Květen 2013

Ernesto Čekan

31. května 2013 v 8:31 | T.N.R |  Autogramy
Ernesto Čekan, herc a dabér, se narodil 31.8.1972. V roce 1993 úspěšně absolvoval pražskou konzervatoř. První angažmá získal v Městském divadle v Mostě. V roce 1995 získal angažmá v divadle ABC v Praze a v současné době působí v Divadle Radka Brzobohatého ve hře Lev v zimě, Dvanáct rozhněvaných mužů, Klec bláznů, Vyhazovači nebo Sodoma Gomora. První filmovou příležitost dostal v roce 1990 v krimi Petra Šíchy Silnější než já. Dále si zahrál ve filmech a seriálech, například: Přítelkyně z domu smutku, Nesmrtelná teta, Byl jednou jeden polda, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna 2, Ordinace v růžové zahradě, Trapasy, Bastardi 2 nebo Muž, který se směje.


Autogram Ernesta Čekana jsem získal osobně 25.5.2013 po představení hry Klec bláznů v Divadle Radka Brzobohatého v Praze.

Přemysl Pálek

30. května 2013 v 9:01 | T.N.R |  Autogramy
Herec, zpěvák a tanečník Přemysl Pálek se narodil 18.12.1990 v Plzni. Již od dětství se věnoval tanci. Tancoval v plzeňské taneční skupině Storm, se kterou se pravidelně umisťovaly na předních příčkách nejrůznějších tanečních soutěží. Díky své všestrannosti herec - zpěvák - tanečník šel studovat na konzervatoř Jaroslava Ježka obor muzikálové herectví. Po úspěšném zakončení studií působil sám jako lektor v tanečním studiu Dance station. V roce 2009 se poprvé objevil před kamerou a to v seriálu První krok, zde ztvárnil roli Patrika Lokvence, studenta Akademie dramatických umění Kláry Jakubské. V současné době působí na prknech Divadla Radka Brzobohatého ve hrách: Tančírna, Dvanáct rozhněvaných mužů, Klec bláznů nebo A pak už tam nezbyl ani jeden aneb Deset malých černoušků.


Autogram Přemysla Pálka jsem získal osobně 25.5.2013 po představení hry Klec bláznů v Divadle Radka Brzobohatého v Praze.

Pavlína Mourková

29. května 2013 v 8:31 | T.N.R |  Autogramy
24.5.1965 se v Praze narodila herečka Pavlína Mourková. Svou hereckou kariéru odstartovala již ve svých dvanácti letech ve filmu režisérky Věry Plívové Jak se točí Rozmarýny, i když její hlavní mimoškolní aktivitou byl sport, a to skoky do vody. Sportovní nadání zdědila po mamince, jež byla krasobruslařka. Po úspěchu filmu Jak se točí Rozmarýny se další nabídky jen hrnuly, a proto se rozhodla jít na konzervatoř. Před a při studiích se objevila například ve filmech a seriálech: O statečné princezně Janě, Dnes v jednom domě, Sestřičky, Třetí patro, Panoptikum města pražského. Po úspěšném absolvování konzervatoře si zahrála ve Smyczkově dramatu Proč?, následovali: Rodáci, Pan Tau, O nebojácné Bětce, Romeo a Julie, Přítelkyně z domu smutku, Hospoda, Zdivočelá země, Šípková Růženka, Kruh. Kožené slunce, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Náměstíčko, Trapasy, Čapkovy kapsy, Život je ples nebo v seriálu Helena. Kromě prácí před kamerou se také věnuje divadlu, v současné době můžete Pavlu Mourkovou spatřit na prknech Divadla Radka Brzobohatého ve hře: Barmanky, Klec bláznů, Tančírna, Sodoma Gomora nebo A pak už nezbyl ani jeden aneb deset malých černoušků.


Autogram Pavlíny Mourkové jsem získal osobně po představení hry Klec bláznů v Divadle Radka Brzobohatého v Praze dne 25.5.2013. Pavla byla velice příjemná, milá a krásně jsme si popovídali.

