Říjen 2013

Pavel Anděl

31. října 2013 v 8:50 | T.N.R |  Autogramy
Herec, hudebník, hudební publicista, televizní dramaturg a moderátor Pavel Anděl se na rodil v roce 1966 v Chebu. Po úspěšném absolvování herectví na pražské DAMU krátce působil v Příbramském divadle, poté byl členem pět let v ústeckém Činoherním studiu. Na rádiu Evropa 2 začínal s moderováním, zhruba tři roky se podílel na přípravách pořadu S.O.S. na TV Prima. Od roku 1998 až do roku 2009 společně s dramaturgem Janem Kratochvílem připravoval svůj vlastní pořad Noc s Andělem vysílaným na ČT2. Dramaturgicky i producentsky zajišťoval pořady Pomeranč a Musicblok. V současné době můžete Pavla slyšet na rádiu RockZone 105,9 v pořadu Andělská dvacítka.
Autogram Pavla Anděla jsem získal přes dopisové centrum České Televize.

Michal Gajdošech

29. října 2013 v 19:31 | T.N.R |  Autogramy

Model Michal Gajdošech se narodil 23. listopadu 1989 na Slovensku. Studuje na VŠE - Vysoká škola ekonomická v Praze. Poprvé na sebe upozornil v soutěži Muž roku 2011, kde stanul na fantastickém stříbrném místě, letos získal cenu nejhezčího Slováka za uplynulých pět ročníků a je držitelem titulu Mister International 2013 Slovak Republic. V nejbližší době jej čeká reprezentativní cesta do Jakarty.
Velice rychle si vydobyl post vyhledávaného modela, nechybí na žádné přehlídce Prague Fashion Weeku, září v mnoha reklamách, je vyhledávaným u návrháře Osmanyho Laffity nebo fotografa Roberta Vana a dalších. Společně s modelkou Zuzanou Strakošovou nafotili pod taktovkou známého českého fotografa Martina Bučeka kampaň pro bar v centru Prahy. Michalova hvězda stoupá, ale i nadále zůstává stejným, nezměněným vlivem popularity a velkého zájmu.
Míšo moc děkuji, udělal jsi mě obrovskou radost!

Václav Klaus

29. října 2013 v 8:29 | T.N.R
Václav Klaus se narodil 19. června 1941 v pražských Vinohradech. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Měl možnost studovat v Itálii (1966) a v USA (1969). Jako vědecký pracovník Ekonomického ústavu ČSAV absolvoval vědeckou aspiranturu a v roce 1968 dosáhl hodnosti kandidáta ekonomických věd. V roce 1970 musel opustit z politických důvodů svou započatou vědeckou dráhu a odešel pracovat do Státní banky československé. V roce 1987 se mohl opět vrátit k akademické činnosti do Prognostického ústavu ČSAV. V roce 1989 vstupuje do politiky, stává se federálním ministrem financí a místopředsedou vlády ČSFR, ale i nadále přednáší a pohybuje se ve světě ekonomické vědy. Na konci roku 1990 se stal předsedou politického subjektu Občanské fórum a po jeho zániku v roce 1991 spolu založil Občanskou demokratickou stranu, jejímž byl předsedou. Na Karlově Univerzitě je roku 1991 habilitoval jako docent v oboru ekonomie. Roku 1992 vyhrává parlamentní volby a stává se předsedou vlády ČR. V roce 1995 byl jmenován profesorem pro obor financí na Vysoké škole ekonomické v Praze. Funkci předsedy vlády ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 1996 obhajuje. V roce 1997 podává demisi po rozpadu vládní koalice a po předčasných volbách v roce 1998 se stává předsedou Poslanecké sněmovny. Dne 28.2.2003 je zvolen prezidentem České republiky, dne 15.2.2008 je opět zvolen prezidentem České republiky pro druhé funkční období. Václav Klaus publikoval přes 20 knih zaměřené na společnost, politiku a ekonomiku, je nositelem mnoha mezinárodních cen a čestných doktorátů z univerzit z celého světa. Více se můžete dozvědět na internetových stránkách www.hrad.cz
Autogram Václava Klause jsem dostal. Moc děkuji :)

