Březen 2015

Tomáš Novotný

25. března 2015 v 8:01 | T.N.R |  Autogramy
13.6.1985 se ve Štemberku u Olomouce narodil Tomáš Novotný. Díky tomu, že se narodil do herecké rodiny a své dětství trávil v zákulisí Východočeského divadla v Pardubicích, bylo víc než jasné, jakým směrem se v životě bude ubírat. Po povinné základní škole jej rodiče přesvědčili, aby vystudoval Obchodní akademii, kterou absolvoval. Při studiích se však intenzivně věnoval přípravám na přijímací zkoušky na JAMU a v roce 2004 byl přijat ke studiu Muzikálového herectví v ateliéru Jany Janěkové, o čtyři roky později ji úspěšně zakončil. První angažmá získal v Městském divadle v Brně, hostoval v brněnském divadle Radost, Východočeském divadle v Pardubicích, spolupracoval s pražských divadlem SEMAFOR nebo Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě. Od sezóny 2012/2013 je ve stálém angažmá v Městských divadlech pražských. Je spoluzakladatelem a členem pardubického Divadla Tří.

Autogram Tomáše Novotného jsem získal osobním setkáním na srazu sběratelů autogramů v Praze na Novotného Lávce 14.3.2015.

Jana Paulová

23. března 2015 v 9:09 | T.N.R |  Autogramy
Jana Paulová se narodila 19.2.1955 v Praze. Vystudovala herectví na DAMU v roce 1976, hrála a zpívala v Semaforu, Hudebním Divadle Karlín, v divadle Rokoko, Městských divadlech pražských. Jana je nejen herečkou, moderátorkou, zpěvačkou, ale také i spisovatelkou. V roce 2006 vydala svou prvotinu Jak běžet do kopce. Jana hrála ve více jak padesáti filmech, inscenacích, pohádkách nebo seriálech, například: Nemocnice na kraji města, S Pydlou v zádech, Smrt krásných srnců, Pofoukej mi jahody, Nováci, trilogie Kameňák nebo v pohádce Začarovaná láska. Janu můžete spatřit také v divadle Kalich ve hře Drahouškové, Záhadná Irma, Bez předsudků, Kameňák I, II a III, Začarovaná láska nebo Natěrač.

Autogram Jany Paulové jsem získal osobním setkáním 14.3.2015 v Praze na srazu sběratelů autogramů na Novotného Lávce. Paní Paulová je naprosto úžasný člověk, neustále se usmívá a pokud se s ní setkáte, všimněte si jejích naprosto nádherných očí! Jsou jiskrné a upřímné!

Josef Laufer

20. března 2015 v 8:37 | T.N.R |  Autogramy
Herec, zpěvák, textař a bavič Josef Laufer se narodil 11.8.1939 v Sables d´Ollene - Bretaň ve Francii. Vystudoval pražskou DAMU, obor herectví. Natočil desítky titulů na desítkách nosičů, nejčastěji s vlastním textem v různých jazycích. Vystupuje se skupinou Golem i mnoha dalšími orchestry. Je autorem celé řady scénářů. Působí též jako režisér v oblasti zábavy. Hostoval v činohře Národního divadla, v Hudebním divadle Karlín, v divadle Semafor, Rokoko atd. Řadu rolí odehrál také v muzikálech, například: 451st. Fahrenheita, E55, Cabaret-cabaret, Hamlet, Galileo, Gentlemani, Pokrevní bratři, Jekyll a Hyde atd. Ztvárnil celou řadu větších i menších filmovývh rolí. Vystupuje doma i v zahraničí. Byl často zaměstnán, hlavně v zahraničí, jako televizní režisér. Podle potřeby moderuje v různých jazycích. Za posledních deset let natočil 4 sólové CD se skupinou Golem. Se sólisty Státní opery režíroval opery v původním jazyce: Noc s Mozartem, Don Giovanni a v roce 2004 autorskou hru Kancelář. V roce 2012 vydal knížku povídek s názvem Roura od kamen. Sám o sobě říká, že by se tak nevytahoval, kdyby měl opravdu talent.

