Březen 2016

Tomáš Hauptvogel

30. března 2016 v 7:43 | T.N.R |  Autogramy
Tomáš Hauptvogel se narodil v Ústí nad Labem v roce 1974. Dětství prožil v Novosedlicích u Teplic. Po ukončení Trenérské školy Fakulty tělesné výchovy se krátce i tomuto oboru věnoval na sportovním gymnáziu v Jablonci. Jako krajský reportér se objevil na TV Nova, poté se podílel na magazínu Víkend a v roce 2006 přijal nabídku TV Prima do redakce zpravodajství.Autogram Tomáše Hauptvogela jsem dostal od Katy, děkuji.

Sandra Parmová

28. března 2016 v 8:31 | T.N.R |  Autogramy
Sandra Parmová se narodila 1.1.1986. Úspěšně dokončila vysokou školu ekonomickou, může se pochlubit makléřskou licencí. V současné době se věnuje práci v hlavní zpravodajské relaci na TV Prima.Autogram Sandry Parmové jsem dostal od Katy, děkuji :)

Magda Vášáryová

25. března 2016 v 7:17 | T.N.R |  Autogramy
Magda Vášáryová se narodila 26.8.1948 v Banské Štiavnici na Slovensku. V dětství nijak netoužila po herecké kariéře, ale milovala knihy a toužila se stát spisovatelkou. Po základní škole, na kterou chodila ve Štiavnici, šla na matematicko-fyzikální gymnázium v Bratislavě. Po úspěšném absolvování gymnázia nastoupila na Filozofickou fakultu Univerzity Komenského, studia sociální psychologie ukončila v roce 1971. První filmovou rolí pro Magdu byl film Senzi mama, který natočila v patnácti letech. Pak následoval snímek Markéta Lazarová, tento historický snímek je považován za jeden z nejlepších na světě. Díky tomuto filmu se stává slavnou a první slovenskou herečkou, která se proslavila i v zahraničí. Ještě během vysokoškolského studia spolupracovala s režisérem Jakubiskem na filmech Zbehovia a pútnici, Radúz a Mahulena a s režisérem Zemanem na fantastickém filmu Na kometě, patřící již k významným filmům filmové kinematografie. Po absolvování vysoké školy nastoupila do Divadla na korze a poté na Novou scénu. Od roku 1983 je členkou Slovenského národního divadla. Počátkem 90. let přijímá nabídku Václava Havla a stává se velvyslankyní v Rakousku. Rozdělením Československa se podílí na vzniku Slovenské společnosti pro zahraniční politiku, zde působí sedm let jako její ředitelka. Roku 1999 se stala v prvních přímých volbách kandidátkou slovenského mimovládního sektoru na post prezidentky Slovenské republiky. O rok později se stává velvyslankyní v Polsku a po pěti letech tajemnicí ministerstva zahraničních věcí. Od roku 2006 je poslankyní slovenského parlamentu za středopravou SDKÚ. Za svou hereckou kariéru natočila přes sto filmů, inscenací a seriálů, například: Othello, Rusalka, Postřižiny, Princ Bajaja, Lev s bílou hřívou, Južná pošta nebo Súkromné životy. Paní Vášáryová vydala i několik knih, plynně hovoří šesti jazyky a je výbornou řečnicí.Autogram paní Magdy Vášáryové jsem dostal od Katy, moc děkuji!

Veselé velikonoce!