Hana Gregorová

28. května 2013 v 8:03 | T.N.R |  Autogramy
Herečka Hana Gregorová se narodila 20.8.1952 v Bratislavě v tehdejším Československu. Vystudovala VŠMU v Bratislavě. V 90. letech vlastnila cestovní kancelář a solární studio. První roli získala v roce 1972 ve filmu Letokruhy a hned na to si zahrála v televizním filmu Žiarlivosť. Dále si zahrála například ve filmech, seriálech a inscenacích: Horali, Sedem krátkych rokov inžiniera Hagaru, Zbojnícky tanec, Noční jezdci, Tisícročná včela, Cirkus Humberto, O Janovi a jeho podivuhodném příteli, Konec velkých prázdnin, Četnické humoresky, Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje!, Šípková Růženka, O ztracené lásce, Ordinace v růžové zahradě, Náves, Panelák, Vyprávěj, Odsouzené, Bastardi 2 nebo v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Spatřit na živo můžete Hanu Gregorovou v Divadle Radka Brzobohatého ve hře: Barmanky, Klec bláznů, Tančírna nebo Sodoma Gomora. Divadlo Radka Brzobohatého založila v roce 2004 se svým manželem Radkem Brzobohatým, zde zastává zároveň i post manažerky a ředitelky.


Autogram Hany Gregorové jsem získal osobně po představení hry Klec bláznů v Divadle Radka Brzobohatého v Praze 25.5.2013. Paní Hana byla velice milá, okouzlující a dala mě jednu svou vlastní fotografii.

Vojtěch Hájek

27. května 2013 v 9:49 | T.N.R |  Autogramy
Herec Vojtěch Hájek se narodil 18.11.1979 v Táboře. Již od mala se věnoval nejrůznějším sportům, od basketbalu, volejbalu až po kanoistiku, jež patří do dneška mezi jeho koníčky. Kromě sportu se projevoval i jeho herecký talent, a tak se rozhodl zkusit štěstí a přihlásil se na pražskou DAMU, obor činoherní herectví. Po úspěšném absolvování získal své první angažmá v Klicperově divadle. V současné době jej můžeme spatřit například v Divadle Radka Brzobohatého ve hrách: Klec bláznů, Vyhazovači, Lev v zimě, Tančírna, Dvanáct rozhněvaných mužů, A pak už nezbyl ani jeden aneb Deset malých černoušků nebo Sodoma Gomora. Pozadu nezůstává ani s filmovou a seriálovou tvorbou, v roce 2005 si poprvé zahrál ve studentském filmu Věrnost, dále: Ošklivka Katka, Videoterapie a v roce 2012 Poslední výkřik.


Autogram Vojtěcha Hájka jsem získal osobně 25.5.2013 po představení hry Klec bláznů v Divadle Radka Brzobohatého v Praze. Pokud jste Klec bláznů ještě neviděli, měli byste si udělat čas a rozjet se do Divadla Radka Brzobohatého, skvělá hra, skvělé obsazení, skvělé herecké výkony!!!

Květa Fialová

27. května 2013 v 8:47 | T.N.R |  Autogramy
Herečka Květa Fialová se narodila 1.9.1929 ve Veĺké Dravce okres Lučenec. Ze Slovenska byla rodina nucena se roku 1938 odstěhovat do Čech. Konec 2. světové války byl pro naší přední herečku velice traumatizující. Matka se po skončení války znovu odstěhovala na Slovensko a Květa Fialová přitahována divadlem zůstala. V roce 1946 působila v divadle v Českém Těšíně a byla přijata na JAMU. JAMU úspěšně zakončila v roce 1950, již během studií si zahrála menší roli ve filmu Velká příležitost. V 50. letech byla v angažmá v divadlech v Opavě, Českých Budějovicích, Kolíně nebo v Martině. V roce 1958 přijíždí do Prahy na pozvání Jana Wericha do divadla ABC. Zde působí několik desetiletí ve stálém angažmá až do roku 1991, kdy zde zůstává jako stálý host dodnes. V 60. letech krom velkého zájmu filmařů, je ideální představitelkou krásných osudových žen, se stává sexy symbolem. Osudovou rolí se stává Tornado Lou z filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera, kde uplatnila svou krásu, šarm a velký talent. Podobné role si zahrála ve filmech Fantom Morrisvillu, Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Fouska nebo Partie krásného dragouna. S přibývajícími léty noblesně měnila herecký typ z osudových žen, po zralé a elegantní dámy až po babičky. Doposud si paní Fialová zahrála ve více jak 150 filmech, seriálech a inscenacích, například: Dařbuján a Pandrhola, Ostře sledované vlaky, Adagio, Slaměný klobouk, Léto s kovbojem, Adéla ještě nevečeřela, S tebou mě baví svět, Drákulův švagr, O ztracené lásce, Andělská tvář, Bazén nebo ve filmu Účastníci zájezdu.

