Autogramiáda KSA

7. listopadu 2015 v 23:01 | T.N.R |  Články
Dnešního dne, tedy 7.11.2015, se konal sraz sběratelů autogramů na Novotného lávce pořádaný klubem KSA, jehož i já jsem členem. Pozváni byli úžasní hosté a z 95 % i dorazili. Hosté byli úžasní, ochotní, příjemní, usměvaví a velice vstřícní. Dokonce i jeden z pánů pořadatelů tentokrát vypustil ze svého slovníku své oblíbené slovo kšeftaři a tak by se mohlo zdát, že to byl skvělý klubový sraz a nelze nic vytknout. Omyl!!! Problém nastal ve chvíli, kdy se autogramiáda hostů spustila. Již samotný špalír, jež se začal utvářet ještě před začínající autogramiádou, byl hrozivý, ale to je povětšinou všude na všech podobných akcích a nejen v našem klubu, popravdě zažil jsem i horší fronty a tlačenice. Ale, následovala koordinace od pořadatelů a vyhrazený prostor pro frontu. A to je kámen úrazu u nás na klubovkách! Sice každý z členů ví, jak a kde utvářet frontu, ale už moc nerespektuje daná pravidla, ohleduplnost k ostatním kolegům a bohužel ani k hostům. Zde by měla nastoupit tvrdá ruka pořadatele a řádná opatření ve formě vymezovačů prostou, k docílení uspořádaného a koordinovaného pohybu fronty. Vymezovače by přinutily každého z účastníků se zařadit řádně do fronty a postupovat dle směru, zabránilo by se předbíhání, vytváření dalších front z opačného konce a tím následného zacpání již tak malých uliček. Samozřejmě aby byla funkčnost na 100 % docílena, musí být upraven i prostor, a to si myslím, že nemůže být až takový problém. Řádně se platí pronájem sálu, proč si tedy nemůžeme ubrat pár stolů a přemístit je (pokud tedy nejsou napevno přidělané k podlaze, a to mi nepřišlo, že by byly) a uzpůsobit tak, aby byl vymezen prostor pro frontu a hosté měli i více pohodlí. Vždyť v našem zájmu by mělo být, aby každá z autogramiád proběhla naprosto hladce a profesionálně. Aby se umělci při pozvání nehrozili už dopředu hrůzou, co je zas čeká nebo pozvání odmítal. Je to i naše vizitka a vrhá to špatný obraz na nás všechny! Nechci, aby to celé vyznělo jako těžká kritika jen na pořadatele, na vině jsme i my, členové, a to z největší části!!! Jelikož dokazujeme, že bez přísnosti to jinak nejde. Z vlastní zkušenosti (již přes deset let pracuji s lidmi) vím, že pravidla se zásadně nedodržují, pokud nejsou převedena do praxe za pomocí nástrojů a pomůcek, jež zcela zabrání nebo znesnadní jejich porušování. A zde je chyba u pořadatelů. Vlídným slovem a ani následně důrazným tónem v hlasu od mikrofonu se ničeho nedosáhne. Smutné je pak ve frontě poslouchat členy, jež jsou v klubu mnohem déle, že situace je rok od roku horší a horší. Poté Vás poprosí o projetí postarší dáma s hůlkou se slovy "já jen procházím, nepředbíhám" a vzápětí ji vidíte, jak se řadí na samý začátek fronty, pomalu, nenápadně a jako by nic.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | E-mail | Web | 8. listopadu 2015 v 20:39 | Reagovat

Škoda té pokulhávající organizace. Jinak to byla moc pěkná akce. Díky za report.

2 Edita Edita | 9. listopadu 2015 v 11:53 | Reagovat

Souhlasim bohuzel ve vsech bodech... a musim dodat jedine - prostor by sel uzpusobit i v pronajatem sale, ale to vyzaduje pripravu predem, coz je nemozne, kdyz poradatele chodi jen par minut (kdyz se nahodou zadari!) pred otevrenim salu. Na pripravu pak tedy nezbyva cas a vsechno je honem honem... o predbihani se uz diskutovalo tolikrat, a ti co budou nejhlasiteji tvrdit, ze to nedelaji, jsou prave ti, kterych se to tyka. Inu, povestna husa vzdy spravne zakejha... Ac jsem v klubu stale jeste "novackem", preci jen jsem jiz nekolik srazu zazila a je mi smutno, ze je ta organizace horsi a horsi...a i vuci osobnostem, ktere mi odmitaji svou ucast se slovy - jo, o tom jsem uz slysel/a, nezlobte se... Snad se jednou neco zmeni a napady na zlepseni budou vyslyseny...

3 Petr A. Petr A. | 13. listopadu 2015 v 23:39 | Reagovat

No jen aby jste za to nebyl vyřazen s KSA. Nebyl by jste první ani poslední. Sice máte pravdu, ale ta se nerada poslouchá, ve vašem případě čte!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama