Červenec 2017

Hana Zagorová

Včera v 7:33 | T.N.R |  Autogramy
Hana Zagorová se narodila 6.9.1946 v Petřkovicích u Ostravy, v letech 1977 - 1985 vyhrála devětkrát Zlatého slavíka. Na svém kontě má přes 50 vydaných desek solových, duetů nebo výběrů a přes 750 písniček. Hanka si zahrála i ve filmu Trhák, kde spolu s Josefem Abrhámem vytvořili hlavní postavy. V muzikálu Mona Lisa, prozměnu ztvárnila Caterinu de´ Gherardini v Divadle Broadway.

Autogram Hany Zagorové jsem dostal, děkuji Honzíku

Helena Vondráčková

Pátek v 7:31 | T.N.R |  Autogramy
Helena Vondráčková se narodila 24.6.1947 v Praze. Dětství prožila ve východočeských Slatiňanech, spolu s bratrem Jiřím a sestrou Zdenou. V roce 1964 Helena zvítězila v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty a natočila píseň Červená řeka, tím odstartovala její hvězdná kariéra zpěvačky. Spolu s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem, prvního listopadu 1968 zakládají hudební trio Golden Kids, třetího února 1970 bylo trio Golden Kids ukončeno. Na svém kontě má mnohá ocenění, například: Zlatý slavík, Stříbrná bratislavská lyra, Cena istambulského publika nebo Grand Prix. Excelovala v Divadle na Vinohradech v samostatné muzikálové show S Helenou na Broadway, stvárnila Fantine v muzikálu Les Miserables a zahrála si v několika filmech například Šíleně smutná princezna, nebo Jen ho nechte, ať se bojí.

Autogram Heleny Vondráčkové jsem dostal, děkuji Honzíku

Karel Gott

Středa v 9:27 | T.N.R |  Autogramy
Karel Gott se narodil 14.7.1939 v Plzni. Velice toužil stát se malířem. Po ukončení povinné školní docházky se hlásil na studium výtvarného umění, ale nebyl přijat a tak se šel učit na elektromontéra do ČKD. Zde se krom malování věnoval i zpěvu. Příležitostně vystupoval jako amatérský zpěvák a účastnil se nejrůznějších pěveckých soutěží. Poprvé na sebe upozornil v roce 1957 na jedné ze soutěží. U poroty sice pohořel, ale za to dostal velice lukrativní angažmá v pražských tanečních kavárnách. Krom svého zaměstnání v ČKD, stačil i vystupovat jako zpěvák. V roce 1960 odchází ze svého zaměstnání a plně se věnuje už jen zpěvu. Zprvu je jeho pěvecký projev vnímán velice rozpačitě, publikum si těžko zvyká na zcela odlišný styl, jež se vymyká zažitým trendům. Až v roce 1962 přichází twist a česká pop scéna dostává novou krev do žil. Své šance se pevně uchopil i Karel Gott. Působí v divadle Semafor a s Vlastou Průchovou vítězí v rozhlasové hitparádě s písní Až nám bude dvakrát tolik. Absolutním triumfem a velkým zvratem v jeho kariéře je nazpívání písně Oči má sněhem zaváté, která se stala největším hitem roku 1963. Vtom samém roce se Karel Gott úplně poprvé ocitá na samém vrcholu pěvecké soutěže Zlatý slavík. V roce 1965 odchází ze Semaforu, zakládá s bratry Štaidlovými vlastní divadelní scénu Apollo, kde je hlavní hvězdou. O dva roky později je divadlo rozpuštěno a Karel odchází na sedmi měsíční angažmá do Spojených států. Ze Spojených států se vrací jako úplně nový zpěvák, je dokonalý, sebevědomý profesionál, který převyšuje své kolegy, ale pořád zůstává skromným. 70. a 80. léta umocňují jeho post nejlepšího českého zpěváka, velké popularity se také těší v zahraničí, má na svém kontě nejeden velký hit, spolupracuje s televizí, nazpíval například titulní píseň k animovanému seriálu Včelka Mája a získává přívlastek Zlatý hlas z Prahy. V roce 1990 se rozhoduje ukončit svou pěveckou kariéru a pořádá obrovské turné na rozloučenou nejen po Čechách, ale i v Německu. Své rozhodnutí mění po naprosto obrovském úspěchu tohoto turné. Album Když muž se ženou snídá, vydané v roce 1992, se stává nejprodávanější deskou roku. Znovu se začíná věnovat malování a velice úspěšně vystavuje v Čechách i v zahraničí. Roku 1996 je obnovena anketa Český slavík, dříve Zlatý slavík, a Karel Gott se opět umisťuje na první příčce. Tento post obhajuje každoročně, krom roku 1998 kdy získal stříbrného slavíka. Karel Gott se stal fenoménem oslovující několik generací, stal se žijící legendou.


