Srpen 2015

Olga Scheinpflugová

21. srpna 2015 v 7:31 | T.N.R |  Autogramy
3.12.1902 se ve Slaném do umělecké rodiny narodila Olga Scheinpflugová. Tatínek Karel Scheinpflug byl dramatikem, spisovatelem a redaktorem, bratr Karel Scheinpflug ml. spisovatelem a právníkem. Nebylo tedy ku podivu, že se i Olga vydá dráhou uměleckou. Od roku 1918 soukromě studovala herectví u Marie Hübnerové, členky činohry Národního divadla. První angažmá získala v roce 1920 ve Švandově divadle, v roce 1922 přechází do hereckého souboru Divadla na Vinohradech a téhož roku získává svou první roli ještě v němém filmu Zlatý klíček. Dále si zahrála například ve filmech a seriálech: Žena, která se směje, Jejich den, Ohnisko nenávisti, Čintamani a podvodník, Eliška a její rod nebo v televizním filmu Raději potmě. Český film však neposkytl této velké herečce velké uplatnění. Proto svou energii směřovala k divadlu a nejen k němu. Je autorkou šestnácti románů, sedmi básnických sbírek, deset divadelních her, napsala dvanáct filmových námětů, z nichž se šest realizovalo, psala také do novin Národních listů nebo Lumíra. V roce 1929 odchází do svého posledního angažmá v Národním divadle, zde na prknech co znamenají svět působí až do své smrti 13.4.1968. Své působení v Národním divadle byla nucena přerušit z politických důvodů v roce 1944 a to až do roku 1946. Za svou uměleckou dráhu byla oceněna Státní cenou (1930) za herecký výkon v divadelní hře Žena, která si koupila muže, po válce získává titul Zasloužilá umělkyně (1953) a po své smrti Národní umělkyně in memoriam (1968). Nesmím také opomenout, že byla ženou našeho předního českého spisovatele a dramatika Karla Čapka, jež pozitivně ovlivnil její smýšlení a umělecký růst.
Fotku s autogramem Olgy Scheinpflugové jsem dostal od kamaráda, velice děkuji :) a samotný autogram mám ve své sbírce již delší dobu.

Lucie Vondráčková

19. srpna 2015 v 9:07 | T.N.R |  Autogramy
Lucie Vondráčková se narodila 8.3.1980 v Praze. Již od mala se věnuje zpěvu a herectví. Před kamerou stála poprvé již ve svých sedmi letech. V devadesátých letech uváděla pořad pro děti Marmeláda a vydává své první CD (1993). Zahrála si ve filmech a seriálech, například: Arabela se vrací, Království květin, Nejasná zpráva o konci světa, Snowboarďáci nebo Bathory. Účinkuje i v muzikálech Excalibur nebo Tajemství.
Autogram Lucie Vondráčková jsem dostal, velice děkuji

Helena Vondráčková

17. srpna 2015 v 8:03 | T.N.R |  Autogramy
Helena Vondráčková se narodila 24.6.1947 v Praze. Dětství prožila ve východočeských Slatiňanech, spolu s bratrem Jiřím a sestrou Zdenou. V roce 1964 Helena zvítězila v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty a natočila píseň Červená řeka, tím odstartovala její hvězdná kariéra zpěvačky. Spolu s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem, prvního listopadu 1968 zakládají hudební trio Golden Kids, třetího února 1970 bylo trio Golden Kids ukončeno. Na svém kontě má mnohá ocenění, například: Zlatý slavík, Stříbrná bratislavská lyra, Cena istambulského publika nebo Grand Prix. Excelovala v Divadle na Vinohradech v samostatné muzikálové show S Helenou na Broadway, stvárnila Fantine v muzikálu Les Miserables a zahrála si v několika filmech například Šíleně smutná princezna, nebo Jen ho nechte, ať se bojí.
Autogram Heleny Vondráčkové jsem dostal, velice děkuji :)

Jiří Krampol

14. srpna 2015 v 7:01 | T.N.R |  Autogramy
11.7.1938 se v Buštěhradě narodil Jiří Krampol. I když se narodil v Buštěhradě, své dětství prožil na Žižkově. V Aero Vysočina se vyučil soustružníkem kovů, nějakou dobu pracoval jako údržbář v nakladatelství Naše vojsko. Díky velké oblibě k herečce Mileně Dvorské se rozhodl jít na DAMU, kterou úspěšně absolvoval v roce 1962 a zároveň získal své první angažmá v Divadle Na zábradlí. V Divadle Na zábradlí působil až do roku 1971 a poté se do divadla vrátil v roce 1979. S J. Bednářkem provozoval recesistické pásmo Ve Viole, byl také v angažmá v Divadle Ateliér nebo členem hereckého souboru Filmového studia Barrandov. Od roku 1983 nastupuje do Semaforu, s Miroslavem Šimkem vytváří autorskou dvojici. Po neshodách s více hereckými skupinami v Semaforu zakládají společně v roce 1990 Divadlo Jiřího Grossmanna. K uměleckému konci Šimek - Krampol došlo v polovině 90. let, od té doby je Jiří Krampol na volné noze. Díky velkým sportovním aktivitám, plavání, boxu …., měl předpoklady pro filmové role typově výrazných jedinců. První setkání s kamerou bylo v roce 1958 ve filmu Tři přání. Dále se objevil například ve filmech, seriálech a inscenacích: Pět z milionu, Bylo nás deset, Zabil jsem Einsteina, pánové…, Svatby pana Voka, Ženy v ofsajdu, Princ Bajaja, Tři chlapi na cestách, Holky z porcelánu, Parte his, Arabela, Život bez konce, Malý pitaval z velkého města, Návštěvníci, … a zase ta Lucie!, O princezně, která ráčkovala, Dva lidi v Zoo, Četnické humoresky, Pra pra pra, Andělská tvář, Waterloo po česku, 2Bobule, Bastardi 2 nebo v novém seriálu, který nyní vysílá ČT1 Život na zámku. Dále se také věnuje moderování svého pořadu Nikdo není dokonalý, vysílané na TV Prima family, a dabingu.Autogram Jiřího Krampola jsem dostal, velice děkuji :)

Dana Morávková

12. srpna 2015 v 14:47 | T.N.R |  Autogramy
Dana Morávková se narodila 29.7.1971 v Písku. Pražskou DAMU absolvovala v letech 1989 až 1993 a vletech 1993 až 1998 choreografii na HAMU. Již během studií na HAMU hostovala v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Od roku 1997 se významě začala podílet s jinými choreografy na některých pohybových projektech. Podílela se například na nastudování opery Rusalka, divadelních her Popelka, Čert a Káča, Labutí jezero nebo choreografii k filmům Andělská tvář nebo Z pekla štěstí, v obou filmech si též i zahrála. Do širšího povědomí diváků se dostala moderováním pořadu Snídaně s Novou na stejnojmenné televizi, kde působila až do roku 1998, kdy přešla do konkurenční televize Prima. Zde až do roku 2006 moderovala pořad Prima jízda. Od roku 2004 začala hrát v nekončícím seriálu TV Prima Rodinná pouta a v jeho pokračování Velmi křehké vztahy, zde působila až do roku 2009. Nyní jí můžete opět spatřit na TV Nova v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Na svém hereckém kontě má přes třicet televizních a filmových rolí, například: Princezna Husopaska, Král a zloděj, Don Gio, Jezerní královna, Kameňák I a II, Líbáš jako Bůh, Jseš mrtvej, tak nebreč nebo ve filmu Poslední výkřik.Autogram Dany Morávkové jsem dostal, velice děkuji :)