Září 2014

Yvonne Přenosilová

29. září 2014 v 9:49 | T.N.R |  Autogramy
Yvonne Přenosilová se narodila 2.7.1947 v Praze. Absolvovala dvanáctiletku v pražské Libni. Zpěv milovala a proto nebylo divu, že se zúčastnila konkurzu v Divadle Semafor, zde se prezentovala písní Malageňa. Bohužel ji nepřijali, ale všiml si ji skladatel Karel Mareš. Působila ve skupině Olympik, v nově vzniklé skupině Apollo, dnešní Studio Ypsilon, kde mimo jiné zpívali i Karel Gott, Karel Hála nebo Pavlína Filipovská, a samozřejmě se dostala i na prkna Divadla Semafor. V roce 1965 si hosté z anglických klubů poslechli při návštěvě gymnázia Yvonnu naživo a pozvali ji na třítýdenní pobyt do Londýna. Zazpívala si v anglickém rozhlase, natočila gramodesku When My Baby Cries/Come On Home pro anglickou společnost PYE, uspořádala dva velice úspěšné koncerty v klubech, vystupovala v televizi a psali o ní v tisku. Vystupovala také v Belgii, Francii, Itálii, NDR, NSR a Rakousku. V roce 1968 podepsala petici Dva tisíce slov a poté emigrovala přes Rakousko a Velkou Británii do SRN za svými rodiči. V Mnichově žila 26 let. Pokusila se neúspěšně o pokračování své kariéry pod pseudonymem Silová. Pracovala u společnosti British Airways, zde se seznámila se svým manželem advokátem von Schuckmannem. V Německu se stala redaktorkou Rádia Svobodná Evropa a spolupracovala s Karlem Krylem. V roce 1994 se natrvalo vrátila do Prahy. Yvonne Přenosilová je do dneška považována za průkopnici českého Rhythm and blues a Rock and rollu.


Autogram Yvonne Přenosilové jsem získal osobním setkáním v Praze 18.9.2014.

Hana Brejchová

10. září 2014 v 8:59 | T.N.R |  Autogramy
Hana Brejchová se narodila 12.12.1946 v Praze. Pochází z početné rodiny a její sestrou je jedna z největších hereckých hvězd českého filmu 50. a 60. let 20. století Jana Brejchová. Hanku si v jejích 18 letech vyhlídl režisér Miloš Forman do filmu Lásky jedné plavovlásky. Hledání vhodné kandidátky pro hlavní roli měl pan Forman ulehčenou, v té době byl ženatý s její starší sestrou Janou. Nutno ale podotknout, že Hanka měla velký herecký talent a film především díky jejímu umu získal obrovské popularity a to i v zahraničí. Film byl nominován na Oscara, v Benátkách se umístil na třetí příčce v kategorii nejlepší ženský herecký výkon. Hana Brejchová získala obrovskou popularitu a plně se jí otevřel svět filmu. Šla z jednoho filmu do druhého: Žirafa v okně, Po stopách krve, Hogo fogo Homolka, Já to tedy beru, šéfe …!, Adéla ještě nevečeřela, Velké přání. Počátkem let 80. se sice objevuje ve filmech, ale spíše jde o menší role a postupem času se pozvolna z povědomí diváků vytrácí. Zatím poslední film natočila v roce 1995 "Divoké pivo". Dále jste paní Hanu Brejchovou mohli vidět ve filmech a seriálech: Matěji, proč tě holky nechtějí?, Kaňka do pohádky, Anděl s ďáblem v těle, Amadeus, Boj o Moskvu, Zlá krev, Cirkus Humberto, Přítelkyně z domu smutku nebo v seriálu O zvířatech a lidech.
Paní Haně Brejchové jsem posílal dopis s fotografií a zpáteční ofrankovanou obálkou. Po nějaké době jsem obdržel odpověď :)

Casper Van Dien

1. září 2014 v 8:48 | T.N.R |  Autogramy
18.12.1968 se v Ridgefieldu v New Jersey narodil herec, režisér a scenárista Casper Van Dien. Matka Dian je bývalou učitelkou ve školce a otec Casper Robert Van Dien Sr. je vysloužilým námořním velitelem a bojovým pilotem. Když se rodina opět v pozdějších letech vrátila na Floridu, začal Casper studovat na Florida State School v Tallahassee s prvotním úmyslem stát se lékařem. Současně začal navštěvovat i dramatický kroužek a nakonec se rozhodl pro dráhu hereckou. Přestěhoval se do Los Angeles a byl obsazován do menších rolích v televizních seriálech, 1993 až 1994 si zahrál v seriálu One Life to Life, krátce se objevil v seriálu Beverly Hills 90210. Svou hlavní roli, díky níž se dostal do povědomí diváka, získal až v roce 1997 v dobrodružném sci-fi Hvězdná pěchota. Dále si zahrál například ve filmech a seriálech: Krajní meze, Kolonie, Casper - První kouzlo, Tarzan a Ztracené město, Casper a Wendy, Ospalá díra, Titáni, Osudu neutečeš, Návrat do pekla, Můj přítel Monk, Dracula 3000, Veterán, Hurikán smrti nebo ve filmu Hrůzná minulost. V roce 2008 se opět vrátil ke své nejslavnější roli Johna Rica ve filmu Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel.Autogram s Věnováním Caspera Van Diena pro mě získala při osobním setkání na Conu Romča, moc děkuji! :)