Paní Květu Fialovou velice obdivuji pro její životní styl, nadhled a velké srdce!Autogram s věnováním od paní Květy Fialové jsem dostal ještě k narozeninám, moc děkuji!

Ivan Lupták

21. května 2013 v 8:31 | T.N.R |  Autogramy
Herec Ivan Lupták se narodil v Kladně roku 1986. Od mala měl velice kladný vztah ke sportu, zejména k sólovým - plavání nebo atletika. Bohužel nedosahoval větších výsledků, aby se mohl věnovat dráze sportovce, a tak svou pozornost přenesl na techniku. Po základní škole šel studovat na Střední odbornou školu 1. KŠPA, obor výpočetní technika. Studium, ale nesplňovala jeho představu o plnohodnotném životě. Koncem třetího ročníku se školou navštívil představení Richarda III. v kladenském divadle a bylo rozhodnuto o dalším vývoji jeho budoucnosti. Ve čtvrtém ročníku si podal přihlášku na DAMU a byl přijat. DAMU úspěšně absolvoval v roce 2010. Již během studií působil na prknech co znamenají svět. V roce 2009 hostoval v Divadle na Vinohradech, koncem čtvrtého ročníku na DAMU dostal nabídku na stálé angažmá do souboru Divadla Na Zábradlí a v roce 2011 hostoval ve Švandovo divadle. V roce 2008 a 2012 působil na Letních Shakeskearovských slavnostech. Před kamerou se poprvé objevil v roce 2008 ve filmu Anglické jahody, dále si zahrál ve filmech a seriálech: Velmi křehké vztahy, Ponurá neděle nebo v pohádce Micimutr.


Autogram Ivana Luptáka jsem získal osobně 13.5.2013 po představení hry Ambrózie v divadle Alfa v Plzni.

Igor Chmela

20. května 2013 v 8:01 | T.N.R |  Autogramy
Igor Chmela se narodil 2.1.1971 v Ostravě. V letech 1985 až 1989 studoval na Železniční průmyslovce v Letohradě, obor oprava a rekonstrukce železničních svršků a spodků, pak následovala dvouletá základní vojenská služba. V roce 1992 začal studovat na DAMU v Praze. DAMU úspěšně zakončil v roce 1996 a nastoupil do svého prvního angažmá v Národním divadle. Po třech letech odešel do začínajícího Dejvického divadla a od roku 2002 je ve stálém angažmá v Divadle Na zábradlí. Zde měl v roce 2011 svou první fotografickou výstavu na téma "Čí je to město?". Před kamerou se poprvé objevil v roce 1996 ve filmu Dům poslední radosti. Dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Redakce, To nevymyslíš!, Ordinace v růžové zahradě, Letiště, Hezké chvilky bez záruky, Tajnosti, Kriminálka Anděl, Karamazovi, Expozitura, Děti noci, Muži v říji, Román pro muže, Obchoďák nebo Čtyři slunce. Pravidelně se objevuje na TV Prima family v zábavném pořadu Partička.

Igor Chmela mi poskytl autogram osobně po představení hry Ambrózie v divadle Alfa v Plzni 13.5.2013.

