Duben 2016

Alice Šnirychová - Dvořáková

29. dubna 2016 v 7:23 | T.N.R |  Autogramy
Alice Šnirychová - Dvořáková se narodila 16. 2. 1957 v Olomouci. V roce 1976 zakončila úspěšně studium na Střední průmyslové škole filmové, obor zvuková technika. Roku 1980 promovala na Divadelní fakultě múzických umění v oboru herectví. Od roku 2009 je pedagogem herectví na Mezinárodní konzervatoři Praha, pravidelně zasedá v předsednictví poroty udílení Cen Františka Filipovského za dabing, v roce 2010 vyslyšela návrhy laické veřejnosti a zavedla Cenu diváků. Za svou kariéru byla v angažmá nebo hostovala v divadlech například: Ha Divadlo, Divadlo v Šumperku, Uherském Hradišti, Olomouci nebo Divadelní společnost V. Hybnerové a S. Rašilova. První filmovou roli získala v roce 1978 ve filmu Skandál v Gri-Gri baru, dále si například zahrála ve filmech a seriálech: Bumerang, Sama uprostřed noci, Konec starých časů, Žebrácká opera, Obecná škola, Panelák, Kráva, Tři králové, To jsem z toho jelen, Maryša, Duše jako kaviár, Ulice, Hraběnky, Expozitura, 2Bobule, Vyprávěj, Ach, ty vraždy! nebo Saxána a Lexikon kouzel. Mimo jiné se také věnuje dabingu.
Autogram Alice Šnirychové - Dvořákové jsem získal osobním setkáním 7. 11. 2015 na klubovém setkání KSA v Praze.

Viktor Dvořák

27. dubna 2016 v 8:03 | T.N.R |  Autogramy
7. 10. 1979 se v Českých Budějovicích narodil Viktor Dvořák. Poprvé se k herectví dostal v rámci dramatického kroužku ZUŠ. Po absolvování gymnázia šel studovat DAMU. Ke konci studia získal své první angažmá v Moravském divadle Olomouc. Po třech letech se vydal do divadla v Ostravě. Zde opět vydržel tři roky, rozhodl se pro volnou nohu a přijal hostování ve Východočeském divadle v Pardubicích, odtud vedla cesta rovnou do Městských divadel pražských. Zároveň spolupracuje s divadelní společností Aqualund. Poprvé si zahrál v seriálu Zdivočelá země z roku 1997. Dále si zahrál ve filmech a seriálech, například: Takový slušný člověk, Redakce, Ordinace v růžové zahradě, Horákovi, Přešlapy, Kulka pro Heydricha, Tři bratři, Prní republika nebo Drazí sousedé.


Autogram Viktora Dvořáka jsem získal osobním setkáním 7.11.2015 na klubovém setkání KSA v Praze.


David Šír

25. dubna 2016 v 7:47 | T.N.R |  Autogramy
David Šír se narodil 12. 10. 1983. David má dvojí občanství. Narodil se v Brně, do první třídy chodil v Německu, základní vzdělání má jihoafrické, maturoval v Johannesburgu, promoval v Pretorii a dnes žije a pracuje v Praze. V letech 1997 až 2001 studoval na Národní jihoafrické konzervatoři National School of Arts - Johannesburg obor hudba. Od roku 2002 až 2004 byl studentem Pretorijské univerzity Uneversity of Pretoria obor herectví. Plynně se domluví anglicky, afrikánsky, slovensky. Po návratu do vlasti jej okouzlil Činoherní klub a když přišla nabídka od režiséra Ladislava Smočka na hru Ptákovina, neváhal a přijal. Hra se v Činoherním klubu hraje do dnes. Poté přišla další nabídka, kterou neodmítl, a to v divadle Semafor hrát vodníka v Kytici. Svůj debut před kamerou si odbyl v roce 2006 ve filmu Jiřího Vejdělka Roming, dále si zahrál ve filmech a seriálech: Ulice, O život, Nemocnice na kraji města - nové osudy, Vyprávěj, Román pro muže, Borgia, Obchoďák, Gympl s (r)učením omezeným, Sanitka 2, Nacht unter Wölfen, Cesty domů nebo ve filmu Fotograf. Od roku 2011 má své vlastní zájezdové divadelní představení, na které je patřičně hrdý, které i sám produkuje a režíruje: Včera, dnes a zítra....
Autogram Davida Šíra jsem získal osobním setkáním 7. 11. 2015 na klubovém setkání KSA v Praze.