Autogram Karla Gotta jsem dostal, děkuji Honzíku

Vlastimil Harapes

17. července 2017 v 8:23 | T.N.R |  Autogramy
24.7.1946 se v Chomutově narodil Vlastimil Harapes. Roku 1965 dokončil státní konzervatoř a od roku 1971 působiljako sólový tanečník v baletním souboru pražského Národního divadla. V letech 1977 až 1983 byl stálým hostem Deutsche Oper am Rhein Düsseldor / Duisburg, hostoval také ve Španělsku, Maďarsku, Rakousku nebo Rumunsku. Několikrát vystoupil také na Kubě, v rámci baletního festivalu. Do Národního divadla se opět vrátil až po roce 1989 coby choreograf a šéf baletu. Vlastimil Harapes je po právem řazen mezi evropskou baletní elitu. Je členem rady Kyliánovy nadace v Praze, členem poroty na mezinárodní soutěži klasického tance Prix Carpeaux ve Francii, předsedá udílení cen Philip Morris Ballet Flower Award nebo je čestným předsedou Hnutí speciálních olympiád. Klasický tanec vyučoval ve Florencii, v Římě a na Taneční konzervatoři v Praze. Na svém kontě má i několik hereckých úloh, například ve filmech a seriálech: Starci na chmelu, Markéta Lazarová, F.L. Věk, Konečně si rozumíme, Den pro mou lásku, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Panna a netvor, Paganini, Rodinná pouta, Jak se krotí krokodýli, Gympl s (r)učením omezeným nebo v seriálu Místo zločinu Plzeň.Autogram Vlastimila Harapese jsem dostal, moc děkuji Honzíku :)

Markéta Mayerová

14. července 2017 v 8:05 | T.N.R |  Autogramy
Markéta Mayerová se narodila 5.6.1967. Počátkem 90. let byla moderátorkou v rádiu Kiss, zde se i seznámila s kolegou a pozdějším manželem Slávkem Bourou. Společně pak roku 1994 nastoupili do TV Nova do pořadu Snídaně s Novou. Stali jedněmi ze symbolů této televizní stanice. Jejich rostoucí popularita jim tak otevřela dveře k vlastním pořadům jako například Vabank nebo Rande. Kromě TV pořadů moderovali i nejrůznější společenské akce. V roce 2000se jim narodila dcera Agáta. Markéta se tím pádem stáhla s obrazovky a zůstalo jen u moderování společenských akcí. Roku 2008 se Markéta se Slávkem rozvedli. Po mateřské přijala post moderátorky v rádiu Frekvence 1. zde působí do dnes a můžete ji slyšet každý všední den od 16:00 do 19:00 hod v pořadu Frekvence 1 na cestu domů.

Autogram Markéty Mayerové jsem získal osobním setkáním v Praze 12.7.2016 na afterparty po skončení galavečeru k 70. narozeninám Vlastimila Harapese "A tančím dál".