Miloslav Mejzlík

17. května 2013 v 9:58 | T.N.R |  Autogramy
7.7.1951 se v Třebíči narodil herec Miloslav Mejzlík. Po absolvování brněnské JAMU byl v angažmá v Divadle J. Wolkera v Praze. Působil v Divadle pracujících ve Zlíně, v letech 1988 až 1990 v Divadle S. K. Neumanna v Praze, 1991 až 1993 v Divadle Na zábradlí, po roce odchází do Divadla Komedie. Zde působí sedm let, poté je dva roky na volné noze a pouze hostuje v Národním divadle a Divadle Na zábradlí. V roce 2003 nastupuje do hereckého souboru Národního divadla v Brně a zde působí do roku 2005 i jako umělecký šéf. Od ledna 2006 je opět ve stálém angažmá Divadla Na zábradlí. Poprvé se před kamerou objevil v roce 1980 ve snímku Rytmus 1934. Dále si zahrál ve filmech a seriálech, například: Do zubů a do srdíčka, Cizím vstup povolen, Proč?, Rodáci, Dobrodružství kriminalistiky, Náhrdelník, Princezna ze mlejna, Je třeba zabít Sekala, Četnické humoresky, Čas dluhů, Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy, Gynekologie 2, Kriminálka Anděl, Anglické jahody, Život je ples nebo Poslední výkřik. Dále se věnuje práci v rozhlase a dabingu.


Autogram Miloslava Mejzlíka jsem získal osobně po představení hry Ambrózie v divadle Alfa v Plzni 13.5.2013.

Jan Vodňanský

16. května 2013 v 8:40 | T.N.R |  Autogramy
Spisovatel, herec, zpěvák, autor textů písní a lidový filosof Jan Vodňanský se narodil 19.6.1941 v Praze. V roce 1965 vystudoval Fakultu strojní ČVUT a i krátce pracoval jako projektant. V roce 1963 začal publikovat své texty a seznámil se s hudebníkem Petrem Skoumalem, se kterým na téměř dvacet let vytvořil autorskou dvojici. Vrcholem jejich společné tvorby byla autorská představení v Činoherním klubu na přelomu 60. a 70. let. V roce 1973 dálkově vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. S Petrem Skoumalem působili také na scénách nejrůznějších klubů, psal básničky pro děti, texty k filmovým písním například: Přijela k nám pouť nebo Jen ho nechte, ať se bojí. Podpisem Charty 77 byla jeho umělecká činnost značně omezována. V letech osmdesátých se proto více věnoval jen tvorbě pro děti. Vystupoval například se Světlanou Nálepkovou nebo Přemyslem Rutem. Ale i tak se občas veřejnost mohla potěšit s jeho tvorbou, například v polovině 80. let složil písničku Jak mi dupou králíci, kterou se mu podařilo propašovat do silvestrovského vydání Večerníčku Bob a Bobek, králíci z klobouku. Po listopadu 1989 opět navázal spolupráci s Petrem Skoumalem, vydal kompilace své dřívější tvorby a stále vystupoval pro děti. Velice rád a trefně se stále vyjadřuje k aktuálnímu dění na politické scéně.
Autogram Jana Vodňanského jsem získal osobně 1.5.2013 v Praze na Svátku růžových vín.

Zdeněk Podhůrský

15. května 2013 v 9:25 | T.N.R |  Autogramy
Zdeněk Podhůrský se narodil 21.3.1959 v Praze. Vystudoval Stavební průmyslovou školu a poté úspěšně absolvoval DAMU. Působil v několika divadelních angažmá, v roce 1981 se poprvé objevil před kamerou v televizním filmu Tři spory: Spor architekta Zítka, následovalÿ filmy a seriály, například: Poslední mejdan, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Chlapci a chlapi, Dobrodružství kriminalistiky, Divoká srdce, Černí baroni, Z pekla štěstí, Prachy dělaj člověka, Trapasy nebo Bathory. Kromě hraní je také velice vyhledávaným moderátorem a v dabingu. Dále je úspěšným podnikatelem, má svou restauraci v Praze na Žižkově Creperie restaurant Amadeus a v roce 2005 vydal knihu poezie pro děti s názvem Všelicosy.