23. března 2016 v 8:50 | T.N.R |  Články

Jan Werich

23. března 2016 v 8:03 | T.N.R |  Autogramy
6.2.1905 se v Praze narodil Jan Werich. Již od mala tíhl k umění a aktivně se zapojoval do kulturního života. V roce 1924 odmaturoval na reálném gymnáziu na Smíchově, poté studoval Právnickou fakultu na pražské Univerzitě Karlově. Tu ale po jedné státnici v roce 1927 opustil. Spolu se svým spolužákem z gymnázia Jiřím Voskovce vystupovali v Umělecké besedě ve vlastní revue, kde se k nim přidal i Jaroslav Ježek. Úspěch, jež zaznamenali, je inspiroval ke vstupu do avantgardního Osvobozeného divadla. Zde se Werich a Voskovec uplatnili nejen po herecké stránce, ale i autorské, především politické satiry. V Osvobozeném divadle působil od roku 1927 až 1938. V roce 1939 oba pánové emigrovali do USA, ale i zde se věnovali naplno činnosti, jež nejlépe uměli. Pořádali zájezdy pro krajany žijící v USA, realizovali rozhlasové relace pro newyorský Úřad pro válečné informace a pro anglickou BBC, namluvili komentář pro film Memphis Belle, hostovali v různých divadlech, například newyorské Divadlo Alvin nebo Broadwayi, také v Clevelandu, Bostonu nebo Philadelphii. Dne 10.10.1945 se Jan Werich z USA vrátil domů do osvobozeného Československa. Přijal angažmá v Realistickém divadle a po návratu Jiřího Voskovce založili spolu Divadlo V+W. V roce 1948 však Voskovec znovu emigruje, Werich tentokrát zůstává. Od roku 1950 až 1952 je uměleckým šéfem Hudebního divadla v Karlíně, v letech 1948 až 1952 vedoucím dramaturgem výrobní skupiny na Barrandově, hercem a uměleckým ředitelem Divadla ABC od roku 1955 až 1959 a opět se vrací již jako herec do Hudebního divadla v Karlíne v letech 1963 až 1968. Hereckou činnost z důvodu nemoci hrtanu a politické situace hodně omezuje. Ve filmu si poprvé zahrál v roce 1930, a to v americkém muzikálu Paramout on Parade. Dále si zahrál ve filmech a seriálech, například: Pudr a benzín, Peníze nebo život, U nás v Kocourkově, Hej-rup!, Svět patří nám, Císařův pekař a Pekařův císař, Dobrý voják Švejk, Byl jednou jeden král, Psohlavci, Hudba z Marsu, Baron Prášil, Až přijde kocour, Král a žena nebo Pan Tau. Pan Werich byl umělcem každým coulem své osoby, hercem divadelním, filmovým a rozhlasovým, dramaturgem, scénáristou, ale i spisovatelem. Psal především pro děti povídky, pohádky: Jednoslabičný příběh, Tři veteráni, Královna Koloběžka první, Lakomá Barka, Rumplcimprcampr nebo Fimfárum Jana Wericha. V roce 1952 získal státní cenu za film Císařův pekař a Pekařův císař, roku 1963 titul Národní umělec, Zlatého krokodýla v roce 1967 a v roce 1995 Medaili Za zásluhy II. stupně in memoriam. Jan Werich zemřel 31.10.1980 v Praze.Autogram Jana Wericha jsem získal na prestižní aukci autogramů: www.autogram.cz

