Květen 2014

Adam Kraus

26. května 2014 v 9:41 | T.N.R |  Autogramy
Adam Kraus se narodil 9.8.1982 v Praze. Herecký um zdědil po svých rodičích, herci, moderátorovi a režisérovi Janu Krausovi a herečce Janě Krausové. Vystudoval DAMU obor herectví - činohra a pokračoval ve studiích na AMU. První roli získal v seriálu Ordinace v růžové zahradě, dále si zahrál ve filmech Piko, Ve stínu, O pokladech nebo Modrý pták. Kromě herectví se také věnuje režírování. Na svém kontě z pozice režíséra má hry Slavík a růže, O lásce nebo Prší. Také se zajímá o fotografování a grafiku.


Autogram Adama Krause jsem dostal k narozeninám, moc děkuji :)

Josef Laufer

23. května 2014 v 9:04 | T.N.R |  Autogramy
Herec, zpěvák, textař a bavič Josef Laufer se narodil 11.8.1939 v Sables d´Ollene - Bretaň ve Francii. Vystudoval pražskou DAMU, obor herectví. Natočil desítky titulů na desítkách nosičů, nejčastěji s vlastním textem v různých jazycích. Vystupuje se skupinou Golem i mnoha dalšími orchestry. Je autorem celé řady scénářů. Působí též jako režisér v oblasti zábavy. Hostoval v činohře Národního divadla, v Hudebním divadle Karlín, v divadle Semafor, Rokoko atd. Řadu rolí odehrál také v muzikálech, například: 451 st. Fahrenheita, E55, Cabaret-cabaret, Hamlet, Galileo, Gentlemani, Pokrevní bratři, Jekyll a Hyde atd. Ztvárnil celou řadu větších i menších filmových rolí. Vystupuje doma i v zahraničí. Byl často zaměstnán, hlavně v zahraničí, jako televizní režisér. podle potřeby moderuje v různých jazycích. Za posledních deset let natočil 4 sólové CD se skupinou Golem. Se sólisty Státní opery režíroval, v původním jazyce, opery: Noc s Mozartem, Don Giovanni a v roce 2004 autorskou hru Kancelář. v roce 2012 vydal knížku povídek s názvem Roura od kamen. Sám o sobě říká, že by se tak nevytahoval, kdyby měl opravdu talent.

Čerpáno z oficiálních stránek www.joseflaufer.cz

Autogram s věnováním pana Laufera jsem dostal k narozeninám, moc děkuji :)

Zlata Adamovská, Pavel Nečas

22. května 2014 v 8:16 | T.N.R |  Autogramy
Zlata Adamovská se narodila 9.3.1959 v Praze. O kariéře herečky snila již od dětství. V patnácti letech byla přijata na pražskou státní konzervatoř a ještě během studií získala své první filmové a televizní role. Velkou popularitu získala zejména rolí Elišky v seriálu Sanitka. Kvůli velkému vytížení v televizi a ve filmech, ze začátku v divadlech jen hostovala. Spatřit Zlatu jste mohli v Realistickém divadle, Divadle Jiřího Wollkera nebo v Divadle Na Vinohradech, kde nakonec přijala stálé angažmá a je v jeho souboru dodnes. Na svém hereckém kontě má více jak devadesát filmů, seriálů a inscenací, například: Causa Králík, Princ a Večernice, Sněhová královna, Učitel tance, O ztracené lásce, Ideální manžel, Ordinace v růžové zahradě nebo v pohádce Peklo s princeznou.

Pavel Nečas se narodil v Hodoníně roku 1966. Hereckou konzervatoř v Brně úspěšně dokončil v roce 1987. Své herecké začátky má spojené s divadlem Na provázku v Brně. Postupem času působil také v divadlech v Olomouci, Uherském Hradišti nebo v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Od roku 1998 je ve stálém angažmá v divadle Na Fidlovačce, což je i rok vzniku tohoto divadla. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1994 v pohádce O Nesytovi. Dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Zdivočelá země, Četnické humoresky, O ztracené lásce, Kožené slunce, Černí baroni, Ulice, Příkopy, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura, Okresní přebor, Vůně kávy nebo ve filmu Aplaus.