Autogram Zdeňka Podhůrského jsem získal osobním setkáním1.5.2013 na Svátku růžovích vín v Praze.

Jana Sedlmajerová

14. května 2013 v 20:00 | T.N.R |  Autogramy
Jana Sedlmajerová se narodila 15.10.1942 v Praze. Je českou herečkou, fotomodelkou, ale v současné době hlavně malířkou, výtvarnicí a duchovní terapeutkou. Díky setkání se slavným fotografem vznikla fotografie Jany, jež drží v náručí tulipány. Tuto fotografii viděl v novinách jiný slavný fotograf a Jana Sedlmajerová začala dráhu fotomodelky, zároveň byla přijata na pražskou grafickou střední školu. Nejvíc fotila šperky a kosmetiku. Díky povinné praxi na Barrandově se setkala s režisérem Jaromilem Jirešem a získala svou první roli ve filmu Křik. V dalších letech si zahrála ve více jak třiceti filmech a seriálech, například: Alibi na vodě, Ukradená vzducholoď, Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky, Nebeští jezdci, Hříšní lidé města pražského, Zabil jsem Einsteina, pánové… , Světáci, PanTau a Claudie, Pane, vy jste vdova!, Petrolejové lampy, Morgiana, Noc na Karlštejně, Paleta lásky nebo Adéla ještě nevečeřela. Během práce při filmování a focení zvládla odmaturovat. Po škole nastoupila do tiskárny. Poté šest let pracovala v reklamní agentuře, kde již byl volnější režim a část práce mohla dělat z domova. Napůl se tak v klidu mohla věnovat malování a z druhé strany měla vzrušující život u filmu a módy. Pod hlavičkou Českého fondu výtvarných umělců pracovala na volné noze a živila se užitou a propagační grafikou. V roce 1982 se před kamerou objevila na posledy, a to v seriálu Malý pitaval z velkého města. V současné době pořádá duchovní semináře, hlubinné terapie a výstavy svých jedinečných obrazů. Více informací se můžete dozvědět na oficiálních webových stránkách Jany Sedlmajerové www.sedlmajerova.cz .Autogram Jany Sedlmajerové jsem dostal k narozeninám, moc děkuji.

Jana Stryková

14. května 2013 v 8:15 | T.N.R
22.4.1979 se v Brně narodila herečka Jana Stryková. Na divadelních prknech se proháněla již od svých čtyř let, jako členka dětského sboru Mahenova divadla. Asi nebylo divu, že se poté vydala cestou hereckou. Na gymnáziu navštěvovala dramatický kroužek pod vedením Hany Hlaváčové a hrála amatérské divadlo ve spolku Misery Loves Company. V roce 1998 byla přijata na DAMU v oboru činoherní herectví. DAMU úspěšně zakončila v roce 2003 a zároveň obdržela Cenu Valtra Tauba, jež je určena nejlepším absolventům DAMU. První angažmá získala v divadle F. X. Šaldy v Liberci. Poté působila v Divadle Rokoko, Švandově divadle a v současné době je ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech. Jako hosta ji můžeme spatřit v Divadle Palace, Divadle Ungelt nebo v Divadle Bolka Polívky. Před televizní kamerou se poprvé objevila v roce 2003 ve filmu Iguo Igua, dále si zahrála ve filmech a seriálech, například: Nadměrné maličkosti: Muž, kterého chtějí, To nevymyslíš, Ordinace v růžové zahradě, Letiště, Trapasy, Soukromé pasti, Dokonalý svět, Vetřelci a lovci: Užij si se psem nebo v krátkometrážním filmu Čtyři kontejnery Šaolinu. Kromě hraní se také věnuje práci pro rozhlas a dabingu.


Autogram Jany Strykové jsem získal osobním setkáním po představení hry Motýli 9.5.2013 v Měšťanské besedě v Plzni.

