman Pistorius

8. dubna 2013 v 8:36 | T.N.R |  Autogramy
Roman Pistorius se narodil 1965. Přes deset let působil v menších či větších televizích a televizních studiích, od roku 2002 je zaměstnán v Redakci zpravodajství ČT. Za své působení v ČT vystřídal několik postů: moderátor, redaktor, ředitel TV studia, editor, vedoucí vydání pořadu Události.

Autogram Romana Pistoriuse mi přišel z České televize 26.3.2013.

Mahulena Bočanová

5. dubna 2013 v 9:42 | T.N.R |  Autogramy
Mahulena Bočanová se narodila 18.3.1967 v Praze. Poprvé se objevila před kamerou již ve dvou letech v seriálu Pan Tau, od tří let se věnovala baletu a účinkovala v reklamních spotech. Větší role přišla až v roce 1980 ve filmu Lucie, postrach ulice. V roce 1988 úspěšně absolvovala studia na pražské konzervatoři obor hudebně -dramatický, to již na svém kontě měla slušnou řádku filmů a seriálů, z dětské herecké hvězdy se tak stala plnohodnotná herečka. Během studií byla dva roky v angažmá v Národním divadle. Poté působila v Činoherním klubu, divadlo Bez zábradlí a na dalších pražských scénách. V roce 1992 odjela na tři roky na Kypr, kde získala i titul Miss Tourist Cyprus, o tři roky později se objevila na titulní straně prestižního časopisu PlayBoy. V současné době je ve stálém angažmá v Divadelní společnosti Háta. Mluví anglicky a řecky. Zahrála si například ve filmech a seriálech: Chalupáři, Léto s kovbojem, Jen si tak trochu písknout, Návštěvníci, …a zase ta Lucie!, Bylo nás šest, Kouzelný měšec, Pták Ohnivák, Pra pra pra, Post Coitum, Letiště, Vy nám taky, šéfe! nebo Vyprávěj.


Autogram Mahuleny Bočanové jsem získal osobně po představení hry Klíče na neděli 25.3.2013 v Měšťanské besedě v Plzni.

Martin Straka

4. dubna 2013 v 9:37 | T.N.R |  Autogramy
Martin Straka se narodil 3.9.1972 v Plzni. Je českým hokejovým útočníkem, je držitelem zlaté medaile z mistrovství světa a i ze zimních olympijských her. V současné době obléká dres extraligového klubu HC Plzeň 1929.


Autogram Martina Straky jsem dostal k Vánocům.

Jolana Voldánová

3. dubna 2013 v 9:27 | T.N.R |  Autogramy
Jolana Voldánová se narodila 12.1.1969 v Pardubicích. Vystudovala v letech 1983 až 1987 SŠ, Gymnázium v Pardubicích, ale jejím snem bylo DAMU, bohužel jí nepřijali. Od roku 1989 až 1992 pracovala v Československém rozhlase, od února 1993 je moderátorkou v České televizi. V redakci zpravodajství moderovala Denní zprávy, Večerník, "21" a od roku 1995 Události a Události plus. Je dvojnásobnou držitelkou cen TÝTÝ v kategorii Osobnost TV zpravodajství za rok 2005 a 2006.


Autogram Jolany Voldánové mi přišel z České Televize 26.3.2013.

Tomáš Hanák

2. dubna 2013 v 8:15 | T.N.R |  Autogramy
V Kremnici na Slovensku se 27.3.1957 narodil herec Tomáš Hanák. Jako malý s rodiči hodně cestoval, dva roky strávil na Kubě, kde jeho otec pracoval jako strojař. Po návratu šel studovat na gymnázium a VŠE, obor zahraniční obchod. Z politický důvodů byl však vyloučen, byl obviněn ze čtení manifestu Charty 77. Své štěstí šel zkusit na DAMU, ale bohužel neúspěšně. Zapojil se do každodenního život s vervou a vystřídal mnohá zaměstnání, od rybáře, číšníka, skladníka, loutkoherce nebo asistenta režie. Osud byl Tomášovi nakloněn a k herectví se přeci jen dostal, a to v nezávislém divadle Sklep v roce 1977, zde působí dodnes nejen jako herec, ale i jako autor. Jeho uhrančivá tvář, zvučný hlas a šarm byla vstupenkou před kameru. Poprvé si zahrál v roce 1977 ve studentské filmu Agnežka, vetší pozornost na sebe upoutal o deset let později ve filmu Bony a klid. Doposud si zahrál ve více jak sedmdesáti filmech, seriálech a inscenacích, například: Kopytem sem, kopytem tam, Trhala fialky dynamitem, Náhrdelník, Česká soda, Díky za každé nové ráno, Král Ubu, Zdivočelá země, Pasti, pasti, pastičky, Otesánek, Rebelové, Cesta z města, Mazaný Filip, Skřítek, Dobrá čtvrť, Prachy dělaj člověka, Comeback nebo v seriálu Nikdy neříkej nikdy. Zahrál si v hollywoodském seriálu Mladý Indiana Jones a dobrodružném fantasy Kletba bratří Grimmů. Svůj talent uplatňuje i na poli moderátorském, je tváří charitativního pořadu Pomozte dětem a dvakrát byl zvolen sexy mužem roku v časopisu SPY.

Autogram Tomáše Hanáka mi přišel z České televize 26.3.2013.