Autogramy herců jsem dostal k narozeninám, moc děkuji :)

Míša Kuklová, Radim Fiala, Jan Čenský

21. května 2014 v 9:01 | T.N.R |  Autogramy
Michaela Kuklová 8.4.1968 - česká herečka, jako jedna z mála se prosadila i v zahraničí, její první výrazná role byla v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Od té doby natočila přes padesát filmů, inscenací a seriálů, například: Perly a růže, Princezna Husopaska, Volba, Pravda a lež, Náhrdelník, Učitel tance, Playgirls, Z pekla štěstí, Andělská tvář, Ordinace v růžové zahradě, Světla pasáže nebo v seriálu 4teens.Radim Fiala se narodil 9.1.1971 v Brně. Vystudoval konzervatoř a v roce 1993 úspěšně zakončil studia na JAMU, obor činoherní herectví. První angažmá dostal v divadle Husa na provázku, kde působil celých čtrnáct let. V roce 2006 odchází do Prahy. Objevil se ve filmech a seriálech: Prosté krutosti, Stůj, nebo se netrefím, Tmavomodrý svět, Četnické humoresky, Prachy dělaj člověka, Tobruk nebo Alma. Do širšího povědomí diváků se ale dostal díky roli Dr. Hanáka v seriálu Ordinace v růžové zahradě.Jan Čenský se narodil 1.5.1961 v Praze. Studoval hudebně dramatický obor na konzervatoři a již během studií se objevoval před televizní kamerou. Poprvé se zahrál v televizní hře Mapa zámořských objevů z roku 1978. Velkou příležitost dostal o rok později v seriálu Zkoušky z dospělosti. Neokoukaná příjemná tvář a talent zapříčinily velkou popularitu začínajícímu herci. Zejména se objevoval v pohádkách: Princové jsou na draka, Koloběžka první, O princezně, která ráčkovala, O nejchytřejší princezně nebo Anička s lískovými oříšky. Zahrál si také v seriálech a filmech: Bílá Kočka, Když rozvod, tak rozvod, Sanitka, Rodáci, Dlouhá míle, Pojišťovna štěstí, Příkopy nebo nově posílí řadu herců v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Na svém kontě má i moderátorské úspěchy v podobě pořadů: Miss České republiky nebo soutěž O korunu krále Karla.Autogramy herců jsem dostal k narozeninám, moc děkuji :)