Čerpáno z oficiálních stránek www.joseflaufer.cz

Autogram pana Laufera jsem získal osobním setkáním 14.3.2015 v Praze na srazu sběratelů autogramů na Novotného Lávce.

Vanda Hybnerová

18. března 2015 v 9:25 | T.N.R |  Autogramy
Vanda Hybnerová se narodila v Praze 30.9.1968 známému mimovy Borisi Hybnerovi a malířce J. Kremanové. Prvotně studovala fotografii na grafické škole a poté herectví na DAMU. Byla v souborech několika divadel, například Divadlo Labyrint, Divadlo na Vinohradech, Národní divadlo, Činoherní klub, Divadlo v Celetné, Divadlo pod Palmovkou, Švandovo divadlo a v Divadle v Řeznické. Za roli Catherine v inscenaci Důkaz v Divadle v Řeznické získala v roce 2004 cenu Thálie za nejlepší ženský herecký výkon. Nyní je členkou Divadla Komedie, kde jí můžete spatřit ve hře Utrpení knížete Sternenhocha, Nadváha, Nedůležité: Neforemnost a Žižkov. Na prknech Divadla Komedie byla v roce 2005 nominována na Cenu Alfréda Radoka za ztvárnění Petry v inscenaci Hořké slzy Petry von Kantové.
Filmová kamera se Vandy začala všímat až od roce 1988, kdy si poprvé zahrála ve filmu Pražská 5. Následovali role ve filmech, seriálech a inscenacích, například: Svatba upírů, Neklejte, princi!, Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, Divoké včely, Pojišťovna štěstí, Bazén, Ordinace v růžové zahradě, Taková normální rodinka, Soukromé pasti, Román pro muže nebo Dokonalý svět. Krom hraní se také věnuje divadelní fotografii a dabingu.


Autogram Vandy Hybnerové jsem získal osobním setkáním 16.3.2015 v Praze v jednom marketu na Čerňáku, kde byla nakupovat. Vím, že Vanda se mi již několikrát podepsala a i s věnováním, ale nemohl jsem odolat, je to prostě moje srdeční záležitost!

Svatopluk Skopal

16. března 2015 v 8:41 | T.N.R |  Autogramy
Svatopluk Skopal se narodil 28.5.1951 v Kutné Hoře. I když se narodil do prostředí hereckého, tatínek byl divadelním režisérem a maminka divadelní nápovědou, jasnou volbou pro něj herectví nebylo. Po maturitě chtěl jít studovat pedagogickou fakultu, ale nakonec si podal přihlášku na JAMU. Herectví jej naplno chytlo až při smotných studií a díky hostování v brněnském divadle Husa na provázku. V roce 1973 úspěšně absolvoval JAMU a nastoupil do angažmá ve Státním divadle v Brně. Zde působil až do roku 1976, poté odešel do pražského Divadla na Vinohradech, kde je ve stálém angažmá do dnes. Svou první filmovou roli získal v roce 1971 ve filmu Hry lásky šálivé. Dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Slovácko sa nesúdí, Nemocnice na kraji města, Jak napálit advokáta, Křtiny, Malý pitaval z velkého města, Sanitka, Synové a dcery Jakuba skláře, Zlá krev, Rodáci, O Janovi a podivuhodném příteli, Náhrdelník, Navštěvníci, Život na zámku, Četnické humoresky, Hříšní lidé města brněnského, Šípková Rúženka, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Trapasy, Kouzla králů, Bekyně mniška, Vyprávěj, Ach, ty vraždy!, Aplaus, Sanitka 2 nebo v seriálu První republika.