Vojtěch Kotek

13. května 2013 v 8:00 | T.N.R |  Autogramy
Vojtěch Kotek se narodil 8.1.1988 v Praze. Herectví měl snad předurčeno, narodil se do divadelní rodiny. Tatínek hraje v Divadle Járy Cimrmana a maminka vystudovala produkci na DAMU. Již od osmi let se věnuje dabingu, svůj hlas například propůjčil kouzelnickému učni Harrymu Potterovi a jeho hlas můžeme také slyšet i na několika nahrávkách Spejbla a Hurvínka. Po maturitě na gymnáziu byl přijat na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku, kde studuje filmovou režii. V roce 2001 se poprvé objevil na televizní obrazovce ve filmu Tuláci, dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Snowboarďáci, Pojišťovna štěstí, Josef a Ly, Ro(c)k podvraťáků, Rafťáci, Venkovský učitel, O život, Tobruk, Vyprávěj, Vůně kávy, Perfect Days nebo v seriálu Hořící keř. V současné době hostuje v Národním divadle, kde jej můžete spatřit ve hře Zkrocení zlé ženy a v Divadle Palace ve hře Motýli.

Autogram Vojty Kotka jsem získal osobním setkáním 9.5.2013 po představení hry Motýli v Měšťanské besedě v Plzni.

Valérie Zawadská

10. května 2013 v 10:05 | T.N.R |  Autogramy
19.9.1958 se ve Šternberku narodila Valérie Zawadská. Na základní škole se věnovala recitaci a chodila do dramatického kroužku. Po maturitě se hlásila na JAMU, ale bohužel bez úspěchu. Za to byla přijata do Severomoravského divadla Šumperk. Zde působila pouze jednu sezónu, jelikož byla přijata na DAMU. DAMU úspěšně absolvovala v roce 1982 a hned získala angažmá v Západočeském divadle v Chebu. V roce 1986 odchází do Městských divadel pražských, kde působí až do 31.12. 1993, kdy na vlastní žádost angažmá ukončila. Od 1.1.1994 je na volné noze a pouze hostovala například v divadlech Rokoko, Kalich nebo Ungelt. V současné době ji můžete spatřit na prknech Divadla Na Jezerce. První setkání s kamerou bylo v roce 1980, tedy ještě během studií na DAMU, ve filmu Ten svetr si nesvlíkej. Od té doby si zahrála ve více jak sedmdesáti filmech, seriálech a inscenacích, například: Malý pitaval z velkého města, Rodáci, Dobrodružství kriminalistiky, O nebojácné Bětce, Kráva, Modrý pták, Saturnin, Jezerní královna, Snowboarďáci, Ulice, Poslední plavky, Kriminálka Anděl, Ach, ty vraždy! Nebo ve filmu Bastardi 2. Kromě hraní se také věnuje rozhlasu a dabingu. Svůj hlas propůjčila třeba Claudii Cardinal ve filmu Tenkrát na západě nebo Katey Sagal ze seriálu Ženatý se závazky. Je mnohonásobnou držitelkou cen Týtý a ceny Františka Filipovského.Autogram paní Valérie Zawadské jsem získal osobně po představení hry Motýli 9.5.2013 v Měšťanské besedě v Plzni. Paní Valérie byla okouzlující, usměvavá a velice milá.

Jan Kovář

9. května 2013 v 9:27 | T.N.R |  Autogramy
Jan Kovář se narodil 20.3.1990 v Písku. Spolu s o dva roky starším bratrem, Jakubem Kovářem, se věnuje profesionálně lednímu hokeji. Začínal hrát v IHC Písek, kde působil sezónu 2004/2005. Poté přestoupil do HC Lasselsberger Plzeň, zde odehrál sezóny 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008 a 2008/2009. Poté se plzeňský klub přejmenoval na HC Plzeň 1929 a pokračoval v následujících sezónách 2009/2010, 2010/2011 a 2011/2012. Sezónu 2012/1013 odehrál pod stejným klubem, ale opět se změnou v názvu HC Škoda Plzeň. Stal se nejlepším hráčem play-off české hokejové extraligy 2012/2013 a hokejistou sezóny 2012/2013. V sezóně 2009/2010 působil také v klubu KLH Chomutov, 2010/2011 v HC Slovan Ústečtí Lvi a 211/2012 Piráti Chomutov. Na tři roky podepsal kontrakt s Metallurgem Magnitogorsk, kde začne již sezónu 2013/2014.