Dana Morávková, Petr Oliva, Lukáš Hejlík

20. května 2014 v 9:13 | T.N.R |  Autogramy
Herec Petr Oliva se narodil 14.02.1943 v Praze. Po úspěšném absolvování pražské DAMU v roce 1964 nastoupil na vojenskou službu, jež strávil v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého. První angažmá získal v Divadle J. Průchy v Kladně, zde působil až do roku 1972. Odtud odchází na celých dvacet let do Divadla E. F. Buriana. V současné době pohostinsky působí v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Blaník nebo Společnosti J. Jurištové. Zahrál si i v Redutě, zde si vyzkoušel i divadelní režii. Roku 1997 založil Pražské (ne)závislé divadlo, bohužel zakrátko zaniklo. Před filmovou kamerou se poprvé objevil v roce 1964 ve filmu Atentát. Dále si zahrál ve filmech a seriálech, například: Hříšní lidé města pražského, Princezna Lada, 30 případů majora Zemana, Čas lásky a neděje, Rváč, Sanitka, Dobrodružství kriminalistiky, Na hraně, Hospoda, Pojišťovna štěstí, Kouzla králů nebo Školní výlet. Dále se věnuje práci v rozhlase a dabingu. Hlas propůjčil například Pierru Richardovi ve více jak třiceti filmech nebo namluvil postavu Bodieho v seriálu Profesionálové.Dana Morávková se narodila 29.7.1971 v Písku. Pražskou DAMU absolvovala v letech 1989 až 1993 a vletech 1993 až 1998 choreografii na HAMU. Již během studií na HAMU hostovala v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Od roku 1997 se víznamě začala podílet s jinými choreografy na některých pohybových projektech. Podílela se například na nastudování opery Rusalka, divadelních her Popelka, Čert a Káča, Labutí jezero nebo choreografii k filmům Andělská tvář nebo Z pekla štěstí, v obou filmech si též i zahrála. Do širšího podvědomí diváků se dostala moderováním pořadu Snídaně s Novou na stejnojmenné televizi, kde působila až do roku 1998, kdy přešla do konkurenční televize Prima. Zde až do roku 2006 moderovala pořad Prima jízda. Od roku 2004 začala hrát v nekončícím seriálu TV Prima Rodinná pouta a v jeho pokračování Velmi křehké vztahy, zde působila až do roku 2009. Nyní jí můžete opět spatřit na TV Nova v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Na svém hereckém kontě má přes třicet televizních a filmových rolí, například: Princezna Husopaska, Král a zloděj, Don Gio, Jezerní královna, Kameňák I a II , Líbáš jako Bůh, Jseš mrtvej, tak nebreč nebo ve filmu Poslední výkřik.
Herec a moderátor Lukáš Hejlík se narodil 27.1.1980 v Mostě. Studoval Obchodní akademii v Lounech a Vyšší odbornou hereckou školu v pražské Michli, kterou v roce 2002 úspěšně dokončil. Hned po skončení studia nastoupil do angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a o dva roky později přešel do Městských divadel Brno, zde ve stálém angažmá působil až do července 2011, nadále je zde jako host. Kromě hraní a moderování se Lukáš věnuji práci v Českém rozhlase 3 - Vltava, psaním do časopisu BBaRák,je jeho spoluzakladatelem a sestavováním festivalu Hip Hop Kemp. Je také zakladatelem kultovního projektu scénických čtení LiStOVáNí, který sdružuje několik herců z českých divadel a zrcadlí aktuální knihy z knižního trhu ve formě čteného divadla. Vidět jste jej mohli ve filmu Crash Road nebo v seriálech, například: Dobrá čtvrť, Ošklivka Katka, kde ztvárnil jednu z hlavních postav, Kriminálka Anděl, Znamení koně, Okno do hřbitova nebo Základka. Na TV Prima moderoval zábavný pořad Vím, cos dělal v pátek.Autogramy herců jsem dostal k narozeninám, moc děkuji :)

Pavel Zedníček

19. května 2014 v 8:37 | T.N.R |  Autogramy
Pavel Zedníček se narodil Hošticích - Herolticích na Vyškovsku, ale vyrůstal ve Zlíně. Již na základní škole byl považován za třídního baviče, projevovali se u něj herecké ambice. I přesto začal studovat kožařskou průmyslovku, ale práce v obuvnické továrně jej nikterak nelákala, tak dal na radu kamaráda a podal si přihlášku na JAMU. Po přijetí na se seznámil s Jiřím Bartoškou a Karlem Heřmánkem. Již během studií působil v Divadle Na provázku. V roce 1973 úspěšně zakončil svá studia a přešel do Činoherního studia v Ústí nad Labem. O čtyři roky později přichází nabídka angažmá v Divadle Na zábradlí, kterou přijal společně s Jiřím Bartoškou a Karlem Heřmánkem. V roce 1990 odchází a pomáhá Karlu Heřmánkovi rozjet jeho divadlo Bez zábradlí. Zde však dlouho nepůsobil, jeho kroky vedly přímo do Prahy. Hostoval v Divadle ABC nebo Činoherním klubu. V současné době Pavla Zedníčka můžete spatřit na prknech Divadla Kalich. Před kamerou se poprvé objevil ve filmu Kazisvěti z roku 1973, dále si zahrál ve filmech a seriálech, například: Holka na zabití, Nemocnice na kraji města, Na pytlácké stezce, Housata, Panenka, Lucie, postrach ulice, Kalamita, Malý pitaval z velkého města, Létající Čestmír, Sanitka, Fešák Hubert, Zlá krev, Panoptikum města pražského, Chobotnice z II. patra, Anděl svádí ďábla, Dobří holubi se vracejí, O Janovi a podivuhodném příteli, Princezna Fantaghiró, Náhrdelník, O zvířatech a lidech, Bylo nás pět, Lotrando a Zubejda, Četnické humoresky, Jak básníci neztrácejí naději, Náměstíčko, Expozitura, Vyprávěj, Muži v říji, Helena, Sanitka 2 nebo ve filmu 8 hlav šílenství. Prosadil se také jako skvělý moderátor, dvanáct let moderoval oblíbený pořad Kufr nebo pořad Ptákoviny, v současné době uvádí pořad Kurňa, co to je?.Autogram Pavla Zedníčka jsem získal osobním setkáním před představením hry Drahouškové 10.5.2014 v Měšťanské besedě v Plzni. Pan Zedníček byl naprosto úžasný,veselý a velice ochotný.