Jarek Šimek

12. července 2017 v 7:55 | T.N.R |  Autogramy
Jarek Šimek se narodil 27.12.1973 ve Vyškově. Od roku 1984 byl sólistou v dětském pěveckém souboru v Bučovicích. V letech 1992 až 1993 byl členem Armádního uměleckého souboru v Praze a sólistou Big Bandu Rudolfa Koudelky. Započala jeho profesionální pěvecká kariéra. V roce 1993 začal spolupracovat s předním producentem Karlem Vágnerem a vzniklo debutové album Jarek Šimek. O rok později pod taktovkou producenta Slávka Jandy vznikl taneční projekt SHIMI. S písní Čarodějka vítězil a boural přední příčky hitparád. Ve stylu soul a v angličtině vydává v roce 1996 další své cd, některé písně byli vylisovány ve vinylové podobě a vydavatelstvím Aiffel records vydány v Holandsku a Belgii. O čtyři roky později vzniká album Ráj andělů v latinsko-americkém rytmu. V tomtéž roce byl Jarek obsazen do jedné z hlavní role muzikálu Pomáda Doodyho. V roce 2001 se stává součástí projektu Rebelové rock and rollu a producentem Františkem Janečkem je obsazen do role prince v muzikálu Popelka. V letech 2003 až 2005 vzniklo vlastní Jarkovo nahrávací studio, zde již se může na plno věnovat hudbě. Skládání textů, komponování muziky a spolupráce na tvorbě písních pro Sisou Sklovskou, Kateřinou Brožovou, Pavla Vítka, Martina France, Petrou Janů a dalšími umělci. Je prvním českým soutěžícím v historii festivalu Slovanský bazar pořádaný v Bělorusku (2008). Se Zbyňkem Drdou se v roce 2009 účastnil pěveckého festivalu Jarmala v Lotyšsku. O rok později byl na mezinárodním pěveckém festivalu na Krymu nebo na mezinárodním pěvecké přehlídce v Gargánu v Itálii. V téže roce započala i úzká spolupráce s Ivetou bartošovou. Jarek se stává dvorním textařem a skladatelem, domlouvá Ivetě vystoupení, opět nastartoval její kariéru. S písniček jež Ivetě složil a ve svém studiu je nahráli vzniklo album Děkuji Vám, Andělové. V roce 2011 odjíždí do Ruska na mezinárodní pěvecký festival v Petrohradu a získává zde 1.místo. Komponuje hudbu k muzikálu Naháči a ve svém studiu nechává vzniknout CD k muzikálu se všemi účinkujícími. V roce 2014 vystupuje na prestižním italském hudebním festivalu Sanreno. Po tragické události, při níž zemřela zpěvačka Iveta Bartošová, vydává ne její počest album Iveta Naposledy s písní Chci s Tebou vzlétnou, jež se stává nejoblíbenější a nejvyhledávanější písní zpěvačky. CD zaznamenalo velký úspěch a díky Jarkovi se stalo důstojnou tečkou a rozloučení se s touto jedinečnou zpěvačkou. Do posud má na svém kontě sedm sólových alb a několik kompilací, jeho píseň Houpáme se na vlnách se stala hitem loňského léta.


Autogram Jarka Šimka jsem získal osobním setkáním 12.7.2016 na afterparty po skončení benefičního galakoncert k 70. narozeninám Vlastimila Harapese " A tančím dál ".

Hana Buštíková

10. července 2017 v 6:39 | T.N.R |  Autogramy
Hana Buštíková se narodila 2.2.1950 ve Valašském Meziříčí. Vystudovala stavební průmyslovku a začala pracovat jako projektantka v rožnovské Tesle. Již během studií se amatérsky věnovala zpívání a zúčastňovala se nejrůznějších pěveckých soutěží. V letech 1972 až 1975 působila v ostravské skupině Bukanýři. Příchodem do Prahy začala vystupovat v pořadech Josefa Laufera nebo Jiřího Korna. Od roku 1980 tvoří společně s Danou Vlkovou duo Kamélie.Autogram Hany Buštíkové jsem získal osobním setkáním 12.7.2016 na afterparty po skončení benefičního galakoncert k 70. narozeninám Vlastimila Harapese " A tančím dál ".