Jitka Zelenková, Vlastimil Harapes

21. března 2016 v 6:57 | T.N.R |  Autogramy
Jitka Zelenková se narodila v Brně 5.6.1950 v hudební rodině, otec dirigent, matka zpěvačka.
Začala zpívat v Poděbradech. Vyhrála celostátní soutěž Talent 67 a v témže roce získala druhé místo v prvním ročníku festivalu amatérských zpěváků v Jihlavě.
Ještě než odmaturovala- již hostovala v pražských divadlech Rokoko a Apollo a také ve filmu Bylo čtvrt a bude půl. Po maturitě nastoupila do angažmá divadla Rokoko, kde účinkovala v hudebních hrách a ve společném programu se sourozenci Ulrychovými. K významné spolupráci patří i koncertování s SHQ Karla Velebného, kde měla možnost rozvinout svůj jazzový talent. Už od svých pěveckých začátků Jitka Zelenková vystupovala jako host s orchestry Karla Vlacha, Gustava Broma, Václava Hybše a také s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu, který řídil Josef Vobruba a se kterým natočila svoje první nahrávky pro firmu Supraphon.
V roce 1973 Jitka Zelenková dostala nabídku k účinkování po boku Karla Gotta ve skupině Ladislava Štaidla, se kterým procestovala mnoho zemí, kde vystupovala téměř čtrnáct let nejen jako vokalistka, ale i jako sólistka. Během této doby usilovně pracovala na sólové kariéře. Svůj repertoár s úspěchem prezentovala v televizních a rozhlasových pořadech.
Dařilo se jí i na domácích a zahraničních festivalech, kde získávala ocenění poroty i přízeň publika (Bratislavská lyra, Děčínská kotva, Sopoty…)
V roce 1980 nahrála první sólové album Zázemí, které se setkalo s velkým ohlasem u posluchačů i odborníků. Vedle vytříbeného hudebního vkusu zúročila i svoji dlouhodobou spolupráci s textařem Eduardem Pergnerem. Úspěch byl korunován televizním zpracováním recitálu, který režíroval Ján Roháč. Následovala sólová koncertní vystoupení s Orchestrem Ladislava Štaidla a zároveň komorní recitál pro pražskou Redutu, který zpěvačka připravila s fenomenálním klavíristou Rudolfem Roklem. Tento recitál s úspěchem uváděli patnáct let.
Po ukončení spolupráce s Orchestrem Ladislava Štaidla v roce 1987 Jitka Zelenková nejen že pokračovala ve zdařilém komorním recitálu s Rudolfem Roklem, ale prohloubila spolupráci s Orchestrem Gustava Broma a Big Bandem Felixe Slováčka.
V roce 1993 nahrála s Big Bandem Felixe Slováčka swingovou desku pod názvem Jen pár večerů a vydala se na swingové turné po Španělsku.
V současné době Jitka Zelenková vystupuje se sólovým recitálem, kde ji doprovází František Raba na kotrabas a Lev Rybalkin na klavír, dále vystupuje jako host orchestrů: např. Orchestr Gustava Broma, Big Band Felixe Slováčka, Golem,Boom-band!... ad. V posledních letech je zvána jako speciální host do programu Heleny Vondráčkové a Karla Gotta. Aktivně a pravidelně se účastní řady charitativních koncertů.
Jitka Zelenková se svým sametovým hlasem jde dál trpělivě za muzikou, která jí je blízká, za texty, které něco sdělují a v nichž vnímavý člověk najde cosi ze svých vlastních životních pocitů.Čerpáno z oficiálních stránek Jitky Zelenkové www.jitkazelenkova.cz.


24.7.1946 se v Chomutově narodil Vlastimil Harapes. Roku 1965 dokončil státní konzervatoř a od roku 1971 působil jako sólový tanečník v baletním souboru pražského Národního divadla. V letech 1977 až 1983 byl stálým hostem Deutsche Oper am Rhein Düsseldor / Duisburg, hostoval také ve Španělsku, Maďarsku, Rakousku nebo Rumunsku. Několikrát vystoupil také na Kubě, v rámci baletního festivalu. Do Národního divadla se opět vrátil až po roce 1989 coby choreograf a šéf baletu. Vlastimil Harapes je po právem řazen mezi evropskou baletní elitu. Je členem rady Kyliánovy nadace v Praze, členem poroty na mezinárodní soutěži klasického tance Prix Carpeaux ve Francii, předsedá udílení cen Philip Morris Ballet Flower Award nebo je čestným předsedou Hnutí speciálních olympiád. Klasický tanec vyučoval ve Florencii, v Římě a na Taneční konzervatoři v Praze. Na svém kontě má i několik hereckých úloh, například ve filmech a seriálech: Starci na chmelu, Markéta Lazarová, F.L. Věk, Konečně si rozumíme, Den pro mou lásku, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Panna a netvor, Paganini, Rodinná pouta, Jak se krotí krokodýli, Gympl s (r)učením omezeným nebo v seriálu Místo zločinu Plzeň.
Autogram Jitky Zelenkové jsem získal po koncertu Slovenské Divy v Praze 1.2.2016 v Lucerně. Autogram Vlastimila Harapese jsem získal osobním setkáním na after party konané po koncertu Slovenské Divy v Praze 1.2.2016.