Gabriela Vránová

16. května 2014 v 9:22 | T.N.R |  Autogramy
Gabriela Vráno se narodila 27.7.1939 v Novém Městě nad Vahom. Herectví vystudovala na brněnské JAMU v roce 1960 a odešla do Ostravy do Moravskoslezského národního divadla, kde prožila dvě sezóny. Již v Ostravě přišly první nabídky na účinkování v televizi, filmu a rozhlase. Z Moravskosleského národního divadla odešla do stálého angažmá Divadla na Vinohradech v Praze. Tomuto divadlu zůstala věrná celý svůj život, ztvárnila zde řadu nezapomenutelných rolí. Působila zde více jak čtyřicet sezón. Gabriela Vránová patří k našim nejvýznamnějším herečkám především díky svému smyslu pro charakterní a dramatické herectví. Celý život se také věnuje recitaci, a tak se bez nadsázky dá nazvat královnou české poezie. V rozhlase a v dalších zvukových médiích (Supraphon, Audiostory...) natočila celou řadu pohádek, rozhlasových her, večerníčků. Přečetla stovky veršů, tisíce stránek četby na pokračování - Bílé noci, Čarovné prstýnky, Polní žínka Evelýnka, Štuclinka a Zachumlánek, Co život dal a vzal... Spolupracuje s významnými umělci - výtvarníky, hudebníky, spisovateli atd. Získala prestižní cenu Prix Bohemia za herecký rozhlasový výkon a Křišťálovou růži - nejvyšší ocenění v oblasti uměleckého přednesu. Neopomenutelná je i její práce v dabingu, kde "spolupracovala" s takovými hvězdami, jakými byly a jsou: M. Monroe, C. Deneuve, L. Taylor, J. Moraue. Po svém otci podědila i talent spisovatelský. Uveřejnila desítky fejetonů, které se poté staly základem pro její knihu Magnetický vítr, která dosáhla už druhého vydání. Již skoro tři desítky let učí na Pražské konzervatoři. Mezi její první žáky patří například Vladimír Dlouhý či Zlata Adamovská. Je také držitelkou ocenění Jaroslova Průchy, Medaile Karla Čapka 1994, Cena Karla Čapka na Slovensku 1996, Cena Čs. rozhlasu. Je členkou různých společenských spolků, například: Členka Herecké asociace, Členka Umělecké besedy, Čestná členka Asociace starožitníků, Společnost bratří Čapků nebo Společnost TGM - Hodonín. Gabriela Vránová také velice úzce spolupracuje s charitativními organizacemi Modrý klíč, Múzy dětem a Nadace G. Broma. Hrála ve více jak padesáti filmech, inscenacích a seriálech, například: Hledá se táta!, Sňatky z rozumu, Pohádky z tisíce a jedné noci, F. L.Věk, Chalupáři, Tetinka, Jak vytrhnout verlybě stoličku, Hop a je tu lidoop, Jak dostat tatínka do polepšovny, My všichni školou povinní, Poutníci, Tři životy, Bekyně mniška, Bastardi 2 a 3 nebo televizní film Oběti: Karambol.