Autogram i s věnováním Jana Kováře pro mě získal tatí. Moc děkuji.

Světlana Nálepková

7. května 2013 v 8:54 | T.N.R |  Autogramy
Světlana Nálepková se narodila 2.7.1960 v Praze. Po úspěšném absolutoriu na pražské konzervatoři získala své první angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v Ypsilonce. V roce 1984 založila spolu s Václavem Upírem Krejčím a Michalem Nesvadbou Mimtrio, s nímž dosáhli značné popularity. Po rozpadu Mimtria v roce 1989 začala vystupovat sólo se svými představeními pro děti. Po roce 1990 hostovala v divadelní skupině Josefa Dvořáka a v letech 1993 až 1997 působila také na scéně Hudebního divadla Karlín. Před televizní kamerou se Světlana Nálepková objevila již v roce 1977, zahrála si v historickém dramatu Otakara Vávry Příběh lásky a cti. Dále si například zahrála ve filmech, seriálech a inscenacích: Paví král, Princové jsou na draka, Oldřich a Božena, Láska z pasáže, Synové a dcery Jakuba skláře, Ať přiletí čáp, královno!, Kdo probudí Pindruše … ?, Vápenička, Pánská jízda, První krok nebo v seriálu Aféry. Kromě hraní se také velice úspěšně prosadila jako zpěvačka, její doménou jsou především písně z dvacátých až čtyřicátých let. V současné době můžete Světlanu spatřit v Divadle Radka Brzobohatého v muzikálu Edith Piaf - Milovat k smrti.Autogram Světlany Nálepkové jsem získal osobním setkáním v Praze 1.5.2013 na Svátku růžovích vín.

Markéta Hrubešová

6. května 2013 v 9:00 | T.N.R |  Autogramy
Markéta Hrubešová se narodila 17.3.1972 v Praze. Od malička byla všestranně umělecky nadaná, věnovala se baletu a později působila v Dismanově dětském souboru. Velice ji bavily také cizí jazyky a proto studovala na základní škole s rozšířenou jazykovou výukou. Poté úspěšně absolvovala Státní konzervatoř v Praze. První angažmá získala ve Východočeském divadle v Pardubicích. Zde ale působila velice krátce a vydává se na volnou nohu. Před televizní kamerou se poprvé objevila již v roce 1980 v televizní pohádce O Ptáku Ohniváku. V šestnácti letech získala spolu s Lukášem Vaculíkem hlavní roli v romanticko-válečném filmu Karla Kachyňi Oznamuje se láska vašim. Zde se Markéta objevila úplně nahá. Perličkou je, že režisér musel prokonzultovat s jejími rodiči tuto scénu a požádat je o svolení. Dále si zahrála ve filmech, seriálech a inscenacích například: Sedím na konári a je mi dobre, O vodníkovi a housličkách, Konec básníků v Čechách, Příliš hlučná samota, Andělské oči, Divoké pivo, Zdivočelá země, Jak básníci neztrácejí naději, Ulice, Jménem krále, Ach, ty vraždy!, Saxána a Lexikon kouzel nebo Muž, který se směje. Markéta Hrubešová se prosadila i u zahraničního filmu, byl to například nizozemský film Zima, italská fantasy Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže nebo v americkém dobrodružném seriálu Mladý Indiana Jones.


Autogram Markéty Hrubešové jsem získal osobním setkáním na Svátku růžových vín v Praze 1.5.2013. Markéta byla velice milá, příjemná a věnovala mi svou vlastní fotografii.