Eva Máziková

18. března 2016 v 9:43 | T.N.R |  Autogramy
Eva Máziková se narodila 29.10.1949 v Bratislavě. Hudbě se věnovala již od dětství. V roce 1965 vyhrála v soutěži Zlatá kamera s písničkou od Heleny Vondráčkové "Chytila jsem na pasece motýlka". Po maturitě se rozhodla pro studium na právnické fakultě, ale po dvou letech studium ukončila a začala se více věnovat slibně se rozvíjející pěvecké kariéře. Po zopakování úspěchu v několika celostátních soutěží vyrazila se skupinou Braňa Hronca v roce 1986 na turné po Německu. V roce 1971 obsadila druhé místo v soutěži Bratislavská lyra a následují rok se umístila na první příčce. Vystupuje na nejrůznějších festivalech a to nejen po Československu, například Sopoty nebo Zlatý orfeus v Bulharsku, zazpívala si také v Tokiu. Svou kariéru načas v Německu přerušila a doplnila si vzdělání o tříleté studium na Fakultě lékařské kosmetiky. V tomto oboru nějaký čas i podnikala. Po revoluci v roce 1989 se Eva Máziková opět vrací do Slovenska a navazuje na svou předešlou kariéru, přichází nové nabídky z televize i nahrávacích studií. Své první sólové album vydala v roce 1973 s názvem Stratil sa mi bumerang. V roce 2004 vydává své již dvacáté album s názvem Iná žena. Zahrála si i v několika filmech, například: Medený gombík, Pacho, hybský zbojník, Dýchni nebo Keby sriňa byla oknom. V roce 2008 si také zahrála v úspěšném Slovenské seriálu Panelák.Autogram Evy Mázikové jsem získal osobním setkáním na after party konanou po skončení koncertu Slovenské Divy v Praze 1.2.2016.

Filip Jankovič

16. března 2016 v 7:03 | T.N.R |  Autogramy
29.8.1985 se v Trenčíně narodil Filip Jankovič. Po absolvování povinné školní docházky byl studentem gymnázia. Poprvé dal o sobě vědět v talentové soutěži SuperStar. Od té doby urazil velký kus cesty a v současné době platí za jednoho z nejlepších tanečníku. Může se pochlubit spoluprací s takovými hvězdami jako je Kylie Minogue, George Michael, Mariah Carrey nebo Justin Bieber.
Autogram Filipa Jankoviče jsem získal osobním setkáním na after party konané po skončení koncertu Slovenské Divy v Praze 1.2.2016.
Marcela Laiferová

14. března 2016 v 8:11 | T.N.R |  Autogramy
Marcela Laiferová se narodila 14.7.1945 v Petrovicích u Žiliny. Je mezinárodně uznávanou zpěvačkou. Při zpěvu se intenzivně věnovala studiu medicíny. Pozornost médií a veřejnosti vzbudila skladbou Lampy už dávno zhasly. Výrazný vliv na její hudební vývoj měl její manžel MUDr. Jaroslav Laifer, který se podílel na množství písní, které zazněly v jejím podání. Jako první slovenské zpěvačce jí vyšla LP Marcela v roce 1969. V roce 1970 vyhrála Zlatou Bratislavskou lyru za píseň Slová. To jí otevřelo cestu do světa. Toto ocenění odstartovalo účinkování Laiferové na mnoha zahraničních festivalech populární hudby jako například v Sopotech 1790, Rio de Janeiro 1790, Zlatý Orfeus 1971, Drážďany 1791, znovu Bratislavská Lyra 1981, Malta 1982 a jiné. V letech 1969 až 2015 nahrála celkem 16 alb, z toho 13 je profilových a 70 singlů. Dodnes účinkuje v různých televizních zábavných pořadech, na společenských a kulturních akcích, patří mezi nejžádanější slovenské zpěvačky. Koncertuje na Slovensku, ale také i v Rakousku. V roce 1964 si zahrála ve filmu Konečná stanice rytmus a v roce 1966 ve filmu Kým sa skončí táto noc.

Autogram Marcely Laiferové jsem získal osobním setkáním na koncertě Slovenské Divy v Praze 1.2.2016 v Lucerně.

Pozor změna!

13. března 2016 v 10:12 | T.N.R |  Články
Od 1.4.2016 dochází ke změně emailové schránky! Své dotazy, připomínky, vzkazy atd.... zasílejte již na novu emailovou adresu: esperanza.blog@email.cz

Helena Blehárová

11. března 2016 v 8:21 | T.N.R |  Autogramy
Helena Blehárová se narodila 28.6.1943 v Žilině na Slovensku. Zde absolvovala veškerou školní docházku, úspěšně absolvovala gymnázium a dvouletou nadstavbu RTG-laborantka. Během studií již zpívala s profesionální kapelou zaměřenou na Jezz a Swing. Rok 1962 byl pro ni průlomový. Zakončila studia a Gustav Brom ji přijal do své kapely v Brně a tak začala Heleně Blehárové profesionální kariéra. Od té chvíle procestovala celou Evropu, postupem času se více přikláněla k Swingu a muzikálové hudbě. V Brně vystudovala konzervatoř. Následně se její obzor rozšířil i o Prahu, zde vystupovala v Rokoku a v Semaforu. Spolupráce s orchestrem Gustava Broma pokračovala a i nadále trvá.
Autogram Heleny Blehárové jsem získal osobním setkáním na after party konanou po koncertě Slovenské Divy v Praze dne 1.2.2016 v Lucerně.