ce se o paní Gabriele Vránové dozvíte na jejích internetových stránkách: www.gabrielavranova.com/Gabi/ , ze kterých je čerpáno v tomto článku.Autogram paní Gabriely Vránové jsem získal osobním setkáním před představením hry Lo Stupendo 11.5.2014 v Měšťanské besedě v Plzni. Paní Vránová byla velice milá a usměvavá. Poslední fotografie je přímo od paní Vránové.

Václav Vydra

15. května 2014 v 9:12 | T.N.R |  Autogramy
Václav Vydra se narodil 7.1.1956 v Praze hercům Václavu Vydrovi a Daně Medřické. Vystudoval pražskou konzervatoř, již během studií natočil několik inscenací pro televizi a hostoval v Divadle na Vinohradech. Hrál také v Městském divadle Kladno, Městských divadlech pražských a od roku 1995 je členem souboru Divadla na Vinohradech, kde hráli oba jeho rodiče a i dědeček. Debutoval ve svých čtrnácti letech ve filmu Zabil jsem Einsteina, pánové. Za svou hereckou kariéru natočil doposud přes sto filmů, inscenací a seriálů, například: Pan Tau, Přijela k nám pouť, S čerty nejsou žerty, Panoptikum města pražského, Copak je to za vojáka, Tankový prapor, Náhrdelník, Jedna kočka za druhou, Bylo nás pět, Život na zámku, Z pekla štěstí, Kameňák I, II a III, Nejkrásnější hádanka, Vy nám taky, šéfe!, Ošklivka Katka, O bílé paní, Bekyně mniška, Peklo s princeznou, Cesty domů, Gympl s (r)učením omezeným nebo v komedii Kameňák 4. Václav Vydra je velkým milovníkem koní a od roku 1998 je i majitelem koně.


Autogram Václava Vydry jsem získal osobním setkáním před představení hry Lo Stupendo 11.5.2014 v Měšťanské besedě v Plzni. Jako vždy byl pan Vydra velice milý.

Jiří Kohout

14. května 2014 v 8:02 | T.N.R |  Autogramy
Jiří Kohout se narodil 8.8.1977 v Praze. Vystudoval herectví na Vysoké odborné škole herecké v Praze. Působil v divadlech Skelet, Na Fidlovačce, Minaret, U Hasičů nebo v divadle v Příbrami. Poprvé si zahrál v roce 1998 ve filmu Ohrada snů, dále si zahrál například ve filmech a seriálech: Vyhnání z ráje, Kameňák I, II a III, Milenci a vrazi, Redakce, Bez předsudků, Doktor od jezera hrochů, Čertova nevěsta nebo Hořící keř. V současné době působí v divadle Kalich. Dále se věnuje dabingu a moderování.


Autogram Jiřího Kohouta jsem získal osobně před představením hry Drahouškové 10.5.2014 v Měšťanské besedě v Plzni.

Simona Postlerová

14. května 2014 v 8:01 | T.N.R |  Autogramy
Simona Postlerová se narodila 9.11.1964 v Plzni. Simona pochází z velké divadelní rodiny. Vystudovala gymnázium a poté herectví na DAMU v Praze. Již během studií hostovala v Národním divadle, kde od roku 1987 až do roku 1992 byla ve stálém angažmá. Účinkovala v Karlínském divadle, kde hrála v muzikálu Chicago, v Divadle Ungelt ve hře Perla Hollywoodu a já, nebo v Činoherním klubu. Od roku 1992 je ve stálém angažmá v divadle Na Vinohradech. Ve svém hereckém rejstříku má více jak padesát filmových a televizních rolí, seriálů a inscenací, například: Jedna kočka za druhou, Kníže Václav, Četnické humoresky, Experti, Muž a stín, Ošklivka Katka, Kouzla králů, Rumplcimprcampr, Poslední kouzlo, Kočky, Divnolásky, Bekyně mniška, Vyprávěj, Cesty domů, Ach, ty vraždy! nebo ve filmu Probudím se včera.Autogram Simony Postlerové jsem získal osobním setkáním 11.5.2014 před představením hry Lo Stupendo v Měšťanské besedě v Plzni. jako vždy byla Simonka úžasná.