Tatiana Vilhelmová

28. října 2013 v 19:40 | T.N.R |  Autogramy
Tatiana Vilhelmová se narodila na pražském Žižkově 13.7.1978. Od dětství se věnovala zpěvu a jejím snem bylo stát se baletkou, ale nakonec se vydala cestou hereckou. Pražskou konzervatoř sice nedokončila, ale i přesto byla přijata do stálého angažmá v Dejvickém divadle, kde působí do dnes. Hostuje v Národním divadle nebo v divadle Rokoko. Svou první roli získala již v šestnácti letech v seriálu Prima sezona (1994), o rok později přišla první nominace na Českého lva za roli ve filmu Indiánské léto. Během velice krátké doby se stala nejobsazovanější herečkou současnosti. Velká škála a rozmanitost rolí nedovolila Tatianu zaškatulkovat, s naprostým přehledem zahraje uťáplou manželku a následně předvede nespoutanou dračici. Na svém hereckém rejstříku má přes 60 rolí ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Četnické humoresky, Tři králové, Čas dluhů, Návrat idiota, Eliška má ráda divočinu, Samotáři, Divoké včely, Děvčátko, Jedna ruka netleská, Štěstí, Vratné lahve, Medvídek, Vyprávěj, Kajínek, V peřině nebo Vrásky z lásky.
Autogram Tatiany Vilhelmové jsem získal osobním setkáním před představením hry Zhasněte lampiony v plzeňském Divadle Alfa dne 28.10.2013.

Timur Vermes

25. října 2013 v 8:42 | T.N.R
Novinář a spisovatel Timur Vermes se narodil v roce 1967 v Norimberku v Německu. Po maturitě šel na studia dějin a politologie v Erlangenu. Poté působil jako novinář v deníku Abendzeitung - München nebo Express. Od roku 2007 začal psát jako ghostwriter například pro časopis Was vom Tode übrig bleibt. Debutový román vydává v roce 2012 s názvem Er ist wieder da - Už je tady zas, jedná se o satiru o A. Hitlerovi, jež se probudí v roce 2011 na louce v Berlíně. Představením knihy na frankfurtském veletrhu se stal román bestsellerem, prodalo se přes 1 000 000 výtisků. Zároveň však strhla nejvíce kritiky a pobouření.
Autogram Timura Vermese jsem získal po představení LiStOVáNí: Už je tady zas 20.10.2013 v Měšťanské besedě v Plzni. Autogram není získán osobně, ale knížky byli autorem podepsány při jeho pražské autogramiádě 16.10.2013 v divadle Minor.

Lukáš Hejlík a Alan Novotný

23. října 2013 v 8:07 | T.N.R |  Autogramy
Herec Alan Novotný se narodil 9.8.1978 v Brně. V roce 1998 úspěšně absolvoval brněnskou konzervatoř v oboru herectví. Od roku 2001 je členem činohry Městského divadla Brno, vytvořil zde nespočet rolí v inscenacích jako Charleyova teta, Hráči, Poprask na laguně a jiné. V Městském divadle Brno je ve stálém angažmá dodnes. Dále například působí na prknech Divadla Koule v představení Podnebí. S kolegy z divadla byli úspěšnými v soutěži X-Faktor jako skupina All-X, se kterou vystupuje na různých festivalech a hudebních akcích. Alan je jedním z ansámblu projektu LiStOVáNí, jež založil herec Lukáš Hejlík. Jedná se o scénické čtení a divákem začíná být více a více vyhledávaným a oblíbeným. Poprvé se Alan před kamerou objevil v roce 2009 v seriálu Odsouzené.Herec a moderátor Lukáš Hejlík se narodil 27.1.1980 v Mostě. Studoval Obchodní akademii v Lounech a Vyšší odbornou hereckou školu v pražské Michli, kterou v roce 2002 úspěšně dokončil. Hned po skončení studia nastoupil do angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a o dva roky později přešel do Městských divadel Brno, zde ve stálém angažmá působil až do července 2011, nadále je zde jako host. Kromě hraní a moderování se Lukáš věnuji práci v Českém rozhlase 3 - Vltava, psaním do časopisu BBaRák,je jeho spoluzakladatelem a sestavováním festivalu Hip Hop Kemp. Je také zakladatelem kultovního projektu scénických čtení LiStOVáNí, který sdružuje několik herců z českých divadel a zrcadlí aktuální knihy z knižního trhu ve formě čteného divadla. Vidět jste jej mohli ve filmu Crash Road nebo v seriálech, například: Dobrá čtvrť, Ošklivka Katka, kde ztvárnil jednu z hlavních postav, Kriminálka Anděl, Znamení koně, Okno do hřbitova nebo Základka. Na TV Prima moderoval zábavný pořad Vím, cos dělal v pátek.Autogram Lukáše a Alana jsem získal osobně po představení LIStOVáNí: Už je tady zas v Měšťanské besedě v Plzni 20.10.2013. Scénické čtení této knížky bylo naprosto úžasné! Herecké výkony obou pánů byly perfektní, pokud máte možnost, tak neváhejte a jděte.Petr Čtvrtníček