Sisa Sklovska

9. března 2016 v 7:43 | T.N.R |  Autogramy
Sisa Sklovska, přední česko-slovenská pěvecká diva s jedinečným vokálním projevem a unikátními dispozicemi, danými schopností střídat různé polohy hlasových rejstříků, což jí umožňuje excelentní interpretaci mnoha hudebních žánrů, pochází ze Žiliny. Po studiu na Gymnáziu a později na žilinské konzervatoři pokračuje studiem operního zpěvu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a po ukončení vysoké školy působí jako sólistka Opery Slovenského národního divadla v Bratislavě. Během pětiletého angažmá vytváří celou řadu mezzosopránových rolí (hlavní roli Dulcinne v opeře Don Quichotte Julese Masseneta, císařovnu Ottavianu v Monteverdiho opeře Korunovace Poppea - L'incornazzione di Poppea aj.).
Profesionální umělecká příprava Sisy Sklovské zahrnuje kromě zpěvu také studium herectví, dramatu a klasického, výrazového a dalších druhů tance. Tato umělecká všestrannost, vysoká profesionalita, ale i atraktivní vzhled a lidská i umělecká vyzrálost, ji předurčují na ztvárňování těžkých rolí, kde se může umělecky plně vykrystalizovat a posunout hranice průměru, stereotypu i umělého (mrtvého) "akademismu", ke kterým inklinuje nemálo nastudování nejen v klasické, ale i moderní tvorbě.
Během své dosavadní kariéry spolupracovala a spolupracuje s mnoha významnými orchestry na Slovensku, v Čechách i zahraničí (Symfonický orchestr České filharmonie, Symfonický orchestr Opery SND, Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu, Ústřední hudba Armády České republiky, European Janacek Symphonic Orchestra, Orchestr Paláce Žofín Praha, Symfonický orchestr Karlovy Vary, Capistrano Valley Symphony, California USA, Pasadena POPs Orchestra, California USA aj.) a vynikajícím způsobem propagovala a propaguje kulturu obou zemí a také státy samotné. Také vystupovala a vystupuje na mnoha hudebních festivalech (např. Hudební festival Josefa Suka, Hudební Hradčany, Jazz Festival Karlovy Vary aj.). Během dosavadní kariéry účinkovala také v USA, Argentině, Egyptě, Vietnamu, ve Velké Británii, Norsku, Belgii, Dánsku, Rakousku, Švédsku, Číně a mnoha dalších zemích. Stejně jako všechny velké ženy 20. století je Sisa Sklovska po Marylin Monroe či Greta Garbo "maskotem" armády ČR a již několikrát byla zpěvem potěšit vojáků přímo v poli Kosova či Baghrame v Afghánistánu.


Čerpáno z oficiálních stránek www.sisasklovska.comAutogram Sisi Sklovské jsem získal osobním setkáním na after party konaném po skončení koncertu Slovenské Divy v Praze 1.2.2016 v pražské Lucerně.

TWiiNS

8. března 2016 v 14:21 | T.N.R |  Autogramy
Dvojčata Veronika a Daniela Nizlové se narodily 15. května 1986. Pro své fanoušky jsou však známé pod jménem TWiiNS. Vydaly pět alb, získaly tři zlaté a dvě platinové desky. Moderovaly svojí vlastní hudební a televizní show "Hitbox" na TV Markíza a také hrály hlavní roli Terezy v muzikálu Rebelové v pražském Divadle Broadway a na bratislavské Nové scéně. V roce 2011 reprezentovaly Slovensko na Eurovision Song Contest v Německu s písní " I´m Still Alive". Na svém kontě mají mezinárodní spolupráci s americkými rappery jako Snoop Dogg a Flo Rida.


Autogram Veroniky a Daniely neboli TWiiNS jsem získal osobně na After Party po koncertě Slovenské Divy v Praze 1.2.2016.