Září 2013

Václav Marhoul

27. září 2013 v 8:32 | T.N.R |  Autogramy
Václav Marhoul se narodil 30.1.1960 v Praze. V roce 1984 úspěšně ukončil studia na pražské FAMU a začal se věnovat dění kolem filmu. Nejprve působil jako asistent produkce a později jako zástupce vedoucího produkce ve Filmovém studiu Barrandov, jehož se počátkem 90. let stal na sedm let generálním ředitelem. Jeho působení je rozmanité, od scénáristy, režiséra, herce, producenta až po podnikatele, kulturního organizátora a manažera. Podílel se například na přípravách oslav konce 2. světové války v Praze a v Plzni. Na poli hereckém působil v uměleckém sdružení Pražská pětka a v současné době jej může vidět v Divadle Sklep. Václav Marhoul je také členem dozorčí rady České filmové a televizní akademie.
Autogram Václava Marhoula jsem získal osobním setkáním 23.9.2013 před představením Výběr z besídek de luxe v Měšťanské besedě v Plzni.

David Vávra

26. září 2013 v 8:29 | T.N.R |  Autogramy
Herec, spisovatel a architekt David Vávra se narodil 9.3.1957 v Praze. Své dětství prožil v Praze - Braníku, kde žije dodnes. Úspěšně absolvoval stavební fakultu ČVUT a Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 1971 založil spolu s Milanem Šteindlerem divadlo Sklep, jež je proslulé svým osobitým zpracováním divadelních her a humorem. Kromě divadelní scény můžeme Davida vidět v pořadu Šumná města vysílaném na TV ČT, jež je naučný pořad o moderní architektuře, působí také jako příležitostný básník. S Milanem Šteindlerem se nezapomenutelně zapsali do povědomí diváků pořadem Česká soda - Alles Gute. Dále si například zahrál v seriálech, filmech: Kopytem sem, kopytem tam, Pasti, pasti, pastičky, Eliška má ráda divočinu, Cesta z města, Mazaný Filip, Ulice, Skřítek, Hezké chvilky bez záruky nebo ve filmu Cesta do lesa.
Autogram s věnováním Davida Vávry jsem získal osobně před představením Výběr z besídek de luxe v Měšťanské besedě v Plzni.

Antonín Procházka

25. září 2013 v 9:49 | T.N.R |  Autogramy
Antonín Procházka se narodil 25.12.1953 v Kroměříži. Po studiích na Střední ekonomické škole se rozhodl pro studia na DAMU, která úspěšně zakončil rolí Klubka ve Snu noci svatojánské. V roce 1977 získal angažmá v plzeňském Divadle J. K.Tyla, kde působí dodnes. O rok dříve se poprvé objevil před kamerou ve filmu Den pro mou lásku. Dále si zahrál například ve filmech a seriálech: Malý pitaval z velkého města, Slavné historky zbojnické, Kam, pánové, kam jdete?, Svatba upírů, Život na zámku, Vyprávěj nebo Přešlapy. Spíše než práci před kamerou se věnuje divadlu, kde je jeho působnost rozmanitá od herce, režiséra až po autora. Na svém kontě má několik her, například: S tvojí dcerou ne, Vraždy a něžnosti, Klíče na neděli, Přes přísný zákaz dotýkat se sněhu nebo Celebrity s.r.o. Hry pana Procházky jsou diváky velice oblíbenými a zpravidla vyprodanými. Zcela právem se Antonínu Procházkovi přezdívá "Plzeňský Molière".

Autogram s věnováním Antonína Procházky jsem získal osobním setkáním 23.9.2013 v Plzni před Měšťanskou besedou.

Tomáš Hanák

24. září 2013 v 8:43 | T.N.R |  Autogramy
V Kremnici na Slovensku se 27.3.1957 narodil herec Tomáš Hanák. Jako malý s rodiči hodně cestoval, dva roky strávil na Kubě, kde jeho otec pracoval jako strojař. Po návratu šel studovat na gymnázium a VŠE, obor zahraniční obchod. Z politických důvodů byl však vyloučen, byl obviněn ze čtení manifestu Charty 77. Své štěstí šel zkusit na DAMU, ale bohužel neúspěšně. Zapojil se do každodenního život s vervou a vystřídal mnohá zaměstnání, od rybáře, číšníka, skladníka, loutkoherce nebo asistenta režie. Osud byl Tomášovi nakloněn a k herectví se přeci jen dostal, a to v nezávislém divadle Sklep v roce 1977, zde působí dodnes nejen jako herec, ale i jako autor. Jeho uhrančivá tvář, zvučný hlas a šarm byla vstupenkou před kameru. Poprvé si zahrál v roce 1977 ve studentské filmu Agnežka, vetší pozornost na sebe upoutal o deset let později ve filmu Bony a klid. Doposud si zahrál ve více jak sedmdesáti filmech, seriálech a inscenacích, například: Kopytem sem, kopytem tam, Trhala fialky dynamitem, Náhrdelník, Česká soda, Díky za každé nové ráno, Král Ubu, Zdivočelá země, Pasti, pasti, pastičky, Otesánek, Rebelové, Cesta z města, Mazaný Filip, Skřítek, Dobrá čtvrť, Prachy dělaj člověka, Comeback nebo v seriálu Nikdy neříkej nikdy. Zahrál si v hollywoodském seriálu Mladý Indiana Jones a dobrodružném fantasy Kletba bratří Grimmů. Svůj talent uplatňuje i na poli moderátorském, je tváří charitativního pořadu Pomozte dětem a dvakrát byl zvolen sexy mužem roku v časopisu SPY.
Autogram s věnováním Tomáše Hanáka jsem získal osobním setkáním před představením Výběr z besídek de luxe v Měšťanské besedě v Plzni 23.9.2013.