Martin Písařík

22. dubna 2016 v 7:51 | T.N.R |  Autogramy
Martin Písařík se narodil 1. 7. 1979 v Praze. Již ve svých deseti letech začal hrát v amatérském divadelním souboru Radar. Po úspěšném absolutoriu hudebně-dramatického oboru na pražské konzervatoři si dále doplnil vzděláni na Konzervatoři Jaroslava Ježka v oboru muzikál. Již během studií hrál v Divadle ABC, zde získal i své angažmá a setrval zde až do roku 2010. V současné době působí na prknech Městských divadlech pražských jako stálý host. Je také zakladatelem hudební skupiny Bojkot production, zde skládá písničky, zpívá a hraje na kytaru. Často jej televize využije jako zdatného moderátora, jeden čas byl moderátorem v pořadu Snídaně s Novou na TV Nova. Poprvé se před filmovou kamerou objevil v roce 1992 ve filmu Městem chodí Mikuláš, dále si zahrál ve filmech a seriálech, například: O holiči a barvíři, Na hraně, Zdivočelá země, Tom v kozí kůži, Až budeš starší, Probuzená skála, Snowboarďáci, Kousek nebe, To nevymyslíš, Ordinace v růžové zahradě, Bazén, Ro(c)k podvraťáků, Proč bychom se netopili, Ať žijí rytíři!, Cesty domů, Hranaři, Ententýky, Doktoři z počátků, Modelky s.r.o., Lovci a oběti nebo Vánoční řezy.

Autogram Martina Písaříka jsem získal osobním setkáním 7.11.2015 na klubovém setkání KSA v Praze.

Kateřina Kněžíková

20. dubna 2016 v 8:21 | T.N.R |  Autogramy
Kateřina Kněžíková se narodila v roce 1982 v Bohumíně. V roce 2007 absolvovala Pražskou konzervatoř a v roce 2010 ukončila svá studia na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze pod vedením Jiřiny Přívratské. Je laureátkou řady soutěží a přehlídek, například Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech.
V Národním divadle v Praze debutovala v roce 2005 v roli Zerliny a od roku 2006 je stálou členkou ansámblu. V uplynulých letech zde nastudovala postavy jako Susanna (Le nozze di Figaro), Serpetta (La Finta giardiniera), Servilia (La Clemenza di Tito), Blonde (Entführung aus dem Serail), Despina (Cosí fan tutte), Ilja (Idomeneo), Almirena (Rinaldo), Adina (Elisir d'amore), Barče (Hubička), Terinka (Jakobín), Nannetta (Falstaff), Aristea (L´Olimpiade) a mnoho dalších.
Hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni, v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, v divadle F. X Šaldy v Liberci, Slovenskom národnom divadle v Bratislavě, Theatre de Caen, Opéra Royal de Versailles, Theatre Royal de La Monnaie v Brusel a Opéra de Dijon.
Spolupracovala s režiséry jako je D. Beneš, Karl-Ernst a Ursel Herrmann, J. Heřman, L. Keprtová, L. Moaty, J. Nekvasil, V. Věžník aj.
V rámci své profesionální koncertní a operní činnosti spolupracovala s dirigenty jako je S. Baudo, J. Bělohlávek, A. Fisch, J. Gaffigan, M. Honeck, H. M. Förster, J. Hrůša, R. Jindra, V. Luks, E. Mazzola, J. Nelson, T. Netopil a s významnými hudebními tělesy jako BBC Symphony orchestra, Camerata Salzburg, Collegium 1704, Česká filharmonie, Hessischer Rundfunk Frankfurt am Main, PKF - Prague Philharmonia, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu a mnoho dalších.
Pravidelně vystupuje na prestižních mezinárodních festivalech u nás i v zahraničí (MHF Dvořákova Praha, MHF Janáčkův máj, MHF Pražské jaro, MOF Smetanova Litomyšl, Svatováclavský hudební festival, Festival de La Chaise-Dieu, Festival Rencontres Musicales de Vétzelay, Festival Baroque de Pontoise, Music Bridge Prague - Dresden, Uckermärkische Musikwochen, Tage Alte Musik Regensburg a další).
Vytvořila nahrávky pro Český rozhlas, televizní stanici MEZZO a belgickou rozhlasovou stanici RTFB International. Pro Label Harmonia mundi nahrála Smetanovu Prodanou nevěstu a její nahrávka Dove é amore é gelosia v produkci OPUS ARTE DVD získala ocenění německé kritiky "Preis der deutschen Schallplattenkritik".
Spolu s Jiřím Bělohlávkem natočila novou oficiální verzi České státní hymny.


