Červen 2013

Lumír Olšovský

28. června 2013 v 9:51 | T.N.R |  Autogramy
Lumír Olšovs se narodil 3.7.1973 v Hlučíně. V letech 1978 - 1991 studoval v Ostravě na konzervatoři hudebně-dramatický obor. Ve čtvrtém ročníku hostoval v Těšínském divadle v Českém Těšíně a po maturitě nastoupil do svého prvního angažmá v Karlových Varech do Divadla Vítěslava Nezvala. V listopadu 1993 hostoval v pražském Divadle za branou II Otmara Krejči. Po zániku tohoto divadla je Lumír na volné noze. Příležitost dostává v roce 1996 v Hudebním divadle Karlín, rolí Jelenského, v muzikálu Superhvězda Mařenka, poté nastupuje do stálého angažmá, ve kterém setrvává do srpna 2002. V současné době hostuje v Divadle na Fidlovačce, v Divadle Kalich, v Divadle R. Brzobohatého, ale především v Hudebním divadle Karlín. Hraje například v muzikálech: Noc na Karlštejně, Jack Rozparovač nebo Producenti.


Autogram Lumíra Olšovského jsem získal osobním setkáním po představení hry Na zkoušku 25.6.2013 v Měšťanské besedě v Plzni.

Jan Maxián

27. června 2013 v 8:43 | T.N.R |  Autogramy
V létě 1983 se v Praze narodil Jan Maxián. V roce 2004 absolvoval Pražskou konzervatoř, obor hudebně - dramatický. Již během studií působil v Žižkovském divadle a od roku 2003 ve Východočeském divadle Pardubice. V současné době hraje na prknech divadla Kalich (muzikály: Tajemství, Jack Rozparovač a v komedii Je úchvatná). Od konzervatoře se věnuje skladbě. Byl členem několika skupin. V současné době je jedním z členů úspěšné kapely Nightwork. Jan je velice vyhledávaným hercem i v dabingu, svůj hlas propůjčil například Elijahu Woodovi nebo Robertu Pattinsonovi.


Autogram od Jana Maxiána jsem získal osobním setkání po představení hry Na zkoušku v Měšťanské besedě v Plzni.


Monika Absolonová

26. června 2013 v 8:36 | T.N.R |  Autogramy
Monika Absolonová se narodila 27.9.1976 v Benešově u Prahy. Původně se chtěla věnovat právu, ale nakonec studovala na soukromé střední hotelové škole v Praze, poté na Akademii Jana Amose Komenského němčinu. Zpěvu se věnovala již od svých sedmi let, kdy působila v Kühnově dětském sboru. Začátkem 90. let navštěvovala hodiny zpěvu u Lídy Nopové a od roku 1996 studovala zpěv u profesora Eduarda Klezly. Do povědomí širší veřejnosti se dostala v roce 1995 svou první rolí v muzikálu Dracula, kde ztvárnila Nymfu větrnou a hodinovou a od roku 1998 Lorraine. Dále si zahrála v muzikálu Krysař, Kleopatra, za kterou obdržela Cenu Thálie za titulní roli (2002), Rebelové, Noc na Karlštejně, Tři mušketýři, Angelika a Mona Lisa. Na svém kontě má i šest sólových alb: Monika, Dál při mně stůj, První den, Jsem nevěrná, Zůstávám dál a Muzikálové album. Kromě zpěvu a muzikálové tvorby se věnuje herectví. První příležitost zahrát si ve filmu dostala od režiséra Zdeňka Trošky v pokračování úspěšné pohádky Princezna ze mlejna II z roku 1999. Dále si například zahrála ve filmech a seriálech: Redakce nebo Kameňák 2 a 3.

Autogram Moniky Absolonové jsem získal osobním setkáním 25.6.2013 po představení hry Na skoušku v Měšťanské besedě v Plzni.

Simona Stašová

24. června 2013 v 9:00 | T.N.R |  Autogramy
Simona Stašová se narodila 19.3.1955 v Praze. Své první angažmá získala v roce 1976, ještě jako studentka konzervatoře a DAMU, v Českých Budějovicích v Jihočeském divadle. Z Jihočeského divadla odchází po roce do divadla E.F.Buriana, kde působila v angažmá čtrnáct let. Mezitím velice úspěšně absolvovala studia na DAMU. V roce 1991 se stala členkou Městských divadel pražských, působila také v Divadle K, Divadle za branou II, v Činoherní klubu a v řadě soukromých divadelních produkcích. O dva roky později se stává členkou souboru Divadle ABC, kde působí dodnes. První filmovou rolí Simony Stašové byl film Mys Dobré naděje z roku 1975, zde ztvárnila roli Wandy. Doposud si zahrála ve více jak sto filmech, seriálech a inscenacích. Například: Tak láska začíná... , Parta hic, Sanitka, Létající Čestmír, Pětka s hvězdičkou, Paní Liška, Kdo probudí Pindruše ... ?, Pelíšky, Babí léto, Román pro ženy, Náves, Svědomí Denisy Klánové, Muži v naději, Tady hlídám já nebo ve filmu Láska je láska. Za roli ve filmu Ženy v pokušení byla nominována na Českého lva ze ženský herecký výkon ve vedlejší roli, v roce 2008 je nominována na cenu Thálie v kategorii činohra za roli Evy Mearové ve hře Neila Simona Drobečky z perníku. Více informací o této skvělé herečce s velkým a upřímným srdcem se dozvíte na jejích internetových stránkách : www.simonastasova.wbs.cz


Autogram s věnováním paní Simony Stašové jsem získal osobně po představení hry Shirley Valentine v Plzni v Měšťanské besedě 19.6.2013. Paní Simonka je naprosto úžasná a přesto, že tři hodiny nás okouzlovala svým hereckým umem na pódiu, do kterého dala naprosto vše a pořádnou živelnou energii, přes velké horko, jež bylo v sále, byla při setkání naprosto nádherná, okouzlující a velice milá!!! Prostě Simonku nejde nemilovat!

Jakub Prachař

13. června 2013 v 9:30 | T.N.R |  Autogramy
Jakub Prachař se narodil 30.8.1983 v Praze. Narodil se do herecké rodiny a tak se dalo předpokládat, že i on se vydá ve stejných šlépějích. Studuje Katedru alternativního a loutkového divadla na DAMU. Již ve třinácti letech hrál na divadelních prknech v Divadle Komedie ve hře Maska. Velice brzy na sebe upoutal pozornost nejen režisérů, ale i diváků pro svůj příjemný vzhled, hlas a talent. Doposud se objevil ve více jak dvaceti filmech a seriálech, například: Ze života pubescentky, Rodinná pouta, Milenci a vrazi, Ulice, Boháč a chudák, Bazén, Horákovi, Kukačky, Sněženky a machři po 25 letech, O bílé paní, Děti noci nebo v seriálu Vyprávěj. Jakub je také jedním z členů úspěšné kapely Nightwork.


Autogram Jakuba Prachaře jsem získal osobně před představením hry Federer - Nadal v plzeňském Divadle Alfa 10.6.2013.

Jakub Prachař a Vojtěch Dyk

12. června 2013 v 8:42 | T.N.R |  Autogramy
Jakub Prachař se narodil 30.8.1983 v Praze. Narodil se do herecké rodiny a tak se dalo předpokládat, že i on se vydá ve stejných šlépějích. Studuje Katedru alternativního a loutkového divadla na DAMU. Již ve třinácti letech hrál na divadelních prknech v Divadle Komedie ve hře Maska. Velice brzy na sebe upoutal pozornost nejen režisérů, ale i diváků pro svůj příjemný vzhled, hlas a talent. Doposud se objevil ve více jak dvaceti filmech a seriálech, například: Ze života pubescentky, Rodinná pouta, Milenci a vrazi, Ulice, Boháč a chudák, Bazén, Horákovi, Kukačky, Sněženky a machři po 25 letech, O bílé paní, Děti noci nebo v seriálu Vyprávěj. Jakub je také jedním z členů úspěšné kapely Nightwork.


Autogram Jakuba Prachaře jsem získal osobně před představením hry Federer - Nadal v plzeňském Divadle Alfa 10.6.2013.


Vojtěch Dyk se narodil 23.7.1985 v Praze. V roce 1999 navštěvuje dětský soubor Ty-já-tr, který má domovskou scénu v divadélku Radar, zde také získává první herecké zkušenosti. Absolvuje pražské Gymnasium Arabská a je přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru zpěv a na DAMU obor činohra, volí DAMU. Do širšího povědomý diváků se dostal rolí Tomáše Schindlera v seriálu Letiště, dále si například zahrál v seriálech a filmech: Velmi křehké vztahy, Tři životy, X Mix, Kriminálka Anděl nebo Ďáblova lest. Je členem skupiny Nigtwork a T.O.P. Dream Company. Od února 2008 je členem činohry Národního divadla.


Autogram Vojty Dyka jsem získal již dříve osobním setkáním na koncertě Vojtěch Dyk & B-Side Band Agrotec tour 2012 12.11.2012 v Plzni v Měšťanské besedě.


Teď už mě chybí na fotografii jen autogram od Františka Soukupa, a to bude asi velký oříšek:).

Eva Gerová - Šanovcová

9. června 2013 v 22:05 | T.N.R |  Články
Ve věku 93 let dne 5.6.2013 zemřela v Praze poslední legenda prvorepublikového filmu paní Eva Gerová - Šanovcová. Byla to úžasná a dobrosrdečná dáma s okouzlujícím úsměvem!!!
Eva Gerová - Šanovcová, vlastním jménem Eva Branbergerová, se narodila 4.3.1920 v Praze. Studovala anglické gymnázium, odkud v patnácti přešla na dramatickou konzervatoř. Ve druhém ročníku dostala nabídku točit, ketrou Eva přijala, ale dráha herečky jí trvala jen pár let. Jejím prvním počinem byl film Manželství na úvěr, za svou krátkou hereckou kariéru natočila Eva celkem dvanáct filmů například Otec Kondelík a ženich Vejvara, Slečna Matinka, Bílá Vrána nebo Pán a sluha. S herectvím se rozloučila ve svých devatenácti letech. Po válce studovala filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, kde setrvala jen krátce. Až do svého odchodu do důchodu pracovala jako knihovnice v Národní knihovně. Dne 5.6.2013 v Praze paní Eva Gerová zemřela.