Martin Hrdinka

18. dubna 2016 v 7:15 | T.N.R |  Autogramy
4.4.1966 se v Praze se narodil Martin Hrdinka.
Před rokem 1989 jsem s médii nespolupracoval. V letech 1990-1998 jsem byl scenáristou a moderátorem populární Televizní hitparády nejprodávanějších alb, tehdy jediného programu tohoto druhu na našich obrazovkách. V té době jsem také v České televizi moderoval klipový pořad 0106, Superset a Bez napští.
Do ČT jsem přišel s nápadem udělovat každým rokem Výroční ceny akademie české populární hudby (Česká Gramy - Anděl). Jsem spoluzakladatelem akademie. V roce 1992 jsem uváděl Vánoční turné Karla Gotta s Helenou Vondráčkovou, tehdy nejzářivějších hvězd země. Několik let jsem byl ranním moderátorem v soukromém radiu.
Produkuju alba, jsem taky autorem a spolurealizátorem nejrozsáhlejší ankety v dějinách české populární hudby, ankety Hit století a Hit roku. Jsem spoluautorem muzikálů Hříšný tanec, Jack Rozparovač a Má vlast. V pražské inscenaci světové proslulého amerického muzikálu Pomáda jsem odehrál v roli Vince Fontaina více než 250 repríz.
Jako diskžokej jsem odehrál stovky diskoték včetně těch na Plesech v Opeře v Praze a na Plesu ČR v Bruselu. Jsem ředitelem zavedeného festivalu populární hudby Czechtalent Zlín.
Od roku 1995 jsem vysílal Noční proud na Radiožurnálu. Pak jsem stejný pořad uváděl na Regině, od listopadu 2015 na Dvojce.

Čerpáno z Českého rozhlasu - Dvojka: www.rozhlas.cz

Autogram Martina Hrdinky jsem získal osobním setkáním 7.11.2015 na klubovém setkání KSA v Praze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama