Duben 2014

Iveta Bartošová

29. dubna 2014 v 21:58 | T.N.R |  Články

Ladislav Štaidl

22. dubna 2014 v 11:44 | T.N.R |  Autogramy
Ladislav Štaidl se narodil 10.03.1945 ve Stříbrné Skalici. Již od dětství se zajímal o hudbu, po úspěšném odmaturování se stal členem kapely Crazy Boys Mikiho Volka, od roku 1963 až 1965 působil v Semaforu, kde se začal uplatňovat i jako skladatel. Svou úplně první píseň složil pro zpěváka Waldemara Matušku. Spolu se svým bratrem Jiřím pak úzce spolupracovali s Karlem Gottem. V roce 1965 společně všichni tři založili vlastní divadlo Apollo a poprvé si zahrál ve filmu Kdyby tisíc klarinetů, o dva roky později Štaidl s Karlem Gottem absolvovali půlroční turné v Las Vegas. Se svým bratrem v roce 1974 napsali hudbu pro filmový muzikál Hězda padá vzhůru na motivy Švandova dudáka. Napsal také hudbu, melodie a písně k filmům, například: Romance za korunu, Parta hic, Radost až do rána, Zkoušky z dospělosti, Malý pitaval z velkého města a další. Od roku 1967 až 1989 byl šéfem Orchestru Ladislava Štaidla. Toto hudební těleso bylo složeno jen ze špičkových hudebníků a platilo za jedno z nejlepších, působení v něm bylo vnímáno za velkou čest. Kromě Karla Gotta skládal také pro Helenu Vondráčkovu, Hana Zagorovou, Jiřího Korna, Juditu Čeřovskou, Yvettu Simonovou, Dalibora Jandu nebo Ivetu Bartošovou. Po roce 1989 se úplně vzdal své hudební kariéry a věnuje se podnikání.

Dagmar Havlová

18. dubna 2014 v 20:51 | T.N.R |  Autogramy
Dagmar Havlová, rozená Veškrnová, se narodila 22.3.1953 v Brně. Studovala na státní konzervatoři v Brně a absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Hrála v divadle Jiřího Wolkera a Divadle na Vinohradech. Svou filmovou tvorbu začala filmem Holky z porcelánu, kde naprosto excelovala a upozornila na svůj herecký talent. Na svém kontě má přes 50 filmů a 200 televizních inscenací. V roce 1997 se provdala za prezidenta republiky Václava Havla, tím se dostala do úlohy první dámy a herectví muselo stranou. Svého muže doprovázela při jeho pracovních povinnostech nebo se věnovala charitě. Založila svou nadaci Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Vypršením prezidentského mandátu Václava Havla po roce 2003, se opět může vrátit k herectví. Po 11 leté pauze se v roce 2005 na prkna která znamenají svět vrací ve hře Chvíle pravdy v Divadle na Vinohradech. Navazuje na svou předešlou kariéru a úspěšně se vrací do světa filmu a divadla. Jde z role do role a kritiky jsou jen v superlativech. V roce 2013 natočila pokračování veleúspěšného seriálu Sanitka 2, jež jí v roce 2014 vyneslo ocenění TÝTÝ v kategorii herečka roku a absolutní vítěz cen TÝTÝ.
Dagmar Havlová hrála například ve filmech: Holka na zabití, Holky z porcelánu, Zítra to roztočíme, drahoušku...!, Jak se točí Rozmarýny, Co je doma, to se počítá, pánové ... , Zkrocení zlého muže, Normal, Odcházení nebo ve filmu Chobotnice z druhého patra.

Petr Spálený

16. dubna 2014 v 8:15 | T.N.R |  Autogramy
Petr Spálený se narodil 22.3.1944 v Praze. Na počátku šedesátých let vystupoval se skupinou Crossfire, kde hrál na bicí a jejich repertoár se skládal z rocken rollové hudby. Po návratu z vojny se stal zpěvákem skupiny The Hippopotamuses, později přejmenováno na Hipp´s. Zde působil i jeho bratr Jan Spálený. V roce 1967 dostal nabídku na angažmá do divadla Apollo, kde vystupovaly takové hvězdy jako Karel Gott, Karel Hála nebo Yvonne Přenosilová. Zároveň dostal nabídku na roční zájezd s Karlem Gottem a orchestrem Ladislava Štaidla do Las Vegas. Znovu se mění název skupiny, tentokrát na Apollobeat. V roce 1968 divadlo Apollo zaniká a Petr Spálený s Apollobeatem koncertují dál samostatně. Stávají se jednou z nejúspěšnějších kapel sedmdesátých let. Zkracují název kapely na Apollo a jsou úspěšní i v prodeji desek. Roku 1971 nahrávají živé album Petr v Lucerně a Petr Spálený se umisťuje na druhém místě v anketě Zlatý slavík. Se skupinou hrál neuvěřitelných dvacet let (1967-1987), v sedmaosmdesátém roce přijal Petr Spálený angažmá v Divadle Jiřího Grossmanna. Zde byl v divadelní skupině Šimek - Krampol. V roce 1990 si založil vydavatelství a nakladatelství Apollo Records Comp a se skupinou Apollo se vydává v roce 1995 na koncertní turné. Vydavatelství Popron v roce 1998 vydal jeho první díl Největších hitů Díky a téhož roku přijímá nabídku do připravovaného muzikálu Evita. V roce 2001 vydal své album Na týhle planetě už zůstanu, v roce 2003 výběr dalších hitů pod názvem ... a ještě pár hitů a v roce 2004 bilanční dvou CD Obyčejný muž -To nejlepší 1967 - 2004.

Autogram s věnováním Petra Spáleného jsem získal osobním setkáním po koncertu 13.04.2014 v Měšťanské besedě v Plzni. Fotografii Petr také už jednou podepsal, ale časem autogram vybledl a tak jako u Milušky jsem si fotografii nechal znovu podepsat :)

Miluška Voborníková

14. dubna 2014 v 9:11 | T.N.R |  Autogramy
Miluška Voborníková se narodila 25.12.1949 v Mladé Boleslavi. V osmnácti letech se prostřednictvím konkurzu dostává do divadla Semafor. Na prknech se objevovala s oběma semaforskýma skupinami Suchý - Šlitr a Šimek - Grossman. V roce 1972 začala spolupracovat se skupinou Apollobeat Petra Spáleného. Sedmdesátá léta byla pro Milušku vrcholem její pěvecké kariéry, získala cenu festivalu Děčínská kotva (1971), Cenu novinářů na polské festivalu v Sopotech (1972) a umisťovala se na předních příčkách Zlatého slavíka. Nyní vystupuje jen příležitostně se svým manželem Petrem Spáleným.Autogram s věnováním Milušky Voborníkové jsem získal osobním setkáním po koncertu Petra Spáleného, kde vystupovala jako host 13.04.2014 v Měšťanské besedě v Plzni. Sice fotografii Miluška už jednou podepsala, ale autogram časem vybledl a je špatně viditelný a tak jsem si fotografii nechal podepsat ještě jednou :)