21. října 2013 v 9:00 | T.N.R |  Autogramy
Herec, scénárista a režisér Petr Čtvrtníček se narodil 5.4.1964 v Praze. Vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu, po jejím úspěšném absolvování se hlásil na studia na DAMU a JAMU, ani na jednu ze škol nebyl však přijat. Za což, jak sám říká, je osudu dodnes vděčný. V osmdesátých letech působil v amatérském divadle Vrata, zde krom hraní se realizoval i jako scénárista. Po revoluci se stal respektovaným hercem, reklamním režisérem a scénáristou. Je autorem a režisérem populárních parodických televizních pořadů napříkla: Česká soda, Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí, TV show Toma a Dana, Čobolkoviny. Pro TV Stream napsal legendární seriál Gynekologie. Se svými satirickými volebními billboardy už léta trpělivě doprovází naše spoluobčany k volebním urnám. Od roku 1999 je ve stálém angažmá Divadla Na zábradlí, zde působí do dnes. V roce 2009 založil Na zábradlí homemetalovou kapelu Buzerant, jež je ozdobou domácí hudební scény. Spolu s Leošem Nohou vytvořil minimalistické duo Evald a Vašek. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1983 ve filmu Kluk a dvě pětky, dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Dobrodružství kriminalistiky, Kouř, Fany, Pasti, pasti, pastičky, Eliška má ráda divočinu, Cesta z města, Mazaný Filip, Čert ví proč, Bazén, Trapasy, Chyťte doktora, Nestyda, František je děvkař, Profesionálové, Škola princů, Sráči, Czech Made Man nebo v seriálu Ententýky.
Autogram Petra Čtvrtníčka jsem získal osobním setkáním po představení hry Ambrózie v Divadle Alfa v Plzni 13.5.2013.

Pavel Liška

18. října 2013 v 7:47 | T.N.R |  Autogramy
Herec Pavel Liška se narodil 29.1.1972 v Liberci. Po úspěšném ukončení brněnské JAMU působil v HaDivadle v Brně a zahrál si i v Národním divadle. Od roku 2003 je v angažmá v Divadle Na zábradlí. Poprvé se před kamerou objevil v roce 1996 ve filmu Bumerang. Do podvědomí se divákovi ale dostal až v roce 1999 ve filmu Saši Gedeona Návrat idiota. Dále si Pavel zahrál ve filmech a seriálech, například: Divoké včely, Pupendo, Nuda v Brně, Mazaný Filip, Čert ví proč, Horem pádem, Černí baroni, Štěstí, Venkovský učitel, Nestyda nebo v televizním filmu Hexenšus.
Autogram Pavla Lišky jsem získal osobním setkáním po představení hry Ambrózie v Divadle Alfa v Plzni 13.5.2013.

Petr Kolečko

16. října 2013 v 8:39 | T.N.R |  Autogramy
Petr Kolečko je scenáristou, dramatikem a hercem, narodil se 28.3.1984. Úspěšně absolvoval DAMU obor režie-dramaturgie katedry činoherního divadla. Doposud se podílel herecky, autorsky nebo jako tvůrce na inscenacích, například: Federer - Nadal, Učitel malby, Quasimodo, Kauza Maryša, Lidoskop, Vejse, Pornohvězdy, Klub autistů, Zlatý prsten Jana Třísky, Soumrak bodů/Homo ´06, Netopýr, Jaromír Jágr, Kladeňák nebo Bohové hokej nehrají.
Autogram Petra Kolečka jsem získal osobně před představením Federer - Nadal v Divadle Alfa v Plzni 10.6.2013.

Marek Taclík

14. října 2013 v 7:33 | T.N.R |  Autogramy
Herec Marek Taclík se narodil 9.5.1973 v Ústí nad Labem. Dětství prožil v Chlumci, v letech 1987 až 1991 byl studentem Gymnázia v Duchcově, kde také odmaturoval. Další jeho studijní kroky vedly na pražskou DAMU, jež úspěšně zakončil v roce 2000. Od roku 1998 hrál v CD 94 v Divadle v Celetné a také spolupracoval s Divadelním spolkem Kašpar. Od roku 2001 až 2004 se stává členem hereckého souboru Činoherního klubu, poté přijímá angažmá v Dejvickém divadle. Zde působí až do roku 2006, kdy odchází a stává se hercem na volné noze, ovšem v Činoherním klubu hraje bez přestávky do dnes. První filmová příležitost přišla v roce 1998 v televizním filmu Trapas. Dále si zahrál ve filmech a seriálech, například: Brouk v hlavě, Jedna ruka netleská, Milenci a vrazi, Hop nebo trop, Eden, Prachy dělaj člověka, Hraběnky, Kriminálka Anděl, Vyprávěj, Okresní přebor, Občanský průkaz, Vrásky z lásky, Martin a Venuše, Sanitka 2 nebo Jako nikdy. Působí také v televizních reklamách a věnuje se také dabingu.
Autogram Marka Taclíka jsem získal osobním setkáním před představením hry Federer - Nadal v plzeňském Divadle Alfa 10.6.2013.