David Suchařípa

13. května 2014 v 8:40 | T.N.R |  Autogramy
18.3.1965 se v Praze narodil David Suchařípa. Stejně jako jeho otec Leoš Suchařípa se i David vydal na hereckou dráhu, vystudoval pražskou konzervatoř. Své první angažmá získal v divadle v Táboře. Působil také v Divadle Bez zábradlí, v Činoherním klubu, v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Divadle Na Fidlovačce nebo Divadle Pod Palmovkou, od roku 1996 je hercem na volné noze. V současné době jej můžeme vidět na prknech divadla Kalich nebo Docela velkém divadle v Litvínově. Působil také v Letních Shakespearovských slavnostech ve hře Král Lear a následující léto v Romeovi a Julii. Svou první filmovou roli získal v roce 1983 ve filmu Zámek Nekonečno, dále si zahrál například ve filmech a seriálech: Velká filmová loupež, O zvířatech a lidech, Marie Růžička, Zdivočelá země, Vlci ve městě, Waterloo po česku, Ordinace v růžové zahradě, Bazén, Kriminálka Staré Město, Čertova nevěsta, Helena, Sanitka 2, Ona a On nebo České století.


Autogram Davida Suchařípy jsem získal osobně před představením hry Drahouškové 10.5.2014 v Měšťanské besedě v Plzni.

Jana Paulová

12. května 2014 v 9:00 | T.N.R |  Autogramy
Jana Paulová se narodila 19.2.1955 v Praze. Vystudovala herectví na DAMU v roce 1976, hrála a zpívala v Semaforu, Hudebním divadle Karlín, v divadle Rokoko, Městských divadlech pražských. Jana je nejen herečkou, moderátorkou, zpěvačkou, ale také i spisovatelkou. V roce 2006 vydala svou prvotinu Jak běžet do kopce. Jana hrála ve více jak padesáti filmech, inscenacích, pohádkách nebo seriálech například: Nemocnice na kraji města, S Pydlou v zádech, Smrt krásných srnců, Pofoukej mi jahody, Nováci, trilogie Kameňák nebo v pohádce Začarovaná láska. Janu můžete spatřit také v divadle Kalich ve hře Drahouškové, Záhadná Irma, Bez předsudků, Kameňák I, II a III, Začarovaná láska nebo Natěrač.


Autogram Jany Paulové jsem získal osobním setkáním před představením hry Drahouškové 10.05.2014 v Plzni v Měšťanské besedě. Paní Paulová bylo usměvavá a velice milá, přesně taková, jak na nás působí z televize.

Silke Büscherhoff

5. května 2014 v 8:03 | T.N.R |  Autogramy
Silke Büscherhoff studovala v letech 1998 až 2008 na Škole hudby, poté na Westfälische Wilhelms - Universität Münster - Vysoká hudební univerzita. V roce 2012 sepisuje svou diplomovou práci na téma pouliční hudba a získává titul Dipl.-Mus.-Pad (klasické bicí nástroje, hudba a vzdělání), o rok později promuje: Master of Music - klasické bicí. Již během studií získala řadu ocenění, například: 1. cena provinční úrovni, New Music - soubor - Hannover (2002), 1.cena národní úrovni - soubor - Hannover (2003), 1. umístění WDR soutěže Best Busker NRW televizní show (2011) nebo 1. umístění Hej Music Charts Radio Berlin RBB 88,8 (2013). V současné době vystupuje v kapele Jimmy Kelly & Street orchestra.


Autogram Silke Büscherhoff jsem získal osobním setkáním po koncertě Jimmy Kelly & Street orchestra 14.12.2013 ve Slaném.