Čerpáno z oficiálních stránek Kateřiny Kněžíkové: www.katerinaknezikova.com


Autogram Kateřiny Kněžíkové jsem získal osobním setkáním 7.11.2015 na klubovém setkání KSA v Praze.

Martin Hrdinka

18. dubna 2016 v 7:15 | T.N.R |  Autogramy
4.4.1966 se v Praze se narodil Martin Hrdinka.
Před rokem 1989 jsem s médii nespolupracoval. V letech 1990-1998 jsem byl scenáristou a moderátorem populární Televizní hitparády nejprodávanějších alb, tehdy jediného programu tohoto druhu na našich obrazovkách. V té době jsem také v České televizi moderoval klipový pořad 0106, Superset a Bez napští.
Do ČT jsem přišel s nápadem udělovat každým rokem Výroční ceny akademie české populární hudby (Česká Gramy - Anděl). Jsem spoluzakladatelem akademie. V roce 1992 jsem uváděl Vánoční turné Karla Gotta s Helenou Vondráčkovou, tehdy nejzářivějších hvězd země. Několik let jsem byl ranním moderátorem v soukromém radiu.
Produkuju alba, jsem taky autorem a spolurealizátorem nejrozsáhlejší ankety v dějinách české populární hudby, ankety Hit století a Hit roku. Jsem spoluautorem muzikálů Hříšný tanec, Jack Rozparovač a Má vlast. V pražské inscenaci světové proslulého amerického muzikálu Pomáda jsem odehrál v roli Vince Fontaina více než 250 repríz.
Jako diskžokej jsem odehrál stovky diskoték včetně těch na Plesech v Opeře v Praze a na Plesu ČR v Bruselu. Jsem ředitelem zavedeného festivalu populární hudby Czechtalent Zlín.
Od roku 1995 jsem vysílal Noční proud na Radiožurnálu. Pak jsem stejný pořad uváděl na Regině, od listopadu 2015 na Dvojce.

Čerpáno z Českého rozhlasu - Dvojka: www.rozhlas.cz

Autogram Martina Hrdinky jsem získal osobním setkáním 7.11.2015 na klubovém setkání KSA v Praze.

Lucie Chlumecká

15. dubna 2016 v 9:01 | T.N.R |  Autogramy
Lucie Chlumecká se narodila 4.9.1982. Je absolventkou JAMU v oboru muzikálové herectví. V roce 2004 získala Cenu novinářů a 2.místo v prestižní pěvecké soutěži Zlíntalent. Od roku 2005 občas vyjíždí na turné, dříve německé a nyní švédské produkce. Vidět jste ji mohli například v seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo Strážce duší. V současné době je na volné noze a externě spolupracuje s divadlem Semafor, divadlem J.K. Tyla v Plzni, divadlem Na Fidlovačce, Městským divadlem v Brně a s divadlem Radost Brno.


Autogram Lucie Chlumecké jsem získal osobním setkáním 7.11.2015 na klubovém setkání KSA v Praze.

