Prosinec 2014

Ivan Vyskočil

29. prosince 2014 v 8:09 | T.N.R |  Autogramy
Herec Ivan Vyskočil se narodil 21.5.1946 v Praze. Dětství prožil na Žižkově, zde také chodil na Sladkovského gymnázium. V roce 1968 úspěšně ukončil studia na pražské DAMU a nastoupil do svého prvního angažmá do pražského Činoherního klubu. Roku 1973 se stal členem Divadla Jiřího Wolkera, dále působil v Divadle S. K. Neumanna. Od roku 1991 je hercem na volné noze. První filmovou roli získal v roce 1964 ve filmu Petra Schulhoffa Láska nebeská, dále si zahrál například ve filmech a seriálech: Každý mladý muž, Pasťák, Metráček, Lidé z města, Parta hic, Hop - a je tu lidoop, Vinobraní, Vlak dětství a naděje, Velké sedlo, Létající Čestmír, Mladé víno, Chlapci a chlapi, O Janovi a podivuhodném příteli, Hříchy pro pátera Knoxe, Na hraně, Zdivočelá země, Četnické humoresky, Hotel Herbich, Šípková Růženka, Redakce, Vyprávěj, Bastardi 3 nebo ve filmu Lovci a oběti. Kromě hraní se věnuje také moderování a je jedním ze zakladatelů Herecké asociace, jež každoročně uděluje prestižní divadelní ceny Thálie.
Autogram Ivana Vyskočila jsem získal osobním setkáním v Praze na zastávce metra 17.12.2014

Iva Janžurová

27. prosince 2014 v 8:21 | T.N.R |  Autogramy
Iva Janžurová se narodila 19.5.1941 v Žirovnici u Pelhřimova. Stejně jako její rodiče šla studovat pedagogické gymnázium v Českých Budějovicích, ale divadlo bylo silnější a touha hrát nakonec zvítězila. V roce 1963 absolvovala pražskou DAMU. Rok působila v libereckém divadle F. X. Šaldy, od roku 1964 je ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech, kde setrvala až do poloviny 80 let. V roce 1988 se stává členkou Národního divadla, kde působí do dnes. První filmová role přišla v roce 1961 ve filmu Turista, od té doby si zahrála ve více jak 170 filmech, seriálech a inscenacích, například: Svatba jako řemen, Sňatky z rozumu, Světáci, Pane, vy jste vdova!, Marečku, podejte mi pero!, Zítra to roztočíme, drahoušku...!, Mladé víno, Ať přiletí čáp, královno!, Cirkus Humberto, O princezně, která ráčkovala, Čert ví proč, Trapasy, Vy nám taky, šéfe!, O mé rodině a jiných mrtvolách, Doktoři z Počátků, Všiváci, Život je ples nebo seriál Cukrárna.

Knížku s autogramem a věnováním "Včera, dnes a zítra¨, jež je životopisem paní Ivy Janžurové, jsem dostal od Ježíška, moooc děkuji :)

PF 2015

26. prosince 2014 v 23:09 | T.N.R |  Články
Krásný nový rok plný radosti a šťastných úsměvů, snad se Vám vyplní největší z Vašich snů ..... , přinese štěstí, úspěchy a spoustu nádherně prožitých dnů.