Autogram Svatopluka Skopala jsem získal osobním setkáním v Měšťanské besedě v Plzni

Lenka, Svatopluk a František Skopalových

13. března 2015 v 9:39 | T.N.R |  Autogramy
31.3.1954 se ve Vyškově narodila Lenka Skopalová. V roce 1974 začala studovat Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Již začátkem druhého ročníku získala hlavní roli ve filmu Jiřího Svobody Zrcadlo pro Kristýnu. Během studií přijala angažmá ve Státním divadle v Brně, zde odehrála i svou absolventskou roli Adély z Lorkovy ve hře Dům doni Bernardy. Studia na JAMU úspěšně ukončila v roce 1977. Ke konci studií odchází do Činoherního studia v Ústí nad Labem, zde však působila rok. Poté přijala angažmá v Praze v nově vzniklém divadelním souboru Dílna 24. V roce 1981 poprvé hraje v Činoherním klubu a stálé angažmá přijímá až v roce 1987, působí zde až do současnosti. V Činoherním klubu ztvárňuje Kath ve hře Joe Ortona Jak se bavil pan Sloane, za tuto roli je nominována na Cenu Thálie za rok 2001. Doposud si zahrála ve více jak čtyřiceti filmech a seriálech, například: Hedvika, Narozeniny, Synové a dcery Jakuba skláře, Papilio, Čarodějky z předměstí, Zdivočelá země, Četnické humoresky, Rodinná pouta, Náves, Soukromé pasti, Divnovlásky nebo v seriálu Vyprávěj.Svatopluk Skopal se narodil 28.5.1951 v Kutné Hoře. I když se narodil do prostředí hereckého, tatínek byl divadelním režisérem a maminka divadelní nápovědou, jasnou volbou pro něj herectví nebylo. Po maturitě chtěl jit studovat pedagogickou fakultu, ale nakonec si podal přihlášku na JAMU. Herectví jej naplno chytlo až při smotných studií a díky hostování v brněnském divadle Husa na provázku. V roce 1973 úspěšně absolvoval JAMU a nastoupil do angažmá ve Státním divadle v Brně. Zde působil až do roku 1976, poté odešel do pražského Divadla na Vinohradech, kde je ve stálém angažmá do dnes. Svou první filmovou roli získal v roce 1971 ve filmu Hry lásky šálivé. Dále si například zahrál ve filmech a seriálech: Slovácko sa nesúdí, Nemocnice na kraji města, Jak napálit advokáta, Křtiny, Malý pitaval z velkého města, Sanitka, Synové a dcery Jakuba skláře, Zlá krev, Rodáci, O Janovi a podivuhodném příteli, Náhrdelník, Navštěvníci, Život na zámku, Četnické humoresky, Hříšní lidé města brněnského, Šípková Rúženka, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Trapasy, Kouzla králů, Bekyně mniška, Vyprávěj, Ach, ty vraždy!, Aplaus, Sanitka 2 nebo v seriálu První republika.

František Skopal se narodil 30.12.1982 v Praze, dráha herecká mu byla takřka předurčena. Narodil se totiž do herecké rodiny Lenky a Svatopluka Skopalových. Poprvé si práci před kamerou vyzkoušel v roce 2005 vedle Miroslava Donutila v televizním seriálu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Dále si zahrál ve filmech a seriálech: Zasaženi bleskem, Nepolepšitelný, Tak dobrou, Guláš, Separace nebo ve filmové pohádce Duch nad zlato. Na divadelních prknech jež znamenají svět se objevil například v Divadle na Vinohradech ve hře Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!!.Autogram Lenky, Svatopluka a Františka Skopalových jsem získla osobně v Měšťanské besedě v Plzni.

Lenka Skopalová

11. března 2015 v 7:53 | T.N.R |  Autogramy
31.3.1954 se ve Vyškově narodila Lenka Skopalová. V roce 1974 začala studovat Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Již začátkem druhého ročníku získala hlavní roli ve filmu Jiřího Svobody Zrcadlo pro Kristýnu. Během studií přijala angažmá ve Státním divadle v Brně, zde odehrála i svou absolventskou roli Adély z Lorkovy ve hře Dům doni Bernardy. Studia na JAMU úspěšně ukončila v roce 1977. Ke konci studií odchází do Činoherního studia v Ústí nad Labem, zde však působila rok. Poté přijala angažmá v Praze v nově vzniklém divadelním souboru Dílna 24. V roce 1981 poprvé hraje v Činoherním klubu a stálé angažmá přijímá až v roce 1987, působí zde až do současnosti. V Činoherním klubu ztvárňuje Kath ve hře Joe Ortona Jak se bavil pan Sloane, za tuto roli je nominována na Cenu Thálie za rok 2001. Doposud si zahrála ve více jak čtyřiceti filmech a seriálech, například: Hedvika, Narozeniny, Synové a dcery Jakuba skláře, Papilio, Čarodějky z předměstí, Zdivočelá země, Četnické humoresky, Rodinná pouta, Náves, Soukromé pasti, Divnovlásky nebo v seriálu Vyprávěj.Autogram Lenky Skopalové jsem získla osobně v Měšťanské besedě v Plzni.