Uršula Kluková

7. července 2017 v 8:35 | T.N.R |  Autogramy
Herečka Uršula Kluková se narodila 17.8.1941 v Nowa Ruda v Polsku. Své dětství a dospívání prožila ve východočeském Brumlově. Vystudovala střední zdravotnickou školu a práci dětské zdravotní sestřičky se i z počátku věnoval. Zároveň však se začala věnovat divadlu. V Broumově spoluzakládala amatérský divadelní soubor Kladivadlo. V letech 1965 až 1972 začalo Kladivadlo působit v Ústí nad Labem, již jako profesionální soubor. Zde se Uršula setkala s řadou významných hereckých kolegů, například s Jiřím Císlerem nebo Josefem Dvořákem. Když v roce 1972 došlo ke zrušeni Kladivadla přijala nabídku v ústeckém Činoherním studiu, zde setrvala do roku 1974. Od poloviny 70. let přešla do divadel Prahy. Zde působila na prknech co znamenají svět divadel Ateliér, později v Semaforu, Divadle Jiřího Grossmanna, v Prozatímním divadle F.R. Čecha. Pohostinsky účinkovala v Divadel Pavla Trávníčka nebo v Divadle Rokoko. První filmovou roli získala již v roce 1975 ve filmu Tam, kde hnízdí čápi. Dále si například zahrála ve filmech a seriálech: Jen ho nechte, ať se bojí, Nemocnice na kraji města, Loupežnická pohádka, Šéfe, to je věc, Když rozvod, tak rozvod, Bambinot, Šéfe, jdeme na to!, Hubertus, O zvířatech a lidech, Velká filmová loupež, Četnické humoresky, O princezně na klíček, Pra pra pra, O princi Bečkovi, Na dvoře je kůň, šéfe, Dva lidi v ZOO, Doktoři z Počátků, O zapomnětlivém černokněžníkovi, Pamětnice, V.I.P. vraždy, Školní výlet nebo ve filmu Přijde letos Ježíšek?. Uršula Kluková se postupem času vypracovala ve svébytného ženského komika s charakteristickým a nezaměnitelným smíchem. Nezapomenutelná a neopomenutelná je v účinkování v představeních a scénkách s Miloslavem Šimkem a Jiřím Krampolem.


Autogram Uršuli Klukové jsem získal osobním setkáním v Praze 12.7.2016 na afterparty po skončení benefičního galakoncert k 70. narozeninám Vlastimila Harapese " A tančím dál ".

Michaela Vítková

5. července 2017 v 7:09 | T.N.R |  Autogramy
Michaela Vítková se narodila 7.11.1949 v Praze, je jednou z nejznámějších českých baletek. Na svém kontě má i sedm filmových rolí, například: Svatá hříšnice, Rusalka, Buldoci a třešně nebo Anděl svádí ďábla.

Autogram od Michaeli Vítkové jsem získal osobním setkáním v Praze 12.7.2016 na afterparty po skončení benefičního galavečeru k 70. narozeninám Vlastimila Harapese " A tančím dál".

Ivo Pavlík

3. července 2017 v 8:51 | T.N.R |  Autogramy
Skladatel, klávesista a dirigent Ivo Pavlík se narodil 15.5.1933 v Bílovci. V roce 1951 úspěšně odmaturoval na reálném gymnáziu v Novém Jičíně. Na pedagogické fakultě v Brně studoval hudební výchovu u Františka Lýsky, tu úspěšně zakončil v roce 1955. V roce 1970 převzal vedení ostravské rhythmandbluesové skupiny Majestic a přejmenoval ji na Orchestr Ivo Pavlíka. Členkou onoho souboru byla Věra Špinarová, ta se také stala Pavlíkovo první ženou. Po rozchodu jak uměleckém tak soukromém se Pavlíkův směr upnul k pěveckému objevu Heidi Janků. S Heidy spolupracuje do dnes a tvoří i v soukromý jeden z nejstálejších párů.

Autogram Ivo Pavlíka jsem získal osobním setkáním v Praze na slavnostním otevření restaurace In Loco 24.9.2015.