Václav Hybš

13. dubna 2016 v 8:47 | T.N.R |  Autogramy
Václav Hybš se narodil 3.6.1935 v Polici nad Metují. V roce 1955 úspěšně absolvoval Státní konzervatoř. Začínal jako trumpetista v orchestru Zdeňka Bartáka, poté působil u Ladislava Bezubky. Převážnou část své trumpetové kariéry působil v TOČRu, jehož byl zakládajícím členem. V letech 1955 až 1960 hrál v tanečních orchestrech, v cirkuse Praga, v Poděbradském lázeňském orchestru nebo v Alhamře. V šedesátých letech započal budovat svůj vlastní orchestr, jež nese jeho jméno. Prvními nahrávkami se staly Lehárův valčík Zlato a stříbro. Se svým orchestrem spolupracoval s významnými hvězdami české populární scény, v letech 1994 až 1974 například s Waldemarem Matuškou.


Autogram Václava Hybše jsem získal osobním setkáním 7.11.2015 na klubovém srazu KSA.

Lucie Černíková

11. dubna 2016 v 7:03 | T.N.R |  Autogramy
Lucie Černíková se narodila 19.12.1982 v Rakovníku. V Rakovníku vystudovala gymnázium a poté šla na studium pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka, obor zpěv u profesorky Virginie Walterové. Poprvé se na prknech co znamenají svět představila divákům v muzikálu Kráska a zvíře, dále například působila v muzikálech: Za zvuků hudby, West Side Story, Zasněná romance, Les Misérables nebo Sliby chyby. V současné době můžete Lucku spatřit na prknech divadla SEMAFOR. Svou první roli získala v roce 1999 v televizní pohádce Silák a strašidla, dále si zahrála ve filmech a seriálech, například: Peklem s čertem, Společník, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Ordinace v růžové zahradě, 100+1 princezna, Sůva z nudlí, Horákovi, Tři životy, Trapasy, Cukrárna nebo v seriálu Cesty domů.


Autogram Lucie Černíkové jsem získal osobním setkáním 7.11.2015 na klubovém setkání KSA.

Denisa Jeřábková

8. dubna 2016 v 9:31 | T.N.R |  Autogramy
Denisa Jeřábková se narodila 30.12.1987 v Praze. Moderování okusila jako reportérka v pořadu Top star magazínu na TV Prima, poté působila jako moderátorka a redaktorka publicistiky v Českém rozhlase. V současné době působí jako moderátorka v hlavní zpravodajské relaci na TV Barrandov Naše zprávy.Autogram Denisy Jeřábkové jsem získal osobním setkáním 14.3.2015 na klubovém setkání KSA.

René Hnilička

6. dubna 2016 v 8:27 | T.N.R |  Autogramy
18.2.1972 se v Karlových Varech narodil René Hnilička. Moderátorské křeslo poprvé okusil v roce 1992 v karlovarském rádiu Dragon. O čtyři roky později vyhrál konkurs Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu coby hudební dramaturg. Od roku 1998 působil jako hudební ředitel na rádiu Frekvence 1, v roce 2002 přešel do rádia City 93,7FM jako moderátor, odtud po roce odchází určovat hudební směr české hudební televize Óčko. Spolupráci na TV Óčko ukončuje v roce 2012 a přechází na TV Barrandov, kde je od března roku 2014 moderátorem Našich zpráv.


Autogram Reného Hniličky jsem získal osobním setkáním 14.3.2015 na klubovém srazu KSA.

Žaneta Muchová

4. dubna 2016 v 8:13 | T.N.R |  Autogramy
Žaneta Muchová se narodila 18.2.1981 v Chlumci nad Cidlinou. Vystudovala ČZU v Praze, jež úspěšně zakončila inženýrským titulem. Šest let pracovala v marketingu vydavatelství Empresy Media. Od roku 2014 patří do týmu TV Barrandov, zde působí jako moderátorka večerních Našich zpráv, od roku 2015 má i svou vlastní talk show s názvem Žaneta Show.


Autogram Žanety Muchové jsem získal osobním setkáním 14.3.2015 na klubovém srazu KSA.

Petr Převrátil

1. dubna 2016 v 7:03 | T.N.R |  Autogramy
Petr Převrátil - moderátor. Původně pracoval jako recepční vydavatelství
Emprey media, později se stal redaktorem v časopisu Týden a od roku 2014 je jedním z moderátorů hlavní zpravodajské relace na TV Barrandov.


Autogram Petra Převrátila jsem získal osobním setkáním 14.3.2015 na klubovém srazu KSA.