Ladislav Špaček

7. března 2015 v 15:49 | T.N.R |  Autogramy
Ladislav Špaček se narodil 17. srpna 1949 v Ostravě. Je českým spisovatelem, televizním novinářem, moderátorem, pedagogem a bývalým tiskovým mluvčím Václava Havla. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě a Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Později na pražské univerzitě také vyučoval. V současné době je především znám výukou týkající se etikety.
Autogram Ladislava Špačka jsem dostal k svátku, moooc děkuji :)

František Skopal

4. března 2015 v 8:08 | T.N.R
František Skopal se narodil 30.12.1982 v Praze, dráha herecká mu byla takřka předurčena. Narodil se totiž do herecké rodiny Lenky a Svatopluka Skopalových. Poprvé si práci před kamerou vyzkoušel v roce 2005 vedle Miroslava Donutila v televizním seriálu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Dále si zahrál ve filmech a seriálech: Zasaženi bleskem, Nepolepšitelný, Tak dobrou, Guláš, Separace nebo ve filmové pohádce Duch nad zlato. Na divadelních prknech jež znamenají svět se objevil například v Divadle na Vinohradech ve hře Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!!.


Autogram Františka Skopala jsem získal osobním setkáním v Plzni v Měšťanské besedě.

Ondřej Vetchý

2. března 2015 v 8:37 | T.N.R |  Autogramy
Herec Ondřej Vetchý se narodil 16.5.1962 v Jihlavě. V roce 1984 úspěšně zakončil studia na Pražské konzervatoři. Na tři sezóny zakotvil v ansámblu v Činoherním klubu v Ústí nad Labem, od roku 1987 až 1989 byl v angažmá v divadle E. F. Buriana a od roku 1989 až do současnosti je členem v Činoherním klubu v Praze, zde poprvé ale vystoupil už roku 1987. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1978 ve filmu Leť, ptáku, leť!, z počátku jeho role byli menší a povětšinou šlo o role mladíků pohybujících se na okraji společnosti. Větší příležitosti uplatnit svůj herecký a především komický talent dostal v roce 1984 v již legendární pohádce S čerty nejsou žerty. Dále si zahrál například ve filmech, seriálech a inscenacích: Sestřičky, Fandy, ó Fandy, Sanitka, Prodavač humoru, Jak básníci přicházejí o iluze, Ohnivé ženy mezi námi, Dům pro dva, Nebojsa, Dobrodružství kriminalistiky, Obecná škola, Náhrdelník, Černí baroni, Bylo nás pět, Kouzelný měšec, Báječná léta pod psa, Císař a tambor, Tmavomodrý svět, Babí léto, Místo nahoře, Pánská jízda, Milenci a vrazi, Duše jako kaviár, Vratné lahve, Prachy dělaj člověka, Okresní přebor, Láska je láska, Případy 1. oddělení, Pojedeme k moři nebo ve filmu Intimity. Dále se věnuje dabingu, je členem České filmové a televizní akademie a spolupracuje s rozhlasem. Ondřej Vetchý se v průběhu let stal jednou z nejvýraznějších osobností současné české herecké scény.Autogram Ondry Vetchého jsem získal osobně po představení hry Prachy! V Měšťanské besedě v Plzni 15.6.2014. Musím podotknout, že Ondra byl velice příjemný a ochotný!