Červen 2014

Dáša Bláhová

25. června 2014 v 9:31 | T.N.R |  Autogramy
Dagmar Bláhová se narodila 8.3.1949 v Radčicích u Liberce. Vystudovala gymnázium a poté s titulem Mgr. absolvovala pražskou DAMU. První zkušenost s filmem získala v roce 1970 ve filmu Hogo fogo Homolka, dále si například zahrála v seriálech a filmech: Potulné pohádkové divadlo, Nechci nic slyšet nebo Kalamita. S přítelem se stěhuje do Francie, ale díky několika pozoruhodným událostem emigruje do Austrálie. Zde přijímá roli v seriálu Neighbours a sto dílů Dáše stačí, aby se po Austrálii proslavila. Po revoluci se opět vrací domů do Čech a dostává roli od režiséra Vladimíra Drhy v dramatu Muka obraznosti. Přichází další filmové a seriálové nabídky jako třeba: Pasti, pasti, pastičky, Škodná, Velmi křehké vztahy, Chyťte doktora nebo Nebe, peklo …. zem. V roce 2002 zakládá své vlastní divadlo Intimní divadlo Bláhové Dáši, které se těší velké popularitě.Autogram Dáši Bláhové jsem získal osobním setkáním po představení hry Mrchy 18.6.2014 v Měšťanské besedě v Plzni.


Dana Batulková

23. června 2014 v 8:43 | T.N.R |  Autogramy
Dana Batulková se narodila 16.3.1958 v Praze. S herectvím dlouho váhala, spíše se přikláněla ke studiu angličtiny, ale nakonec přihlášku na DAMU podala. Byla přijata hned na první pokus a to se na přijímačky připravovala sama. DAMU úspěšně zakončila v roce 1981. Byla členkou souboru divadla v Kladně, Mladé Boleslavi, od roku 1997 byla ve stálém angažmá v divadle Komedie, kde prožila pět sezón. V současné době můžete Danu Batulkovou spatřit na prknech v Městských divadlech pražských. S kamerou se poprvé seznámila v roce 1980, tedy ještě během studií na DAMU, ve filmu Kluci z bronzu. Dále si zahrála například ve filmech a seriálech: Malý pitaval z velkého města, Sanitka, Vrať se do hrobu!, Četnické humoresky, O ztracené lásce, Maryška, Redakce, Náměstíčko, Horákovi, Čapkovy kapsy nebo ve velice oblíbeném sitcomu Comeback, kde ztvárnila postavu Marcelky Divičové aliaz Mamba.


Autogram Dany Batulkové jsem získal osobním setkáním po představení hry Mrchy 18.6.2014 v Měšťanské besedě v Plzni.

Nina Divíšková

20. června 2014 v 9:09 | T.N.R |  Autogramy
Nina Divíšková se narodila 12.7.1936 v Brně. V roce 1954 až 1959 absolvovala pražskou DAMU. Zde poznala i svého budoucího manžela, režiséra a herce Jana Kačera. Pět let působila v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, poté byla pětatřicet let členkou pražského Činoherního klubu. Momentálně je na volné noze a spolupracuje s divadlem na Prádle, Dejvickým divadlem, Divadlem v Příbrami, ve Švandově divadle nebo s Divadlem v Řeznické. První filmovou příležitostí byl film Návrat ztraceného syna z roku 1966, od té doby účinkovala ve více jak sedmdesáti filmech, seriálech a inscenacích, například: Šance, Pátek není svátek, Jára Cimrman ležící, spící, Anděl svádí ďábla, Dlouhá míle, Kytice, Bolero, Ulice, Příběhy obyčejného šílenství, Výlet, Hraběnky, Nestyda, Máj nebo v seriálu Vyprávěj.


Autogram paní Divíškové jsem získal osobním setkáním po představení hry Mrchy 18.6.2014 v Měšťanské besedě v Plzni.

Nela Boudová

18. června 2014 v 15:07 | T.N.R |  Autogramy
Nela Boudová se narodila 1.12.1967 v Praze. Poměrnou část svého dětství a dospívání prožila v zahraničí, tatínek byl zpravodajem ČST. Po úspěšném absolvování Státní konzervatoře v Praze, obor hudebně-dramatický, hostovala nějakou dobu v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech. V letech 1990 až 1993 byla členkou Divadla za branou II a současně od roku 1992 hrála i na prknech ve Středočeském divadle Kladno - Mladá Boleslav. Od roku 1992 až 1994 byla herečkou divadla Labyrint - uměleckého centra na levém břehu vltavském. Členkou v Činoherním klubu byla od roku 1994 až 2009. Od roku 2011 je herečkou na volné noze, i nadále spolupracuje s Činoherním klubem, vidět ji můžete i na prknech Divadla Palace nebo v Karlínském divadle. První filmovou roli získala již v roce 1983 v televizním filmu Nevěsta z obrázku, dále si zahrála ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Hrátky, Cizí holka, Mravenci nesou smrt, Bylo nás pět, Dotyky, Rodáci, Jestřábí moudrost, Navštívení, Kolja, Čarodějné námluvy, Pán hradu, Místo nahoře, Redakce, Náměstíčko, Doblba!, Vratné lahve, Horákovi, Anglické jahody, Vyprávěj, Líbáš jako Bůh nebo ve filmu Alma.Autogram Neli Boudové jsem získal osobním setkáním před představením hry Prachy!!! 15.6.2014 v Měšťanské besedě v Plzni.

Vanda Hybnerová

17. června 2014 v 10:53 | T.N.R |  Autogramy
Vanda Hybnerová se narodila 30.9.1968 známému mimovi Borisi Hybnerovi a malířce J. Kremanové 30.9.1968 v Praze. Prvotně studovala fotografii na grafické škole a poté herectví na DAMU. Byla v souborech několika divadel, například Divadlo Labyrint, Divadlo na Vinohradech, Národní divadlo, Činoherní klub, Divadlo v Celetné, Divadlo pod Palmovkou, Švandovo divadlo a v Divadle v Řeznické. Za roli Catherine v inscenaci Důkaz v Divadle v Řeznické získala v roce 2004 cenu Thálie za nejlepší ženský herecký výkon. Nyní je členkou Divadla Komedie, kde jí můžete spatřit ve hře Utrpení knížete Sternenhocha, Nadváha, Nedůležité: Neforemnost a Žižkov. Na prknech Divadla Komedie byla v roce 2005 nominována na Cenu Alfréda Radoka za ztvárnění Petry v inscenaci Hořké slzy Petry von Kantové.
Filmová kamera se Vandy začala všímat až od roce 1988, kdy si poprvé zahrála ve filmu Pražská 5. Následovaly role ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Svatba upírů, Neklejte, princi!, Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, Divoké včely, Pojišťovna štěstí, Bazén, Ordinace v růžové zahradě, Taková normální rodinka, Soukromé pasti, Román pro muže nebo Dokonalý svět. Krom hraní se také věnuje divadelní fotografii a dabingu.Autogram mé srdcovky Vandy Hybnerové jsem získal osobním setkáním 15.6.2014 před představením hry Prachy!!! v Měšťanské besedě v Plzni.